Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

sulky
8. máj 2011

@hajanka ,
ja som zasa zástanca elastických šatiek 🙂 Mala som pevnú šatku storcha a elastickú sleepy wrap, a tá druhá je pre malé bábo oveľa lepšia. Ľahšie sa mi s ňou manilupovalo, neplantala sa mi pretože ju treba uviazať natesno. Mala som ju na sebe celý deň. Ráno som uviazala a večer dala dolu. 😉 Bábo sa mi ľahko do nej vkladalo a vyberalo. Pri pevnej som zakaždým musela šatku rozviazať a nanovo viazať.
Elastickú treba uviazať na “nulový priestor”, kríž sa vytvorí tesne pod prsiami, musíš mať pocit, že dieťa nieje kam vložiť. Vtedy je to ono. 😎
Nevýhodou elastickej šatky však je, že nieje vhodná pre staršie deti. Ale to nám nevadilo, pretože sme neskôr prešli na ergonomický nosič. Pri väčších deťoch sa mi zdá zasa pohodlnejší a praktickejší nosič. Hlavne taký ktorý sa dá nosiť vpredu, vzad a aj naboku 🙂

hajanka
8. máj 2011

@emjee dakujem ti krasne ze si mi to takto pekne popisala.
Satka nie je pre mna, ale pre jednu maminu - uplnu zaciatocnicku, ani ja sama so satkami nemam vobec ziadne skusenosti.

Takze @sulky ta elasticka by bola mozno vhodnejsia pre nu, babo je malicke, rozmyslam.... ak by neskor nebolo mozne ho v nej nosit, tak by mohla prejst na tu pevnu pripadne... pre zaciatocnicku by mozno bodlo aj to, ze úväzy nemusia byť úplne dokonalé ako pri tkanej šatke a aj tak netlačiaj, hm???
no... len teraz aku znacku a material..... 😅

petja
8. máj 2011

A ja doporučím manducu!Je od 3,5kg

sulky
8. máj 2011

@hajanka ,ano, pre mamicku zaciatocnicku urcite lepsia elastic.

maly_prcek
8. máj 2011

@hajanka Já miluju pevné šátky, vážu ráda, s úvazy nemám problém... ale na novoška mít peníze bych si na první měsice elastik klidně pořídila... Je příjemný na nošení, fakt jde do něj nandávat a vyndávat a nemusíš nic dotahovat, i když u mě má jednu velkou vadu a to je délka - mě stačí 3,7m šátek na všechny úvazy i na batole, takže 5m šátek mi jaksi dost přebývá...

Řekla bych tak - pokud nevíš, jestli budeš nosit, jestli plánuješ pořídit časem i ergonom. nosítko, je elastik dobrá a celkem levná volba...

Manducu máme taky, je fajn, nosí v ní můj (šátek ani přes mou pedagogickou snahu není schopen stále sám navázat 🙂 ), já si ji beru, když vím, že budu dítko x krát vytahovat. Ale šátek mi sedí na mou nekonfeční postavu líp, dá se s tím vyhrát, navázat na záda i vysoko,aby dítko vidělo přes rameno dopředu, což u Manducy nedáš...

hajanka
8. máj 2011

@petja @sulky @maly_prcek dakujem vam dievcata! dost ste mi pomohli. idem pozriet na tu Manducu.
@maly_prcek a satak mas aky? Myslim ten 3,7. Aku mas konf. velkost?

takze elasticke su len jedna velkost a pevne su rozne, ano?

sulky
8. máj 2011

@hajanka , ano. peven maju toznu dlzku a elasticke iba jednu. Lebo elasticke sa obviazu okolo pasa tak, ze sa stiahnu ako tricko a nic ti nebude trcat. Kdezto pevna satka sa neda dobre obmotat ak je velka, treba trafit spravnu velkost.

ak sa dobre zaviaze, nic netrci:

hajanka
8. máj 2011

@sulky a tieto co si dala fotky to su ake? vyzeraju moc pekne.

sulky
8. máj 2011

@hajanka ,sleepy wrap 😉

katuskad
10. máj 2011

ahojte. dostala som šatku ring sling a zaujímalo by ma, aké s ňou máte skúsenosti a aké sú spôsoby viazania. dakujem 😉

monr
10. máj 2011

@katuskad mám jeden ring-sling, nosím minimálne, je to len cez jedno plece (aj keď priznám, že som videla na youtube aj na štýl batoha uviazané), nosila som v tom na boku na koníka, alebo občas kolíska. A keď malá bola moc rozdivočená na prechádzke, tak sa mi osvedčil ako dobré vodítko, zachytila som jej ho pod pazuchami, a mala voľný výbeh, zároveň som mala istotu, že neodbehne ďaleko. 😀

witchka
11. máj 2011

@bihan @emjee dakujem, popozeram sa po merino vecickach do satky, ta moira mi vadi na dotyk, mozno ma dobre vlastnosti, ale brrr, umelina...tie nozicky fakt neviem preco take ma. Uviazala som aj menej a mala tiez. Len haluz je, ze to mala na tej strane vnutornej, teda tej, co sa opiera o mna (ked je vpredu) a nie z tej casti, kde ju otiera satka, tak vobec nechapem...zeby alergia na mamcu? 😀 😀 😀
a v lete idete, ze bodycko a navleky na nozky?

witchka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludka78
12. máj 2011

@witchka za kolko?? mala by som zaujemcu 🙂

jankkka75
12. máj 2011

Caute baby, potrebujem poradit. chcela by som sa spytat ako je to s viazanim pevnej satky u novorodenca. V juli sa mi ma narodit babo a chcem si kupit babysatku, rozmyslam nad pevnou, lebo je to vyssia a dlhodobejsia investicia. ale je to bezpecne? zvladla by som uviazat novorodenca s pevnou satkou? nebolo by predsa len vhodnejsia kupit elasticku? priznam sa ze nemam ziadnu skusenost s viazanim

sulky
12. máj 2011

@jankkka75 , ak ju v cca pol roku vymenis za nosic, tak radsej elasticku.

jankkka75
12. máj 2011

@sulky praveže by som chcela babysatku co najdlhsie sa bude dat, nosic neplanujem kupovat

sulky
12. máj 2011

@jankkka75 , tak potom pevnu satku 🙂

emjee
13. máj 2011

@jankkka75 urcite to zvladnes, ja som nosila od ca. 3t (aj to len preto, ze sme boli dlho v nemocnici a nemala som natrenovane uvazy)

jankkka75
13. máj 2011

@emjee , dakujem za podporu 🙂 mam z toho trochu obavu, aby som drobcovy nejak neublizila. a da sa to naucit z toho navodu alebo videa?

anamor
13. máj 2011

@jankkka75 ahoj, ja som tiez z nosenia mala trosku "stracch" a respekt, mam sice teraz druhe babo, ale teraz som si ho tam dala dvojtyzdnoveho a zvladli sme prve stvorhodinove satkovanie uplne skvele a bolo to super 😵 😵 mam pevnu satku ellevill a prvu dceru som nosila iba v manduce, neviem ci by som si sice pri prvom trufla v dvoch tyzdnoch nosit (asi ani nie/ ale teraz to bolo faktt super. Naucila som sa to z navodu z videa, trenovala som parkrat a ked som si bola ista ze je to dobre, skusila som tam dat maleho 😉

emjee
14. máj 2011

@jankkka75 da, skusaj nacvicovat uz teraz, najlepsie s nejakym vacsim medvedikom alebo babikou, aj vankus sa da pouzit 😀 ak ti teda este brusko dovoli, ak nie, tak nacvic bez vlozenia, len cisto uvaz, odporucam uvaz kriz s kapsou (aj ked ten sa ti bez vlozenia niecoho bude uvazovat tazsie)

jankkka75
14. máj 2011

@emjee , dakujem za radu, zacnem nacvicovat dopredu, len co kupim satku, ale uz sa na tom pracuje 🙂 intenzivne sa rozhodujem a googlim 🙂 len rozmyslam ako to budem nacvicovat na tom mojom brusku 🙂 len najväcsi strach mam z toho ako tam vlozit drobca, bez toho aby som mu ublizila, kedze este nebude drzat hlavicku.....

emjee
14. máj 2011

@jankkka75 pozri aj temu https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/ su tam odkazy na dobre uvazy a ine vychytavky

jankkka75
14. máj 2011

@emjee , dakujem, idem to hned omrknut 🙂

wvwvw
14. máj 2011

ahojte. tak satku uz mame doma a uz sme ju aj prvykrat vyskusali 🙂 🙂 malinkemu sa v nej pacilo. Chcem vas poprosit o radu.
Mala som ho uviazaneho podla uvazu pre novorodenca. mam vsak strach ci som tam malinkeho dala spravne. Mal nozicky uplne pokrcene k brusku. Tak je to spravne?

Je este nejaky iny uvaz, ktory mozem pouzit na novorodenca. Dakujem.

labutka
14. máj 2011

@wvwvw nozky by mali byt nasiroko, ako zabka. A podsadena ritka.
Teda predpokladam ze si mala uviazany kriz s kapsou.
pripadne sa da uviazat do kolisky.
ak si z ba, pozri na www.matervia.sk , je to webka MC Lienocka vo Vajnoroch, bude tam koncom mesiaca Skola nosenia 😉

wvwvw
15. máj 2011

@labutka mozem takyto uvaz pouzit aj pre novorodeniatko? Bude v nom hlavicka dobre fixovana? Pretoze ja som zatial skusala, ani neviem aky ma nazov ten uvaz, taky kde das miminko cele do vnutorneho popruhu...

emjee
15. máj 2011

@wvwvw aj novorodenca mozes nosit zvislo, najlepsie v uavaze kriz s kapsou, tu je par tipov ako: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94
a este ako nosit vodorovne v koliskach http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

sasska
25. máj 2011

Ahojte. Celú diskusiu som si prečítala, napriek tomu potrebujem poradiť 😅 . Rozhodla som sa pre šatku zn. ellevill. Vôbec mi nie je jasné akú veľkosť si mám vybrať. Mám okolo 160cm a predpokladám, že po pôrode budem mať konfekčnú veľkosť 36 - 38. Chcela by som aby sa na mne dala šatka podľa možností uviazať tak, aby som mala voľné tie cípy ako na fotkách.
Ešte pár otázok hlavne na @michaela80, @bihan alebo @leelo. Viete porovnať šatky zara, jade a bambusové? Oplatí sa kupovať z oficiálnej stránky šatky nižšej kvality? Neviem si totiž predstaviť, akú vadu môžu mať. Nechali ste si to poslať s poistením alebo bez? Aký spôsob platby si mám vybrať, keď sa chcem vyhnúť poplatkom za prevod.
Vopred ďakujem za odpovede