Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzikkaa
23. apr 2012

@monr no ved to,,pri prvom som nosenie vobec neriesila,,bol spokojny v kociku...ale nosenie chcem vyskusat ,aj koli tomu ak by som uz nemala moznost-dalsie dieta 🙂
len u mna je skor problem to,ze som tak trochu manik na kociky tak by mi bolo luto ze by si maly satku oblubil natolko a kocik by uplne odmietal 😒

hlavne mi nosenie pride velmi prakticke,,ked sa niekde tazko dostanem kocikom,,aj ako si uz spomenula to starsie dieta...tak to hadam risknem 🙂 dakujem ti za radu

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oskarik
27. apr 2012

@monr vyzeráš ako skúsená šatkárka 🙂 ..potrebovala by som vedieť odkedy môžem viazať batoh.. našla som, že od 4.mesiaca, od 9.mesiaca a kadečo iné.. hm? vopred dík za radu.. 😉

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oskarik
27. apr 2012

@monr oki, ďakujem! 🙂

anulicek
3. máj 2012

@monr ďakujeme za všetky rady na začiatku nosenia.. ešte by som poprosila len o názor.. Moje malé polročné dievčatko pri vertikálnom úväze chce mať rúčky vonku. keď zaspinká, tak jej ich istím šatkou.. (už som to písala aj na inom fóre.. ale od skúsenej šatkárky by som chcela počuť tiež názor).
V "najlepšom" prípade jej vytiahnem šatku až ku krku..ale pritiahnuť úplne na telo sa nenechá.. Nechodíme po vonku dlho.. maximálne hodinku, zadoček má podsadený... Sú tie rúčky veľký problém? (teraz rieši zúbky, takže ruky musí mať "poruke".. ale aj pred zúkami ich vyťahovala.. 😒 )

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anulicek
3. máj 2012

@monr Dakujem... to mi nenapadlo s tým nosením na rukách... tam je "prehnutá" (ani riťuška podsadená 😀 ) a šermuje rúčkami ešte viac ... ďakujem.. takto som sa na to sama nedokázala pozrieť...
Dobrú nôcku

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
strapco13
3. máj 2012

@anulicek kludne moze mat ruky mimo satky..ak je pevne a dobre priviazana
ja som vcera na prechadzke nosila malu ktora sa celu cestu hrala s 2l PET flasou a sermovala mi nou pred nosom 😀 😀 😀

kkl82
7. máj 2012

ahojte 😉 mate tip na nejaku elasticku satku na leto, ktora by bola trochu tensia a viac prievzdusna? ako tie horucavy riesite vy?

ansira
9. máj 2012

ahojte maminky, mam už jednu baby šatku, ale mne sa zdá, že je hrubá na leto, pre uvažujem nad kupou ešte jednej šatky, ale neviem sa rozhodnuť. Poraďte mi prosim, hľadám tenku šatku na leto, cca 5m, aby moju princeznu mohol nosiť aj manžel. 🙂 ďakujem

oskarik
9. máj 2012

@ansira my sme na leto kúpili indio s ľanom a zatiaľ je to v pohode.. 😉

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
crysmile
9. máj 2012

ja som cez leto nosila v storchi, teplo mi bolo, bola to 100perc bavlna a teraz nosim v ellevilke, tiez bavlna a myslim ze je to o tom istom.. tricka mame obaja prepotene, podla mna na leto zmesove, ale mne sa v bavlne nosi super.. no co, tak sa hrejeme 🙂

kkl82
9. máj 2012

@monr @crysmile ja uz rozmyslam aj nad usitim vlastnej satky, najlepsie celobambusovej, ale neviem kde zohnat material. detivbavlnke nic take nemaju a zo zahranicia bez vzoriek to ide tazko... neviete nahodou o niecom? resp. som nasla stranku shantybaby.com, zenska z cr tam predava aj celobambusku, len o tej znacke nic neviem...

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
10. máj 2012

@monr ja som mala usitu a bola super a kedze bola kratka akurat pouzivala som ju castejsie ako kupovanu....pokial ma clovek dobru latku na to preco nie....mne zase pride cena niektorych satiek poriadne prehnana

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kkl82
10. máj 2012

@monr ano, ale v podstate, ked si zozenies kvalitnu latku, tak ti treba tych cca 5 metrov, co sa ti cenovo bude pohybovat rovnako ako storche alebo didymoska. ja som teda vhodnu latku lacnejsiu ako 12 euro/meter nenasla... vzdy mas vsak vacsiu sirku a tym padom ti vyjdu z dlzky aj 2 satky. ale co s tou druhou? takze si zase tam isto, kde predtym.... preto mam dilemu, lebo zohnat dobru bambusovu originalnu je dost problem... ak o nejakej znacke viete, dajte mi, prosim, vediet 😉 lebo ja som zatial nasla iba ceske SaNaMi
inak, u nas mame riadne prehnane tie ceny didymosiek, staci pozriet nemecky amazon a hned sa na to lepsie pozera... mam doma dve pevne a tri elasticke satky, kedze mam maleho krpca a stale hladam, co nam najviac sadne. z tych elastickych mam 1 homemade od zenskej z uk. materialovo je lepsia a pohodlnejsia ako ostatne 3 originalne, len je bohuzial uzsia ako napr. moby.

lillianx
10. máj 2012

@kkl82 Ahoj, uz som tu dlho nebola a teraz hladim a tema pre mna. Bambusova satka je uzasna vec, ale zalezi ld spracovamia bambusu. Co som mala v rukach bambusove latky, nezdali sa mi velmi nosne a bambus casto po vyprati akoby zmeni strukturu. Mala som polsku satku A 80% bambusova viskoza a zvysok lan. Bola uzasna, jemnunka nosna. Viem, ze robia aj nejake z prirodneho bambusu, ale nikdy to nie je cisto bambus. Vzdy je tam aj nejaka primes, ako balna lan. Asi kvoli nosnosti. Z polskych je uzasna Natibaby, len neviem ake mas poziadavky na dizajn, ci mas rada prizky a keprovu vazbu, alebo zakary. Daju sa kupit v cechach cez nosenideti napr. Ja mam teraz jednu aj priamo od nich z polska, lebo to postovne je porovnatelne, ale ak mas niekoho v Cechach, da sa na postovnom usetrit. Alebo z fora z druhej ruky, tiez super. No a bambus ma este LennyLamb ale tie su uz lacnejsie i asi trocha horsia kvalita. Citala som aj kladne, aj. ie velmi kladne referencie. Ale mohlo to byt sposobene i tym, ze mamicky boli zhyckane didymosmi a nati a neviem cim. Ja odporucam Nati z druhej ruky. Ale teda este je otaka ake mas velke dietatko a aku nosnost a hrubku zhanas. Nati su nosnejsie. Od nich je super dokonca i hodvab na moju 12 kg. slecnu. Mam doma satku s 30% hodvabom, ze investicia do dalsieho potencialneho mrnata, ale kludne naviazem i Aide. Takze na leto mam asi vystarano. Ak pisem nieco mimo, tak sa ospravedlnujem. Necitala som velmi predchadzajuce prispevky. Idem teraz 😀

kkl82
10. máj 2012

@lillianx ano, presne tuto info som potrebovala 🙂 takze nehrozi, ze "polska kvalita"? a este, budem sa mozno pytat ako debil, ale v com su vyhody hodvabnej satky? je dostatocne pevna na nosenie?

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
quaxi
10. máj 2012

Ja som vsade citala ze z metraze nie su dobre satky, vyjde to draho... nasla som u nas v metrazi latku, co sa vazbou velmi zhruba podobala na moj didymos indio, nebolo to take pravidelne, ale na omak podobna. Stala 5E za meter, na 5m satku staci kupit 2,5m, po dlzke na polovicu rozstrihnut a zosit, aby vznikol 5m pas polovicnej sirky (sev v strede nijako nevadi, da sa spravit tak aby bol tenky a dobre nosny a este mam aj znacenie stredu satky). Skusila som a super, bola takmer rovnako dobra ako didymos a vysla 12,50E 😀 oproti polskym platenym alebo medley uplne de luxe 😎

strapco13
10. máj 2012

@quaxi otazka je ako sa da viazt v tom, ci to udrzi pevne uvaz a nepovoluje..lebo inak to moze zatazit chrbat dietat aj rodica
satky su testovane na velku zataz, bezna latka nie
a to zositie v strede..aby sa to v najnevhodnejsiu dobu neroztrhlo 😒

quaxi
10. máj 2012

@strapco13 viazalo sa to normalne, uvaz drzal dobre, nepovoloval, nosenie bolo aj po 2h pohodlne, mam okrem toho didymos indio a nosilo sa mi v tom porovnatelne dobre. Urcite lepsie nez v platennej "oficialnej" satke. Ale to je vyslovene o stasti na material. Skoda ze uz ho nemaju, mohla som mat biznis 😀
Zositie v strede - nosnost takeho svu ked sa dobre spravi, je niekolko desiatok kg, dobry sev je prakticky nerozparatelny, nejde to rozparat ani naschval s paradlom, nevadi ani ked sa ti velka cast niti pretrhne, lebo sa to dalej nepara. Skor sa ti roztrhne latka nez sev. Tuto satku som raz pouzila namiesto hojdacej siete pre dospelakov, udrzalo to bez problemov vyse 90kg chlapa, zatazenie svu na satke je minimalne - cast vahy dietata sa opiera priamo o tvoje telo a satka ho nenesie, zvysok sa rozlozi po celej satke a minie na trenie satky o telo, takze realne zatazenie pri detoch je maximalne okolo 5kg. Uzol, ktory spravis na satke, ma omnoho mensiu nosnost ako taky sev (aj ked mas pocit ze si ho dotiahla uplne na fest).

strapco13
10. máj 2012

@quaxi tak to je super ..to boli len moje uvahy..nie vycitky...ja mam doma vyrobeny ringsling viazany na kriz , ale ten pouzivam len na kratke vzdialenosti

quaxi
10. máj 2012

@strapco13 ved som to ani nebrala ako vycitky 😉 pisem to skor len tak pre info - ak niekto nema peniaze na satku, netreba sa vzdat nosenia, da sa aj lacno vyrobit celkom dobra satka, napriek tomu co sa hovori o home-made satkach z metraze. Asi takato satka vydrzi menej, mozno by sa casom vytahala a nebola by uz pohodlna, ale zase na caste nosenie sa uz urcite oplati investovat do drahsich satiek a na obcasne nosenie sa da pouzit aj takato lacna nahrada.

skrecok
11. máj 2012

Ahojte baby,
neviem sa rozhodnut medzi dvoma satkami na stranke liliputi - babyvakom, ktory je od narodenia do 2-3 rokoch a elastickou satkou Liliputi - elegance, kt. je od narodenia do polroka. 😅 Priznam sa, ze ja sa bojim, ze pre mna bude viazanie satky hotovou vedou. Pri prvom som mala klokanku, ale ta je vhodna pre starsie babatka, pretoze je tvrdsia.... Takze nemam so satkami ci babavakom ziadne skusenosti a chcela by som vyuzit pri druhom.