Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

monr
25. aug 2011

@duppe tak potom kľudne choď do elastiku, a ak sa ti to zapáči, môžeš zvažovať ako ďalej. Dúfam, že ťa to chytí ako poniektoré nás tu na fóre. 😉

lillianx
25. aug 2011

inak pevne satky s bambusom ja vrele odporucam 😀
mam nati 80 bambus, 20% lan a nemozem si ho vynachvalit. je neuveritelne jemny a hladky, na jednej strane vyslovene leskly. ta strana akoby trocha chladila v lete. je krasne makkucky a dost nosny aj na moju 9 kilovu slecnu. na tazsie som neskusala. bambus dodava taku jemnost, makkost. lan nosnost. ked budem mat dalsie drobca, tak chcem znova tuto primes. kupovala som ho specialne kvoli tomu, ze mala ma ekzem a velmi citlivu reaktivnu pokozku. .. tolko ody na bambus
ale aj elastik moze byt fajn, len nasa mala sa vobec nechcela koliskovat a tak mi prisiel na vertikal zbytocny.

klaudia74
25. aug 2011

@lillianx A ktorú máš od Nati? Môžeš dať link?

monr
26. aug 2011

@lillianx do nati bambusu by som neváhala ísť, ale tú fotku, čo dávala @duppe na minulej strane, to by som nebrala.

duppe
26. aug 2011

@monr
@emjee Chci koupit ten hoppediz a paní mi napsala že má šířku 45 cm... 😕 je to málo?

monr
26. aug 2011

@duppe to je iste málo. originál máš napr. tu http://www.hoppediz.de/shop/wear/elastisches-tr... a má napísanú šírku 55cm. to už potom radšej kúp liliputi. a za akú cenu ti ho ponúka? do 45 cm by som osobne nešla.

duppe
26. aug 2011

@monr nabízí ho za 750kč

emjee
26. aug 2011

@duppe neviem aku sirku ma mat elastik, ale ked na original stranke pisu 55 a ona ma len 45, nesla by som do toho 😝

monr
26. aug 2011

@duppe pravdu? ak je taká širka ako píše, nekupovala by som. to už radšej liliputi nový, prípadne na nosenideti.cz je bazar, možno tam bude nejaký použitý elastik.

monr
26. aug 2011

@duppe na nosenideti.cz je moby elastik za 590, skús tam pozrieť

edit: v bazári

lillianx
27. aug 2011

@klaudia74 mam bielych elfov, ale musim pohladat kde by som nasla obrazok, bola to limitka minuly rok. je taka smotanova a ma vytkany taky jemny, skoro nevyditelny vzor.

kaja17
30. aug 2011

ahojte, nenajde sa tu zienka ktora je zo ziliny (prip. okolie) co by mi poradila so satkou? Dakujem krasne.

zuzanockamt
31. aug 2011

@kaja17 ahoj, ja som z MT, ak by si chcela, satkujem krpca od 4.tyzdna ... zatial mam vyskusane len uväzy na brucho, skusala som aj nabok, ale na chrbat este nie, lebo krpec je divy 😀

kaja17
1. sep 2011

@zuzanockamt ;) budem velmi rada... ja mam zatial satku len kupenu.. prisla len tento tyzden... tak skusime vyskusat cez vikend... mala ma teraz take obdobie ze chce byt len na rukach.. tak to vyuzijem..

pekny vecer,

Katka

duppe
2. sep 2011

HOlky, tak jsem si na Vaši radu koupila šátek Moby 🙂 je skvělý, už jsem se pokusila o první vázání a nošení (jenom po bytě). 😵 Docela to šlo, jen mám problemém jak tam dám malou tak ji nedrží hlavička, špatně to vážu? 😕 celá se mi tam tak nějak poskládá, že má pak hlavičku až u nožiček 😅 😕 to by myslím nemělo být... jak to mám uvázat pevněji ale zároveň ne tak pevně aby jí tam bylo pohodlně.

monr
2. sep 2011

@duppe http://www.nosenideti.cz/navod.php?skupina_id=2... pozri si tieto videá, malú musíš mať dotiahnutú poriadne, nesmie sa skrúcať, prehýbať, nič podobné. a keď sa predkloníš, malá sa ti nesmie odlepiť od tela. treba len trénovať a trénovať

monr
2. sep 2011

a ešte skús popozerať, či nemáš v okolí nejakú šatkárku, čo by ti to ukázala.
edit, na nosenideti.cz je kopec kočiek, možno v diskusii nájdeš nejakú blízko

duppe
6. sep 2011

@monr díky za radu, už mi to snad jde, včera jsme s malou byli dokonce i venku jelikož v kočárku řvala jak tur 😠 museli jsme to otočit domů, zavázat do šátku a zase na procházku. Je možné že si tak rychle na to navykla? Ráda bych taky používala kočárek nař.při návštěvě lékaře a taaak, jak je to u Vás? 😨 používate vůbec kočárek? 😕 Jak Vám na to mimča reagují po tom co jste je naučili na šátek? 😕

monr
6. sep 2011

používali sme aj kočík aj šatku. k lekárovi som chodila prevažne v šatke, nemusela som nikde odkladať kočík, dávať pozor, či nemusím hore schodmi, bolo pohodlnejšie. a nečuduj sa, v šatke je jej pohodlnejšie, je pri maminke, je pokojnejšia, a aj ty lepšie vieš, či je je teplo, či zima. má to kopec výhod. a možno si zvykne aj na kočík, niektoré v pohode, iné deti zas neznesú kočík.

majkamrugi
6. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, leob tu je milion stranok, ci mate niekto skusenost, ktora satka je lepsia- baby pisu o nejakych pevnych a elastickych. Radi by sme babo nosili odteraz dokial sa to bude dat, takze nielen na leto, ale aj v zime...dakujem

kvetinka211
6. sep 2011

@majkamrugi ahoj, pevna ma univerzalnejsie pouzitie, elasticka je skor len na prve mesiace ... takze ak chcete nosit dlhsie, treba kupit urcite pevnu ...

monr
7. sep 2011

@majkamrugi ako píše kvetinka, elastiky sú vhodné pre malé bábenká cca do 4 mesiaca. (záleží od veľkosti dietka, my sme využili min. do 7 mesiaca). a potom sa môže prejsť na ergonomický nosič.
Pevné sú vhodné na celé šatkovacie obdobie, aj pre malé miminko aj pre batoľa. Tam už potom treba vybrať ale kvalitnú šatku, aby ťa nosenie neomrzelo kvôli zlému doťahovaniu, či pruženiu. Naj sú iste didymos, hoppediz, storch, prípadne nati, či ellevill.

estterka
8. sep 2011

ahojte,prosim vas,kolko vyjde to postovne z ellevill.com? a jade bavlneny udrzi 12 kilove dieta? este keby mi material niekto vedel porovnat so stroch. 😅 dakujem moc pekne 😉

luciferkax
14. sep 2011

ahpjte,potrebovala by som poradiť, odkedy sa môže nosiť bábo aj na chrbte. som skoro začiatočník, šatku mám vatanai a jediné čo viem uviazať je kríž s kapsou vonku 😉 😉 😉

zuzanockamt
14. sep 2011

@luciferkax na chrbat vtedy, ked vie samostatne sediet ... odporuca sa od cca 9.mesiaca ... ale asi je to indiviidualne ako si kazda mamicka posudi podla svojho dietata ... ja nasho krpca na chrbat neviem uviazat, je prilis aktivny na to ... pockam si na neskor, kym sa ukludni

luciferkax
14. sep 2011

@zuzanockamt ja mám aj manducu, píšu od Y8kg, toljo môj 7mesašný drobec má, len nesedí... tak nechcem riskovať

zuzanockamt
14. sep 2011

@luciferkax ja by som ho na chrbat v tom veku este nedavala ... nas krpec sa sam posadil az par dni po 9.mesiaci a az neskor som skusila dat na chrbat v manduce ... ale nosim len ne bruchu stale, aj v satke a aj v manduce a to ma krpec cca 11,5 kg

luciferkax
14. sep 2011

@zuzanockamt dík.tak ešte počkám... na chrbte sa mi zdá nosenie lahšie, chrbát dosť bolí... no vydržím 😉

monr
14. sep 2011

@luciferkax na chrbte sa dá nosiť aj niekoľkotýždňové miminko, ale len chvíľkovo, ale ideálne aj ako písala @zuzanockamt až keď vie dieťa samé sedieť.

dejka77
16. sep 2011

caute baby, chcela by som sa nieco spytat. Mam satku, ale zatial som ju pouzila len parkrat. Dnes som ju konecne zaviazala tak ako sa ma na 4 mes. babo (na mensie babo sa to viaze inac a velmi mi to nevyhovovalo). Vsetko bolo ok, konecne som mala pocit, ze som to urobila dobre, ale mala sa mi v nej nahyna na jeden bok a tym padom nie je vzpriamena. Ked ju nosim bez satky tak to robi tiez. Snazim sa ju vzdy narovnat, ale ona sa stale nahyna na ten jeden bok. Myslite, ze pokial nebude mat v satke rovno chrbatik tak by som ju ani nemala nosit? Ja som sa tak tesila, ze s tym zacnem a ona mi robi toto ☹