Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kpn
24. jún 2010

@lucinka83 ahoj,ja som pre drobca kupovala mierne elasticku red castle, a bola som nadmieru spokojna...uvazy sa robili velmi lahko a aj drobcovi to vyhovovalo. teraz sme ale kupili manducu a tak ked je treba, malinkeho davame tam, takze ju predavam.

monr
25. jún 2010

no mne by bolo ťažko porovnávať, ja mám drobátko, s liliputi doteraz uviažem double hammock a drží v pohode, ale malá má 8 kg, tak ťažšie dieťa určite inak pruží.

denisocka
25. jún 2010

@monr a s leom hammock uviažeš?

monr
25. jún 2010

@denisocka s leom som neskúšala, ale dnes môžem 😉

monr
25. jún 2010

tak podľa tohto videa

https://www.youtube.com/watch?v=2Vl9oiBEV-E

som uviazala, ale uzlík som mala úplne na koncoch cípov, zostali tak 2 cm na každej strane. Preto ho radšej viažem s liliputi.

monr
25. jún 2010

s leom najradšej viažem jordan. 😉

zajaciq
25. jún 2010

ahojte,
neviete ako sa toto viaze? uzol dopredu
diki

mneme
25. jún 2010

vyzera to ako ksk vnutri, ale nedotiahnuty dozadu

emjee
25. jún 2010

@zajaciq suhlasim s @mneme ksk s kratkou satkou uviazany pod ritkou

zajaciq
25. jún 2010

myslite, ze mozem na trojmesacne? vzadu ma uzol omina a vobec aj taa okolo pasa cely ten pas. no je krajsi urcite, hlavne by nebolo vidno tie moje speky, ktore krasne vzniknu tym pasom latky 😀

emjee
25. jún 2010

@monr ja by som tak rada viazala na chrbat, ale s tym mojim divochom sa neda, uz mam problem ho vobec uviazat dopredu, on sa totiz do mna zapre nohami a vyvrati sa celkom dozadu (hlava aj chrbat) a ma z toho bohovsku srandu; pokusy na chrbat u nas povacsinou koncia hrstami vlasov v jeho rukach a totalne dokafranym nedotiahnutym uvazom 😝

emjee
25. jún 2010

@zajaciq uz drzi hlavicku? lebo v tomto uvaze sa nebudu dat roztiahnut tie bocne pruhy, cize ju isti len ten vodorovny

monr
25. jún 2010

@emjee no zo začiatku to tak bolo aj u nás, ani za svet, teraz uviažem dobre na chrbát, len keď má dobrú náladu, inak je úväz všelijaký.

a ten KsK by som mohla skúsiť takto, uvidím, ako nám to bude držať, tak by ma to ani nenapadlo.

zajaciq
25. jún 2010

@emjee drzi ako tak, ale bocne nevyuzivam, je dost velka a ja mam len 156 cm, ledva sa mi zmesti na hrud, hlavu ma takmer pri mojej hlave. tak jej drzim hlavicku rukou stale / joj vyskusam to najblizsie 😝 😝 😝

emjee
25. jún 2010

@monr
@zajaciq a nebude vam plantat satka pod nohami potom?

monr
25. jún 2010

@emjee to ja len na skúšku, inak prevažne na chrbte, a keď potrebujem dopredu, hodím do beca, to mi je pohodlnejšie.

denisocka
26. jún 2010

@monr no čo,skušala si ??

monr
26. jún 2010

@denisocka včera 10:20 som písala. 😀
podarilo sa, ale úplne na cípoch som mala uzlík. tak zostávam pri jordane s leom

denisocka
26. jún 2010

@monr dik,ja som kus prepracovana z toho ležania doma ,už si spomínam že si písala,len som to čitala cez mobil a zabudla som . lea budem mať v pondelok,doma,tak hadam bez zavady a už nastalo

monr
27. jún 2010

@denisocka snáď už bude taký, ako má byť.

romy31
27. jún 2010

ahojte 🙂 potrebujem poradiť ohľadne výberu babyšatky- chcela by som pre novorodeňa nejakú elastickú šatku....ale neviem si nejak vybrať...cena by mala byť taká primeraná, do nejakých 80 e....pozerala som aj liliputi, ale neviem či nie je moc dlhá....ja mám veľkosť 36 a muž je tiež tenký....ďakujem

monr
27. jún 2010

všetky elastiky majú dĺžku okolo 5 metrov.

sulky
27. jún 2010

@romy31 ,práveže elastické šatky sa nerobia na rôzne dĺžky, iba tie pevné šatky.
Elastická šatka sa viaže na “nulový priestor”, potom si ju uviažeš okolo pása, aby ti nezostala žiadna látka, a urobíš na konci uzol. Konce sú zúžené,takže uzol je veľmi malý. Tá látka je tenšia ako pri pevných šatkách, preto na páse to nebudeš mať hrubé.

sulky
27. jún 2010

takto nejak 🙂

etuska
27. jún 2010

ahojte kočky-mali vase deticky reflux?-lebo niekde som citala,ze nosenie vo vertikalnej polohe pomaha.Mozem vas poprosit nejake linky na polohy v babysatke ?
nespali sme celu noc-tak ho to chudatko trapi-takmer vsetko mliecko ide hned von 😒 a asi ho aj zaha pali-tak potom place ☹ -zajtra ideme k lekarovi,tak uvidime ci sa to zlepsi.
dakujem za rady 😵

sulky
27. jún 2010

@etuska , vyhody nosenia v satke popisala velmi dobre moja kamoska, doktorka:
http://klingacik.sk/section/preco#preconosime

etuska
27. jún 2010

@sulky
dik-super stranka-ked budem mat viac casu podrobnejsie prestudujem 😉

mneme
27. jún 2010

@etuska s refluxom sme si svoje odzili - nosila som vylucne v krizi s kapsou dnu (moj oblubeny uvaz) a v krizi s kapsou von. nechcem ta strasit, ale lekar s refluxom toho vela nanarobi - treba setrne zaobchadzat s babatkom, polohovat ho, dojcit vo vertikalnej polohe a samozrejme vela nosit. je to peklo, ale prejde to same, tak sa drzte 😉

etuska
28. jún 2010

@mneme
dik 😉
no to vsetko skusame 😔 -ale velmi nepomaha 😖 -cakam ze mi konecne dojde ta satka co som kupila...

stellama
29. jún 2010

no ako to tak čítam tak pri druhom si tu šatku fakt kupim. Kolko trva to namotanie?