Ako skladovať odrastené oblečenie?

ivana2909
16. sep 2008

Ahoj žienky, ako skladujete vecičky, ktoré sú už vašim drobcom malé. Nechcem ich predávať, ani darovať, pretože plánujeme aj druhé dieťatko a mám aj sestry, ktoré by mohli tieto vecičky použiť pre svoje deti. Niektoré kúsky sú veľmi pekné a v 100 % stave. V skrini som nemala dostatok priestoru a uložiť ich do krabice na skriňu sa mi nezdalo rozumné. Tak som ich dala do vákuových obalov. Lenže dnes, keď som chcela požičať kamarátke jedny dupačky, som s hrôzou zistila, že väčšina bielych vecí je zažltnutá. Boli vo vaku asi rok. Akým spôsobom to riešite vy?

ivka2812
16. sep 2008

baby píšte to by zaujímalo aj mňa
tiež som našla pár zažltnutých veci a boli v krabici ☹

titkovamiriam
17. sep 2008

ked sa to vyperie napr. v ariely tak to zmizne,ak sa da tak co pri najvyssej teplote 🙂 .Stava sa to aj u bavlnenych plienkach ked su dlho odlozene no po vyvareni su opat krasne biele.

wali
17. sep 2008

ja som akurat vcera odkladala letne veci a vytahovala zimne. nastastie mi nezozltli ale bohuzial tiez ich skladujem len zabalene v plastovom vreci a v kartonovej krabici - no a vylozene na skrini 🙄 takze ak ma niekto dobre tipy, kam s tym, uvitam 🙂 a cim dalej, je toho viac a viac!

gucz
17. sep 2008

u nás sa tiež vecičky skladovali v plastových mechoch, ja som vytiahla pred narodením malej veci po mojom bratovi, boli v mechoch v periňáku. To zažltnutie sa dá vyprať. Ja dávam veci po malej do tých vákuových mechov. Minule som ich pozerala a nebolo im nič (najmenšie sú tam už rok), a to mám mechy kupované v 30korunovom obchode, stáli nejakých 40 korún.

bzucinka
17. sep 2008

ono sa to zazltnute po vyprati strati ... aspon v nasej rodine mame taku skusenost 😉

danuska24
20. sep 2008

ja mam tiez veci vo vakuovych obaloch - a v pohodicke. 😉

maca793
20. sep 2008

ja dávam veci do vákuových vriec a veľa som aj popredala, lebo ďaľšie už neplánujem a sestra bude mať chlapca tak dievčenské veci jej netreba.

fifla
20. sep 2008

zozltnutie po vyprati zmizne. vakuove obaly su podla mna super a zatial som nenasla lepsie riesenie na skladovanie takeho mnozstva oblecenia.

brnka
21. sep 2008

a nie su tie veci vo vakuovych obaloch veeeelmi vykrcene?

uska
21. sep 2008

ahojte baby chcem sa spytat tie vakuove obaly to su ake? obycajne sacky napr. do kosa co maju take snurky alebo nejake co maju specialny uzaver? dakujem 🙂

avanka
21. sep 2008

Uska, maju specialny uzaver a vzduch vysajes vysavacom, my tak mame uskladnene periny...

lyongirl
22. sep 2008

čaute baby, tak ja mám veci tiež v "spejsbegoch"/neviem ako sa to píše 😀 /. Keďže bude druhé mimi, tak som minulý víkend robila poriadky, lebo ja som mala veľa vecí od sestry a čo sme nevyužili som chcela vytriediť do jedného sakla a dať bokom a tiež som si vyťahovala tehotenské oblečenie a bola som prekvapená, že niečo zožltlo, ale teda ako píšete, dúfam, že to vyperiem, len je to fakt hrozne pokrčené a treba to vyprať a vyžehliť asi za vlhka, lebo tehotenské nohavice som žehlila suché a nevyžehlila.
No a tento víkend som vytiahla zimný paplón a tiež ma zarazilo, že je žltý a zatuchnutý. Musel ísť do čistiarne, čo ma zrovna neteší, ale čo iné mi už zostávalo a nechápem, od čoho v takom sakli môže zatuchnúť....

fifla
23. sep 2008

zalezi ako sa to do sakla da...ak je paplon pouzivany, su tam iste zbytky koze a tie maju ako zatuchnut...to iste ak sa daju do vriez vlhke veci, zatuchnu...treba si na to dat pozor
mne veci vonaju po avivazi aj rok po otvoreni zo sakla, nie je problem

emfi
4. okt 2008

Ahojte. Aj ja som kúpila vákuové vrecia na veci, a mám ich uložené v nich v úložnom pod posteľou a zatiaľ v poho.

katy1979
4. okt 2008

baby ževraj niektore vakuove vrecia su horšie lebo že pomaly prepustaju vzduch teda sa nafukuju. mate niekto skusenosti s nejakými dobrmi a nie príliš drahými.
tiež tak chcem dat malého oblečenie a schovať.

veronikahel
8. okt 2008

Ahojte! Ja som mala už nejaké, tie najmenšie vecičky vo vakuovom vreci, a pred týždňom som ho chcela doplniť a zistila som, že tie veci sú úplne dokrčené, takže som ich radšej vybrala a vopchala do cestovnej tašky... Vo vakuovom vreci som mala uskladnené aj zimné bundy, predtým som ich oprala a teraz ich môžem znova, pretože sú strašne dokrčené a vôbec sa ešte nevystreli, už ich mám asi dva týždne zavesené a stále sú pokrčené... :(

avanka
8. okt 2008

Veroni, ale ved tie detske veci budes aj tak predsa prat a zehlit, tak to snad nevadi 🙂
Aj my sme mali zimne bundy pokrcene, ale manzel si ju zo 3 krat obliekol aj taku a v pohode sa na nom vyrovnala 😀

veronikahel
9. okt 2008

čakám ešte na kámošku, o mesiac a pol sa jej narodí bábo, tak ešte jej budem požičiavať nejaké veci, tak z tej tašky sa mi to bude lepšie vyťahovať a nebude to dokrčené 🙂 ale neskôr, keď budú nepotrebné, tak dám aj do vreca, hlavne keď ich bude dosť, aby sa mi zmestili do celého. a tie bundy sa mi zdá, že sa začínajú trošku vystierať 🙂 ale len trošku 🙂 do zimy budú hádam v pohode, je to na nich dosť vidieť...

peter13
20. okt 2009

Ahojte dievčatá.

Veci odkladame vždy do vákuových obalov. Sú to vrecia do ktorých daš veci potom uzatvorýš a vysavačom vysaješ vzduch. Ušetria až 75% úložného miesta. A nemusíš ich mať v kartónoch alebo krabiciach. Ak budete chciet vyskúšať treba napísať a pošlem na dobierku.:
70 x 110 cm 3,90 Eur
68 x 98 cm 3,20 Eur
60 x 80 cm 2,80 Eur
To sú rozmeri a ceny za ks.

dosa
27. mar 2010

presla nejaka doba odkedy sa sem prispievalo, tak by som sa rada spytala, ci sa najde niekto dalsi, co ma skusenosti s vakuovymi obalmi a s ktorymi konkretne. ja som sa rozhodla spravit generalku v skriniach, kupila som u nas v obchode obaly, nasukala tam zimne bundy a kombinezy a do rana som mala vaky nafuknute a policu islo roztrhat 😖 tak hladam na nete, ci nie su lepsie, kvalitnejsie. ak mate nejake overene, tak dajte tip, lebo uz sa nezmestime do skrin 🙂

jasminet
27. mar 2010

dosa ja planujem kupit tie spacebagy, myslim, ze ich vyuzijeme, ved mala ma teraz 9 mesiacov a vyradeneho oblecenia plny gauc 😅 a to vsetko nosila... ale nebudem ich objednavat z netu, ale priamo do predajne pojdem, tam stoja menej. dufam, ze sa mi nebudu nafukovat.

dosa
27. mar 2010

myslis tie z topshopu? nasla som na ich stranke sadu 7 obalov za nejakych 30 eur, a potom som nasla na hypernakupe sadu 10 obalov za 24 eur. tak by ma zaujimalo, v com su odlisne, ci to nie je prast jak uhod 😅
asi si najdem v nasom okoli ten topshop a pojdem to tam vyskusat - no ale co tam budem sediet celu noc?

nanika
27. mar 2010

Kupili sme v baumaxe, jeden sa mi nafukuje, pojdem reklamovat, dam vediet, ci je s tym problem. Druhy mam naslapany perinami a drzi ako pribity...

jasminet
29. mar 2010

dosa, ano, v topshope. tu v ba stoja myslim 29€ a na internete (dufam, ze nekecam) 36??+postovne asi 5€. maju tam jeden nafuknuty, vraj uz asi rok.... 🙂 neviem, ale urcite je to lepsie ako krabica..

dia29
21. jún 2010

Ahoj, ja by som mala záujem o vákuové obaly, 4ks 70x110cm, a 4ks 68x98cm. Dik..poprosila by som o celkovú sumu aj s poštovným...ak by sa dalo tak napísať na mailovú adresu nagyvaradiova@gmail.com.dik

krtica11
1. júl 2010

neviem odkial si ale najlacnejšie vakuove obaly kupiš ako sa hovori v 1Eur obchode.U nas ich maju v každom a stoja okolo 1 Eur zaleži od velkosti. 🙂

danabel
2. júl 2010

@krtica11 tak to vy máte hore lepšie Euro obchody ako my na dolniakoch.
Ja tiež zháňam vákuové vaky - používame ich už roky, na všetky možné deky, letné paplóny, deky, pulovre. Tu ich nikde neviem momentálne zohnať, ale veľmi dobré boli z Hypernovy, tak sa tak rýchlo predali, že som si nestihla kúpiť do zásoby. 😠

krtica11
2. júl 2010

danabel tak asi ano lebo v každom jednom ich maju a za facku.Ja ich tiež použivam na všetko je to raz dobra vec hlavne pre tych čo maju menšie byty.Tak im to tam navrhni nech ich objednaju myslim že by sa im to dobre predavalo. 🙂

vevinaaa
25. máj 2014

Ahojte chcela som sa spytat da sa nejak uskladnit oblecenie vo vreciach alebo krabiciach bez toho aby zozltlo? Akurat som vytiahla par veci z vreca, a nasla som niekde zlte fliacky, teraz neviem ci to oprat ci zahodit :-/

simca06022011
25. máj 2014

@vevinaaa vo vakuovych vreciach...