Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivika18
3. jún 2010

@emjee, díky, jdu hledat 😉

elixia
3. jún 2010

Tak teraz ste ma uz doplietli...nasla som v bazare dlhsiu, teda 5,2m ale ked pisete ze aj 4,7m by mi stacila...no uz fakt neviem. 🙂

emjee
3. jún 2010

@elixia hoppediz 5,2m je strasne dlha, mne bola pri konf. velkosti 48/50 brutalne dlha a po porode som este aj schudla 😀

elixia
3. jún 2010

@emjee toto su storchenwiege a didymos, myslis ze aj tie budu zbytocne dlhe?

nell201
4. jún 2010

Ja mam Hoppediz elasticku 5,4m a je ozaj velmi dlha prijala by som keby bola kratsia.To mam velkost taku 42/44.

blanocka
4. jún 2010

ja mam vyhliadnutu storchenwiege luis bio, neviete nahodou, ci nie moc hruba na leto? (sice ked bude taketo pocasie, tak mi to moze byt jedno 😀 )

emjee
4. jún 2010

@elixia najlepsie je vyskusat si, ale podla mna ak mas konf. velkost do 48/50 v pohodicke si vystacis s 4,7m satkou

elixia
4. jún 2010

@emjee dakujem za radu.Problem je prave v tom,ze nemam kde vyskusat,takze budem sa musiet trafit 😀 Uz mam z toho hlavu ako balon, pozrela som snad vsetky stranky 🙂 Tak snad aj nieco kupim kym sa babo narodi 🙂

katherine27
4. jún 2010

Ahojte babule, som rada že som objavila túto tému 🙂 🙂 🙂 .Potrebovala by som poradiť čo sa týka veľkosti šatky...mám vyhladnutú Ellevill Zara Original alebo Didymos Žakar - tam sa mi páči viac vzorov..moja veľkosť je 42, mám široké boky,zadok no a bruško po pôrode..ešte čo sa týka výberu, išla som do pevnej, malý ma 3 mesiace, 72 cm a 5220g, takže myslím že elastická by mi bola zbytočná, čo myslíte 😉

martulikk
4. jún 2010

@ivika18 koukám, že ti tu doporučují rovnou pevný šátek... tak abys to neměla jednoduché, já se pro začátek rozhodně přikláním pro elastik 😉 my jej kupovali až když byly malé 3 měsíce, ale i tak jsem si to vyzkoušela a chvilku jsme si ponosili... malá měla v 5-ti měsících 6kg... měli jsme Liliputi a veliká spokojenost! můžeš zkusit nějaký nosnější jako je třeba Moby... elastik mi ze začátku opravdu hodně pomohl, je tenoučký, na léto ideál 🙂

emjee
4. jún 2010

@katherine27 didy ti bude stacit na vsetky uvazy velkost 6 (4,7m), ellevil neviem, tam su vraj dost skosene konce

martulikk
4. jún 2010

@elixia ještě k těm délkám... každá značka bude určitě jiná, záleží na tom, zda má šátek rovné nebo zkosené konce... já mám konf.velikost 38 a na ten ksk mi je akorát ta 4,7m délka... jo a mám didymos... 😉 opravdu je neocenitelné si šátek vyzkoušet ještě před koupí... bohužel také jsem neměla tu možnost a tak jsem ráda, že jsem se nakonec tak dobře trefila 🙂

martulikk
4. jún 2010

@katherine27 ve tvém případě bych šla už rovnou do pevného šátku... u těch elastiků je ta váha znát... my nosili v Liliputi do 6kg (do 5-ti měsíců), ale jsou i jiné, pevnější, elastiky, jako třeba myslím ten Moby, ale jsou pak už taky dražší... ale elastik opravdu hodně odpustí, člověk se s ním naučí vázat... bude to už skoro měsíc, co jsem si koupila svůj první šátek a při prvních vázáních jsem se málem uzoufala 😀 je to nebe a dudy 😀

elixia
4. jún 2010

Viete mi niekto povedat, aka dlha je ta Moby? Tu v UK snad len tu pouzivaju..ale nenasla som ci to je nejaka univerzalna dlzka alebo su tiez podla velkosti..
Skoda,ze si to nemam kde vyskusat,nie je to najlacnejsia zalezitost a ked kupim kratku, ma asi porazi 😀 Dnes som bola rozhodnuta pre hoppediz 4,6m..ale to bolo dnes 😀 😀

emjee
4. jún 2010

moby je len v jednej dlzke - 5,5m - musi byt taka dlha, pretoze je elasticka a potrebujes s nou uviazat uvazy, ktore maju aspon 3 vrstvy (kvoli dobrej opore pre dietatko); jednovrstve uvazy uviazes len s pevnou satkou

ivika18
4. jún 2010

@martulikk, díky moc za tip, ale my už máme v necelých 2 měsících 5,5 kg

sulky
5. jún 2010

ahojte, chcem sa spytat, ci niekto nechce objednat ellevill satku. Robime objednavku, a objednavka nizsia ako 5 kusov nieje mozna, ak chceme dobru cenu 😎

sulky
5. jún 2010

@ivika18 , @elixia, @blanocka,@katherine27
baby, mate uz kupene satky? chvalili si tu Ellevill, nechcete za super cenu? Vijde to okolo 114 EUR.
Hoci je satka tenká, zároveň i úžasne pevná a poskytuje ideálnu podporu a optimálny komfort dieťaťu

elixia
5. jún 2010

@sulky ahoj,zial,asi pred hodinou som si konecne objednala...skoda,ze si nenapisala skor ☹

ivika18
5. jún 2010

@sulky já se zatím brouzdám na netu a rozhoduju se, jaký šátek vybrat. No, ale stejně do něho nemůžu tolik investovat 😒 . Ale díky

blanocka
5. jún 2010

@sulky ja som uz viac menej rozhodnuta pre storchen.... aj ked som dost o ellevilke uvazovala, ale ta cena 😖 aj po zlave je to dost v porovnani s ostatnymi. Mozno keby som mala moznost ju vidiet nazivo, ale to netusim, kde 😒

emjee
6. jún 2010

bambusove ellevillky budu dostupne az v polovicke jula

sulky
7. jún 2010

@emjee , ty mas ellevill?

ellysa
7. jún 2010

ahojte, baby ktorú šatku by ste mi poradili ak chcem nosiť hneď, som úplný začiatočník a mám konfekčnú veľkosť 46 a či kúpiť novú alebo použitú, prípadne či aj niektorá nepredávate, ďakujem 🙂

emjee
7. jún 2010

@ellysa didymos, storchenwiege, hoppediz, ellevill - nove aj pouzite su super

@sulky nemam, ale ak by som brala, tak jedine bambusku

sulky
7. jún 2010

@ellysa , na novorodenca su super elasticke, aj ked sa nazory mamiciek vtomto nezhoduju 🙂
Tato je super: https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...

emjee
7. jún 2010

😀 no ja som prave anti-elasticka 😀

katherine27
7. jún 2010

sulky ja som sa momentálne zamilovala do Didymos Geckos Sahara / jašterička/ alebo Didymos Pfau Black /páv/ - ale išlo o limitovanú edíciu a zatiaľ som nenašla, že by ju niekto predával..keď som ich našla tak to bola láska na 1.pohľad

http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.d...

emjee
7. jún 2010

@katherine27 ten link nefunguje, ale nasla som si didymos pfau - zaujimave, taku som este nevidela; geckos su tiez uz tazko k dostaniu

ellysa
8. jún 2010

ďakujem baby, idem po niečom pokukať, asi tiež radšej neelastickú a dĺžka? som trošku väčšia 😅 170 cm konfekčná veľkosť 46
a nemáte náhodou skúsenosti, či napríklad v rakúsku sa dajú zohnať šatky výhodnejšie, či je to jedno 🙂
a naučili ste sa viazať same, alebo ste boli na nejakom kurze?