Ako obliekate deti v zime?

kattkak
16. nov 2008

Čaute baby,
ako obliekate deti teraz, keď je vonku asi 4,6 stupňov?
Mám 3-ročného chlapčeka.
Obliekam mu - tielko, tričko s dlhým rukávom, sveter hrubší, bunda hrubá, pančušky a hrubšie nohavice. Samozrejme čižmy, čiapka a šál. Bunda teplá zimná,ale nie tá najhrubšia - tú páperku máme na túhú zimu okolo -5.
Nechcem, aby mu bolo ani teplo, ani zima, tak akurát.
Čo vy na to?
Ďakujem.

emjee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassi
16. nov 2008

ja mam menšie dieťa, ale nosíme tielko, tričko (podla hrubky niekedy svetrík) a na to vyteplenu riflovku (vnutri s kožušinkou + pančušky a rifle
zimnu bundu mame taku tenšiu, a hruby overal, ale to som ešte nevytiahla
dcerka nosí len podkolienky a rifle, tielko, tričko (pulovrik) a na to jesennu bundu

ja decka obliekam celkovo dosť nalahko, ale chorí bývajú minimálne, takže podla toho ako ste zvyknutí 😉

sassi
16. nov 2008

a topánky tiež nosí ešte jesenne, ale kotníkove, jedny mam vyteplene flisovou podšívkou, čiapku len bavlnenú, alebo tenku pletenú, šal a rukavice ešte tiež nenosíme
rukavice by sa už večerom zišli, lenže on ich ocmúla, ma to potom mokre, takže horšie ako nič ... no bude si musieť zvyknúť

helka101
16. nov 2008

kattkak tak je tiež tak asi ako ty.. tielko, alebo body s dlhym rukavom, nato tričko , mikinka, bunda také s kožušinkou vo vnútri ale nie najhrubšia,čiapka, šal , rukavice tak tiež dekové , nie hrubé a pančušky, a gate. zimné topky.. a dnes som dala do kočíka aj fusak, lebo sa mi zdalo nejako chladne, ale nie ten nahrubší,tak na takéto obdobie 😵

filipa
16. nov 2008

my tiez podobne, v podstate rovnake vrstvy ako kattka, tielko, tricko s dlhym rukavom, na to mikina alebo hrubsi pulover, kabat (zimnu bundu nechavam na vacsie zimy, ak vobec), pancusky a nohavice. ibaze nenosi este cizmy, zatial iba jesenne kotnikove topanky, ani sal a rukavice. to je problem aj v zime, nie tak na jesen 😠 a dost sa natrapim aj s tou ciapkou, nechce o tom ani pocut...takze donedavna nosil iba klobuk...

zuzulap
16. nov 2008

Ahoj. Nas 5-rocny syn mal este dnes tricko s dlhym rukavom, pulover, pancuchy, normalne nohavice /nezateplene ani extra hrube/, sal, teplejsiu jesennu bundicku, tenku ciapku a tenisky. Dcerka /skoro 3 r./ v podstate to iste, akurat trosku hrubsiu ciapku a bundicku na taku slabu zimu. Tielko zatial nemaju, ale to tricko maju aspon poriadne "zapravene", aby ich neprefuklo. Inak sme z BA. Syn este donedavna nenosil pancusky, ale potom mal aspon hrubsie nohavice. Mozno sme trosku otuzilejsi, ja este tiez nenosim zimnu bundu, ale pomalicky ju uz asi vytiahnem, spolu s tymi topankami pre deti. A inak- rukavice si dnes pytali, to su po mne- krk a ruky v teple 🙂

zuzulap
17. nov 2008

no tak po dnesku urcite aspon zimne bundicky, a v rukaviciach uz veselo chodime 🙂 Teraz sa nam asi riadne ochladi, a mozno aj nasnezi. Brrr...

petrahy
18. nov 2008

Dnes som aj ja detom vytiahla zimne bundy a rukavice uz cez vikend sa stazovali ze im zacina byt zima. Doteraz nosili podkolienky, ale od dnes maju pancusky. Malemu som dala dnes do kocika fusak. A aj zimne boty sme vytiahli 🙂 🙂 🙂 uz len sneh nam chyba 😀 😀 😀

sassi
18. nov 2008

aj u nas rano -4,5 stupna, tak som vytiahla tenšie zimne bundy, aj nizke čižmičky, ale teraz naobed som dcere dala už tenšiu bundu a topánky do hudobnej

janajanajana
18. nov 2008

No ono je ale velky rozdiel ci ste z Bratislavy, Liptova alebo Popradu, ja som este pred 2 rokmi byvala na juhu slovenska a nebolo sa treba tak obliekat ako na severe, kde zijem teraz. Moja chodi uz v tielku, tricku s dlhym rukavom, mikinou (nie velmi hrubou) a tensia bunda na zimu. A ciapku a sal mame uz taky tensi flisovy, nohavice dnes uz podsite, pod to pancusky a topanky ma hrubocizne, kedze slecna ine nechce, a to v nich chodi uz dlhsie, no co s nou narobim.

nikolkaaa
20. sep 2010

ahojte mamini chcem sa vas spytať že ako obliekať 2 mesačne babetko kd je už vonku takto chladno a ci snim chodite aj večer von pred kupanim ..lebo my to tak robievame že snim ideme aj ked este svieti trosku slniecka a potom ideme okolo 5hodiny a o pol 8 okupeme a potom papa..tak sa chcem spytať ci je to ok?ale podla mna babetka by mali chodiť von aj ked je chladno..len neviem kedy sa može použivať fusak?už až ked bude zima riadna?lebo ja mu teraz davam body s dlhym rukavom a na to tricko a taku hrubsiu mikinu a teplacky alebo gate a ponožky a zakrijem ho dekou?ale zda sa mi že je to malo..možem mu davať aj bundu už taku teplejšiu ?a daju sa kupiť pančušky pre 2mesačne babetko?je to podla velkosti?moj ma dlhe nohy na 2mesiace ma už 63cm a vyše 6kg..dakujem za rady a nazory 🙂