Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kinsi
27. jan 2011

@zuzanockamt a ty ako? Najviac sa vždy bojím že jej fúka na krk.Teraz som si kúpila od Zojec takú kapsu, mám ju dnes prvý deň, naši mi ju doniesli až teraz, tak ešte sme neskúšali (možeš kuknúť do jej albumu). Dám Ti potom vedieť či pomohla.

kinsi
27. jan 2011

@zuzanockamt Zuzka, teraz som si všimla, ty si z MT! Aj ja, aj keď teraz žijem už 6rokov v Brne.Ale chodím tam často ku našim.Kam chodievaš na prechádzky?Chodievaš aj na túry?

zuzanockamt
27. jan 2011

@kinsi ja davam body s dlhym rukavom, pancuchy, ponozky, teplaky, dlhe tricko a na to este flisovy overal tensi a ciapku a nosim bud pod mikinou alebo davam tiez tu ochrannu kapsu, kupila som na nete ... takze ja ho chudaka asi aj moc teplo obliekam, len sa bojim, aby mu nebolo zima
na tury sme chodievali s MM, ale teraz s malym este nie, mozno v lete, ked uz bude väcsi ... ked idem sama, tak len tu po okoli, väcsinou nad maticu a po meste do parku - byvam v centre a ked som s MM, tak aj dalej - do jahodnickych hajov alebo do jedlovin

kinsi
27. jan 2011

@zuzanockamt a nezpotí sa Ti? Mne sa niekedy zapotí i v tom mále čo jej oblečiem ja.Ale to je asi tým, že ja sa snažím chodiť do kopca - tak jej podkurujem....Ale tu v Brne chodím po rovine a tiež jej to stačí.

zuzanockamt
27. jan 2011

@kinsi no byva dost teply, ked ho vyberiem a spoteny je trosku len na hrudi ako sa opiera o mna ... asi budem menej obliekat

kinsi
27. jan 2011

@zuzanockamt Neprides niekedy do MRC na cvičenie s babatkami?Ja keď som v MT chodím vždy, je tam super, malej sa to veľmi páči a pokecali by sme si o šatkách. No ale pravda je taká, že teraz 2 t.nepojdem, Tak vlastne Ta nahováram zbytočne.

zuzanockamt
27. jan 2011

@kinsi uz som o tom rozmyslala, kukla som aj ich stranku, len som este cakala, kym bude maly zaockovany, lebo sa mu to posuvalo stale a az vcera ako 4 a pol mesacny dostal prvu davku a druha ho caka 9.marca, chcem s nim chodit aj na plavanie, ale co som si zistovala, tak na plavanie beru deti az od 6.mesiaca ... a ty si tak casto v MT?

kinsi
27. jan 2011

@zuzanockamt som tam skoro polovicu času.no možno tretinu.Inak moja ešte nie je očkovana vobec, ma totiž uzliny po tbc.Myslim, že tie male babatka ho nenakazia, rizikove su skor staršie deti.

barbarka
31. jan 2011

ahojte. ja prave uvazujem nad kupou novej pevnej satky- mala som elasticku liliputi, potom pozicanu sanami ale tu sme nosili skor len na turistiku alebo tak, no ale musim ju vratit tak zvazujem co zaobstarat. maly maly ma 14mesiacov. chcela by som skor nieco pouzite za rozumnu cenu. najviac sa mi pozdava didymos katja velkost asi 4,6, co poviete? uz len najst ju za rozumnu cenu. 😅 no a zvazujem aj hoppediz kedze maju lepsie ceny

barbarka
31. jan 2011

este sa chcem opytat ci je nejaky rozdiel v kvalite medzi didymoskami- standard a ostatne. tie standard maju najlepsiu cenu, inak chcem satku najma na vylety takze skor nieco na jar leto jesen v zime sa nosime len po byte 🙂

emjee
1. feb 2011

@barbarka je rozdiel medzi pruzkovanymi a zakarovymi - kazde je tkane inou technikou, ale v principe su to kvalitne satky
ak by si chcela zakar / indio tak najlepsiu cenu maju limitovane edicie bavlnene 😉 a teraz maju v akcii aj vlnene http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/sondermo...

barbarka
1. feb 2011

@emjee dakujem za odpoved. a ktora z nich je lepsia pre vacsie dieta - pruzkovane alebo indio? este sa chcem opytat ci mi treba dlzku 4,6 alebo staci 4,1 - velkost nosim priblizne 40. a tie vlnene su asi na leto moc teple, ci nie? 😅

zuzanockamt
1. feb 2011

@barbarka kup si radsej 4,6 m a na leto by som ja vlnenu nekupovala

barbarka
1. feb 2011

@zuzanockamt vdaka. no my sa nosime najma v lete - na vylety a tak. teraz som pisala na jeden inzerat na storchenwiege - ale je to 4,1 ale ze vraj tie su o nieco dlhsie ako je udavana dlzka 😕

barbarka
1. feb 2011

no a mam moznost kupit aj hoppediz za 40e len ta farba sa mi az tak nepaci. tak sa neviem rozhodnut 😒

myzma
1. feb 2011

@barbarka nove storchy uz nie su zevraj predlzene.... ale stare edicie boli o cca 0,5m, ja mam 3,6m oficialne dlhu, ale v skutocnosti ma 4,1m, takze uviaze i manzel ksk

barbarka
1. feb 2011

@myzma a celkovo ste s nou spokojni? som pisala tej kocke nech mi ju realne odmeria, tak uvidim, inak ma aj krasne farby

myzma
1. feb 2011

@barbarka celkovo ano 🙂 i ked ma svoje muchy... mozno by na leto bola vhodna satka z ineho materialu.... ale je rozdiel nosit, ze je 26 stupnov a ked je 30 a viac stupnov... no v materialoch sa nevyznam.... kamaratke som zohnala hoppediz a kvalitou latky sa mi zdal jemnejsi a hebkejsi ako moj storch...

ja mam leo natur, farba ku vsetkemu, za 50e z bazaru... toto je fotka z leta, chodili sme na tury, nebolis me na priamom slnku, ale v tieni stromov, takze i druha vrstva bola ok... a maly sa nespotil... ale akurat si spominam, ze to nebolo viac ako tych 26stup.

myzma
1. feb 2011

@barbarka asi mame obdobne starych synov... moj je 6.1. naordeny... my momentalne nesatkujeme, som tehu, takze nosit vpredu nemozem a v tejto zime nechodime von, zeby som si hod ala na crbat... s tymito uvazmi nemam velmi skusenosti, ale malemu sa pacilo i na chrbte i zaspal... nosit planujem skor to mladsie, ked sa narodi...

kupili sme i liliputi nosic, ale dizajnovo mi nesadol, tak som ho predala, ale kupila som ho najmä kvoli muzovi.. ale to je uz na inu temu 🙂

barbarka
1. feb 2011

@myzma aka krasna fotecka 😵, moj je 10. dec. 😉 ja som ho nosievala tiez najma na turistiku ale niekedy aj do obchodu alebo tak. no a po elastickej som chcela kupit ale kamoska mi pozicala ale to je sanami dost kratka, ale nadherne farebna- mne sa pacia take farebne satky. ale tiez mi v nej bolo v lete teplo ale to aj v elastickej ked som maleho vytiahla bol mokry ako myska 😅

zuzanockamt
1. feb 2011

@barbarka ja mam storchenwiege a zda sa mi tensia ako hoppediz, co mne skor vyhovuje ... mam doma aj hoppediz, ale ta ja je dost taka tazsia aj hrubsia, so storchenwiege som spokojna ... ja nosim aj teraz v zime a som zvedava na leto, ake to bude

myzma
1. feb 2011

@zuzanockamt
@barbarka to moje prirovnanie storcha a hoppedizu bolo skor v prvom dojme... hebka jemna latka, ale je pravda, ze je hrubsia... 😉

barbarka
1. feb 2011

dakujem kocky, mne sa tiez trochu viac pozdava storch ale uz sa predala ta co som mala vybranu 😒
@myzma
@zuzanockamt

myzma
1. feb 2011

@barbarka neboj, najdes, treba kazdy den "kukat" a verim, ze najdes? a aky storch? prepac, nestiham citat vsetky prispevky...

myzma
1. feb 2011

@barbarka ano, ano, som si myslela, ze je to ona, akurat som na to mrkla

zuzanockamt
1. feb 2011

@barbarka tento vzor je velmi oblubeny a casto ho vidim v bazari ... ja som zhanala vzor inka, to bolo horsie, ale podarilo sa

erika12345
1. feb 2011

Ahojte, babatko je zatial este len v brusku, ale uz pozeram satky, lebo by som ho chcela nosit od zaciatku. Nasla som, ze pre babatka od narodenia do 6. mesiacov je najlepsia elasticka satka. Citala som tu vsak, ze mnohe eslasticke satky radsej nemate, preco? Nebude ina satka pren prilis pevna? Pozerala som elasticke satky MaM a Moby. Mate s nimi niektora skusenosti?

barbarka
1. feb 2011

@zuzanockamt
@myzma
este sa mi paci didymos katja. ale to nejak moc nevidno. no uvidime budem to pravidelne pozerat snad sa nieco objavi 😉

zuzanockamt
1. feb 2011

@erika12345 ja som mala do 4.mesiaca elasticku a bola som mimoriadne spokojna ... hlavne pre zaciatocnika je to podla mna super ... zacala som maleho postupne nosit od 4.tyzdna ... a mala som satku sleepy wrap, teraz uz mam pevnu, lebo maly je na svoj vek dost tazky - osem a pol kila a elasticka mi uz moc nevyhovuje