Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

monr
14. apr 2011

@wvwvw ja som mala liliputi, bola som veľmi spokojná, ak by som mala ešte niekedy mimi, tak by som išla do nej zas, ako do prvej šatky. a neskôr pevná, ako to bolo teraz. 😉

wvwvw
14. apr 2011

@monr vdaka 😉 a pouzivala si ju od uplne maleho miminka, alebo od kolkych mesiacov? Mam trosinku strach aby som takemu malinkemu babatku predsa len neublizila....

monr
14. apr 2011

@wvwvw používala som ju asi od dvoch týždňov, takže pohoda, normálne som ľutovala, že som ju nemala ešte pred narodením, by som ju zobrala aj do pôrodnice. A ja som ju používala strašne dlho, bo ja mám drobátko malinké, a ľahunké tak sa dalo. 😉

wvwvw
14. apr 2011

@monr nam to akurat vyde, ze by sme ju mohli pouzivat cele leto aj jesen.... Nie je v tej elastickej satke prilis teplo?

romanecka
14. apr 2011

@wvwvw Ahoj, ja mám bledomodrú liliputku už doma, rodím v júli, tak dúfam aj ja, že sa moc nedopotíme 😅 Ale podľa mňa určite lepšie ako nie elastické, pevné šatky... teda aspoň na začiatok 😎

wvwvw
14. apr 2011

@romanecka posli foto ak sa ti da....

monr
15. apr 2011

@wvwvw velastiku je teplejšie ako v pevnej, bo musíš používať uväz, kde máš tri vrstvy šatky, ale dá sa to v pohode zvládnuť. netreba veľa obliecť, a potom je super.

wvwvw
16. apr 2011

@monr myslis, ze to nie je hlupost zaobstarat si taku satku? pytaju sa ma, ze to vobec vyuzijem, ze ci je bezpecne pouzivat take nieco pre novonarodene babatko.... precitane o tom mam uz vcelku dost, len stale nie som 100percentne rozhodnuta... ☹

monr
16. apr 2011

@wvwvw ja by som do elastiku pri malom mimi išla znova, už som to viackrát na fóre písala, mne elastik na bábätko vyhovoval úplne super. Na pevnú som prešla neskôr. A ohľadom bezpečnosti, pokiaľ je správne naviazané, tak nie je žiadny problém. Ja som veľký zástanca šatiek, veľmi ľutujem, že pred 9-mi rokmi som nemala tú možnosť, teraz som si to užívala naplno. A dokonca primár na novorodeneckom šatku odporučil, keď sme mali posedenie na šestonedelí, tak podľa mňa nie je nad čím váhať. 😉

wvwvw
16. apr 2011

@monr podla mna to velmi zblizuje maminu a babatko..... len dufam, ze to viazanie sa da lahko naucit 🙂
a nevies, ako dlho sa moze babenko pocas dna nosit v satke? ci je to nejak casovo obmedzene...
a nebolieval ta chrbat z toho nosenia?

luciole
17. apr 2011

mile skusene mamicky-nosicky, prosim, poradite mi, ako obliekat 6tyzdnove babatko (alebo asi aj seba k nemu), ak s nim chcem ist v satke von v teplotach, ktore mame v tychto dnoch vonku, teda okolo 10-15stupnov a potom v lete, ked uz je horuco? Mam prve babatko a "satkovat" sa len ucim, no ak to spravne chapem, este par tyzdnov az mesiacov budu vhodne tie uvazy telo na telo a bojim sa, ze sa budeme ukrutne potit. No dcerke sa v satke velmi paci, je to moja mala prisavka 😀 Takze urcite chcem nosit + je tu ta uzasna vyhoda volneho pohybu, kedze clovek az po narodeni babatka zisti, aka je Bratislava superbarierove mesto ☹ Ale to je asi celkovo vacsina nasich miest...a este jedna otazka, ako chranite babatko v satke pred slnkom? Lebo aj ked ju mam v krizi s kapsou (to je zatial jediny uvaz, co zvladam, ale uz idem dostudovat dalsie 😉 ), tak predsa len sa jej silne letne slnko na tvaricku dostane. ved musi aj dychat a rada pozera v ramci moznosti okolo seba... dakujem vam za cenne rady

dlabinecka
17. apr 2011

@luciole Tak miminko určitě před sluníčko chránit krémem s UV faktorem 50!! Oblékat musíš prostě přiměřeně. Dala bych třeba body, punčošky, tepláčky ,mikinku a něco na nožičky. Určitě alespon slabou čepičku a na Tebe bych volila třeba spíš tričko a volnějším rozepínací mikinu. My jsme nosili přes pařáky, když byla dcerka maličkatá (je na konci května 😉) a byly jsme neustále spocené, že se nechalo ždímat, ale pro dceru to bylo přijatelnější, než na mě nebyt nalepená 😅

emjee
17. apr 2011

@luciole vsetky uvazy su telo na telo, iba vtedy je satka uviazana spravne 😉
1. zasada obliekania deti do satky / ergonomickeho nosica - ako seba, maximalne 1 tenka vrstva oblecenia naviac
2. zasada - chranit hlavu a nohy, lebo nie su zakryte satkou
samozrejme na tvar a odhalene casti tela krem s uv 50
odporucam si zaobstarat pre seba aj pre nosenca funkcne oblecenie, v ktorom sa nebudete az tak potit (resp. oblecenie odvedie pot do vrchnych casti a nebudete mat pocit mokra)

luciole
18. apr 2011

@dlabinecka @emjee ďakujem! 🙂 myslím, že dnes vyrazíme na prvú "šatkovú" prechádzku, ukazuje sa krásny deň a sľubujú teploty nad 20 st.

luciole
18. apr 2011

@emjee aaano, myslela som tak maximálne telo na telo akože ešte má aj hlavičku zakrytú, aj nožičky vnútri, tak je tam úplne celá ako v saune 😀 no zdá sa, že jej je to jedno, hlavne, že je nalepená na maminke a nosí sa 😉

wvwvw
23. apr 2011

Ahojte. Nemate niektora babysatku liliputi - farba ta tmavsia hneda alebo tmavsia modra? Ak ano,nemohli by ste mi poslat fotku? Chcela by som ju vidiet ako v skutocnosti vyzera,kdeze na strankach sa tie foto niekedy lisia.
Inak myslite,ze je lepsia na leto farba bledsia alebo nevadi aj tmavsia? Co sa tyka udrzby su bledsie horsie,ale aj tak..... vdaka

witchka
25. apr 2011

ahojte skúsené nosičky, poradíte pls? S dcérou sa nosíme a radi, konečne som nabrala odvahu a využívam šatku aj vonku a nielen na doma. Problém s potením pomaly odbúrávam, a síce zatiaľ len funkčným tričkom na oboch nás. Teda dnes som ho mala 1.x a boli sme spotené len trošku (oproti normálnym tričkám úplne super).
Otázka č. 1 - poradíte pls značku dobrého funkčného prádla? Ja mám MOIRA, ale nemajú gate pre mrňúsov, len také ako keby body celé na zips a to sa mi moc nezdá na skoro 9 mes. mimčo.
Otázka č. 2 - majú vaše deti podráždenú (nie otlačenú) nejakú časť tela keď sú v šatke? Ak áno, čo s tým a ako tomu predísť?
Posledné dva razy čo sme boli teraz vonku a bolo také teplo tak mala Isabela podráženú tú časť pri kolenách z vnútornej strany nohy, také červené fľaky, ako keby bola popŕhlená. 1.x mala len pančušky, tak som si hovorila že asi umelina, dnes mala také elasťáky, 92% bavlna a 8% elastan a zase to mala. MInule mala aj na rukách, dnes už nie.
Je to normálne?
Ďakujem moc.

bihan
25. apr 2011

@witchka
1. pozri sa na návleky na nožky... najlepšie sú (podľa mňa) Toodle Bugz (objednávala som ich na babykind.co.uk), lebo majú najmenej otláčajúce gumičky a super dizajn. No a najlepší materiál na vrch je merino ;) Moira je umelina.
2. Občas sa stane, ak niektorú stranu viac/menej utiahnem, ale nie je to pravidlo, teda skôr rarita. Možno si mala zle podoťahovanú šatku, alebo nedostatočne roztiahnutú látku pod zadkom.

lucinka83
26. apr 2011

keby ste si mali znovu vybrat pevnu satku, ktora by to bola? aky je realne rozdiel medzi storchom, didym a hoppediz? ktora je lepsia?

bihan
26. apr 2011

@lucinka83 ťažko hovoriť, ktorá šatka je objektívne najlepšia... to sa ani nedá.. preferencie sa menia v závislosti na nosičovi, váhe nosenca, počasí...napr. @denisocka nemá rada značku, ktorú momentálne preferujem ja 😀 a mne zase značka, ktorá dokonale vyhovovala pred pol rokom nevyhovuje teraz (dĺžka, materiál).
Momentálne je moja top Jade od Ellevilu, ale je ich ešte strašne veľa, ktoré som neskúšala a možno by mi sedeli ešte viac. 🙂

emjee
26. apr 2011

@witchka 1/ merino vecicky od manymonths (MaM) resp. BabyIdea (merino kratasky a leginky); na velmi teple obdobie odporucam vlneno-hodvabne body Engels (kuk moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... odsek Doplnky na nosenie)
2/ nie, nestalo sa mi to

dugyna
27. apr 2011

ahijte kocky poratde prosim satku na nosenie v lete aby v nej nebolo teplo, mame doma hopediz a teda v tej by bolo isto teplo-bolo aj minuly rok 🙂 a este mame didymos indio modre..

dugyna
27. apr 2011

@lucinka83 ja mam hoped a didy, hope mame dlhu 4,6m ale s cipami ma 5,1 sme pouzivali do uvazku KSK alebo ju pouziva mm.,ja pouzivam na dvojity kriz teraz didy 4,2 a je super. tazko povedat ci keby bolo hope kratsi ci ich budem striedat. viec sa mi paci didy asi aj pre farbu aleaj to tkanie je ine. co je podla mna rozdiel ze didy je havlivejsi na nedokonalost uvazu ako hope.

emjee
28. apr 2011

@dugyna a didy nie je dobry na leto? aky mas? cisto bavlneny? na leto su vraj najlepsie primesove satky - s lanom, konope, bambusom, ... aj vlnou - vsetky odvadzaju pot do vrchnej vrstvy, takze nebudete take mokre
najviac primesovych satiek ma didy, bambusove su ellevillky

dugyna
28. apr 2011

@emjee ja mam didy modre predpokladam ze indio modre, ako zatial nam je v nej v pohode..ale to aj pre kamosku ta ma pozicanu odo mna teraz hoppe a chcu si kupit vlastnu takze aj pre nich.
tu moju ti moze odfotit ak chces ...lebo toto som teda moc nestudovala co ma v sebe...mne sa strsne ta didy pacila...je to taky moj milacik 😀

crysmile
28. apr 2011

ahojte, neviete mi poradit? bude mi stacit satka 4,1 storchen, ked mam konfekcnu velkost 40-42?

dlabinecka
28. apr 2011

@crysmile Stoprocentně 😉

crysmile
28. apr 2011

@dlabinecka tak to si ma potesila, aj take tie novorodenecke uvazy s tym uviazem? lebo ked som malu viazala do storcha 4,6, co som mala pozicanu, tak ta mi bola dost velka.. ale tam som viazala uz ked chodila, tak to neviem vobec posudit..

dlabinecka
28. apr 2011

@crysmile Určitě!! Já mám velikost tak 42-44. Měla jsem elastický 5metrů a obvázala bych ho 2x dokola. I na dvojitý kříž to bylo až dost 😉