Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zfidorka
10. júl 2012

@kkl82 skusala si si na manduce prekrizit popruhy? mne sa takto nosilo pohodlnejsie, len sa horsie nasadzuje...

@chelonka uz 2 tyzdne si ju mohla nosit 😉

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chelonka
11. júl 2012

@zfidorka
@monr díky baby za radu, tak viazania sme cvičili na medvedíkovi a dnes teda skúsime na ostro s malinkou, dúfam, že nám to pôjde a že sa jej to bude páčiť 😀

zuzkaamato
11. júl 2012

@chelonka ahoj 🙂 a aku satku mas doma? ja nad nejakou tiez rozmyslam, len neviem, co je naj pre novorodenca a neskusenu mamicku...

chelonka
11. júl 2012

@zuzkaamato ja mám šatku amazonas 4,5 m tu klasicku pevnu, ale že novorodencov su dobre aj tie pružne

chelonka
11. júl 2012

baby a ktoré uvazy by ste mi odporučili pre nosenie novorodenca, momentalne sme uviazané v Kríži s kapsou vonku, malinkej sa tam páči, hned zaspinkala 😀

zuzkaamato
11. júl 2012

@chelonka musim si to nastudovat a nejaku si vybrat aj ja. Da sa to lahko naucit viazat? Nemala si s tym problemy?

chelonka
11. júl 2012

@zuzkaamato hmmm vieš čo da sa to naučiť, ten čo som dnes skusala tak bolo OK, najpr ked som bola tehula som to skusala na plysovom medvedíkovi vo velkosti babatka 😀

ellysa
12. júl 2012

ahojte, prosím vás máte niekto nejaké skúsenosti so šatkou baby doo? http://www.babydoo.cz/

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
crysmile
12. júl 2012

@ellysa kamaratka co robi poradkynu pri noseni babydoo vyskusala a hovori ze je to za tu cenu dobra satka.. vraj ze jediny problem je, ze je sita overlockom na kazdej strane, inak ze nema chybu.. keby bol maly mensi, tak si ju tiez kupim.. mam dve, tak tretiu mi netreba.. a dostat ju u nas na eskrini.sk 😉

ellysa
12. júl 2012

@crysmile ďakujem, ja mám aj manducu k prvej dcérke, ale chcem aj šatku na druhé mimčo, tak myslím, že nám dobre poslúži 😉

crysmile
12. júl 2012

@ellysa urcite.. mat satku bolo jedno z mojich naj rozhodnuti 🙂

ikuza
13. júl 2012

Skusila som dat svojho 2 mesacneho synceka do pevnej satky (uvaz kriz s kapsou vo vnutri). Chvilku sa mu to pacilo a potom zacal jacat tak, ze som ho nemohla utisit. Myslite, ze mam skusat opat? Je mozne, ze ho nieco tlacilo, alebo ze mu nevyhovovala vertikalna poloha, stiesneny priestor resp. mu bolo horuco? Ako zvladali vase babatka prvu skusenost so satkou? Mali ste niekto rovnaky problem?

stanulik29
13. júl 2012

už sa tu o šatkach vela napísalo a vela som toho preštudovala a preto som sa rozhodla pre elastickú šatku. mam predčasne narodeneho chlapčeka a celkom sa mu v tej šatke páči .ja som presvedčena o tom že je to dobrá vec, ale znami nam začínajú nahovarať že tonie je dobré, že tam je dieta zle uložené že sa mu tým neako možu deformovať klbyky. šatku budem nadalej používať, pokial tam malý vydrží, len chcem vedieť vaš nazor na tieto nagatývne ohlasy okolia. dakujem

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kkl82
13. júl 2012

@stanulik29 myslim, ze to info o deformacii klbikov maju ti, co maju len polovicate info. su to presne tie komercne predavane nosice (napr. chicco), ktore deformuju klbiky aj chrbticu, lebo dieta v tom v podstate visi. v spravne uviazanej satke babo v podstate sedi s podobne zahnutym chrbatikom ako v maternici alebo lezi a tam sa nema ako a co deformovat. ale ked niekto nevie, co znamena satka, nosic, ergo nosic, babyvak (alebo som dokonca pocula, ze "batoh", to uz fakt neviem, co tym mysleli), tak nema absolutne predstavu, ze co je skodlive a co nie. len o tom niekde pocul...

kkl82
13. júl 2012

@ikuza za tym placom mohlo byt hocico. ja som od zaciatku tiez pouzivala pevnu satku, kupila som ju na skusku a az potom som presla na elasticku. teraz mam dve take a dve take a vyberam podla farby mojho oblecenia 😀 ako ti uz pisali, zo zaciatku je nutne nestat na mieste. ja som sa pohojdavala a malemu sa to nesmierne pacilo. akonahle som zastala (alebo uz surne musela ist na wc 😀), tak maly zacal mrncat alebo niekedy az doslova vrieskat. ako som sa zas pohla, uz bolo dobre. aj v brusku sa babatku viac paci, ked sa mamicka hybe a preto najviac kopalo v noci 😀

ellysa
15. júl 2012

ahojte, ešte otázočka, neobjednávala niektorá priamo odtiaľto? http://www.natibaby.eu/eng/ neviete aké je poštovné?

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacika
16. júl 2012

@ellysa z polska je postovne asi 12 eur ak objednavas 1 satku. ak viac tak potom podla vahy. ti to presne vypocita ked si spravis objednavku na ich stranke.

bronika
16. júl 2012

Poradite mi prosim aku satku by som mala kupit pre mojho skoro 2-mesacneho synacika, ktory uz teraz vazi 6 kilov? Je lepsia pre taketo dietatko a maminu satka, alebo radsej manduka? Este som nenosila v nicom, tak nemam ziadne skusenosti. Treba vyberat satku podla rocneho obdobia a mat ich viac, alebo je nejaka univerzalna. Poradte, lebo maly chce byt stale so mnou, na rukach.

mariynka
18. júl 2012

aky mate nazor na to, ze v satke sa babu kazi chrbtica???kupila som satku,ale dnes ma zarazil tento nazor.. 😕 😕

timuss
18. júl 2012

@mariynka aj keď sa všade tvrdí, že pokiaľ je dieťa uviazané správne chrbtici to neškodí, ja tomu predsa len úplne neverím...všetkého veľa škodí...môj názor...je pravda, že mnoho žien napríklad aj v rozvojových krajinách svoje deti nosí stále v šatke...väčšinou však pracujú, napríklad aj na poli a teda to dieťa v konečnom dôsledku leží vodorovne, aj keď ho majú na chrbte...ja by som svoje dieťa celý deň v šatke určite nenosila...ale pár hodín prečo nie? na upokojenie, na uspávanie, ak potrebuješ niečo nutne porobiť....

timuss
18. júl 2012

@bronika ak mi do IP pošleš mailovú adresu, pošlem ti mail, ktorý mi posielala jedna laktačná poradkyňa ohľadom výberu šatiek, keď som sa na ňu obrátila s rovnakou otázkou 🙂

kkl82
18. júl 2012

@mariynka nosenie deti sa v sucasnosti stava cim dalej tym popularnejsie. mnoho ludi ale pocuje, ze je to nezdrave, lebo sa dietatu nici chrbtica atd. casto tuto informaciu sirime aj my, mamicky, ktore nosime. samozrejme, ze my kritizujeme tzv. klokanky, ktore naozaj nie su ergonomicky tvarovane a su zatazou pre chrbticu dietatka aj rodica, ktory ho nosi. niekto ale nema paru o tom, co je klokanka, ergonomicky nosic, babyvak alebo satka a potom sa tieto reci rozsiruju dalej uz v pozmenenej podobe, ze nosenie je skodlive... ja som sa pytala ortopeda, ku ktoremu sme chodili na klbiky, mlady chlap a on bol cely nadseny, ze maleho nosim v satke. samozrejem, ze aj v satke sa da uviazat tak, ze to babatku uskodi (vid uvaz tvarou von, alebo vykryvene dieta v najpouzivanejsich dvojitych krizoch). tak si vyber 😉

kkl82
18. júl 2012

@bronika otazku, ci kupit satku alebo manducu, ti asi nikto nezodpovie. je to o preferenciach kazdej z nas. ja som najprv kupila manducu a o tyzden som objednavala aj satku. satka je flexibilnejsia, co sa tyka uvazov, ale zas trochu pracnejsia (pozametas nou zem, kym ju uviazes a tiez ju musis castejsie prat). manduca ma vyhodu v jednoduchosti, ale zas ju nemusis vediet na sto percent utiahnut na kazdom dietati, mne osobne nevyhovuju tie popruhy, lebo mam uzsie ramena...
ak chces satku, tak na zaciatok ti odporucam kupit nejaku kvalitnu elasticku, ale kedze uz mas vacsie dieta, tak taku, co zvladne tu zataz, lebo vela elastickych satiek je len do pol roka - v tomto urcite moby alebo sleepywrap (boba wrap). ak chces rovno zacat s pevnou, tak si kup nejaku zanosenu tu z bazara - teda, radsej kvalitnejsiu (napr. didymos alebo zaru) a nie novu, ako novu menej kvalitnu - zanosenie tiez trva urcity cas, takze pri pevnej ti to moze znechutit zaciatky...
vo vacsine rodin to vyzera tak, ze matka nosi v satke a otec v manduce ci inom ergonomickom nosici 😉

ppajka
23. júl 2012

potrebovala bych poradit nejake dobre stranky z navodem na uvaz babysatky,v cestine nebo slovenstine.dekuji

ivanka.7
23. júl 2012

@kkl82 U nas je to presne tak - ja satka vynimocne manduca, manzel manduca. On je spokojny, ja som spokojna a dieta je tiez spokojne :D Ja som mala malu v manduce len parkrat po chvilke, keby som ju chcela nosit dlhsie, musim prekrizit popruhy, tiez som nejaka stihla do toho :D
A satku som si pevnu zanosila sama (alebo mozno este nie je zanosena, co ja viem)... jednoducho som mala novu a tiez sa to da, len som musela nabrat odvahu 🙂

kkl82
23. júl 2012

@ivanka.7 zanosit sa satka da velmi rychlo, to je jasne 😉 ja som len narazala na to, ze nie kazdy riskne vyhodit sto a viac eur za dobru satku, ked nevie do coho ide. a tak mnohe z nas kupia najprv lacnu za par supov a potom zistia, ze chcu lepsiu a drahsiu. v tom pripade je lepsi kompromis, kupit pouzivanu, ale kvalitnu. ak sa nepaci, vzdy sa da v tej istej cene predat a clovek zbytocne "neprerobi" na tej lacnejsej.