Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zajo79
2. júl 2011

@katka888 elasticku

lillianx
4. júl 2011

@katka888 podla mna nemusi byt nevyhnutne elasticka. ja som elastik vobec nemala, zacala som s didymosim indiom a v pohode. ide o to, ze s elastikom sa lahsie viaze a odpusti ti i zaciatocnicke nedokonalosti v koliskach, lepsie sa obopne okolo babetka a tak podobne, ale po par mesiacoch ho musis vymenit, lebo dietatko tazkne. Na druhej strane sa daju kolisky vyborne viazat i v pevnych satkach, chce to ale viac cviku. A nakoniec sa moze stat, ze babo do kolisiek davat nebudes, nebude sa mu tam pacit. ako napr. nasej Aide. ta kvoli refluxu v koliske stale plakala a tak sme presli rychlo na vertikal. a uviazat kriz s kapsou vnutri je s pevnou satkou uplne v pohode. Treba si to zvazit.

lillianx
4. júl 2011

Inak ma napadlo, spominaju sa tu Didymos, Hoppediz a Storchenwiege ako najlepsie satky a podla mna sa tam kludne mozu zaradit aj Polske Natibaby. Kto ma rad skor vzory ako pruhy, nech pozrie na ich stranku. Maju rozne primesy, obcas aj uplne nadherne limitky, kt. su ale este tazsie zohnatelne nez didymosie mam pocit. Ja od nich jednu mam (bambus, lan) a keby nebola taka svetla, tak ju z ruky nepustim. Akurat mi uz teraz potrebujeme casto viazat vonku, mala chce chodit a na to je svetla satka prilis chulostiva.

lillianx
4. júl 2011

a napadlo ma. bavili ste sa tu o vlnach leander na leto. na leto su vobrne aj lanove, konopne satky. a napr. tenka bavlna od ceskej firmy vatanai, je na male babo na leto tiez super. napr model murayama, ale aj ine. nemusi byt zrovna drahy hodvab.

motylikova
4. júl 2011

ahojte,maminky odbornicky na satky. Potrebujem par rad,za kazdu odpoved vopred velke dakujem! Mala ma 7mes,rada sa nosi,zatial v babyvaku a ergonosici. Myslite ze je neskoro kupit satku? Pacia sa mi coraz viac,a v nosici sa aj dost spotime v teple. Mam 165cm a velkost 36,aku velkost satky mam hladat? Margaretka ma takmer 7kg,nebude to zbytocna investicia?resp dokedy ste vyuzili satku? A aky je rozdiel,prakticky,v roznych znackach,ked v bazaroch su od 20do 100eur? Dakujeme,zuzka a margaretka

hajanka
4. júl 2011

@katka888 pre zaciatocnika elasticku, ak nie si zaciatocnik, tak mozes novorodenca nosit aj v pevnej

bihan
4. júl 2011

@motylikova keby som si mala vybrať, či nostíko alebo šatku, tak si určite vyberiem šatku 😀 Teraz mám aj aj, ale bez šatky si to neviem predstaviť.
Skús pozrieť do bazáru, pevnú šatku za 20€ asi nenájdeš (elastická v takomto veku už nie je vhodná), tie lepšie začínajú okolo 50€ - Didymos, Storch, Hopediz, Ellevill.. ak vyberieš z týchto značiek, nemôžeš sa pomýliť.
Veľkosť 5 (4,2m) ti bude bohato stačiť na všetky úväzy.

@lillianx na Nati som počula veľa chvály ale aj pár reklamácií, takže by som ju ako jednodznačne dobrú šatku neodporúčala, ale stojí za zmienku ako jedna z možných alternatív. 🙂

klaudia74
4. júl 2011

@motylikova Ja som v šatke nosila do 14-15 mesiacov, potom už len v nosiči. Myslím si, že tento rok by si ešte určite využila šatku. Nosič bol pre mňa praktický vtedy, keď už syn chodil a často sa pýtal z nosiča von - nemusela som stále viazať. Ale aj to je o tom, komu čo vyhovuje.
Čo sa týka dĺžky, na všetky úväzy ti stačí 4,2 m, keby si chcela nosiť iba na chrbte tak aj kratšia.
No a tie značky - nemusíš kúpiť najdrahšiu (Dydimos, Ellevill), ale nekupuj ani tie najlacnejšie, ten zlatý stred je Storchenwiege alebo Hoppediz, s tými budeš spokojná, obidve sú kvalitné šatky. Rozdiel medzi šatkami je v látke a spôsobe tkania, ktoré značne ovplyvňujú pohodlnosť nosenia.

lillianx
4. júl 2011

@bihan ono je to tiez o tom, co komu vyhovuje. niekto ma radsej satky klzavejsie, iny nie, niekto tensie, iny hrubsie. a viem, ze svojho casu nati nemali velmi dobru kvalitu, ale to uz je davno a oni sa uplne zmenili (to, ze zo zaciatku neboli nic moc som zistila iba z for v zahranici. co ja viem, tak ich chvalia). moja nati ju uzasna a to som mala doma niekolko didymosov a v rukach som mala aj storchy, hoppy. hoppy tiez nema niekto rad, lebo su vraj velmi hrube. pisem to len preto, ze mi pride, ze maju pekne vzory a moze to byt pre niektore mamicky zaujimave. a napriklad myslim, ze jedini maju aj primes bambusu. a mimochodom, videla som uz dost vela reklamacii u didyho ci uz pri rozostupe vazby, pustaniu farieb a podobne. dokonce cele zle varky. a to su stale povazovany za top.

lillianx
4. júl 2011

@motylikova v siedmych mesiacoch urcite ano. zalezi od toho ako budes vladat, ale nosia aj mamicky dvojrocnych, troj a dokonca viem aj o mamickach, ktore nosia stvorrocne deti. ono ti asi postupne moze zacat byt nosic aj menej pohodlny ako dieta tazkne. satky su pohodlnejsie na ramenach. samozrajme ako ktora. a tiez by si mohla zacat takto stare dieta na chrbat. v nosici nebude mat ziaden vyhlad. v satke ho vies naviazat dost vysoko. ja som jednoznacne za satku.

bihan
4. júl 2011

@lillianx s tým môžem len súhlasiť 🙂 Videla som vydrané indio, ktoré nechceli na nosime.sk zobrať späť na reklamáciu. Tak isto sa pohybujem na zah. fórach a preto hovorím, že som na Nati počula veľa chvály.. možno tie horšie boli naozaj staršie.. to neviem posúdiť.
Daj fotku, čo máš doma. 🙂 Ja už som u nich pokukovala po tej fialovej pásikavej, ale najprv by som musela predať Ellevilku :D

lillianx
4. júl 2011

@bihan ja mam doma len bielych elfov a to nie je velmi na fotku. farba sampanska a nepatrny vytkavany vzor. preto ich chcem predat, kvoli farbe. na nas je moc svetla. malu casto viazem vonku a spini sa to. inak genialne makka, jemna, leskla, nosna...kombinacia bambus, lan. chcela by som v tejto kombinacii len nieco farebne. a vcera mi usli limitovane vlcie maky, hoc bavlna, ale pre mna naaaadherneeee

bihan
4. júl 2011

@lillianx neprovokuj, vlčie maky milujem 😵 a páči sa mi jemná farebná kombinácia.

monr
4. júl 2011

nerobte chúťky, ach jaj.

lillianx
4. júl 2011

@bihan a mne ich vcera jedna baba ponukla a nemala som na ne...je ale ten svet kruty ;)

mexx
4. júl 2011

@lillianx Ako vyzerali tie vlcie maky? 😕 Teda ja tak zvedavo, ale ak boli moc pekne, mi neukazujte nikto nic, lebo ja som uchylak. 😀

lillianx
4. júl 2011

@mexx mne sa pacili. take jemnucke. http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah...
su aj krajsie fotky, ale nechce sa mi to hladat teraz. co znamena, ze si uchylak?

mexx
4. júl 2011

@lillianx Ze sa potom do nejakej peknej satky zalubim, stale o nej snivam, a ked ma dlho mata, tak by som nedbala aj kupit...a potom sa to doma hromadiiiiiii... 😅 😀
Ahaaa, toto je ona. Zaujimava. 🙂 Som to pozerala na original polskej stranke, a tam som nevidela, preto ma zaujimalo...

bihan
4. júl 2011

@mexx neboj moja, takých nás je tu viac 😀
Nádherné sú 😵

lillianx
4. júl 2011

@mexx veru, takych nas je tu viac. akurat mne sa to doma az tak nehromadi (podla toho s kym sa porovnavam, ze?), lebo nie su financie...nastastie???

@bihan su, vraj su taka stredna hrubka. jemnunke...no proste ach

mexx
4. júl 2011

No tak proti niektorym som stale silny amater, ale uz to mnou dobre mava... 😀
A stale ma mata jedno indio s lanom, co som ho tu videla na bazare, ale mi ho vyfukla jedna tetusa, a vygooglila som uz len take drahe...tak sa musim ovladat. Esteze prachy nemam. 😀 A potom aj nejake ruzove indio by som chcela, jaaaaaaaaj, ludia moji... 😀
A zvazujem, ze by som mala rozumne posunut niekam tu ellevillku, co mam teraz (Jade Brown), lebo napriek tomu, ze som tucko, mi je nejaka dlha (coz napriklad pri elastiku som tak nepocitovala, a je to priblizne rovnaka dlzka). 😅 A potom by som si mohla zadovazit nejaku kratsiu, ta ruzova Mauve ma uplne zabila... 😀 Ale ani na tu nemam. 😝 😀

lillianx
4. júl 2011

@ a co teda mas? ja mam tri kusky a z toho dva predavam. ale nehovorim, ze ich nicim nenahradim 😀

mexx
4. júl 2011

Zo satiek zatial len tu Ellevillku a elasticku Hoppedizku, z nosicov Manducu a MeiTai, a nedavno som dovliekla Ring Sling Hoppediz. Ziadna velka zbierka zatial. 😅 Ale uz mam poukladanych milion linkov a rozmyslam, co, kedy a ako mozem kupit... 😅 A hoci doteraz som vzdy pozerala take neutralnejsie farby, aby sa mi hodili pre chlapcov aj dievcata (lebo ja som chora, nerada by som nosila chalana v ruzovom trebars) 😅 - tak teraz sa rozkukavam praveze po takych pekne farebnych, ze pre babu taku, pre chalana taku...a potom taku kratsiu a hentaku dlhsiu... 😅 No keby som si ozaj dopriala vsetko, po com mi srdce pisti, tak pomreme od hladu aleob nam exekutor zabavi strechu nad hlavou. 😀 A to uz sa poznam, ze ja sice pri obzerani novych kuskov poviem, ze ved predam nieco z toho, co uz mam, lebo ozaj sa nevyuziva vsetko naraz...ibaze v praxi sa mi do toho akosi nechce, lebo akonahle sa rozhodnem, ze nieco pustim, tak uvazujem, ci sa mi to predsa len niekdy nebude hodit, aby som potom nahodou nelutovala. 😅 Teda - ja som profimama, a vsetko to potom zvalujem na deticky, ze ved neviem, ake kedy ku nam pride, mozno vyuzijem hocico... 😀
Ale tu ellevillku by som asi aj pustila kvoli tej dlzke, resp. teda vymenila za mensiu nejaku... 😅

hajanka
5. júl 2011

@lillianx ahoj, mozem dat nejaky link kde sa da pozriet (prip. objednat) ta Natibaby? dk

lillianx
5. júl 2011

@hajanka ahoj, no bud priamo z ich stranky, alebo z ceskej nosenideti.cz sa da objednavat. nieco tam aj maju na sklade. ich stranka je www.natibaby.eu

lillianx
7. júl 2011

@mexx pozerala som, ze doma mas tri male deticky do troch rokov. nosis vsetky? lebo viem o babach co aj starsie deti nosia. alebo najlepsie tandemovo 🙂
ja mam doma dva didymosy (indio, ryby) a tu nati. ale mas som v ruch uz aj gekonov, dalsie dve india, vlny, indio s lanom. nastastie mam blizko kamratku a ta tiez satkuje, tak sme si pozicali na vyskusanie svoju vybavu. teraz mam zalusk na neobulle. popripade vymenit svoj bledy nati za to iste zlozenie v dakej farbe. alebo proste nieco od nich. ellevillku by som tiez vyskusala strasne rada. jaaaj a na ceste ma lea 🙂
takze sa vlastne strasne hanbim...lebo uchylku tu mam ja

mexx
7. júl 2011

@lillianx No...ja som stihla okukovat za posledne dva dni asi milion stranok s roznymi satkami, akutalne sa mi predvcerom stale nieco snivalo s ellevillkovou Zarou a ze sa mi s nou famozne viazalo, az som v pokuseni rychlo nejaku kupit...a uz strasne dlho som zmotana na didymoskovu limitku s ruzovymi laliami - az tak, ze som si povedala, ze ju ale ozaj strasne chcem, aj som nasla, aj krutim hlavou nad cenou... 😀 A nakoniec som si ju kupila od jednej baby, aj ked ona mala kratsiu a bojim sa, ze bude asi moc kratka (teda na tie zlozitejsie uvazy, na jednoduche by mala stacit), ale nedalo mi aspon nevyskusat. Takze ked zistim, ze ju ozaj velmi lubim a ze je ozaj dost mala, tak budem posuvat dalej a kupovat tu vacsiu. A okrem toho mam zalusk na to jedno indio, tiez limitku, a neviem sa zbavit tej obsesie. 😀 Aj som vcera bola este rozhodnuta, ze pockam este nejaku dobu, pripadne uvidm, ci k nam v dalsej varke pride chlapcek alebo dievcatko, a podla toho kupim bud tu ruzovu didymosku alebo zelene indio. No ale ked sa mi tie krasne lalie vcera tak same ponukli... 😅 😀
Jaj, a k detickam - nemam ich doma aktualne vsetky tri. 😉 Teraz len to najvacsie (to uz nastalo, a to sa teraz uz ani trochu nenosi, lebo on radsej po vlastnych) a najmensie - to sa nosi velmi rado a necha sa v hocicom. 😀 Ked mala odide do novej rodiny (co dufam, ze coskoro), tak nam snad pribudne zas take malinkate, najlepsie co najmalinkatejsie babulo, a to uz si teda robim zalusk, ako sa to bude nosit... 😵

bihan
7. júl 2011

@mexx zmotávaš nás na profirodičovstvo? 😀 Ja si to už ani neviem predstaviť, držať v ruke také 4-kilové drobátko 😵

lillianx
7. júl 2011

@mexx malinkate babulka sa nosia najlepsie 🙂 na dalsie by som si najradsej zadovazila nejaky hodvab. ale to mozem len snivat, hoc som videla predavat uz i celkom lacne hodvabne satky. aspon teda v porovnani s tym co stoja nove. dokonca aj moj muz chcel, nech kupim to nove hodvabne indio schiefer (take sive), ale na mna bolo velmi tenke a skladovat ho zo dva roky, kym pride nove mimi...to by sa mi nechcelo. hlavne ked neviem, co este krasne medzicasom pribudne na trhu.

mexx
7. júl 2011

@bihan 4-kilove nie je drobatko. 😀 Teda ked sa take 4-kilove narodi. 😅 Nas Vilko mal 4 kila v styroch mesiacoch. 😅 To bolo drobatko. 😀 Ale baby boli uz take "akurat" a k nam prisli, ked mali 3 mesiace, takze to uz nebolo take uplne najmensie. A teraz v roku mi to pripada uz ako velke dieta, ja by som prijala zas mensie. 😀

@lillianx Tak ja keby som si mala kupit kazdu, co sa mi kedy pacila - hoci len na skusku - tak nerobim ine, len kupujem a predavam satky. 😀 Aj ked teda jak sa poznam, ked sa mi nieco velmi paci, neviem sa toho vzdat...a stale si vravim, ze ved sa este snad zide...no ozaj by som skrachovala. 😅 😝