Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

mneme
7. máj 2010

btw. velmi chcem ellevilku a jednoducho si ju nemozem kupit - ja si jednoducho nedokazem vybrat vzor, paci sa mi ich tolko 😅

emjee
7. máj 2010

no z tych tri... sa mi najviac lubi triyellow, ale brala by som asi tripurple 😀 ale cakame este na tie bambusove, ze bihan? 😀

mneme
7. máj 2010

aj mne sa najviac paci ta zlta, skoro som si ju kupila. potom som videla bambusovu s paisley vzorom. je krasna, ale ja nemam velmi fialovu farbu rada. este som zvazovala aj curry a velmi sa mi paci aj ta siva. no skratka, ja by som potrebovala niekolko satiek, ku kazdemu outfitu (mojmu aj krpatej) 😀 a to uz pritom nevladzem extra dlho nosit 😔

emjee
7. máj 2010

😀 presne ako u nas a to uz satku vyuzivam viacmenej len doma, von povacsine v manduci

leelo
7. máj 2010

babuchy, a teda cez tu stranku je jedina moznost objednania? btw, zatial vobec nemam predstavu, kolko je 1.200 norskych korun, proste ju chcem 🙂
ak ste este nekukli, tak na fejsbuku je super galeria tychto satiek v praxi

emjee
7. máj 2010

leelo aj na nosenideti ich mavaju / mali?

mneme
7. máj 2010

jaj, a brala by som aj tu modru infinity a ruzovo-bezovu zara mild. momentalne vedie paisley java. ale asi zostaneme pri nasej anne. len mi vadi, ze je na uvazy pre vacsie mimi velmi dlha 😝

emjee
7. máj 2010

1200 norskych korun je 151,363 eur 😅 😀 😝 kkssss 😕

mneme
7. máj 2010

aj na brane
1 € = cca. 7,95 nok
myslim, ze aj s postovnym vychadzaju priamo od ellevill vyhodnejsie ako z ceskych stranok

leelo
7. máj 2010

ano, kks, uz som pozerala currency converter 😎
na stranke je v sekcii Where to buy odkaz aj na 2 nemecke stranky, ale priamo na nich som ellevill nenasla.
ide o to, ze okrem ceny ma odradza aj fakt, ze maju len velkost 4. ja mam didymos 5 a je mi akurat. to by som bendzura mohla nosit len na chrbte. o inych velkostiach ale ani zmienky, nic take, ze out of stock. asi im napisem...

musko
8. máj 2010

leeo, mohla by si aj v predu - v jednoduchom kríži, v klokanovi......

bihan
8. máj 2010

Na originál ellevill stránke vám z oficiálnej ceny odpočítajú DPH - ja som počítala, že bambusová 6-ka aj s poštou vychádza na 120€. Niekto ale písal, že musel potom na colnici platiť DPH, ono je to taká náhodička, či balík colníci zadržia alebo nie, ale myslím, že keď ide poštou bez poistenia, tak to colníci nesledujú. Ja budem určite objednávať na ellevill.com 🙂

a skvelý konverter je www.xe.com

sambucca
8. máj 2010

emjee: diky za rady, asi do toho pujdu po hlave a misto close parent si poridim rovnou pevnej satek 😝 si rikam, kdyz uz za to dam takovej majlant, proste to zacnu pouzivat a ten prvotni strach dostane za vyucenou 😀 !

leelo
9. máj 2010

musko, ahoj!
pozerala som tie uvazy, co si spominala a porovnavala som si to s didymos tabulkov velkosti vs.vhodne uvazy a zistila som, ze hoci mam velk.5, tak viazem nou vsetko.
ono su tie tabulky robene asi podla vzoru, ktorym je cca konfekcna velkost 38. pricom ja mam 34, takze asi mam este par cm satky vzdy k dobru.
dakujem za pripomienku 😉
inak hodvabna satka v didymose stoji tiez cca 129 ojro, pche. a ellevill c.5 by bolo este drahsie ako c 4 😠 🙂

bihan,
mas pravdu - skusila som akoze "kupit" tu satku a v checkoute nakupneho kosika uz bola cena nizsia. cca tych 120 euro.
a myslis, ze je v poho dat si to poslat nepoistene?
cert nikdy nespi, ani colnici casto ... 😀

zajaciq
10. máj 2010

emjee uz mam v albume foto trigreen 😎

emjee
10. máj 2010

krasna je 🙂

zajaciq
11. máj 2010

dakujem, ta kiwi zelena je dost svetla, ale ta tyrkysova s hnedou to vyvazuju. no ved ciganske farby ja rada 😵 a je tak makkucka. ked uz bude drzat zajaciq hlavu naozaj pevne, mozem viazat kriz s kapsou von ? bolo by to ovela praktickejsie... dik

leelo
11. máj 2010

zajaciq, kriz s kapsou dnu aj von mozes viazat od 1.dna babatka. tak odporuca didymos. babo tam drzia 3 vrstvy latky a 1 vrstva hlavicku.
ja som prvy mesiac pouzivala len kolisku , a ked som prisla na kriz, lutovala som, ze som hned nezacala. je to super prakticke, lebo satku mas stale uviazanu na tele a babo len vyberas podla potreby. ale to isto vies... 😉

bihan
11. máj 2010

Zajačik, ty si brala 5-ku veľkosť, že? nemáš problém uviazať s tým KsK bez toho, aby boli uzly na cípoch?

zajaciq
11. máj 2010

bihan som konfekcne 34, teraz sice v bokoch a prsiach aj 38 😅 ale uviazem a myslim,ze aj s cipmi trosku - to je nejak zle? cipy su dlhe predsa, tak co ich nevyuzit. mne sa to inac velmi paci, ze je kratsia a akurat na mna.

leelo no ja praveze balim len s kapsou dnu a musime sa komplet odviazat, ked ju chcem vylozit. este som neskusila kapsu von.

emjee
11. máj 2010

ja som kolisku uviazala raz a stacilo 😀 od zaciatku dvojity kriz a az niekedy okolo 6-7 mesiacov som zistila, ze ksk (ci uz kapsa von alebo dnu, uvaz je v podstate rovnaky, len kapsa dnu sa musi viazat s dietatom, kapsa von sa naviaze dopredu) je este lepsi uvaz

leelo
11. máj 2010

zajaciq, skus tu kapsu von. v zaciatkoch som si to nechavala na sebe uviazane aj cely den. mala som to ako kus odevu, pod tym len podprsku 😉
aj ja som vel.34. chces povedat, ze satka 5 ti je "kratsia"? tak to so 4kou ani nekoketujem. KSK je asi jeden z uvazov, kde spotrebujes najviac latky, ale ajtak mi moja didymoska c.5 este staci na poriadny uzol vzadu. je to 4,2m...

zajaciq
11. máj 2010

leelo a mas aj patky prsia? 😀 joj musim ju pomerat po wyprati,ale jedna xybicka krasy na satke-> znacka stredu nie je w strede, wychadza mi to tak 15-20cm mimo. S tym uzlom-wisia mi asi 30centi konce co ja wiem,to je hadam dost hmm

rosienka
11. máj 2010

prave som si po otrasnej hadke s mm objednala elevilku zaru lemongrass. dala som mu na vyber asi 3-4, ale on just musel akurat chciet uplne nudne nechutne farby, ktore ja s ziadnom pripade nechcem. najprv si chcel kupit dalsiu pre seba- tu hnedo-zelenu Zaru forest!, ale nakoniec uznal, ze je to moja satka a nech si ja vyreriem, co sa mne paci, lebo my sa nikdy nezhodneme...klasika, ako vzdy, naco som sa ho vôbec pytala 😠
Dala som to poslat nepoistene, tak sa teraz idem strachovat, ci to pride... 😲 bojim bojim a dufam 😅

leelo
11. máj 2010

zajaciq, zial, nemam, ja stale iba 70C spred tehu 🙄
ten stred by mal byt po odmysleni si cipov.
30 cm konce = ok 🙂

mneme
11. máj 2010

15-20 cm mimo je dost 😝

plienka
11. máj 2010

ahojte

budem pravdepodobne obj elevilky v horizonte 3-4 tyzdov, ak sa ta doba da vydrzat 🙂 ak by sa Vas nazbieralo viac cena bude nizsia ako na ofic str

sambucca
12. máj 2010

Tak jsme udelali posledni valecnou poradu s manzelem, porad jsem se v tom motala a cetla dokola to samy o satkach, vsech ergonositkach na vsech diskuzich a serverech dokonce i v Anglii, Usa a Francii, a vcera vecer jsem praskla do stolu a rikam dost dneska neco uz koupim a basta nebo se z toho zblaznim. A vyhrala Manduca... jsem proste konterva trapna vyplasena no🙂

martulikk
12. máj 2010

ahoj holky, zkoušela jsem pročítat diskuzi, jestli tu někdo nemá zkušenosti s elipsami od Didymos... zatím marně... také jsem se dlouho rozmýšlela a nakonec jsem dnes ráno objednala limitku Primavera 😵 malou jsme mezi 3. a 5. měsícem nosili v elastiku Liliputi a bylo to super! pak jsme pořídili Manducu... sambucca, určitě nebudeš litovat 😉 já chci zkusit ještě pevný šátek, protože jsem dost štíhlá v pase a Manduca mi na delší nošení nesedí... když jdeme jen někam vedle na návštěvu, tak to zvládám, ale pak už mě to dost tlačí na kyčle, tak snad v tomto ohledu bude šátek lepší...