Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zuzkaamato
19. okt 2012

@monr fuu, v troch rokoch by som uz asi prisla o krize, keby som nosila krpatu 😀 neviem, musim si poriadne poobzerat tie nosice v nejakej predajni a porovnat si ich...

monr
19. okt 2012

@zuzkaamato to je to naj, co mozes urobiť, poprezerat, potestovat a kúpiť, co ti najviac sadne.
A na nosenie som zvyknuta, mám 13kg drobatko, tak to je v pohode. 😉

cacika
20. okt 2012

@monr prosim ta, v com sa ta boba odlisuje od ostatnyh nosicov?? je sirsia? ked si pisala ze ti bola lepsia na vacsie dieta, lebo zhanam nieco na nosenie vacsieho babatka v zime, na bundu. tak neviem. a papatum toddler nahodou nepoznas, ze co je zac??

ivanka.7
21. okt 2012

@zuzkaamato tvarou dopredu sa neda nosit v ziadnom ergo nosici... a ja mam teda malu uz v sportaku ale ze by sa z neho nejako extra tesila, nemozem povedat :D vydrzi v nom viac ako vo vanicke, ale od radosti teda neskace :D

zuzkaamato
21. okt 2012

@ivanka.7 no ja sa obavam, ze tvarou ku mne ju uz dlho moct nebudem nosit. nejako sa jej to prestava pacit. preto dufam, ze v sportaku sa jej bude pacit viac. ale mozno ju len musim viacej nosit v satke a zvykne si aj na to. ved aj ked je tvarou ku mne, tak ma vyhlad.

ivanka.7
21. okt 2012

@zuzkaamato da sa nosit aj na boku a ked bude vacsia, tak aj na chrbte... mne sa Eli tiez vselijako uz vytaca aby videla, ale na chrbte sa mi este neda nosit, nic by nevidela, nie je dost velka

zuzkaamato
21. okt 2012

@ivanka.7 ok, dakujem 🙂

bbbarunka
28. okt 2012

ahojte. poradte mi prosim, babenky. mam doma rocneho, asi 10-kiloveho chlapca, ktory zacina chodit. aku satku by ste mi doporucili kupit v tomto obdobi, predovsetkym na nosenie na chrbte? ktore satky maju najvacsiu nosnost? pozerala som aj manducy a spol, ale tie su mi nesympaticke, mei tai ma zas nosnost do 15 kil - neviem, ci sa mi oplati kupit to.

ivka_666
28. okt 2012

@bbbarunka ja mám doba boba baby wrap a tá je vraj nemá obmedzenie. Kuk stránku je tam o nej info http://www.klingacik.sk/detail/717/elasticka-sa...

bbbarunka
28. okt 2012

@ivka_666 jeej, dakujem za radu, o tejto som este nepocula🙂 a nevadi, ze je elasticka? ty si s nou spokojna, ze? mozno sa mylim, ale niekde som citala, ze elasticke satky su vhodne do cca 1 roka a potom treba ist do pevnej.

ivka_666
28. okt 2012

@bbbarunka tak moja dcerka bude mať teraz 4 mesiace a zatiaľ som s ňou maximálne spokojná ;) inak videla som aj mamičky ktoré v nej mali oveľa vačšie a staršie detičky!

bbbarunka
28. okt 2012

@ivka_666 juj, tak to je super. pozerala som tu stranku a vyraba sa v krasnych farbach. aj cena je velmi prijemna🙂

ivka_666
28. okt 2012

@bbbarunka ja som o tom, že v elastickej šatke možu byť detičky len do roka nepočula tak neviem ti povedať či to je pravda. U mňa vyhrala táto kvoli tej nosnosti a použivala ju aj majiteľka toho eshopu čo som ti poslala. Stretla som sa s ňou aj osobne a mala v nej dcérku. Veľmi si šatku pochvaľovala. Ale popozeraj ešte na nete nejaké videá prípadne recenzie....

bbbarunka
28. okt 2012

@ivka_666 jasne, popozeram sa po recenziach. americania ich pisu radi, takze je vyhoda, ze je made in usa🙂 nevies mi povedat, kolko mala jej dcerka, ked ju nosila?

zuzanockamt
28. okt 2012

@ivka_666
@bbbarunka dievcata, elasticke satky maju sice uvedene hmotnostne max. aj nejakych 15 kg, no z vlastnych skusenosti viem, ze su vhodne do max. 8-9 kg, potom je nosenie nepohodlne a treba prejst na pevnu satku alebo ergonomicky nosic ... ja som v elastiku nosila syna do 4 - 5 mesiaca ( to mal asi 8 - 8,5 kg) ... potom som presla na pevne satky - hoppediz, storchen, baby doo a na manducu 🙂

bbbarunka
28. okt 2012

@zuzanockamt vdaka za radu. dokedy si nosila/nosis deti v pevnej satke?

ivka_666
28. okt 2012

@bbbarunka určite mala viac ako rok! A minule som u lekárky stretla mamičku, ktorá mala presne tú istú šatku ako ja a mala v nej dievčatko, ktoré malo skoro dva roky. Uvidím dokedy bude použiteľná u nás ;)

bbbarunka
28. okt 2012

@ivka_666 drzim palce, nech ste s nou spokojni co najdlhsie🙂

zuzanockamt
28. okt 2012

@bbbarunka syna som aktivne nosila takmer dva roky ... ale on to uz postupne prestal vyzadovat, doslova nechcel nosit 😀 , kedze bol noseny od malicka velmi intenzivne ... mal zhruba 11-12 kg, ked som prestala s nosenim

bbbarunka
28. okt 2012

@ zuzanockamt moj drobec uz tiez neziada tolko nosenia ako spociatku, teraz len ked je unaveny, idu mu zubky a tak.. ale chcem sa uplne zbavit kocika a prejst na nosenie aj vonku, takze hladam nieco na co najdlhsie pouzivanie. taktiez neviem, ako to bude u nas s vahou, nas ma teraz 10 kil.

zuzanockamt
28. okt 2012

@bbbarunka volila by som ergonomicky nosic - ten je na von praktickejsi

behulka
29. okt 2012

@bbbarunka pre 10 kilové dieťa určite pevnú šatku, aby netlačila na ramenách - dostatočne širokú. Elastickú nie, tie sú prvotne stavané na malé bábo, môžu byť užšie, dieťa môže klesať v uviazanej šatke, i keď nepochybujem, že odnesú aj staršie batoľa. Odrazí sa to na pohodlí rodiča i dieťatka. No lepší by bol asi už nosič, hlavne, keď chceš nosiť na chrbte. Rýchlejšie sa nasadzuje, i bábo nemusí dlho čakať, pokiaľ sa zamotáte. Najlepšie je skúsiť, čo by vám viac sedelo a porovnať.
Ja som si vystačila s pevnou šatkou od začiatku až do konca, manžel mal radšej nosič.

bbbarunka
29. okt 2012

@ behulka, @zuzanockamt dakujem vam obom za cenne rady🙂 tiez by som rada vydrzala so satkou do konca nosenia, ale je fakt, ze neviem, ako by som zvladla uvazovanie vonku bez toho, aby som o zem nezaspinila konce (napriklad v clapkanici, ktora je v ba v zime taka casta). este mi napadlo, ako riesite nosenie dietata na chrbte v zime? mate tie specialne bundy na nosenie deti?

mamminna
30. okt 2012

ahojte, mate nejaky typ na kupu zimnej bundy (kabatu) urobenu na nosenie deti na slovensku? dakujem 🙂

behulka
2. nov 2012

@bbbarunka na nosenie na chrbte stačí kratšia šatka, s tou je to lepšie. Ak už bábo stojí, pomôže i lavička, múrik...

Bundu som si jednu rozstrihla na chrbte a všila zips. Šitie nebolo ťažké, najťažšie bolo odhodlať sa rozstrihnúť to. Vsadku som potom nosila i vpredu i vzadu.
Nejaký rýchly postup nájdete tu:
https://sites.google.com/site/latkovky/nosenie/...
alebo tu:
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...
http://ekozahrada.blog.cz/1104/jednovelikostni-...
alebo potom ang. návody...
Sedelo mi to omnoho viac ako kapsa (s tou mi na bunde bolo teplo, naviac bábo som musela mať so šatkou až na svojej bunde)
@mamminna na nosenie vpredu stačí širšia bunda (možno i manželova), na nosenie na chrbte jedine ušiť si, či dať si niekomu ušiť. Môžeš skúsiť na sashe.sk pohľadať, no slovenskú neviem, či nájdeš.

bbbarunka
2. nov 2012

@behulka vidis, to mi nenapadlo. ja som pozerala z uvazov na chrbat len dvojity kriz a tam treba dlhu satku. kuknem aj dalsie uvazy, dik za tip🙂
tie bundy som pozerala uz davnejsie, maju aj na sashe alebo na flere, ale nic z toho sa mi nepacilo. ale popozeram a pripadne si dam presit nejaku starsiu bundu. sama sa do toho nepustim, som leniva 😝

adula76
8. nov 2012

@bbbarunka v satke mozes zvolit uvaz, kde dieta vkladas a vyberas podla potreby . napr. dvojity kris alebo kriz s kapsou vonku. Nemusis ju zakazdym rozviazat a zaviazat, takze vies nosit v kazdom pocasi 🙂
Alebo si konce satky stcris pri viazani do vrecak na rifliach, aby sa nevalali po zemi a tak si pomozes 😉
Na batoh ti staci vacsinou aj 3,6 m satka, ale s nou zase neuviazes kriz s kapsou.

magdalenocka
11. nov 2012

ahojte vedeli by ste mi poradit aky je zakladny rozdiel medzi satkou ring sling a klasickou satkou< strasne rada by som nosila v satke ale neviem ci sa to ja niekedy naucim viazat a pocula som ze ring sling je vlastne to iste akurat lahsie na viazanie.
prveho syna som nosila od narodenia v babyvaku a potom v nosici podobnom manduce, stopercentna spokojnost ale teraz by som chcela vyskusat nieco ine. dakujem

zuzanockamt
11. nov 2012

@magdalenocka ring-sling ma kruzky, cez ktore sa latka pretiahne a zafixuje, upravujes si tiez dlzku podla potreby ... mne sa prave ring sling zd narocnejsi ako satka, preto som ho ani nikdy neskusala 😀 ... uviazat satku nie je zase az take velmi narocne

kkl82
11. nov 2012

@magdalenocka ring sling, ako pisala zuzanocka, je vlastne kratsia satka (cca 2-2,5 metra) s kovovymi kruzkami. co sa tyka nosenia a uvazov, je to velmi podobny system ako babyvak, akurat ze sa ti to da lepsie utiahnut a nastavit rozne dlzky pre spodny a horny lem, takze dieta je v nom usadene pevnejsie ako vo vaku. takze ring sling vyuzijes len na kolisku a pripadne na konika, resp. take polohy ako v babyvaku. s normalnou satkou dokazes uviazat nespocetne mnozstvo horizontalnych i vertikalnych uvazov, ich mnozstvo zalezi na dlzke satky. takze, zhrnutie: najflexibilnejsiu mas satku, potom ring sling a najmenej prisposobivy je baby vak.