Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

lenadka
15. jún 2011

@vavrenka drzim palce nech ju ziskas! 😉

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klba
16. jún 2011

Kocky potrebujem poradit. 😉
Rozhodujem sa pre kupu satky, bud Storchenwiege alebo Didymos, aj ked viac sa mi cenovo pozdava Storch, ak by som zohnala Didymos v bazare za slusnu cenu sla by som aj do neho.

Len potrebujem poradit ktory typ a material satky je vhodny na teplejsie letne dni, planujem ju vyuzit hlavne teraz, aj ked viem ze su pevnejsie a hrubsie.
U Storche sa mi pozdava z pruhov bud Anna, Lilli alebo Ulli, bez pruhov vzor Leo.
A U Didymosu mam v tom gulas, 😅 tam sa v tom akosi neviem zorientovat, poradite? 😉 🙂

A vobec sa neviem rozhodnut ktoru dlzku kupit, mam 153 cm, konf. velkost po porode M a mozno uz aj L, 😝 (vazim 62 kg) a neviem ci mi bude stacit na vsetky uvazy dlzka 4,1 (alebo 4,2 m u Didymosu), resp. treba tu dlhsiu 4,6 m, (4,7m u Didymosu)
tych dlhsich je aj v bazare viac, len sa bojim ze mi bude zbytocne visiet kus latky, kedze satkovat budem len ja a mm nie.
Vdaka za pomoc pri vybere, 🙂 resp. privitam aj ak poradite nieco ine, aj z inej znacky, napr. Hoppediz a pod... 😉

monr
16. jún 2011

@klba podľa mňa ti bude stačiť 4,1 v pohode. skús popozerať, ak máš čas diskusiu na nosenideti cz, tam je dosť o šatkách popísané. Na leto chvália hodváb, ale to storch nemá, iby didy a teda lacné nie sú. ja som vlani v lete nosila v leu, a pohoda, teplo ti bude tak či tak, treba prípadne funkčné prádlo nosiť, sa mi zdá, že emjee má o tom článok vo fotoblogu.

domika007
16. jún 2011

baby a s tymto vakom mate skusenosti?

vavrenka
17. jún 2011

@domika007 ja som taky dostala, ale posunula som ho dalej, nechcemnosit na jednom pleci, mam problemy s chrbticou a babtko sa mi tam zda byt vykrivene. ale kamoska, co som jej ho posunula sa, je nadsena. ma 7 mesacnu dost aktivnu dcerku, a ked si ju do toho posadi, mala je velmi spokojna. ma vyhlad, je u mamy a nosi sa. v satke jej dost place, lebo sa jej nepaci byt natesno, ale tento hotsling jej vyhovuje, ale malu hlavne kocikuje, hotsling pouziva doplnkovo.

klba
17. jún 2011

@monr vdaka, 🙂 mne sa ta Leo od Storche celkom pozdava, bola si s nou spokojna?
A je rozdiel v satke s pruhmi a v jednofarebnej? 😅 Da sa tam rozlisit potom ten stred satky a pod... ? Nie je potom to viazanie narocnejsie ako u pruhov?
Na nete som nasla vzor Leo, uvazujem ci do nej ist, alebo pockat na zaujimavu ponuku, tych v dlzke 4,1 m na bazare az tolko nie je, (zanosena by mi vyhovovala viac ako nova)
a neviem sa rozhodnut ci nekupit dlhsiu, tych je na nete viac, len sa bojim ci to nebude pri mojej vyske zbytocne previsat, hlavne na tie uvazy co maju mensiu spotrebu latky. 😅

monr
17. jún 2011

@domika007 vak ak chceš, tak doplnkovo k niečomuinému, nosiť v tom dlho nebudeš vládať, je to na jedno plece, a zaťažuje chrbticu. šatka alebo ergonomický nosič ti pekne rozloží váhu.

@klba napr. pri leu, ja mám jeden lem čierny, druhý červený (teda odlíšené farby) a viazanie je v pohodičke, lebo vždy vieš, ktorý doťahuješ. KOnkrétne pri Irise od didy, to sú pruhy, tam som vždy mala problém s dotiahnutím, resp. sa mi ťažko odlišovali strany. Leo bol u mňa na prvom mieste.
stred šatky má našitú cedulku, tak tam problém nie je.
a ohľadom dĺžky, naj by bolo vyskúšať, ale nebála by som sa tej 4,1, k tomu je aj tak jeden cíp ešte. ti isto postačí.

myzma
17. jún 2011

@klba ja na svojho lea nedam dopustit... mala som teraz pozicanu limitku z didymosu, kraaasna bola, zlozenim neviem, ale storch sa mi zdal tensi... jednoducho to vyzera so storchom leo natur na lasku na cely zivot 😀 😀 😀 😀 i ked pacia sa mi i ine vzory, ale k tomuto ma to nejako tiahne 😀 😀 😀

domika007
17. jún 2011

@vavrenka
@monr diky baby 😉 aj som si myslela, ze to nosenie cez jedno plece nie je velmi dobre...

myzma
17. jún 2011

@klba inak pred par dnami boli v bazare aj storch leovia v dobrej dlzke 🙂 ak ti to neponahla (?), tak pockaj este tyzden, dva, alebo pozri i ine bazary .... jedina satka, ktoru by som fakt naviac kupila by bola jedna z tych ellevil/zara/jade priamo z norska... tie akciove vyjdu na 60e aj s postovnym, co je paradna suma.... skusala si preklikat sa? s objednavkou by sme ti nejako pomohli (ci uz droby alebo anamor 🙂 )

klba
17. jún 2011

@myzma uz som nedokazala cakat, 😉 nasla som na bazare storchenwiege Leo tyrkys za 50 € este viac ako rok v zaruke, mozno uz dnes mi ju pani posle a verim ze budem spokojna, potom mi budes radit ako spravne satkovat a viazat uvazy. 🙂 😉

akzuzs
17. jún 2011

Ahojte chcela by som sa opýtať na babyšatku chcela by som ju zohnať a nevadí mi aj z druhej ruky len neviem či sú v nej neaké rozdiely. Ja by si predstavovala takú čo by som mohla aj malé bábo aj velké nosiť, viete mi tu poradiť? Dík

monr
17. jún 2011

@akzuzs vyber si pevnú šatku, storch, didymos, hoppediz tieto sú kvalitovo naj. Potom je už len na tebe, aká farba sa ti páči, prípadne u didymosu vzor a prímes šatky.
z druhej ruky, keď kúpiš, a bolo o ňu dobre starané tak je lepšia v tom, že ju nemusíš zanášať, t.j. že je mäkkučká, a dobre sa s ňou viaže. Nové šatky potrebujú istý čas, aby zjemneli a zmäkli.
a ešte si zváž dĺžku šatky, tá sa prevažne odvíja od konfekčnej veľkosti.
pýtaj sa, ak niečo ešte budeš potrebovať.

akzuzs
17. jún 2011

@monr dík a nevieš v akom ešope su tieto značky v najlepšej cene a ked budem kukať cez bazár tak ako to zistím či bolo o ňu dobre starané no a veľkosť???? Aká je najlepšia ja som mám víšku 168cm a nie som ani tučná ale ani chudá taká zlatá stredná cesta na to potrebuejm koľko metrov a budem tu šatku nosiť asi len ja lebo mm na to nieje 😅

monr
18. jún 2011

daj si do googla názvy šatiek, a vyhodí ti rôzne obchody. na stranke nosenideti cz je v diskusii téma o starostlivosti o šatky, popozeraj, a pýtaj sa predávajúcej, v čom prala, ako často žehlila. Bavlnené šatky nepotrebujú takú špeciálnu starostlivosť ako napr. ľanové, či vlnené.
veľkosť šatky na všetky úväzy stačí dĺžka 4,6m, prípadne 4,1, ak je niekto chudší. naj by bolo, keby si si mala kde vyskúšať.

ekia
19. jún 2011

Ahojte, porebovala by som radu. Chcela by začať šatkovať, nemám ale žiadne skúsenosti. Keďže som sa dočítala že sú lepšie už zanosené šatky našla som v bazáriku Storchenwiege Anka s dlžkou 4,1m. Som vysoká 1,69m a mám 60kg. Myslíte že je to dobrá voľba? Ako som už písala som v tom úplny začiatočník. ďakujem

lenadka
19. jún 2011

@ekia myslim ze ti bude stacit, ja som mala dlhsiu annu 4,6m a bola mi moooc dlha, vazime rovnako len ja som vyssia o 6 cm, opytaj sa predavajucej ci je ta dlzka uz s cipmi, pri storch satkach sa tie do dlzky nepocitaju, s cipmi by teda mala byt este dlhsia, ja som s nou bola spokojna, bola to proste moja Anna, satka s menom, tie pruhy pomozu viazat, pri tom ako umiestnit babo v satke 😉

erika12345
20. jún 2011

Ahojte, ma niektora z vas elasticku satku liliputi? Ja ju mam a neviem don dat maleho, zle si ju viazem, potrebovala by som poradit. Aky uvaz pouzivate pre novorodencov? Satka je strasne dlha, ako to robite, aby sa vam pri uvaze neprekrucala? Neviete o nejakych dobrych strankach, kde su nejake uvazy? Maly ma zatial cca 3 kg.

mexx
20. jún 2011

@erika12345 Pozri si tuto diskusiu, urcite tam najdes dobre linky: 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/

erika12345
20. jún 2011

@mexx dakujem. 🙂

monr
23. jún 2011

@erika12345 mala som elastik od liliputi, bola skvelá, a úväz hlavne kríž s kapsou, návody na nosenideti.cz v sekcii video, prípadne aj tie návody, čo boli priamo k šatke boli fajn nafotené.

hajanka
23. jún 2011

@erika12345 ahoj, sestra ju ma a aj ja som malu nosila 🙂 pre novorodencov je naj uvaz pre nosenie novorodencov (z navodu, kt. bol k satke, neviem inak ako sa presne ten uvaz vola) a koliska, ale aj take 3mes babo je v koliske spokojne 🙂 Od troch mesiacov mozes skusit aj kriz s kapsou vnutri. Satku treba viazat priamo na telo, nie napevno, ale nie volne, tak na telo, ona sa roztiahne na velkost babetka.

lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romanecka
27. jún 2011

@erika12345 Ahoj, ja mám 2 elastické šatky od Liliputi a hľadala som dobré návody- najlepšie a všetky uväzy sú na tejto stránke: http://www.noseniedeti.sk/videonavody-na-noseni... Teda ja sa ešte len chystám nosiť, ale študujem už teraz 😉

erika12345
30. jún 2011

@monr , @hajanka dakujem. 😉 Dali sa vam v pohode uviazat na 1. krat alebo ste trenovali napr. na babike? Neviazala sa vam ta satka zle , ked je taka dlha? Lebo ja to mam na chrbte take vselijake pomotane, no musim este trenovat.
@romanecka dakujem, potom daj vediet, ako sa ti bude babo nosit a drzim palce na porod. 🙂

monr
30. jún 2011

@erika12345 viazalo sa úplne v pohode, nemusela som trénovať, pekne obopne tá elastická látka bábo, tak to nie je problém.

hajanka
30. jún 2011

@erika12345 ja som pocitala s tym, ze to budem taky min. tyzden trenovat a mne sa to podarilo na prvy krat 😕 ani nie moc tesno, ani volne, pasy sa mi neprekrizili, malicka bola pekne v klbku, aj hlavicku mala pekne ulozenu. Mne nevadi ze je dlha, len musim davat pozor pri zakl. uvaze ked predzujem zozadu dopretu tie pasy, aby sa neprekrizli nepokrutili, lebo potom to uz nejde opravit, treba zacat odznova 🙂
... potom na druhy krat ked som skusila som tu satku mala uz velmi stiahnutu na sebe, teda aj na malej bola tam az prilis stlacena. Ale kazdy dalsi pokus bol ok 🙂

erika12345
1. júl 2011

@monr , @hajanka to ste dobre, ja som si zas myslela, ze to pojde v pohode hned a treba mi to trenovat. 😢

katka888
2. júl 2011

aku satku by ste mi odporucili na novorodenca? dakujem