Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

lalus
13. jan 2015

@chovancova27 o tomto zložení neporadím - ja som mala ellevill len 100% bavlna a 50/50 bavlna/vlna, ale na ellevill mávajú skvelé výpredaje raz za čas, dokonca občas aj s poštovným zdarma, kedy sa to fakt oplatí.
ak ti to ešte nehorí a si nalomená na ellevill, tak by som možno ešte pár týždňov počkala a sledovala stránku
http://www.ellevill.com/en/specials 😉

ekinderko
13. mar 2015

Všetko čo Vaše detičky potrebujú nájdete na www.ekinderko.sk/

zuzzia
2. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa poradit. Mam 4,5 mesacnu dcerku a v poslednom case sa chce stale nosit v satke. Nechce byt ani na posteli, ani na zemi, na hracej deke, v kociku vydrzi len pol hodiny, proste i place az kym si nezacnem viazat satku. A spi tiez iba v satke. Preto sa chcem spytat, ci neskodi dlhodobe nosenie dietata (cca 5-6 hodin denne) v jednej polohe - kriz s kapsou. Dakujem

lara1507
2. apr 2015

@zuzzia podľa mňa šatka škodí! sprostý trend ktorý sa vymyslel. A za ďalšie, vôbec sa nečudujem, že tvoje dieťa už nechce byť inde ako v tej šatke. Zlé návyky od začiatku je potom prbolém odnaučiť. Teraz sa nenavážam do teba, ale chcem len poradiť, aby si začala obmedzovať čím skôr, lebo sa potom môže stať že sa z toho zblážniš! Dieťa má mať svoje miesto, na toho ho nauč aj keby malo neviem ako byť. Zaťať zuby a ono to pôjde.

dobromila
3. apr 2015

@zuzzia neboj sa,je to prirodzené. Psychike dieťaťa uskodi praveze odmietanie prístupu do matkinej náruče. Vo svete mimo západnej civilizácie sú bábätká nosene väčšinu dňa. Samozrejme treba dbať na ekonomickú polohu. V skupine Nosíme naše deti Ti dobre poradia🙂

marin.frist
3. apr 2015

@lara1507 niekto tu aspiruje na ocenenie milujuca a empaticka matka roka, co?
@zuzzia pri spravnom uvaze neuskodi. tvoje babatko ta potrebuje citit a satka je skvely sposob, ako mu to dopriat. Ono sa ti neskor odvdaci, uvidis 😉 Takisto sa deti menia casom, ked bude starsia, mozno si zvykne spat v posteli. Teraz ta potrebuje, tak jej to dopraj 🙂

zm79
3. apr 2015

@lara1507 keby som si precitala tvoj prispevok pred 2 dnami tak chapem.....

zm79
3. apr 2015

@zuzzia proste ta potrebuje. Ak mas satku dobre uviazanu, tak urcite neskodi. VEd ako by mohol skodit pocit tepla a blizka matky tvojmu dietatku. Ak to ty zvladas, tak nos. Ja som nosila 2 deti, lutujem, ze prvu dceru nie. Satku som vtedy nepoznala... a aj ked uz cca 3 roky nenosime, satku mam stale odlozenu, je super ako deka alebo hojdacka pre vacsie deti 😉

lara1507
3. apr 2015

Baby nechápem čo sa tu rozčuľujete nad mojim príspevkom,aj bez šatky sa dá krásne vnímať pocit matky a dieťaťa a cítiť vzájomne teplo,avšak z praktického hľadiska Tiež je to na zamyslenie, keď už má už teraz veľký problém v nej nebyť!!! Keď potrebuješ niekam ísť,upratovať,navariť a ďalšie veci ani nespomínam.... Potom to dieťa plače že ho matka musí odložiť do postieľky, ohrádky a stále neapokojne... To dáva predsa logiku! A nemá to nič spoločné s tým že by ho nemilovala.

zuzzia
7. apr 2015

@lara1507 Dakujem za kazdy nazor, aj za Tvoj, ale moja otazka nesmerovala k tomu ci je babysatka dobra alebo nie, ale len ci dlhodobe nosenie v jednej polohe je vhodne, co mi asi skor budu vediet odpovedat tie, ktore satku pouzivaju ako ked Ty satku nepouzivas. Ja som tiez bola velmi proti satke, ale ked som tri tyzdne po narodeni babatka nebola schopna nic urobit v domacnosti (moje dietatko je placlive, mala dost tazke tehotenstvo kedze mi zomrel blizky clen rodiny, a ja som bola hotova, takze pripisujem to aj tomu), tak mi kamaratka pozicala nech ju vyskusam, este dalsie dva tyzdne som odolavala, ale kedze babo sa nezmenilo tak som ju vyuzila a odvtedy nedam na nu dopustit. Babatko je pokojne v nej a ja stiham vsetko porobit, a tym padom aj viac casu sa jej venovat ked je bdela.
Len mi je luto ze posledne tyzdne nechcela byt v kociku, ale cez sviatky sa uz aj to zmenilo tak som spokojna 🙂
@zm79
@marin.frist
@dobromila dakujem Vam za odpoved, chcela som sa uistit od skusenejsich bab. Satku mam velmi rada, a malicka je v nej naozaj pokojna. Len som sa bala aby som tym dlhym nosenim jej neuskodila. Myslim ze ju mam uviazanu spravne, vzdy si ju viazem pred zrkadlom aby mala cele telicko sumerne, kolienka aspon tak ako zadocek a chrbatik gulaty. Este raz dakujem 🙂

cacika
7. apr 2015

@lara1507 podla mna kočík (postielka, ohrádka, dopln co chces) škodí. tvojimi slovami by som to mohla nazvať sprostým trendom, ktorý tiež niekto vymyslel... a vôbec sa nečudujem matkám čo si nevedia zvyknut na to že su matkami a stale maju potrebu dieťa niekam odkladať. maju zle navyky od zaciatku a potom nezvládajú vlastné dieťa/deti. tiež sa do teba nenavážam, ale poradila by som ti aby si začala nosiť svoje dieťa čim skor, lebo potom sa može stať ze sa z toho zblázniš. dieťa má mať svoje miesto a to je na tebe, tak sa to cim skor nauč! uvolni sa a ono to pojde! 😉
@zuzzia nosenie v šatke aj dlhodobo je uplne ok. ono to tak síce nevyzerá, ale dieťa má aj v šatke dostatok miesta na pohyb a prípadnú potrebu zmeny polohy ti vie dať velmi jasne najavo. toto obdobie castého dlhodobého nosenia velmi rýchlo pominie tak si to uživaj kolko sa dá 🙂

monika333slov
15. máj 2015

Ahojte, kúpila som elastickú šatku monza, na nete ale vidím samé viazania pevných, šatka je dosť úzka čiže kapsu nezaviazem, viete mi poradiť ako bezpečne viazať novorodenca do takejto šatky? Ďakujem

lara1507
15. máj 2015

@cacika Prepáč,ale nebudem sa učiť nosiť dieťa pomaly 24 hodín denne. Posteľ škodí? Kde ťa dávali tvoji rodičia? Prepáč, ale aby som sa zohýbala s dieťaťom do vane, ked niečo robím, behala nad sporákom kolo varenie s dieťaťom na hrudi.... to mi príde fakt odveci. Moja mama ma nešatkovala a nemala problém ma zvládať. Je to každého síce osobná vec, ja som dala názor prečo som proti.

sardinka333
15. máj 2015

@cacika a čo je ona nejaká opica??? Dieťa ma na mne svoje miesto v maternici 9 mesiacov, prave ho uspešne nosím v bruchu a mam aj dosť niekedy ....to brucho mi už v 8 mesiaci vadí, nemožem si ani zadok utrieť,nechty ostrihať a včera som si pripravovala obed a trochu vriacej vody mi vyprsklo na tričko - brucho. a popálilo ma. Naozaj nevidím dovod nosiť deti non stop...a robiť takto domáce práce no dakujem pekne - chrbtica moja, ramená,krčná chrbtica.
Ja ti poviem z čoho sa ženy ,,zblaznia,, že za chvilu budu otrokyne svojich detí 24/7 non stop. Potom tu čitame diskusie ako otrokyne dojčia 10x pomaly ročné deti v noci, deti im nechcu spať vo svojej posteli ved muž to musí chápať no nie? len čo zmrnknu ,,hopi,, tak ich beru na ruky a vláčia ako kočka mladé, jedia len ,,somariny,, lebo iné ,,nechcu,, šak prečo aj ked s mamičkou sa dá kývať len čo zaplačem. Deti bez režimu (nehovorím o bábätkách) ponechané na pospas svojim ,,chtíčom,,. Tak ked toto je materstvo tak dakujem pekne, z toho by som sa aj ja zblaznila. Lebo tieto nové trendy su často extremne...komu to vyhovuje prosím, komu nie nie je o nič horší ani nebude mat nijaké psycho problémy s deťmi lebo to nerobil...blbost na entu.

cacika
15. máj 2015

@lara1507 vieš, cieľom nosenia nie je matke priťažiť, zničiť ju a urobiť otrokom dieťaťa. naopak nosenie má byť pomocou v rodičovstve, má to uľahčiť starostlivosť o dieťa, pomoct matke rýchlejsie a lepsie reagovat na potreby bábätka. nikde nikto nepísal o nosení v režime 24/7, ani to nie je reálnou potrebou pre dieťa. príklady ktoré uvádzaš su preto mimo reality a rozoberať prístup mojej mamy sem tiež nepatrí... nosenie prináša veľku flexibilitu pre rodičov a je velmi praktické. nosenie nie je pre každého nutnosť - ale pre každého to može byť príjemná alternatíva.
@sardinka333 ocividne si nečítala predchádzajucu diskusiu. mojim príspevkom som chcela len poukázať na nezmyselnú argumentáciu lara1507 a prepísala som jej slová v opačnom kontexte. dovody ktoré uvádza v neprospech nosenia jednoducho neobstoja, lebo sa daju rovnakým sposobom použiť proti nenoseniu. to je všetko. ziadne opice, nonstop nosenie ani otrokyne... extremisti boli vždy aj budú, toto však nie je ten prípad, lebo rozumieť potrebám vlastného dieťaťa za extrém nepovažujem. ale však rob si ako chceš, mne je to uplne jedno, no predtým si skus pozrieť moj fotoblog. nosenie je perfekné a má ovela viac výhod ako nevýhod, viem o čom hovorím 😉

sardinka333
15. máj 2015

Prečo by nezmyslene argumentovala? Ved už tu niektoré píšu ako deti inde nezaspia, inde nechcu byť ako v šatke inak plaču...táto ,,nereálna,, potreba sa stáva realitou...takže tento návyk vedie k non stop noseniu, nie že nie. Rozumieť potrebám vlastného dieťaťa je potrebné a žiaduce, ale potreby maju aj moje ostatné deti, manžel a ja takže všetko s mierou. Ja som dceru nosila v šatke mam tu Dydimos ked sme išli na vylet, alebo len tak ked sa mi chcelo niekde vonku cca do 4 mes. Ale aby som ju tam denne zvlačala len čo mrnkne, tak to nie, mne je to nepohodlné, bolia ma z toho ramená vahou dieťaťa a nosiť pred sebou ,,batoh,, a variť, upratovať mne nie je pohodlné a klasika vytvára sa tak už spomínaný návyk, ktorý sa ťažko oduča. čo ,,škodí,, teda na kočiku a ohradke? Jasne že ak tam ma dieťa niekto non stop a nevšima si ho (extrem) tak to nie je ok. Škodia prave taketo extremy, všespasitelké navody či už na jednej strane brehu alebo na druhej.

kolonica4
2. aug 2015

@inac dobry vecer, mate este tu leo satku na predaj..? dakujem 🙂

moni244
2. aug 2015

@sardinka333 to je dnesny fanatizmus matiek, co len nosia, ostatne je zle a nezodpovedne, zazila som nazivo taketo matky, stoja v kruhu a ohovaraju a vysmievaju sa kazdej, co ma dieta v kociku

nebuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inac
3. aug 2015
inac
3. aug 2015

@kolonica4 zial, satka je uz predana.

kolonica4
4. aug 2015

@inac dakujem za odpoved, budem teda hladat dalej. vsetko dobre 🙂

flirtana
6. aug 2015

Ak ma niekto zaujem predam satku hopendiz tkana keprovou vazbou

majkapp1
16. jún 2016

Ahojte, niekto skúsenosti so šatkou storchenwiege leo tyrkys? Chcela by som vedieť aká je reálne tá farba, pretože nie na všetkých fotkách sa mi páči