Aký nosič - klokanku poradíte?

mia_ko
6. máj 2013

Ahojte, hladam nosič resp. klokanku pre dieťo od pol roka do cca tých 15 kíl. Chcem aby mohlo byť dieťa otočene ku mne aj odo mna a možno aj nosiť dieťa na boku. Poradťe mi prosím nejaké značky resp. odkazi www 🙂 Dakujem mia

k_a_j_k_a
6. máj 2013

Najlepsi je nejaky ergonosic. Myslim ale, ze pri ergonosicoch sa neda dat dieta od seba. My sme mali doma robeny mei tai a boli sme max. spokojni. Este aj dnes dokazem starsiu dcerku na chrbte odniest (ma 4 roky a 16kg).

vejula
6. máj 2013

tie o ktorých hovoríš su absolutne nevhodné. dieťav nich visi za rozkrok. Myslím, že žiadnej z nas by to nebolo príjemné, takto visieť. Takže ja by som volila radšej niečo vhodnejšie, ale tam sa da nosiť dieťa len tvarou k mamine. mANDUCA, ergonosič, šatka...

zuzanockamt
6. máj 2013

urcite ergonomicky nosic a ziadny z nich neumoznuje nosit dieta tvarou od matky - toto je absolutne nevhodne ... su rozne znacky - manduca, ergo, patapum, boba, kibi, liliputi, storchenwiege, african baby carrier a pod ... pozri aj tento album od @cacika https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cacika/album...

josenka
6. máj 2013

V ergonomickom nosiči môžeš nosiť tvárou k sebe, na boku a na chrbte - napr. ergo carrier. Ja som s ním veľmi spokojná a malý tiež. 🙂

bnm
6. máj 2013

suhlasim s tym, co baby napisali. nosenie tvarou od matky uplne popiera pointu nosenia a presne ako pise vejula, nikomu by nebolo prijemne vysiet za rozkrok. ja osobne pouzivam manducu a som s nou velmi spokojna. da sa prisposobit bez dokupovania dalsich doplnkov. my sa nosime uz asi 3/4 roka, dcerka ma 14 m a nieco cez 10 kg a bez nosica ani nezidem po schodoch 🙂 (2. posch. bez vytahu)

erika_rika
6. máj 2013

My mame britax (romer) nosic a je super. Neboli chrbat, ma specialne upevnenie. Maleho nosime tvarou von aj naopak. Na chrbte a ani na boku sa neda nosit, pretoze je to specialne upevnenie, aby nebolel chrbat a aby vaha bola rozlozena. Mam aj babysatku, ale malemu viac vyhovuje nosic. Ked sa docitas, ze klokanky nie su dobre pre klby, tak na to nie je ziadna studia a ani ti to nepovie ziadny ortoped, a docitas sa to len na strankach co predavaju babysatky a erg nosice. Takze to nie je moc objektivne. A myslim si, ze firma britax nepredava nieco, co nie je vhodne a bezpecne pre babatka. Kedze je to spolocnost, co ma nejbezpecnejsie sedacky atd. Tak len to ze sa nedaj zmiast tym,z e ,,klokanky,, nie su dobre, lebo nicis babatku klby. Nikto to nedokazal. 🙂 a este to, ze maly je hotovy z toho ze moze pozerat dopredu, neboji sa ludi a zo vsetkeho sa tesi. 🙂