Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

musko
13. máj 2010

martulikk - s didym elipsami nemožeš byt nespokojná:o) Didy je didy :o) A z tohoto som mala skoro smrt..... Strašne sa mi páči, ale už som mala objednanú letnú limitku od Hpp-u a mám Easycare, tak už nie sú peniaze - ale šla by som don - určite si to užiješ. Ak chceš viac info o elipsách, skoč pozriet diskusiu na nosenideti.

martulikk
13. máj 2010

musko: rozhodovala jsem se mezi červeným (příp. přírodním) Leem a těmi Didy elipsami 🙂 pruhy jsem zavrhla, protože je toho tooooolik, že si člověk nemůže vybrat jen jeden... už mi psali, že ho poslali, tak by měl být na víkend doma 😵 no a když se osvědčí, tak to Leo třeba ještě v létě... kdo ví...
jo, na té diskuzi nosenideti jsem právě byla, ale nikdo je nemá, tak jsem to prostě riskla 😉

musko
13. máj 2010

no baby, čo ju majú a poznám ich - tie si chvália :o)

martulikk
13. máj 2010

jeee, tak to jsi mě potěšila 🙂

leelo
13. máj 2010

martilikk, ak som ta spravne pochopila, tak si si kupila bavlnenu didymosku, zakarovy uplet, vzor elipsy, limitka.
to, ci ide o elipsy, nie je az take podstatne, ide o tu bavlnu+zakar (napr.pruhy su trochu ina satka, iny uplet, robustnejsia).
v tom pripade mam tu istu satku - bavlna, zakar, tiez limitka, lebo bola lepsia cena - a mozem ti povedat, ze som velmi spokojna. je pravda, ze s didymosom clovek zase tak vela chyb nespravi, ta satka je pevna, ale pri tom dost elasticka na to, aby sa dobre viazala.
ja mam len tuto jedinu satku,a le mozem porovnat so sanami. bola som u kamosky, mame rovnako stare deti a ona sa mi stale stazovala, ze jej satka nejedne uviazat. ja som tomu neverila a na navsteve sme ju vytiahli a ukazovala som jej to na nej, ako ma dcerku viazat. no mozem ti povedat, ze ta satka nemala ziadnu elasticitu a vlastne tym ani tu potrebnu pevnost na dobre zafixovanie baba. bola ako naskrobena plienka, neviem to inak nazvat. uz som potom chapala, preco to nevedela uviazat a co znamena nekvalitna satka...
dufam, ze som ta aspon trochu povzbudila a ze ty tu svoju uzijes 😉

martulikk
13. máj 2010

leelo: jojo, je to LE Didymos elipsy Primavera (ten zeleno-žlutý) 🙂 žakárová vazba, biobavlna... jakou máš barvu?
moc děkuju za povzbuzení! já osobně bohužel neznám nikoho, kdo by nosil v šátku, takže nemůžu nijak porovnat ani vyzkoušet... škoda...
jinak to vypadá, že balíček dorazí až zítra, koukala jsem teď na Sledování zásilek na ČP a je tam stále uvedeno, že se zásilka přepravuje k dodací poště, uf... jsem napnutá, nemůžu se dočkat, jaké to bude, jak budou barvičky vypadat ve skutečnosti, jaký bude materiál... 😀 a hlavně: co na to moje Josefínka... 😀

leelo
13. máj 2010

martulikk, ja mam taku slabunko ruzovu s laliami. donedavna este na stranke didymos.de bola, ale uz tam vidim len tvoju primaveru. podla mna tie elipsy ukazu pekne na satke. a cena je fakt super.
so satkou by ti malo prist aj dvd s uvazmi a knizka s obrazkovymi navodmi. je to velmi dobre spravene, mne to islo hned na prvykrat uviazat bez problemu. a radsej vzdy viaz tesnejsie ako volnejsie, ved postupne si zvyknes na vlastnosti tej latky a uvidis, ze sa mozes na nu spolahnut.
dcerka ma krasne meno, tu v DE je to teraz velky hit! 🙂

martulikk
13. máj 2010

leelo, na didymos.cz ty lilie ještě v nabídce mají... vypadají také hezky 🙂 no a ty "mojeů elipsy... zítra snad už uvidím 🙂 doufám, že pošlou i návody... jsem docela smolař, když něco objednávám... téměř pokaždé něco chybí... naposledy, když jsem objednávala Manducu, tak tam taky nebyl návod 😠 naštěstí mi pak poslala nějaká maminka z koníka odkaz... jasně, u té manducy se bez něj obejdu, ale je tam pár věcí, které je fajn si přečíst
jo a děkuju za Josefínku 😉 my jsme vybírali jméno, aby ho naopak neměla s nikým stejné... žádnou jinou neznáme 😵

musko
14. máj 2010

martul - v tomto u didyho nemuíš mat obavy - v krabici je všetko včetne DVD - i ked dla mojho názoru - najlepšie návody na viazanie na you tube má vonzino :o)

musko
14. máj 2010

martulikk - horím od nedočkavosti - daj vediet, ked Ti to dorazí:o)

martulikk
14. máj 2010

tak jo, už je tu, dopoledne dorazil 🙂 přikládám fotečky celého balení 😉 musím říct, že první reakce byla: ŠOK 😀 po otevření krabice jsem měla pocit, že tam je zabalený opraný starý ubrus 😅 takže docela zklamání z toho vzhledu... myslím, že až ho uvidí manža, tak si ještě "pár" řečí vyslechnu, uf...
no, ale už se docela rozkoukávám, barvičky se mi začínají líbit 🙂 jinak, v krabici bylo i to CD, plus dvě knížečky s návody na vázání 😵 budu mít celý víkend co dělat 😀 jsem zvědavá, jak se nám bude nosit... manža si to určitě taky vyzkouší (moc se mu líbilo nosit malou v tom elastiku), ale ten vzorek stopro nebude pro něj... takže když se mu to taky zalíbí, tak třeba v létě to jednobarevné Leo... kdo ví? 😉

rosienka
19. máj 2010

mne vcera tiez dorazila moja elevilka lemongrass 😵 ...aj som trpla, lebo som to poslala nepoistene, ale pekne bol balicek v schranke v mäkkom obale.
je este krajsia ako na nete a aj mm sa pacila, i ked vzor okomentoval ako "koberec"... 😠 ...ale farebne sa mu paci, tak neviem naco bol ten cirkus pri objednavke dobry 😔
uz sa tesim na nosenie, musim cakat do augusta. Ozaj, ako skoro ste zacali nosit vasich novoskov?

zajaciq
19. máj 2010

rosienka od 3 tyzdnov 😉

denisocka
19. máj 2010

rosi, ty už k nám ani nechodíš ? 🙂 dojdi sa pochváliť šatkou ... ja mam lea kafíčko -novučičke voňave ,už ho len zanosiť

rosienka
20. máj 2010

denis- ved tam nikomu nechybam a skoro nikto mi nic neporadi, tak som sla radsej do konkretnych tem... 😖

ninouche
24. máj 2010

martulikk, uplne nahodou jsem narazila na tuto diskusi - muzu se pripojit? mam radost, ze nekde vidim jine fotky Didymostu - elipsy primavera - vazne nad nimi uvazuju, ale nikde jsem je nevidela nazivo, tak se trochu bojim, jake budou ty barvy... z tvych fotek (a komentare) to vypada, ze ta zelena je pomerne tlumena, takova asi jen svetlounka? Ale zluta se mi jevi jako hodne syta, asi jako slunecnice? A jak jsi s nim spokojena? vaze se dobre, nedela moc velky uzel? Neklouze?
Ja budu kupovat svuj prvni satek, tak z toho mam hlavu jak meloun 🙂 Tolik moznosti, mam pocit, ze uz se z toho asi zblaznim 😠 😀

denisocka
24. máj 2010

@rosienka a kde su fotky šatky ? aj bohan ma elevil,ja mam storcha leo

rosienka
24. máj 2010

@denisocka musim pofotit, ale najkrajsie to bude uz s babom, asi tam pichnem babiku 😀

denisocka
24. máj 2010

Aku mas dlzku? Ja 4,1 -v reale 4,5 a je dlha

rosienka
24. máj 2010

velkost 6, cize 4,7 m, aby aj mm mohol nosit lebo chce a aby som aj ja vsetko uviazala

martulikk
25. máj 2010

ninouche: za tu chvilku, co ho mám doma, jsem se do něj zamilovala 😵 barvy jsou super, nic křiklavého, přesně na to jaro a léto 🙂 ta zelená je jemnější, žlutá maličko sytější (oproti té zelené)... doma to vypadá jinak přes den, jinak večer a jinak samozřejmě venku... tam se to hezky rozsvítí... mám už pár fotek i z venku, tak se tím dnes zkusím probrat a večer je sem dám, třeba ti to pomůže 😉 jinak mám velikost 6 a na ksk venku dělám uzel vzadu... chtěla jsem zavazovat vepředu (jako u elastiku), ale nestačí mi látka... a to jsem původně uvažovala o velikosti 5, uf... tak ještě že jsem vzala tu větší... jsem štíhlá (při 178cm mám 58kg), u toho elastiku jsem měla dostatečnou rezervu...
k tomu uzlu... je to můj jediný pevný šátek, takže nemůžu posoudit, jestli je velký či malý (oproti jiným)... oproti elastiku je samozřejmě velký 😀 ale to bude u každého pevného šátku... 😀
jinak teda neklouže a co se vázání týče, tak zatím s tím bojuju... elastik byl šup šup a hotovo 🙂 ten pevný se prostě musí umět navázat, no... ale už se zlepšujeme, pokaždé je to rychlejší a rychlejší 🙂

musko
25. máj 2010

martul, ked zanosíš, tak bude klzavejší, neboj!

ninouche
25. máj 2010

martulik tak moc diky za reference a tesim se na fotky! 😉 Uz jsem pro nej prakticky rozhodnuta, ale i tak se rada podivam 🙂
No, taky jsem zvedava, jak s tim vazanim budu zapasit... ale zvladli to jini, zvladnu snad taky!

martulikk
25. máj 2010

musko: já bojuju spíš s pevností toho šátku 🙂 ten elastik promine hodně a pevný je prostě PEVNÝ 😀 musím si na to zvyknout... máme ještě Manducu a ta je hezky vzdušná... ale mám z něj radost, tady kolem nevídám maminky se šátky a tak tím víc si přijdu originální 🙂
ninouche: na veletrhu v Praze jsem viděla ještě Hoppediz Lille, ten se mi moc líbil, ale nakonec jsem ještě počkala a jak to dopadlo už víš 🙂 jsem s výběrem spokojená, doufám, že se ti také zalíbí 😉 přikládám ty slíbené fotky, nejsou v moc dobré kvalitě, ale něco z nich vidět je

martulikk
25. máj 2010

ach jo... jsem už nějak k.o.... klikla jsem na odeslání místo přidání fotek 😅 tak tedy na podruhé...

musko
26. máj 2010

dievčatá - kuk sem -

https://www.youtube.com/watch?v=zga_mW9vqnE


Co vidí mimi v kočíku a čo v šátku :o)
Martulikk - velmi Vám to spolu pristane :o)

martulikk
26. máj 2010

musko: koukala jsem na to, je to zajímavé 🙂 nevíš co to bylo za červené nosítko v té první části pohledu z kočárku? vypadalo suprově, podepřená hlavička... když mám malou v šátku a usne mi, tak jí hlavičku držím rukou...
ještě bych se chtěla zeptat na radu... co byste mi poradily za úvaz pro 10-ti měsíční mimčo? já umím zatím jen ksk venku, zkoušela jsem i ksk uvnitř, ale jen jednou a nebyl čas, takže jsem to zase rozvázala, uf...

musko
26. máj 2010

martulik - videla som - skús viazat s pevnou šatkou kríž s kapsou vnútri - lepšie sa Ti dotiahne a ked malá zaspí, tak jej ten jeden bočný pruh pretiahneš cez hlavu a máš to - ja to tak robím u Marka od mala....

musko
26. máj 2010

martulik - vyzerá to ako mei tai?