Ako v zime obliekať malé bábätko?

sisi33
8. dec 2008

ahojte baby,
viem, že táto téma už tu bola, ale to bolo iné obdobie a bábätká sa obliekali inak.
Ja mam 7t babatko a dávam mu body, dupačky, ponožky, mikinku, flisovanu bundičku a nohavice, papučky a rukavičky, flisovanú čiapočku, deku a fusak. a kočiarik mám zvnútra zateplený.
Ale malinký má stále studené ručičky ked prídeme domkov. Ale telo má teplé. Ako ste na tom vy?

saska.t
8. dec 2008

je normalne ze babatka maju studene rucicky a nozicky to urcite nie je smerodatne, mam 5 mes. babätko a rucicky a nozicky ma stale studene. Pytala som sa na to lekara a povedal ze je to normalne ...

lula5
8. dec 2008

Podstatne je ako je to zozadu na krku. Mala mala ladove ruky celu minulu zimu. Telo teple.

marorlinko
8. dec 2008

rucky maj studene babatka casto, je to normalne, skor sa zameraj na uska a nostek ci nema studene a na hrud a na chrbatik, podla toho zistis,ci mu ni eje zima,mne takto radila por. asistenka,ked som sa jej nato pytala. mojho drobca som obliekala na zima,tak, davala som mu body nato tricko s dlhym rukavom,nato svetrik a potm bundicku, dole mal pancuchy a zateplene nohavice v kociku som ho prikryla dekou a nato mal fusak,ktory bol privepneny uz na kociku, vo vanicke, na nozkach mal ponozky a topanocky, nie na chodenie.a ciapku teplu.
ale moj uz ako 7mesacny vanicku nepouzival, pretoze mu uz bol amala,navyse bolo leto uz,ale v zime sme to robili takto.

sisi33
autor
8. dec 2008

hm, diky baby. lebo mi sme mali zapalené uška a tá ušná lekárka mi hovorila, že by som ho mala obliekať tak aby mal vždy teplé ruky! ale keby som ho obliekala tak, tak by mal na sebe hrozne veľa vrstiev... a potničky na tele...
neviete čo sa môže stať ak sa bábätko prehreje?

vejinka
8. dec 2008

ak sa babo prehreje ...nic dobre necakaj...moze ochoriet schulostiviet a v ojedinelych pripadoch ..a to ani pisat nejdem 😢

varticek
8. dec 2008

podla mna ho obliekas dobre. zatial ani nie je velka zima. mne sa maleho podarilo pred dvomi tyzdnami prehriat, lebo na 11 poschodi sa javi teplota trochu inak ako potom dole. ale neboj, keby mu bolo teplo, tak nebude ticho. moj maly sa cely cas v kociku mrvil a akoby vzdychal a ked som sa ho dotkla, tak bol cely spoteny tak sme pekne utekali domov a povyzliekala som ho a bolo dobre, ale tiez som sa bala, lebo u malych babatiek je prehriatie ako aj podchladenie nebezpecne.

cvrcekdado
8. dec 2008

ja mam 8t synceka. Ja to robim takto (tiez mi radili a zatial sa to javi ako spravne): obliekam: body, teplacky, ponozky / paucky - podla nalady; tricko s dlhym rikavom, bundicku (zatepleny, podsity svetrik), overal + ciapocku s krytmi na uska. Svetrik aj overal maju kapucne, ktore tiez pouzivam. To vsetko do fusaku. Vo vanicke kocika som pre istotu pod fusak podlozila este deku.
Taketo male deti nemajue ste poriadne nastavenu termoregulaciu, tak sa teplotou ruciciek a noziciek nemam riadit. Ako pise lula5 - podla krku sa zorientujes.

tiez sa mi pacila rada sestier v nemocnici - babatku by som mala davat vzdy o jednu vrstvu viac, ako mam sama na sebe - aj to je dost dobra rada.
Okrem toho, pytala som sa lekarky dokedy mozme chodit von - povedala mi, ze do 0, urcite nechodit von pri -5 a viac. Na otazku co potom mi povedala - " k otvorenemu oknu doma".

Na studene ruky nehlad, dieta place, ked mu je vsetko, len nie spokojnost - teplo/zima/hluk/ticho/pocikane/hladne...jednoducho vsetko, teda, ak chodite von obleceni ako ste a babo ti pokojne spinka, je velky predpoklad, ze robis vsetko spravne.

majcik
8. dec 2008

Ja som tiez dostala tie 2 dobre rady, ako tu maminy pisali - babatku o jednu vrstvu viac ako sebe ( no uplne sa toho nemozem drzat, kedze ja stale doma chodim v tricku s kratkym rukavom, ale tak viem to odhadnut) a teplotu skusat vzadu pod hlavickou.
O tej vrstve navyse to ale neplati v lete ... ale to teraz nie je aktualne... jasna vec.

pinco
10. dec 2008

baby, mne jedna doktorka povedala, ze studene rucicky maju deti (ked su dnu) preto, ze im je teplo, ze oni sa nimi ochladzuju... A ze taketo male mimi ma niekolko nasobne rychlejsi metabolizmus (hlavne pri kojeni) ako dospelaci, preto sa furt poti a treba mu praveze davat o jednu vrstvu menej... Tiez mi to bolo divne a veruze sa skor priklanam k tej vrstve "o jednu viac" ale tu siju treba sledovat, ci nema spotenu.
A ked ma moja mala vonku v kociku studene rucicky, tak jej ich nasilu strcim dnu do fusaku, aby si ich nemohla vybrat 😀 Ked zaspi, tak uz jej to je potom jedno, ale jasne, ze sa jej to inak vobec nepaci...

stvura
10. dec 2008

Ja som zatial stale citala o jednej vrstve viacej a to aj dodrzujem, i ked svokra by maleho najradsej zababusila ako snehuliaka chudacka, no branim ho zubami nechtami.
Mi davame do kocika nasledovne:
maly ma body s dlhym rukavom, ponozky, pancusky, nohavice take teplejsie, topanocky makucke, dlhorukavove tricko, svetrik a teply overalcek. Zatial spi vo vanicke kde mam naspodu hrubu deku asi 10 cm vrstvu, prikryty je tiez dekou, vanicku mam uzatvorenu a plus mam uzaveru na kociku. Este mu davam pred tvaricku teraz deku, lebo u nas hrozne fuci aby mu velmi nefukalo do tvare.
Von sa nesmie chodit pod minus 5 s malymi detickami a s vacsimi pri minus desat, co u nas asi nehrozi...Tie vacsie su pravdepodobne uz sediace deti ako som pochopila z clanku.
Pinco...studene ruky mame i my a to dokonca i v teplych rukaviciach. Vzdy malemu ale siahnem za siju a ak je teplucka je vsetko okej...

varticek
10. dec 2008

Na tú teplotu, do akej môžem ísť s malým von, som sa pýtala aj ja dnes doktorky a povedala mi že aj pri mínus 10 môžme ísť, že vo fusaku je malému teplo a to má 10 týždňov, takže do mínus 5 asi len novorodeniatka.

stvura
11. dec 2008

S tou teplotou to vsade udavaju inak, pravdepodobne to zavisi ci je veterno alebo nie, lebo napriklad vcera u nas bol rano len minus jeden stupen a maly mi nevedel zaspat, lebo dost fukalo...

nimi22
11. dec 2008

ahojte maminy, tak ja sa drzim tiez toho ze o jednu vrstvu viac, moj maly ma body s dlhym rukavom ponozky pancuzky a tak ide do overalu a do fusaku, kde mu dam aj deku a je stale vo vanicke, myslim ze mu je dobre lebo neprotestuje 🙂)), a rucky ma teple a ked nema dam mu take rukavicky🙂)

lienka79
11. dec 2008

no myslim,ze je naobliekany prilis...
Studene rucicku nie su spolahlivym detektorom toho,ci je,alebie nie je babu zima...MA sa skusat zatylok..teda vzadu na krku...ak tam je vlhky,znamena,ze je naobliekany prilis...Ak nie,je to ok.
Nestacilo bvy len body,tenka kosielka, mikina, fusak?
A pri jminusovych teplotach aj deka?
Ale je to na tebe..poznas si babo lepsie..ja som to robila takto
MOja kamaratka, kt.malu stale babusila,bola stale chora..maly klop,klop ani nie..Ale jasne,ze to nie je pravidlo 😵

alex.valkova
11. dec 2008

ahojte, ja mam 7 mesacnu dcerku,ja davam tielko,body s dlhym rukavom,pancuchy,ponozky , mikinu alebo svetrik, overal ,rukavice,ciapku,salik a fusak,kociar mam kvalitnejsi takze jej neprefukuje vobec aj ked uz je v sportovom...no najhorsi problem aspon pre mna je ak vojdem do nakupneho centra a emmka spinka len jej stiahnem fusak a rozopnem jej overal aby sa zase nezobudila ale minule sa mi uplne spotila, ako to robite vy ked vojdete do obchudy a babatka vam spia??

nimi22
12. dec 2008

ahoj Alex, ja nemam taky problem, maly mi spi doma a v kociku ani nahodou 🙂), ale ked pridem do obchodu tak sa,prekme ho porozopinam ako sa len da.

pinco
14. dec 2008

no lienka, mne sa zda len body, kosielka, mikina a fusak malo, lebo mne je niekedy samej vonku zima a to mam triko s dlhym rukavom, sveter a bundu... Tak si myslim, ze oni ked tam len tak lezia a vobec sa nehybu, musi im byt zima.

A rukavicky sa straaasne tazko davaju 😅 Mece sa ako keby som ju z koze drala, horsie ako pri ciapke...

v obchode sa snazim byt kratko, aby som nemusela odvrstvovat, lebo by sa mi potom zobudila. Snazim sa brat kocikovanie ako prechadzku po vonku, nech je mala na cerstvom vzduchu (aj ked je to niekedy nuda, to je fakt). My tu nastastie nemame take "kulturne vyzitie" ako v Blave 😉

slavinka9
12. feb 2011

ahoj dievcata...ja mozno troska odbocim od temy no potrebujem surnu radu.Naozaj neviem co mam malej obliect na spanie...stale...ale naozaj stale ma ramienka hrudnik uplne studene...ostatne teplucke....dokonca aj rucicky aj vzadu chrbatik...ma 7 mesiacov.ja som uz vyskusala snad vsetko....iba pyzamko, tielko pyzamko... pyzzamko spaci vak, body tenky svetrik....body s kratkym tenky svetrik.....ked jej dam o vrstvu viaac hned sa spoti a zda sa mi ze je to etse horsie.... 😖 bojujem s tym uz pekne dlho a som naozaj v koncoch ☹ .mala nevyzera ze by jej to vadilo.....spinka pekne...budi sa tak 3 krat na papanie niekedy viac...ani chora nebyva ani soplik sme zatial nemali nic.ked spinka cez den je pekne teplucka...naozaj to nechapem. v spalni mame 22 stupnov.ked sme zakurili viac potili sme sa vsetci... 😀 ked menej...zdalo sa mi tam chladno.....poradite mi???? dakujem. a aby som bola aspom troska k teme...ked ideme na prechadzku tiez davam tielko, body, svetrik, pancusky ponozky, teple papucky, overal, deku , fusak. ciapku, sal, rukavicky.... 😝

00matula
12. feb 2011

ahoj, no neviem ci ti to pomoze, skus ju zakryt az po uska. Moja mala donedavna spavala s nami v posteli,v postielke sa stale pucila a tiez bola fest mokra, uz si konecne zvykla na postielku a najlepsie mi zaspinka na brusku. Prikryjem ju az po uska, a je teplucka. Ked mi spinkala na chrbatiku, tak sa mi odkopavala, a ani spaci vak nepomohol....a bola tiez studena. drzim palceky 😉

dejka77
16. mar 2011

Ahojte, mne sa ma babatko narodit v maji, ale nemam ani potuchy ako ho mam obliect ked pojdeme von. Resp. co vsetko mam dat do kocika. Predpokladam, ze urcite na spodok deku, a dalej? help

monuska342
20. mar 2011

@dejka77 ak bude vonku teplo staci ak jej das body s dlhym rukavom kosielku pancusky das ju do perinky a prikrijes ju dekou mne sa maly narodil v auguste a von sme chodili iba v bodinkach a zavinovacke v kociku ale to uz bolo ine horko...zalezi aj od teploty vonku 🙂

tomika
20. mar 2011

Vždy o 1vrstvu viac oblečenia ako má dospely.A potom v kočiku pozakryvat-závisi od počasia ako hrubo.

bubelko
20. mar 2011

@dejka77 to vsetko zalezi od pocasia. mne sa lukas narodil v juni, von sme chodili najskor v body s dlhym rukavom a na to este dupacky a na hlave tenucka ciapka, zabaleny v tensej deke, zakryty kryt kocika. na spodu v kociku som mala len latkovu plienku, ziadnu deku. mne poradila na poradni, ze mam dat pod babatko ruku - ak tam je prijemne, je dobre, ak je to studene, je mu zima, ak je tam horuco, je mu teplo. 😉 alebo mu chytit potom zatylok - ak je mokry, poti sa, ak suchy a prijmeny je dobre, ak je studeny, je mu zima 😉

dejka77
20. mar 2011

Dakujem za rady. Hlavne som chcela vediet ako je to s tymi dekami a perinkami.

akdarka
20. mar 2011

@dejka77 ja som s malym v septembri (bolo prijemne) chodila tak,ze som mala zavinku (s kokosovou vlozkou,na suchy zips-foto v mojom bazare pre predstavu) vo vanicke,oblecene mal body s dlh.rukavom,prechodny kabatik s kapucnou,pancusky,teplaciky,ponozky,tensia ciapka.zakryty cez zavinku tensou dekou na 2vrstvy prelozenou.ak fukalo tak kryt na vanicku.

alenka000
24. mar 2011

ahojte, náš malý sa narodil v novembri takže máme teraz už pomaly 5 mesiacov..tiež stále bojujem ako ho obliecť aby bolo dobre a tiež aká teplota má byť izbová.. Tak mi teraz poradte v marci ako obliekať maleho vonku a ako doma pri teplote 20-21 v noci máme 18-19-20 kedy ako....ale jedno je iste ideme s teplotami dole začali sme pri 25 lebo však z porodnice sme prišli kde bolo 30 najmenej tak postupne odoberám vrstvy aj znižujeme teplotu ...pomaly myslím že to je taká zlatá stredná cesta ...hádam sa mi to osvedčí...a budeme zdraví!!!!!! /kedy vyhodiť fusak z kočika?/ ďakujem

dejka77
24. mar 2011

Nemozem si pomoct, ale niekedy mam pocit, ze su tie deti az prilis naobliekane. Viem, ze ked sa jedna o niekolko mesacne babo tak je to urcite ine ako pri 1-2 rocnom, ale ked som bola nedavno v parku tak niektore deti boli az prilis oblecene - mam na mysli 1,2,3-rocne. Bolo asi 17 stupnov a svietilo slnko, dospely clovek mohol byt v pohode v tricku, popripade nejakej mikine, no ale tie deti boli riadne naobliekane.

lucia.kl
24. mar 2011

@alenka000 ja už dva týždne nepoužívam fusak, ako išlo počasie nad 10stupňov, tak su len pod dekou a na tom nánožník, a na sebe majú len body, pančušky, nohavice, tenisky a na vrch ešte zateplený svetrík, ráno dávam ešte vestu ale tú potom vyzlečiem a na hlave majú buď tenkú čiapku alebo klobúčik...
no a doma ich mám len v body a pančuškách, doma máme 22 stupňov a na noc len overal a zakryjem dekou

alenka000
25. mar 2011

ďakujem za názory....aj ja som ten fusak vyhodila však by to smiešne vyzeralo vonku skoro 20 a my zimný fusak ako na Sibíri ...chachacha My máme to zle že sme v prenájme v dome a kuri sa v kachliach čiže aj regulovať teplotu je naozaj veľmi ťažke no robime maximum ...aj ja chcem aby sa naučil na chladnejšie však ani ja nemám rada velmi teplo...len my naozaj nad ránom máme 18 stupnov cez den potom okolo 20 a k večeru sa zakuri 22 ale ked vyhasne ide to zasa dole ale je to fakt ťažke. aj my už cez den behame len bodynko plus tepláky ale na noc mu dávam body dupky vak lebo predsa 18 stupnov je už dosť chladno ale stále je to rovine pokusu skušam aký je či mu nie je zima....

katren
25. mar 2011

ahojte kocky....ja mam rocnu s troma mesiacikami a obliekam ju takto:
po dome ma oblecene body s dlhym rukavom, teplacky a ponozky......ked ideme von, podla toho, ci svieti alebo nie slniecko pridam tensiu alebo trosku hrubsiu mikinu a tenisky a tenku capicu
v nedelu pri kostole mala vyzerala oproti inym detom ako "hola", lebo mala dlhe body, ponozky a rifle a hrubsiu mikinu, kedze fukalo a v kociku nic....ine deti este hruba bunda, pancuchy a hruba capica a v kociku fusak.....no uplne som pri tach maminach vyzerala uplne nezodpovedna, ze vlastne dieta poriadne neobleciem, ale mala ked ma o tu jednu vrstvu, ako sa pise vo vsetkych casakoch, naviac, tak je upotena ako mys....
chora nebola este ani raz, k dr. chodime len na povinne ockovania....