Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

michaela80
26. máj 2011

@sasska tie satky co su ako nizsia kvalita su tie co boli tak 2 mesiace dozadu medzi ostatnymi v akcii, platila som kartou a prislo mi to na podpis domov.

bihan
26. máj 2011

@sasska na stránke sú odporúčané dĺžky na ten ktorý úväz, ja mám 6-ku na dlhšie úväzy (kríž s kapsou, dvojitý kríž) a 4-ku na batoch na chrbát a klokana. S 5-kou neuviažem ani jeden z tých dlhších, ale moja veľkosť je 42 😀
Zara, Jade a bambusky sa líšia dosť v hrúbke (presne v tom poradí od najhrubšej po najťažšiu). Bambusky majú úplne luxusný materiál, ale myslím, že pri väčšom dieťatku sa zarezávajú do pliec. Zary sú super nosné, ale pomerne tuhé, na pleciach ju ale takmer necítiť. Pre mňa je úplne top Jade, lebo mierne pruží, je priedušnejšia ako Zara a bezchybne rozkladá váhu, nezarezáva sa.
Tie šatky druhej triedy majú nejakú vadu, ktorá ale nebráni noseniu.. neviem.. možno nejakú vytiahnutú nitku.
Platila som kartou, poslať ako bežnú zásielku.

soso
26. máj 2011

@bihan a objednavala si priamo z tej norskej stranky? alebo z CR? inak diky, lebo prave som sa chcela spytat na rozdiely v tych Ellewill satkach...je vhodna aj pre uplne mimina v porodnici? resp. je lepsia ta silk verzia pre uplne malicke? dakujem 🙂

sasska
26. máj 2011

@michaela80, @bihan ďakujem za odpovede 🙂 . Vyskúšam tú veľkosť 6.
Ešte ma zaujíma všeobecne ohľadom nosenia detičiek, či sú medzi nimi také, ktoré neznesú nosenie. Dá sa každé dieťatko na to naučiť?

soso
26. máj 2011

@sasska a ty si ktoru tu Ellewill zvolila?

sasska
26. máj 2011

@soso to ešte neviem 😒 Keby som si bola istá, že ich využijem, kúpila by som obe. Asi začnem tou lacnejšou Jade a budem dúfať, že tá chyba na nej nebude nejak strašná a potom prípadne dokúpim Zaru. Mne sa tie Zary tak páčia...
Ty si sa ako rozhodla?

soso
27. máj 2011

@sasska ja tiez neviem...mne sa paci aj ta vlnena, kedze cakame mimi v septembri, tak na zimu je teplejsia, ale pacia sa mi aj Zara tricolor a aj tie bambusove...tak teraz co, hm? a tie didymos sa mi pacia, tak zvazujem aj tie. Na odporucanie @bihan by som volila aj Jade, kvoli praktickosti...

elinka27
31. máj 2011

baby, moja vzdy spala v uvaze koliska, no posledne dva dni ani za zivy svet,akonahle ju dam do kolisky huci jak diva, ale ked ju dam dopredu do batohu tak zaspi 😕 normalne na "stojaka" je fakt, ze nam idu teraz zuby ale nechapem nikdy takto spat nechcela a teraz akoby utalo a spi len v ba 😠 tohu

monr
3. jún 2011

@elinka27 tak ju nenúť, nechaj ju v takom úväze, ako sa jej páči 🙂

elinka27
3. jún 2011

@monr ved nenutim,ale pre mna je to nepohodne to je cele 😀 lebo jej visi hlava ked spi aj ked jej ju fixujem tak ma pokrceny krk, ale teraz zasa najnovsie spi naspat v koliske,ale len na lavej strane akonahle uvaziem na pravo uz sa jej to nepaci 😕

emjee
5. jún 2011

@elinka27 nalavo pocuje srdiecko 😉

elinka27
5. jún 2011

@emjee jaaj,zeby to bolo tym?to ma nenapadlo 😀

hajanka
5. jún 2011

My uz mame objednanu satku 🙂 nakoniec sme sa rozhodli predsa pre elasticku Liliputi, moc sa na nu tesime, ako to viazanie zvladneme 😀 😀 😀

fliacik0103
7. jún 2011

ahojte satkarky🙂 potrebovala by som radu ci by ste na leto isli do didymos rosalinde 50% lan alebo do hoppediz goa light...neviem sa rozhodnut, mam storch leo bordo, moc sa v tom potime, (aj ked teda sa budeme v kazdej🙂mozte mi poradit? dakujeeeeeem😀

musko
7. jún 2011

@fliačik0103 🙂 🙂 Jednoznačne Hoppediz goa light - mala som ho a je úžasný, skvelý, ľahučký, fakt super!!!!

fliacik0103
7. jún 2011

@musko dakujem pekne, tiez som k hoppedizu viac naklonena - kvoli farebnosti🙂))

fliacik0103
7. jún 2011

@witchka moja malinka mava to iste, vsimla som si, ze ma vyhadzane rucky a nozky kde sa jej dotyka satka (storch leo), predpokladam, ze to ma reakciu na kombinaciu satka+pot, aj ked teraz satkujeme bud rano alebo vecer kvoli teplam...ked ma na sebe dlhe, tak to nema take vyrazne...takze idem hned okukat tie oblecka co pisala emjee(ak si dobre pamatam,tak ona, ak nie, tak pardoooon🙂

hajanka
9. jún 2011

ahojte, tak my uz mame satku doma a dnes som ju na neterke aj vyskusala. Zda sa, ze sa jej tam velmi pacilo 🙂 ani nemukla a cely cas bola velmi kludna, nakoniec si tam aj dobre pospinkala 🙂
skusila som zatila len ten zakladny uvaz kolisku

hajanka
9. jún 2011

som sa chcela este opytat, ako casto moze byt babetko v satke a ako dlho? Je to tak ze kolko chce? Alebo sa pisu aj nejake limity....

emjee
10. jún 2011

@hajanka ako casto sa mu ziada a ako dlho vydrzi (aj babo aj nosiaci) - ale minimalne raz za 2-3 hodinky ho aj tak vyberies na prebalovanie 😉 takze si nerob hlavu a nos kolko sa vam ziada

sulky
10. jún 2011

@hajanka , vyrobcovia odporucaju si dat po 3 hodinach pauzu 😎

ofelieee
11. jún 2011

@hajanka Kubík mi tam vydrží spát i přes 4 hodiny, pokud chodíme, takže limitem je pro nás mít něco na programu a aby mě nebolely záda (když mám třeba batoh s nákupem tak to je zanedlouho 😒 )

hajanka
11. jún 2011

@emjee
@sulky
@ofelieee
to je super, dakujeeeem 🙂 🙂 🙂

lenadka
11. jún 2011

caute, akurat tu smoklim, lebo sa mi ozvala zaujemkyna o Annu 😢 uz som poslala cislo uctu kupujucej, normalne mi srdco ide urvat ☹

lenadka
13. jún 2011

Anna je uz na ceste k novej majitelke 😢 dufam ze ju budu tak mat radi ako my 🙂 😵

vavrenka
14. jún 2011

ahojte kocky, potrebujem niekomu napisat svoju frustraciu.. skoro som mohla mat krasnu ssatku didymku tyrkysovu - vlny - bavlna s hodvabom, ale vyzera to tak, ze uz je vypredana a ja som smutnaaaaa 😒

lenadka
15. jún 2011

@vavrenka ajaaaj, to je skoda ☹

vavrenka
15. jún 2011

@lenadka dakujem za pochop 😅 , ja viem, je to hlupe rozcitliviet sa nad satkou- nad vecou... ale nuz... 😉
a nevies mi poradit nejaku dobru satku na leto?
mam didymku zakar jonas, ak nekupim inu, tak odnosim aj v tom, vyzera fajne, len sa dost krci, je to taky ten citlivejsi matros..

lenadka
15. jún 2011

@vavrenka na toto sa necitim odbornik, mala som len dve satky Annu storcha a teraz tuto didimosku, ta je tensia, vraj hodvab je chladivy tak ze by s primesou hodvabu?

vavrenka
15. jún 2011

@lenadka asi sa stal zazrak! vyzera to, ze predsa len tu didymku vlny s hodvabom budem mat!! 😵 😵 , sice mi dodavatelka povedala, ze nech sa tesim, az ked ju fyzicky budem drzat v ruke, lebo ustne jej povedali, ze uz vypredane, ale na fakturu jej ju napisali.. tak dufam a verim, ze to nie je omyl a satocky ku mne docestujeee.. to by bola paradaaaaaaaa