Ako sa odvďačiť za darované oblečenie?

pele
26. apr 2009

Kamoska mi darovala asi 2 vrecia veci pre babatko a tehotenskych veci. Uz neplanuje dalsie dieta a zaroven sa stahuje do inej krajiny, do lietadla si moze vziat len limitovane mnozstvo veci. Povodne som jej ponukla, ze jej za veci zaplatim, to odmietla. A to som este nevedela, ze toho bude tolko! Citim sa zvlastne, len tak prijat tolko veci, ktore maju svoju hodnotu. Rada by som sa jej nejako odvdacila. Mam pocit, ze hotovost by neprijala a dar to nemoze byt velky (tazky). Napadol ma akurat sperk, ale neviem, ci sa trafim do vkusu. Nejake napady? Nechcem, aby to bolo trapne, ale ani prijat len za dakujem sa mi nezda uplne ok...

norik1
27. apr 2009

mozes sa s nou dohodnut ze vzdy ked pride na navstevu, bude u teba spat - proste bude tvojim hostom, takto by si sa jej nehmotne odvdacila... a hned jej navrhni aj prvu navstevu. Mozes jej na pocitaci vytlacit "voucher" ktory ju bude (dozivotne) opravnovat na stravenie noci pod tvojou strechou...dat to zaramovat...vies co myslim? Len neviem ake dobre ste kamosky 😉
hmotne netusim...sperk, hodinky... aj ked si myslim, ze nic hmotne nechce kedze odmietla peniazky. Je rada ze vecicky ma kto po jej dietati vynosit a ze nevyjdu nazmar. Aspon ja by som to urcite takto brala 😉

maruschka
27. apr 2009

pozri, keby nechcela, tak ti to nedá..keby chcela peniaze, tak to jednoducho predá..Dala ti to preto, lebo ti to chcela dať a zároveň sa toho chcela tak trocha zbaviť..

Ak jej chceš prejaviť vďačnosť, pozvi ju niekam na dobrú večeru alebo obed-aj s jej manželom, alebo jej kúp lístky do divadla, do kina..čokoľvek, čo stihne ešte využiť skôr, než sa odsťahuje 😉

nika251
27. apr 2009

Ahoj. Kedze ti darovla veci po detoch tak ja osobne by som kupila jej detom nieco - bud nejake pekne saty, hracky alebo cosi take.

hiha
27. apr 2009

aj ja by som kupila detom nejaky hodnotny darcek a pohostila ich,ked pridu na navstevu 😉

martinka79
27. apr 2009

to co,píše maruška je pravda , pokud člověk nehcce darovat věc tak to neudělá. Samotné udělalo radost, že to poslouží dále někomu známému. určitě jí můžeš něco koupit jak pro ni tak pro děti nebo právě ta včeře, návštěva to vše je prima a p poteší více než nějaké many. 🙂 neboď z toho smutná a přijmi dar. 😉

dadulka19
27. apr 2009

presne tak,dala ti to,lebo chcela.Viem asi,ako sa cítiš,ale netlač na pílu zbytočne.Ak chceš,ako tu už bolo spomenuté,kúp niečo jej deťom.Ale netráp sa tým,že sa jej musíš odvďačiť hneď.Za nejaký čas pomôžeš ty jej iným spôsobom.Na to predsa kamaráti sú.Mne napr.takto veci dávala sestra a j kamoška(to bolo v čase,keď sme na tom boli finančne veľmi zle).Teraz,po niekoľkých rokoch dávam veci ja sestre a je to fajn pocit,že jej to môžem takto opätovať(aj keď po rokoch).A tej kamoške som kúpila raz náušnice(ale to som vedela,aké zháňa,takže bola veľmi rada)a deťom som kúpila hračky.Pele,tvoja kamoška je určite rada,že ti mohla pomôcť a asi nič na oplátku neočakáva a teší ju tvoja radosť 😉

darina77
27. apr 2009

Pele, neskor vyfoť svoje dieťa v jej vecičkách a pošli jej foto ako to dieťaťu svedčí. Aspoň ja sa vždy poteším ked niekomu darujem vecičky a vidím, že ich nosia a tešia sa z nich.

mimikyky
27. apr 2009

darina, tak toto sú aj moje slová 🙂
mám decká 4 a vždy ma poteší,keď stretnem kamoškine decká a na sebe majú niečo od nás 😉
po babách nosím veci napr dcérinej učiteľke, a tá občas aj napriek tomu, že ja za veci nič nechcem, tak pošle pre kočky nejaké náušničky,sladkosti......a raz dokonca našla po svojom synovi domamalú mikinu, tak poslala môjmu krpcovi 😉

dadulka19
27. apr 2009

darina,veru.Si pamätám,ako bola kamoška rada,keď sme sa stretli a malá mala oblečenú bundu a čiapočku od nej 😉

martao
27. apr 2009

pele,
kúp niečo pre jej deti. Stačí nejaká maličkosť.
Aj ja keď dávam veci, nečakám vďačnosť, jednoducho som rada, že pomožem.

titkovamiriam
27. apr 2009

ja ked som dostala vela veciciek a aj kocik!!!!tak som kamosku obdarovala kozmetikou a ked som veci darovala ja stacilo mi dik a kava 😀 ,po marekovi vsetky veci darujem len malo predavam a uz vobec nic neodkladam.

lucia283
27. apr 2009

aj ja si myslim,ze ona je rada,ze sa toho zbavilaa ze ma miesto v skrini...a ze budu uzitocne aj pre nikoho ineho...moja sestra dostava tiez kopu veci a nie preto,lebo ludia cakaju nejaku odmenu,ale preto aby sa toho zabvili a aby ich niekto este vyuzil,lebo mu je luto to vyhodit

pele
autor
27. apr 2009

Dakujem baby. Mate pravdu, nic sa nevyhodilo a ja som mala velku radost🙂 Ja som jej uz nejake drobnosti pre deti a pre nu darovala, hned ako mi veci dala, len sa mi to zdalo malo. Nakoniec som jej aspon ponukla, ze jej postrazim deti, aby mohla kludne balit pred odchodom. A s tou fotkou je to super napad, to v buducnosti zrealizujem🙂

lucia283
27. apr 2009

no to je super...a mysli,ze to strazenie jej neskutocne pride vhod 😉

kotenko
27. apr 2009

pozvi ich niekam, postraz deticky.... alebo si ich vezmi na prazdniny...

gedren
27. apr 2009

Ja hodne veci po detech rozdavam a beru za to cokolady ;) Takova cokolada se da sehnat za 20,- i za 500,-, takze jestli je kamoska na sladky, urcite ji tim potesis. Jestli neni, tak treba nejakou flasku nebo cokoli jinyho "konzumniho" 🙂