Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

emjee
28. apr 2010

kedze ja som zaujata voci elastickym satkam som hned zaujata aj voci tomuto 😀 😀 😀

oblecky aj navleky najdes napr. na nosenideti, branakdetem 😉

maja22
28. apr 2010

Emjee, prečo? 😕 Má to nejaké nevýhody alebo to škodí?

emjee
28. apr 2010

preco som zaujata voci elastickym satkam? lebo su elasticke 😀 menej nosne, potrebujes uvaz z viac vrstiev aby to drzalo ako ma (a teda su dlhsie ako pevne)
ale skodit neskodia 😉

maja22
28. apr 2010

Aha 🙂 Už som sa zľakla, že niekde zistili nejaké nežiadúce účinky takého nosenia 😀 Tak som rada, že nie 🙂 Aj keď ja som šatku ešte neskúšala, máme babyvak a patapum, ten je teraz v kurze, odkedy sa oteplilo 🙂

klaudia74
28. apr 2010

Tak ja robím občas kurzy nosenia a mám takú skúsenosť, že sú často oteckovia viac nadšení zo šatiek a mamičky. 😉
Oni to berú tak "vedecky-technicky" 😅 , ale teraz to myslím fakt v dobrom - čiže všetko pozorujú a potom keď manželka začne skúšať, tak jej presne hovoria čo a ako má robiť, ja ani nemusím druhýkrát vysvetľovať. 😵
Druhá vec je potom, že koľko naozaj manželia nosia - osobnú skúsenosť mám takú, že do dnešného dňa nosím oveľa viac ja... 😀

klaudia74
28. apr 2010

A ešte k pôvodnej otázke: tú Close baby nepoznám, ale s elastickými šatkami mám dobrú skúsenosť u novorodencov. Je veľa mamičiek, ktoré sa boja viazania a keď sa im to s elastickou podarí hneď na prvýkrát, zistia aké to je jednoduché a hneď sa im to zapáči. 😉

emjee
28. apr 2010

klaudia chcem sa spytat - poznas aj take mamicky, ktore s pevnou neuviazu na prvy pokus? ako nehovorim, ze nikdy nie je co vylepsit, ale pred zrkadlom a krok za krokom podla navodu to podla mna nie je nerealne a preto nechapem, preco sa tolko bab boji pevnych satiek 😔

sambucca
28. apr 2010

emjee: mluvim za sebe, proste neduveruju pruhu latky. Rozumove vim ze v pohode, nosi to spousta lidi ve spouste zemi spoustu let... ale pocitove mi to nestymuje. Asi mam uz moderni dobou zdeformovanej mozek - kdyz to nema popruhy cudliky a neblika to, je to bezpecny?

zitaje
28. apr 2010

Emjee, ja som asi dva tyzdne viazala doma kym som sa opovazila ist von so satkou - mala som Annu. Podla mna to nie je zas az take jednoduche pre neznalu osobu bez skusenosti. Je super, ked ti to moze niekto vysvetlit, ale ved vela mamiciek sa vobec celkovo boji satky a kupuju si radsej nosic. 😉
No ale aby som to uviedla na spravnu mieru - s elastickou skusenost nemam 😀 . Takze len teoretizujem. Zavisi to aj od povahy podla mna, ja by som elasticku uz ani nechcela, ale niekomu moze vyhovovat, nie?

zitaje
28. apr 2010

sambucca 😀 😀 😀

emjee
28. apr 2010

😀 chapem, len prave vela takychto bab potom siaha po elastickej satke. co je v podstate to iste, len sa to zevraj lepsie viaze, ale zase to ma aj svoje nevyhody (vid moj prispevok o par riadkov vyssie)

klaudia74
28. apr 2010

Emjee, ale nemôžeš vychádzať len zo seba - jasné že tie, ktoré sú úplne presvedčené o tom, že budú šatkovať, si o tom všetko preštudujú, vyskúšajú, poradia sa, atď. a idú hneď do pevnej (nie všetky, ale možno väčšina). Aj ja som bola z tých.
Ale sú baby, ktorým to na prvýkrát fakt neide, ver mi, vidím to na vlastné oči. 🙂 Ani mne všetko neide na prvýkrát a sú veci, pri ktorých tým pádom aj strácam trpezlivosť... nemalo by to tak byť, ale čo už...
Nie je lepšie, keď bude nosiť svoje bábätká čo najviac mamičiek, aj "za tú cenu", že najprv získajú sebadôveru a zručnosti pomocou elastickej šatky?
Ja som ešte nikoho nepresviedčala o tom, aby kúpil najprv elastickú šatku. Vždy sa snažím poradiť individuálne podľa toho, ako to v tom momente vidím. Ale vždy sa snažím presvedčiť o tom, aby sa deti nosili. 😉

emjee
28. apr 2010

klaudia to je jasne 🙂 ja to nemyslim v zlom, len mam proste pocit, ze je prave vela takych, co len hladaju prve info a hned chcu len info o elastickej, lebo pevnej sa boja 😔 ja len radim popremyslat predsa len aj o moznosti pevnej satky 😀
ale samozrejme najdolezitejsie je, aby sa nosenia nebali a pouzivali satku alebo ergonomicky nosic a vyhli sa klokankam

zajaciq
29. apr 2010

aj ja som sa bala a bola pohodlna a nakoniec som objednala pevnu ellevillku a uz sa tesiiiiiiiiiiiiiim 😎 😎 😎

klaudia74
29. apr 2010

zajaciq, tíško závidím a dúfam, že ju ešte vyskúšam aj ja niekedy... 😵

bihan
29. apr 2010

zajačik a ktorú? 😀 ja si ešte počkám do júla 😵

zajaciq
29. apr 2010

trigreeeeeeeeeen 😎 😎 😎 😎 😎

zajaciq
29. apr 2010

4,2 . akurat na mna. asi nezvladneme vsetky uvazy s tym, ale dost si myslim 😵 😵 😵 joj dufam, ze mala nezabudne dovtedy na satkovanie, lebo uz sme tyzden bez pozicanej 😅

myzma
29. apr 2010

Ahojte, rada by som pridala par pismen:

ako zaciatocnicka, ktora satkuje cca 3 mesice, mozem povedat, ze s kazdym uväzom bola moja technika a zrucnost lepsia a lepsia... na treti raz som mala synecka "dokonalo" uviazaneho... no pozerala som predtym mnoho videi a navodov, krok po kroku, pocuvala komentare, na co si treba dat pozor, ako utahovat... teraz mi trva uväz ksk do 2 minut, co sa mi zdalo na zaciatku nepredstavitelne 🙂 kupila som pevnu a kvalitnejsiu (mam lea natur z bazaru) po porade s niektorymi z vas a po nastudovani info... elasticka sa mi zdala "zbytocna" investicia, naco kupovat dve satky (to sa tyka mojej osoby, viem, ze mnohe mate viac satiek 😀 )...

takze dnes povzbudzujem ine, aby sa nebali, je to fakt o cviku a vytrenovanej zrucnosti 🙂

mozem povedat s odstupom casu len necelych 3 meaicov, ze to bola jedna z najlepsich investicii co sa tyka vybavy pre babätko 🙂 nedam dopustit, najmä, ked malemu sa v kociku moc nechce byt, ale v satke mi prespi aj dve tri hodiny... podotykam, ze v kociku od 30 do 60 minut 😅 (a to je len jedna z pozitivnych skusenosti)

bury
6. máj 2010

Ahojte.
Tak jsem nakonec sehlana z druhé ruky můj "vysněný" šátek Ellevill Zara Lavender 😀 dneska dorazil. Zkusila jsem uvázat kříž s kapsou uvnitř a celkem to šlo, ale dokonalý to teda není.... moc se mi nedaří malého "podsadit", aby měl kolínka vysoko 😒
Myzma - díky za povzbuzení 😀 zrovna ho celkem potřebuju....

myzma
7. máj 2010

drzim palce, bury, skus pozriet aj tuto diskusiu, pre inspiraciu 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/

https://www.youtube.com/watch?v=Aq4RkQlIij4

jeden z linkov, ktory mi dal strasne vela 🙂 neviem velmi dobre anglicky, takze som cestinu uvitala

myzma
7. máj 2010
bury
7. máj 2010

Myzna - díky moc 😉

dales
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minea
7. máj 2010

emjee, tak jsem se na základě tvých příspěvků rozhodla pro pevný šátek, od elastického ustupuji - děkuji 🙂

leelo
7. máj 2010

minea, vyborne! 🙂
neviem presne preco sa niekto boji pevnej satky. Ak tam ide o nejaky strach z ohrozenia zdravia, tak ja sa napr.omnoho viac obavam o krpca, ked sedi naskladany v autosedacke. to je podla mna omnoho nebezpecnejsie pre chrbticu, hlavne tie nase dlhe cesty...
btw, ja som satku asi najlepsie uviazala uplne na 1.raz, ked som isla podla navodu. odvtedy to tak nejak flakam, lebo uz viem, k comu sa chcem dopracovat.
a nakazili ste ma s tou ellevillkou 🙂 strasne sa mi paci Jade He (tmavoseda). prave som si kupila sede hodvabne saty na leto, hmmm...

zajaciq, alebo kocky, co ste objednavali ellevill, tak cez toto?
http://www.ellevill.com

dakujem.

sambucca
7. máj 2010

holky, teda hlavne nejaky zkuseny (emjee? 🙂 ), mohly byste mi poradit ktery pevny satek pro uuuplnou zacatecnici? Diky 😉

emjee
7. máj 2010

sambucca top satky v tejto a inej nosiacej teme (bez poradia oblubenosti, lebo vyskusane vsetky ma malokto): didymos, storchenwiege, hoppediz a najnovsie aj ellevil 😀
potom uz len zalezi ake materialove zlozenie chces (ci len cisto (bio)bavlna, alebo bavlna s lanom, vlnou, ...) a aku farbu / vzor 😀
pozri aj referencie na jednotlive satky napr. tu http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...

zajaciq
7. máj 2010

nam dosla ellevillka trigreen a musim povedat, ze oproti storchenwiege pozicanej je tato ellevillka aj ked nova, fantasticky poddajna, jemna, tenucka, len skoda, ze dnes mi v tom Rory prevrestala hodinku 😅 no..nie vzdy sa zadari. ale aspon mamine sa paci az az 😵

emjee
7. máj 2010

zajaciq mas niekde aj foto? by som rada videla, ako vyzera ta trigreen