Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

matapet
3. apr 2013

ahojte, snazim sa posledny tyzden dva zorientovat v tejto teme a chcela by som si kupit satku, bola som aj na kurze viazania, ale stale neviem, aku konktretnu satku si kupit. Mam termin za tri tyzdne a satku by som uz chcela mat, ale pri mojom rozhodovani...a hlavne nemam s tym skusenosti. Hlavne mi ide o znacku. Viem ze chcem pevnu, nie elasticku satku, radsej par eur priplatim, alebo kupim po niekom, ale rada by som kupila jednu s ktorou budem spokojna. kedze ide leto a ja by som rada pouzivala satku aj na doma, chcela by som asi nejaku tensiu. spominali ste tu znacku ellevill, ale ako vidim je stym problem. Poradte mi prosim nejaku konkretnu znacku, pripadne material.

ellysa
3. apr 2013

@matapet ahoj, no čo sa týka značiek, tak ja mám skúsenosti s didymos -indio ešte pri dcérke (ale ju som veľmi nenosila, takže som ju dlho nemala), to je aj celkom tenká šatka a pevná a teraz pri malom mám dve ellevill-jade a air merino, obe sú super, ale momentálne som zaľúbená do air merino, spĺňala by tvoje požiadavky až na to, že je elastická, aj keď len po šírke, takže viaže sa s ňou ako s pevnou šatkou, ale práve na bábo je podľa mňa lepšia, krajšie ho obopne, naozaj je jemnunká podľa mňa sa aj môj malý v nej cíti príjemne vydrží ale cca do 10 kg.
teraz ju predáva kočka na bazare https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...

ellysa
3. apr 2013

@matapet a čo sledujem české fóra tak frčí poľská značka natibaby, dá sa objednávať priamo od nich a oni majú rôzne prímesové šatky, takže sa dá vybrať niečo na leto určite

ankapip
4. apr 2013

kočky má niekto skusenosť so šatkou nimar?

janka2307
5. apr 2013

@labutka @ellysa no baby takze zahada je vyriesena...moj mily gmail mi blokoval od nich spravy takze nakoniec mi poslali na hotmail ze uz mi tu fakturu 3krat posielali! Manzel is mysli ze som blba a neviem I'm napisat po anglicky co od nich potrebujem,a zaroven som z colnice dostala email ze ked teda nemam fakturu mozem napisat cestne vyhlasenie ze aky tovar som kupila a kolko som zaplatila...takze aj ja sa nakoniec dockam svojej satky pre malu princeznicku!

ivanka.7
5. apr 2013

@matapet odporucam didymos indio, ale pozor na konkretne satky - rozne druhy maju roznu gramaz, odporucam do 190g/m2

zuzu_epona
5. apr 2013

Dievčatá, dneska som sa konečne dočkala mojej Organicy. Stálo ma to 17,04 Eur navyše za dph a príslušné poplatky ☹ Je prekrásna, nakoniec mám Lucas a páči sa mi viacej ako na obrázku. Totálne na očarili šikmo skosené konce, je tenučká, ľahká ako pierko, fantasticky dlhá... Akurát sa trošku bojím, aby sa nezačali vyťahovať nitky - na trávu ju v lete asi len tak nehodím 😉 no je to proste môj poklad šatka.

ivanka.7
6. apr 2013

@zuzu_epona zabudni na 17 eur a uzivaj si :D

Kocky, ja som minule skusala miesto KsK dvojity kriz a veru som asi daco zle uviazala, lebo ma v Organice plecia dost tahali po tej tristvrtehodine co sme boli vonku. Sla som podla videa, nechapem, kde som co zkonila... 😒

adamkofjo
7. apr 2013

prepacte, chcem sa spytat nosim moju malu v babyvaku , doteraz sa jej tam velmi pacilo, ale uz ma skoro 5 mesiacov a uz sa mi zacina dvihat do sedu, a vo vaku tiez , proste mi nechce uz pekne lezkat , chce vsetko vidiet ako ju mam teraz nosit

ivula7
7. apr 2013

@adamkofjo Skús pozrieť návody na nosenie na bruchu (vid Privinutá poloha pre menšie deti, obkročmo pre väčšie deti na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...) alebo možno sa zapáči aj nosenie na boku http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...

sofik19
19. apr 2013

Ahojte! Uvazujem o kupe satky Ellevill s primesou bambusu. Neviem aku velkost zvolit. Aktuallne mam Didymos indio smaragd vel.5, dcera ma 9 mesiacov, 8kg a nosim KsK vnutri. Tak neviem ci bude stacit tiez 5ka alebo radsej dlhsiu? Pripadne kto mate dobru skusenost s inou satkou s primesou bambusu.

Dakujem

labutka
19. apr 2013

@sofik19 ja mam ellevill paisley s lˇanom aj bavlnenu didymosku. Ellevillka je o dost tensia a aj mi chvilu trvalo, kym som si zvykla s nou narabat - dotahuje sa trosku inak ako bavlnene satky. Ale v lete bola uplne super, teraz ju uz pomaly znovu vytiahnem aj na von.

@zuzu_epona ellevillky urcite nejsu len tak na travu 😉😝

gilmorka
22. apr 2013

ahojte. mam otazku. Elastocla satka sa pouziva len na uvaz do kolisky alebo ju je mozne pouzit aj na ostatne typy uvazov?

lalus
22. apr 2013

@gilmorka môžeš aj na ostatné typy úväzov, lepšie ale na tie, kde máš 3 vrstvy šatky...t.j. kríže s kapsou a pod. jednoduchý kríž a podobné jednoduchšie úväzy by nemuseli tak dobre držať. elastická šatka je tak cca do 6 mesiacov veku dieťaťa, neskôr už je na ňu ťažké

ivanka.7
22. apr 2013

@labutka ja mam zas ellevillku zaru trochu hrubsiu ako didymosku indio, organicu mam cca rovnako tenku - a vsetky by som klido slahla na travu 😅

zuzu_epona
1. máj 2013

Baby, idem si sem po radu. Malý má cez 9 kg a pomaly ho už nevládzem nosiť dopredu, začala som teda trénovať úväzy na chrbát. Ktoré máte fakt osvedčené a vyskúšané v praxi? Napríklad na batohu sa mi nepáči, že má iba jednu látku cez chrbátik... Dosť sa mi tam vrtí, chce si rúčky vytiahnuť - nejaké rady, čo s tým? 9-mesačné bábo by asi ešte malo mať pri viazaní na chrbát rúčky dnuka, nie? A potom - cítim sa tak neisto, že na neho nevidím, zakláňa si hlavu, aby videl strop, ale založenú pruhom šatky ju nechce mať. A celkovo ma to nejako ťahá dozadu - ale to bude asi len blbo uviazané...

ivula7
1. máj 2013

@zuzu_epona Skús dvojitý hamoock, chce to trochu tréning, ale ide to. Pre mňa to bol najlepší úväz na chrbát (stabilne rozkladá váhu na plecia, chrbát, hruď), niekto má rád aj kapsu na chrbát, mne sa ale veľmi nepáčila. Oba úväzy nájdeš na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont.... Ináč priznávam, na začiatku to bol pre mňa tiež veľmi zvláštny pocit, ináč to dieťa "sedí" na chrbáte a ináč, keď je vpredu kvázi medzi prsníkami. Iný pocit, keď nemáš vizuálny kontakt, časom som si na to zvykla.

zuzu_epona
2. máj 2013

@ivula7 Vďaka, poskúšam dvojitý hamoock, skúšala som kríž s kapsou, ale tiež sa mi to dáko nepozdáva. A som rada, že nie som sama s rozpačitými pocitmi na začiatku nosenia na chrbte 😉

chloe21
16. máj 2013

Ahojte baby.. je tu nejaká mamička zo Senca/Bratislava alebo okolie, ktorá by bola taká zlatá a vedela by mi ukázať základný úväz v kolíske pri ktorej sa dá najlepšie kojiť? Šatku už máme doma, zn. Boba Wrap, skúšali sme tento úväz aj doma, no ja mám silný pocit že mi to nejde a chcela by som začať využívať šatku keďže malá je na mne vkuse napojená 😀 chcem ísť aj na kurz, no ten sa koná až 8. júna a my by sme chceli začať už skôr inak takto prídem o kríže, krk, ruky a hlavne partner o možnosť domáceho stravovania 😀 keďže nestíham dom. práce ani varenie ☹ a hlavne sa jej neľúbi v kočíku a na prechádzky chceme chodiť ☹ Ďakujeeeem

klaudia74
17. máj 2013

@chloe21 Najlepšie ti poradí weroni - Veronika Mihalská, ona býva neďaleko Senca a presne takto nosila a dojčila obidve deti a teraz je poradkyňou.

mmaattuuss
18. máj 2013

Ahojte. Poradte, prosim. Odkedy je dieťatko možné nosiť v babyšatke? Je lepšia babyšatka alebo vak? Ktorá šatka je vhodná pre mesačné bábo? Ako dlho by v nej mohlo byť? Rozmýšľam nad kúpou, lebo malá často vyžaduje nosenie, tak aby som mala ruky voľné, keď treba aj niečo porobiť. Vďaka.

lalus
18. máj 2013

@mmaattuuss od narodenia... šatka je lepšia 😉 pre mesačné bábo je dobrá elastická šatka i pevná, záleží na tebe. elastická ti vydrží tak do pol roka, potom budeš musieť prejsť buď na nosič, alebo pevnú šatku. s pevnou sa treba mimi naučiť viazať, ale zase vystačíš si s jednou šatkou na celé nosiace obdobie. a koľko tam môže byť? koľko je vám príjemné... ja som chalanov mávala aj 3 hodiny vkuse (ak sme kdesi boli vonku, či spali a pod.)

tigerca10
20. máj 2013

@mmaattuuss ja by som ti odporučila pevnú šatku hned od narodenia, ja som s elastickou vydrzala len prvy mesiac, pevna ti poskytne lepsi komfort nosenia, netaha ta na ramenach a pri dobrom vybere znacky urcite dobre drzi a nepovoluje. 🙂

tigerca10
20. máj 2013

@zuzu_epona pri uvaze na chrbte je dolezite posadit dietatko dostatocne vysoko a vrchny lem satky dobre dotiahnut - nemal by sa zaklanat. potom budes mat aj ty dobry pocit, ze je bezpecne uviazane 🙂

adula76
21. máj 2013

satka je uzasna, odporucam. Storchenwiege alebo Didymos, ak je penazi menej tak Hoppediz

klariks
29. máj 2013

Holky,mate prosim nejaka satek ellevill tri sugar?Zajimalo by me,jestli je spis tensi a hodi se tak i na leto.Chci ho poridit jako druhy satek,jinak mam didymos elipsy...diky za rady...

klariks
29. máj 2013

Holky,mate prosim nejaka satek ellevill tri sugar?Zajimalo by me,jestli je spis tensi a hodi se tak i na leto.Chci ho poridit jako druhy satek,jinak mam didymos elipsy...diky za rady...

ivanka.7
30. máj 2013

@klariks Ellevill Tri Sugar je Zara (ja nemam konkretne tuto, ale Aubergin), ta je obecne pokladana za tensiu. Ja mam okrem nej Didymos Indio Silbergrau (180g/m2) a ta je tensia ako Zara, aku ma ale ta gramaz, to neviem. Zara je urcite tensia ako napr. Hoppediz, kedze ja mam ale to tenke indio a tenku ellevill organicu, u mna je to paradoxne najhrubsia satka a v lete v nej asi nosit nebudem, lebo mam dve tensie satky 🙂
Tie tvoje elipsy - zavisi od toho, ktore mas, nasla som s gramazou 190 ale aj 205 g/m2 - takze tazko povedat, ci by ti Zara bola hrubsia alebo tensia.

klariks
2. jún 2013

Ivanko,diky moc za vycerpavajici odpoved...ja nakonec tak dlouho hledala,az jsem objednala uplne jiny 😀 Girasol aurora...jsem na nej moc zvedava...snad budu spokojena a mala taky 😀

cacika
4. jún 2013

@klariks júj, moja vysnívana, aurora 🙂 hned by som brala, kebyze v nej mám koho nosit. a odkial so objednávala?