Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

martina.hedmegova
13. feb 2013

@hajanka ja len zacinam.. nosime sa v babyvaku a uz od 3 tyzdnovaj v liliputi satke a som zatial velmi spokojna.. rychlo som sa nauciola viazat a zatial nam vyhovuje 🙂

amy14
28. feb 2013

ahojte.mám šatku Storchenwiege,pevnú šatku.moje bábo má 1mesiac a zatiaľ som uväzovala kríž s kapsou vo vnútri na spôso kolísky.ale kedže malý grcká,chcem ho viazať do krížu s kapsou von.len sa chcem opýtať ako obliekate teraz detičky ked idete von,aby sa nepotili a aby im nebola zároven zima.

katia7
5. mar 2013

ahojte zienky 🙂 tie co mate elasticku satku da sa prosim vas aj moby nosit stale uviazana na seba a len vkladat a vykladat baby alebo to budem musiet zakazdym prevazovat ako pevnu? dakujem

matulienka10
5. mar 2013

Maminky poraďte, mám 4 mesačného synčeka, ktorý sa veľmi rád nosí na rukách dokonca mi cez deň spí len má rukách takže môj život sa zmenil na priputanie ku kreslu alebo posteli, mám doma klokanku, v tej vsak drobec nechce byť, veď ani sa mu nečudujem ked v nej visí, chcela by som skusit satkovanie, no bojim sa že už je neskoro, zvykne si? A druhá otázka, máte niektorá zbytočnú satku ktoru by ste mi mohli možno aj za poplatok požičať aby sme to najprv skúsili s drobcom až tak investovali? Predsa len tie šatky nie sú lacná záležitosť, krásny deň mamičkám 😉

veruska007
5. mar 2013

@matulienka10 Ahoj, taky jsem měla druhorozeného drobka, který byl od narození nepoložitelný a prvního půl roku jsem ho neustále jen nosila. Na doma jsem ho nosila víc v babyvaku (od Pechů), protože když v něm usnul, tak se dal položit i s ním na postel a chvíli jsem měla klid. Jinak na venek v šátku, mám šanami, 4,5m - kratší určitě nebrat.

lalus
5. mar 2013

@amy14 ja nosím malého v nosiacej bunde, kde aj celú zimu...akurát ho pod ňu obliekam trošku ľahšie - bodynko s krátkym rukávom, tričko s dlhým a mikina. v zime som mu dávala aj pletený nákrčník, teraz už nie. a nosím v kríži s kapsou vnútri 😉

lalus
5. mar 2013

@matulienka10 neboj, neskoro nie je, ja som staršieho začala nosiť ako 8 mesačného a postupne si zvykol natoľko, že mi tam vydržal celé hodiny aj mi v šatke spinkal. žiaľ so šatkou ti nepomôžem 😒 mladšieho ešte nosím a šatku, v ktorej som nosila staršieho som dlhodobo požičala kamarátke

ellysa
5. mar 2013

baby ako nosíte v tomto počasí?mám 5tt chlapčeka a odmieta kočík, tak sa nosíme, doteraz som ho ako tak zapla pod zimnú bundu, ale už je nám tak obom teplo, žiaľ na jar nemám nič také veľké do čoho by som ho zapla 😕

ivula7
5. mar 2013

@katia7 Samozrejme, dá sa neustále vykladať a vkladať - elastická je na to priam stvorená, pretože elastický materiál sa jednoducho natiahne a stiahne 😉

ivanka.7
5. mar 2013

@ellysa Odporucam kupit vacsiu mikinu 🙂 alebo si dat usit vsadku do jarnej bundy 🙂

ivanka.7
5. mar 2013

@matulienka10 su obchody, ktore ti pozicaju satku 🙂 latkovky.sk alebo latkoveplienky.sk pokial viem poziciavaju - zaplatis im plnu cenu satky, poslu ti a ked im ju posles naspat, vratia ti peniaze obrate o to pozicovne

zfidorka
8. mar 2013

@ellysa alebo kapsu od zoji 😉

ellysa
8. mar 2013

@zfidorka zoja mi povedala nech si ušijem, tak idem skúsiť 😉 budúci týždeň hlásia chladno

zfidorka
8. mar 2013

@ellysa 😀 tak nech sa ti podari...

ellysa
9. mar 2013

má niekto nové postrehy ohľadne merino air-ellevill?

henky
12. mar 2013

.... baby- odbornicky- prosim poradte mi. Mam tyzdnove babatko a zvazujem kupu babysatky. Asi by som chcela elasticku- aby sa lahsie uvazovala- a nech nieje moc hruba- ze sa bude dat pouzivat uz od teraz. Mam este jedneho dvojrocneho chlapceka- takze hadam bude volba babysatky dobrym riesenim- kedze maly je riadne sidlo.....Prosim poradte- aka by bola najvhodnejsia a kde sa daju satky kupit.Kludne by som vzala aj nejaku z druhej ruky....dakujem

henky
12. mar 2013

este chcem vediet ci ako je dolezita sirka a dlzka satky. chcela by som ju pouzivat dlhsie.

henky
12. mar 2013

@kkl82 mozem radu? ako zaciatocnicka uvazujem nad kupou satky. mam vyhliadnutu didymos-3,7m.alebo hoppendizku 5,4 m, alebo hoppend.elasticku- sirka 46cm.Konf. velkost mam 38....maly ma teraz jeden tyzden- chcem ju zacat pouzivat co najskor. diiiik

kkl82
12. mar 2013

@henky elasticka satka je vacsinou uzsia, prave kvoli tomu, ze sa pouziva tak do max. 9 kg dietata (realne vsak do tych 7kg, potom to uz nie je bohvieake pohodlne). su aj sirsie elasticke satky a ja jednoznacne odporucam tieto, lepsie sa s nimi viaze dieta, nadbytocna latka sa da pekne vopchat pod zadocek (dieta je potom lepsie podsadene) alebo pri koliske mozes prehnut latku a dieta vlozit medzi, pricom ide o ten dobry pocit, ze dieta sa "nevyklzne" (ono sa nevyklzne ani v uzsej, no ide fakt o ten pocit bezpecia pre matku).
ak vazne uvazujes aj o pevnej, tak chod do tej, rozhodne ti vydrzi dlhsie satkovacie obdobie a v nej ponosis aj starsieho synceka. dlzka ti staci tych cca 4,6 metra. dlhsiu by som brala iba v pripade, ze je satka tenka, co vsak hoppedizky nie su. pri dlhsich satkach sa napriklad kriz s kapsou vnutri da krasne uviazat aj dopredu (tzn. latku si obtocis okolo brucha este raz), no v lete je to vrstva navyse, ktora ta bude zbytocne prehrievat. takto naviazana satka vyzera efektne najma pri ellevilloch, lebo tie su na koncoch viac zuzene. dlhsiu satku inak nevyuzijes, lebo ked by si ju teoreticky mohla pouzivat pri starsom dietati, viazat uz budes jednoduchsie uvazy, ktore nie su tak narocne na dlzku latky.
o par dni dam aj ja na bazarik moju zaru ellevill natur, mozes sa pozriet aj na nu. alebo este som prednedavnom videla aj zaru coffee tu na bazariku. zary su dobre v tom, ze su tensie ako vacsina inych satiek (tensie byvaju uz len niektore modely didymosov, ktore maju gramaz do 190g/m2). asi budes nosit aj v lete, tak sa radsej obzeraj po tensich satkach. hoppedizky byvaju dost hrube. alebo si teraz zaobstaraj elasticku a v lete sa pokukas po tenkej pevnej. drzim palce pri rozhodovani 😉

ellysa
12. mar 2013

@kkl82 ty si kúpila tú merino ellevill nakoniec?čosi sa mi marí,že si ju chcela

kkl82
12. mar 2013

@ellysa no chcela, ale si by som ju pri rocnom dietati az tak nevyuzila ☹. tu satku si isto niekedy kupim, ale radsej pockam az pri dalsom 😉. ellevill mal teraz na nu akciu, ale len cca 10 euro dole a za to mi to este nestalo, aby mi trcala nevyuzita v skrini...

ellysa
12. mar 2013

@kkl82 ja o nej veľmi uvažujem, mám jade ale táto mi nedá spávať, ešte aj bambus ale ževraj to je tiež len do nejakých 8-9 kg

kkl82
12. mar 2013

@ellysa ty mas este mini babo, tak nevahaj ani minutu 😝. neviem, ci si citala na nu recenziu na fore na nosenideti.cz, ale dost ju ta mamicka vychvalila, ze je uplne makkucka ako pavucinka a ze sa nou dobre viaze. no nie je to elastik v pravom zmysle, ze skor je podobna pevnym satkam (no oproti nim este pruzi aj zvisle), takze aj viazanie je o nieco zlozitejsie ako pri elastikoch.
a bambusovu mam, je uzasne tenucka a prosto nadherna. jednoznacne poviem, ze je to najkrajsia satka, aku som kedy videla... jasne, ze existuju aj ine, napr. diva milano maju nadherne, alebo aj niektore kusky od osha, no tie som nedrzala v rukach, takze neviem, ci aj tie su tak uzasne makkucke a tenucke. ale s tou nosnostou pri ellevill paisley je to uz horsie. moj maly ma teraz cca 10 kg a uz sa mi v nej nosi tazsie, na ramenach je to este ok, ale okolo pasa, kde to mam uviazane, ma uz trocha zarezava. preto sa mi s nou momentalne lepsie viaze obycajny dvojkriz ako kapsa s krizom. ja som ju kupovala v auguste a to mal maly uz 8 kg, ale nedalo mi to 😉. potom prisli s merino air a mata ma to rovnako, lebo ja som inak maniak na merino oblecko, takze mi tato satka nedavala dlho spat 😉. no dve satky s nosnostou cca 8-9 kg naozaj nepotrebujem skladovat doma, kym sa nenarodi dalsie babo. planujeme na nom zacat pracovat az buduci rok, takze by mi tych satiek v skrinke bolo naozaj luto...

henky
13. mar 2013

@kkl82 asi by som vzala tu didimosku. len neviem ci bude dlzka 3,7 m postacujuca. co myslite? chcem ju hlavne pre drobca- starsi syncek ma uz 15kg a jeho nosit neplanujem. chcem ju hlavne pre malinkeho- uz od narodenia aby si zvykol a aby som hlavne mala obe ruky volne pre starsieho. Chcem sa este spytat kedy mamky nosia satky- (je to asi individualne),ale asi hlavne na vonku na prechadzky. a kolko hodin cca. dietatko vydrzi v satke. dakujem. a este jedna otazka- su hoppendizky dostatocne pruzne? nie su moc pevne- nepoddajne? dik

ellysa
13. mar 2013

@henky ahoj ja mám teraz krpca, nosíme sa skoro každý deň a presne ako píšeš, ja si neviem predstaviť dve deti bez šatky, len keď ideme von, staršia si vezme kolobežku a vieš ako to býva, za 5 min ju prestane baviť, tak by som vliekla kočík, kolobežku a ešte aj revúce dieťa, keďže drobec odmieta kvôli brušku a refluxu kočík

ellysa
13. mar 2013

@kkl82 no veľmi veľmi ju zvažujem, len musím počkať do výplaty a neviem sa rozhodnúť pre farbu 😀

kkl82
13. mar 2013

@henky 3,7 metra je podla mojich skusenosti velmi malo. daju sa nou viazat velmi pohodlne jednoduche kolisky, no nie kazde dieta sa chce nosit v takejto polohe. skor ci neskor budete musiet prejst do vertikalneho uvazu a na to je 3,7 metra velmi malo, aby sa dali naviazat pohodlne uvazy. tieto kratsie satky sa vacsinou kupuju neskor, ceske nosiace mamicky ich nazyvaju "batohacky", prave kvoli tomu, ze su idealne na viazanie na chrbat. ja mam jednu didymosku prave v tejto dlzke a viazem nou tiez len na chrbat, pripadne kriz na bok. da sa s nou uviazat aj kratky dvojity kriz (z angl. short cross carry), no pre nosiaceho rodica je to jeden z tych menej pohodlnych dvojkrizov.
osobne si preto myslim, ze pre novorodenca treba dlzku 4,6 m (pripadne 4,2 pre drobunke a utle mamicky). takouto dlzkou uviazete velmi pohodlny uvaz - a zo vsetkych uvazov najidealnejsi - dvojity kriz s kapsou vo vnutri.

kkl82
13. mar 2013

@henky este k tym ostatnym otazkam 😉. dieta mozete nosit tak dlho, ako bude spokojne, no niektori neodporucaju dlhsie ako 4 hodiny denne. no ked si uvedomime, ze su narody, kde deti nosia od rana do vecera nonstop, taketo odporucania su trochu mimo. je vsak velmi dolezite mat dieta v spravnej polohe a dodrziavat bezpecnostne pravidla o fixovani hlavicky, prisunu volneho vzduchu atd. samozrejme, treba hlavne dbat na potreby dietatka.
satky znacky hoppediz su kvalitne satky, no v porovnani s dydimosmi su o triedu nizsie, co sa odraza aj na materiale. su sice kvalitne tkane, no su hrubsie a nie su az tak poddajne. pritom este vacsina z nich je v rovnakej gramazi s rovnakymi vlastnostami, takze pri hoppediz si vyberate len podla farby. pri didymosoch vyrabaju viac roznych druhov tkani, rozneho zlozenia a gramaze. tak sa da najst satka presne podla potrieb nosiaceho. neodhovaram vas od hoppediz, ale osobne by som radsej investovala o par eur viac do didymosu, aj ked pouzivaneho.

ellysa
13. mar 2013

@henky ja mám 4,7m ale teda je ma aj dosť 44/46 veľkosť

kkl82
13. mar 2013

@ellysa mne sa paci axel, lebo je taky neutralny. alebo aj sebastian ujde, len uz mam organicu lucas a to je podobna farba 😉