Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

wwcko
13. nov 2009

mna prve zaujali tie farby 😵 Ak sa satkovanie osvedci .... 😵 😵 😵 😵 😀

tymothy
13. nov 2009

Mě se od nich stašně moc líbí Stromboli a Jamaica. Potom také Bali, Capri,....štěstí, že už jsem 3 měsíce bez mateřský. 😀

wwcko
14. nov 2009

mne sa paci aj Mauritius a Bali samozrejme, ale mame radi teple farby tak by som sla do Sumatry alebo Kuby. No ale keby malo prist na lamanie chleba, tak by som si tak lahko nevybrala 🙂

jaandy
14. nov 2009

wwcko

mam sumatru v batohovej dlzke 3,5m 😉 na batoh, jordana, jednoduchy kriz, slucku na bok, konika a jednoduche kolisky 😀 nechces? teda neviem ci sa 2x prala-je nova (makka, zanasat netreba), proste nestiham to vsetko vynosit

musko
14. nov 2009

No, musím povedať, že pri prvom som nešátkovala - mala som šatku, ale nemala som sa to kde naučiť - nemali sme net a bývamna malom mestečku - skoro dedine, nejaké kurzy viazania mi boli vzdialené na míle..... Teraz si to strašne užívam - aj Mareček a je mi ľúto, že som si to neužila s Petríkom 😔 . Nosili sme ho hodne, ale na rukách, plakať sme nenechávali. Už sa teším na šatku od jaandy 😵 😵

wwcko
14. nov 2009

jaandy teraz nemozem, este nemame doma storchla 🙂 a ani neviem ktore uvezy si vymenovala a ktore budeme my pouzivat 🙂 musim sa najskor v tom zorientovat 🙂

jaandy
14. nov 2009

slucku na bok, batoh aj jordana vyuzivam doma, ked vyrazam tak pouzivam dvojity kriz a 2hammock, kym bola malinka tak kriz s kapsou dnu

minule som vyrazila s kocikom, decko spokojne, moja mama stastna ze dieta je konecne kde ma byt...len mne bolo smutno ☹, kocik som zaparkovala a dalej satkujeme, je to fakt prijemne

elia
14. nov 2009

babeny chcem sa opytat ci su vase satky viditelne pruzne. kupila som cez bazar babysatku sanami prirodnu nebielenu (teda aspon tak bola opisana), no ale pruzna sa mi vidi asi ako hocijaky pevny obrus alebo plachta... teda skoro vobec.
tak neviem ci to tak ma byt, alebo bola prana na vysokych teplotach? maleho som skusala dnes do nej poviazat, no ale velmi sa mu tam nepacilo

tymothy
14. nov 2009

Můj šátek viditelně pružný není, a ten tvůj by taky neměl být (máš pevný šátek, ne elastický) Ta pružnost se projevuje až při uvázání.

jaandy
15. nov 2009

pevne satky nie su tak pruzne, sanami nepruzi skoro vobec, su satky ktore su trosku viac hopsacie ale sanami teda do toho nepatri

ak sa ti nosenie osvedci tak by som kupila pohodlnejsiu satku za trochu viac penazi, ale viditelne pruzna nebude to teda nie nie, len jemnejsia na omak a pohodlnejsia na pleciach

ale da sa aj so sanami, mala som a bola som spokojna...kym som neskusila lepsiu 😀

musko
15. nov 2009

elia, ja mám šanami - začínam s ňou, ale idem do lepšej 😵 . Nepruží, ale myslím, že zlá nie je. Ja teda zatiaľ viažem len kríž s kapsou vnútri, ale malý je spokojný. A ja teda zatiaľ tiež.

ludmilabb
15. nov 2009

moja mala je nespokojna v satke, neviem ci ju velmi stiahnem alebo co...mam pocit ze hlavne jej vadi ked jej omotavam latku pod nozicky ☹

elia
15. nov 2009

babeny dakujem, tak som pokojnejsia ze ta satka ma byt taka pevna. tak to asi fakt chce len cvik. ja som vcera skusala viazat kolisku v krizi s kapsou vnutri, no ale nejak sa tam malemu tak napevno nepacilo. asi vyskusam na zaciatok nejaku jednoduchsiu kolisku

tymothy
15. nov 2009

Ludmilo, zkusila jsi i jiný úvazy? Mě se Magdalénka asi dvakrát také bouřila, no potom si zvykla. U ní to teda bylo spíš tím, že asi cítila, že si u toho vázání nejsem jistá. Ale když už jsem ji uvázala, krásně se zklidnila.

jaandy
15. nov 2009

elia

koliska v krizi s kapsou jedine s elastikom, so sanami by to dokazal malokto 🙂 so sanami odporucam skor jednoduche kolisky a potom vertikal, koliska v dvojitom krizi je najlepsia, ale so sanami to nebude ono, ale mozes skusit, skus vkladat do vnutorneho pruhu na vonkajsiu stranu latky hlavickou ku plecu, potom vonkajsi pruh pretiahnes cez ritu az pod chratik...uvolnis uzol a mozes este dotiahnut

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

ludmilabb, skus dvojity kriz

wwcko
17. nov 2009

baby satku prat bez avivaze a na 60ku? a ako casto prat? az ked je spinava, alebo aj preventive nech zmakne? a co zehlenie?

jaandy
17. nov 2009

prat na 40, ked je fakt spinava tak na 60 sa da, ked kupis od ruky zanosenu tak uz nezmakcujes

periem co najmenej nech ju setrim

prat v tekutom prostriedku bez avivaze (ako plienky 🙂 )

a zehlit nech si nepamata casom sklady

tymothy
17. nov 2009

Tak já peru na 60, protože je vždy strašně špinavá a uslintaná (rostou nám zuby) a peru ji v sypacím Persilu 😔

jaandy
18. nov 2009

praskovy praci prasok zanasa vlakna sajrajtom a nici ich...trva niekolko prani kym to z neho dostanes, ked mas primesovu satku, napr. lanovu tak to z nej nikdy nevyperies a znicis tym funkcnost lanu, tym myslim to ako dobre odvetrava vlhkost a pod...LANOVU SATKU NIKDY V PRASKOVOM PRASKU

grcky a sliny teda nepokladam za velku spinu, to sa vyperie aj v cistej vode 🙂 (ibaze by to boli mrkvove grcky a to ti prasok ajtak nevyperie, na to je zlcove mydlo 😉 )

inak persil a pod. obsahuju opticke zjasnovace, tzn. prirodna satka strati svoju prirodnu farbu a vybeleje ti...

wwcko ak mas doma orechy tak kludne pouzivaj na satku 😉

teda je kazdeho vec v com chce prat, ale ked uz komercny praci prostriedok tak odporucam aspon v tekutej forme 😉

musko
18. nov 2009

jaandy, ten zinok prať v slize? Ja periem plienky 1 odm. sliz + 1/2 odm tekutá komercia - Persil 😎

jaandy
18. nov 2009

sliz bude stacit, alebo kup tekutu komerciu 🙂 (ja som teda robila uz aj taky sliz ze som tam cvrkla lovelu-koli voni)

mozem ti aj trochu orechov k nemu pribalit ked nemas a chces vyskusat

mna teda tie orechy moc neoslovili ale satka sa da aj bez akehokolvek prasku prat, ved ked tam vyrobis flak, tak hned operies to miesto v rukach so zlcovym mydlom predsa, ved to nie su ponozky, to nikdy tak nezaspinis, mne sa to teda este nepodarilo 🙂

(do plienok nedavaj ten persil ked uz vyrabas sliz...ked to chces koli flakom tak tam nastruhaj pol zlcoveho mydla 😉 , ochranis ritku pred chemiou, alebo pridavaj perakarbonat)
ona ta chemia nerobi dobre nicomu, ved si precitaj vsade pisu ze schovat pred detmi a ked pozijes alebo sa ti to dostane do oci tak pluser...

musko
18. nov 2009

No, to ja viem, že tá komercia je na nič, ale koli voni - my nosíme tekutý Persil z Rakúska - má nižšie hladiny tých fosfátov a detergenčných látok, je tam prísnejšia norma...... Orechy si neprosím, dík.

jaandy
18. nov 2009

no ved ako myslis, ja by som sa ale skor priklanala k tekutemu persilu 😀

na tu satku ti vsak bude aj cista voda stacit a do plakania ocot koli tvrdej vode...

wwcko
18. nov 2009

Ja zatial vsetko periem v tekutej lovele. tak aj satka sa v nej bude prat 🙂 zlc. mydlom mam tiez v tekutej forme, ale to prania nepridavam, to len rucne na flaky 🙂

tymothy
18. nov 2009

jaandy - jó, kdyby mrkvička. Červená řepa to byla. 😠 Mám jediné štěstí, že máme šátek v červené barvě. 😉 O tom sypacím prášku jsem to nevěděla - naštěstí máme jen z čisté bavlny bez příměsí, tak jsem mu snad moc neublížila. Měla jsem totiž v návodu u šátku praní na 60° běžnými pracími prostředky.

jaandy
18. nov 2009

ponaucenie-nejest v satke cervenu repu 😀

tymothy
18. nov 2009

Jj. Stejně se mi možná poblinkala z ní. 🙂

jana3
19. nov 2009

Ahojte,
nemate niekto skusenoti s elastickou satkou od Liliputi?
Dakujem...

martulikk
19. nov 2009

jana3: máme doma ten zelený elastik a je super 🙂 barvička je nádherná a váže se to výborně!

betelgeuzz
20. nov 2009

Já mám doma červený liliputy, zkoušela jsem z něho včera uvázat kolíbku, ale mám pocit, že jsem do ní dala malou nějak blbě. Můžete se prosím podívat na fotku, jestli poznáte, proč ji tam mám tak divně. Děkuji.