Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zuzanockamt
16. jan 2012

@salemi ja som na tom podobne ako ty a v pohode mi staci dlzka 4,6 m 🙂

micuchova
17. jan 2012

ahojte,
chcem sa opytat, co si treba vsimat pri kupe satky okrem dlzky. myslim material, ma byt elasticka, su nejake preferovane znacky, alebo je to jedno? mozem v tom nosit aj 3 tyzdnove dieta? vobec som tuto problematiku nesledovala, tak nemam sajnu a pri malej ani cas citat recenzie a diskusie. dakujem pekne za rady

monr
17. jan 2012

@micuchova záleží či sa chystáš nosiť dieťa v šatke celé obdobie, alebo na začiatok šatku a neskôr ergonomický nosič.
v prvom prípade je fajn kúpiť šatku pevnú (naj: didymos, hoppediz, storch, nati, ellevill), najľahšia údržba je bavlnená (existujú s prímesami - ľan, hodváb, vlna, alpaka, ....) Nie je problém kúpiť aj použitú šatku, je dobre zanosená, ľahšie sa ňou viaže. dĺžka závisí od konfekčnej veľkosti, na všetky úväzy sa zvykne kupovať šatka v dlžke 4,6m.
v druhom prípade môžeš zvážiť kúpu elastickej šatky (jednotná dlžka 5 metrov), využiteľná do tých 9 kg, aj keď písané je viac , a potom kúpiť ergonomický nosič (manduca, ergo, liliputi, boba, a ešte zopár ďalších)

nosiť môžeš od narodenia buď v polohe kolíska, alebo vertkikálne. ale nie tvárou vpred.

lillianx
17. jan 2012

@salemi Jasne, ja som este vyssia o kus a velkost rovnaka a 4,6 mi uplne staci.

lillianx
17. jan 2012

@micuchova suhlasim s monr vo vsetkom, len chcem upozornit, ze ak chces nosit tak male babo, tak by si si predsa len mala najst cas si to poriadne pozriet, teda aspon uväzy, lebo treba byt opatrny pri polohovani. Inak ak budes pozerat osvedcene znacky a pevne satky, nic nepokazis. A priklanam sa k zanosenej, pre zaciatok je to lepsie, lebo novesu casto tuhe a zle sa s nimi viaze. Pozri napr. Aj tu v bazari.

inac
19. jan 2012

Ahojte satkarky, tiez satkujem nasho Vilka. Ma 4,5 mesiaca a doteraz som ho nosila vacsinou v KSK vo vnutri, avsak z tohto uvazu sa mi dost tazko vybera von, musim ho nakompletku rozviazat. Poradte, prosim, nieco jednoduchsie na vybratie von, nieco, co staci len povolit. A tiez mam este jednu prosbu, mam VYNIKAJUCU satku Storchenwiege Leo Natur 4,6 m. Zda sa mi, ze je mi pri velkosti 36 a vyske 170 zbytocne dlha. Konce mi pri KSK visia az po kolena. Takze asi ju predam a mimoriadne sa mi pacia Ellevil satky. Myslite, ze je to porovnatelna kvalita, alebo mam radsej ist opat do osvedceneho Strocha? Objednavate Ellevilky priamo z Norska? Maju dlhu dodaciu dobu? DAkujem

veronika1610
19. jan 2012

@inac obyčajný kríž by mohol byť
http://www.noseniedeti.sk/?option=com_content&v...
mne sa dobre vyberá aj z KSK vonku

baskaj
19. jan 2012

@inac ja som ellevill objednala z nosenideti.cz. Ale tie šatky, ktoré sú na nórskej stránke práve v akcii, sa oplatí omnoho viac kupovať od nich. Ale ja som ružové nechcela 😅. Zo starších príspevkov v tejto téme mám dojem, že dodacia doba z tadiaľ vôbec nie je dlhá.

oskarik
20. jan 2012

ja mám ellevill jade odtiaľto z bazára a sme spokojní veľmi..

ema72
23. jan 2012

Babky, moja mala uz ma 4 mesiace a od narodenia nechce nosit v satke. Na rukach sa nosi rada ale v tej satke akokeby nemala rada to zvazovanie. Nemate nejaku radu ?

monr
24. jan 2012

@ema72 skús jej dať trošku času, a skúšaj po chvíľkach. pár minút denne, prípadne skús iný úväz. Aký používaš?

ema72
24. jan 2012

klasiku krizovy, ale dnes sa mi zda, ze uz sa viac pacilo, nemrncala, tak to sad pojde, diky za radu 🙂

monr
24. jan 2012

@ema72 a v kolíske si neskúšala? možno by sa jej páčilo ešte viac, uvidíš, časom sa to poddá, a bude super. 🙂

veronika1610
24. jan 2012

@ema72 mojej sa zapáčilo, až keď sme išli von, doma ani za svet, teraz už aj doma niekedy zvládne, ale kolísky sa nepáčili ani jednej mojej

ema72
24. jan 2012

@monr
@veronika1610
dakujem babky, akurat sme sa vratili zo "satkovej prechadzky " poprvy krat bola mala spokojna 🙂 Asi aj do toho treba dorast. Predtym, ked bola mensia neregistrovala co je okolo nej ale teraz je uz zvedava.
Ja som ju do kolisky nevedela nikdy zmestit, pri narodeni 4,3 kg a teraz v 4. mesiacoch 8 kg ! Uz je pevna, takze vertikalny uvaz bude dobry. Chvala bohu, mne sa tie satky velmi pacia, prakticke a elegantne.

tea333
31. jan 2012

ahojte, chcela by som kupit elasticku satku (mam manducu a na leto na horucavu dierkovanu satku redcastle).syna som nosila v manduce od cca 2 mesiacov a celkom mi vyhovovala, ale teraz by som na prvych 6 mesiacov chcela satku a nosit kym sa bude dat v koliske 🙂
premyslam aj o kupe pevnej, ale az trosku neskor 🙂
poradite ktora elasticka je dobra? hoppendiz alebo liliputi?

janulkan
2. feb 2012

no tak satka nam konecne dorazila, a ak by ste mali cas niekto okomentovat nas prvy uvaz https://www.modrykonik.sk/fotoblog/janulkan/alb... zda sa mi ze maly trosku pada, ale ked on nechce mat rucky velmi dnu a hlavicku este nedrzi na 100%...pripadne mi poradte iny uvaz, dakujeeem 😝

monr
2. feb 2012

@tea333 mala som liliputi, bola som spokojná, záleží či chceš trošku pevnejšiu, alebo viac naťahovaciu, liliputi je jedna z najpružnejších, potom tak dosť pevnejšie sú napr. Moby alebo MaM Eco alebo Earth. 😉
@janulkan ešte je malinký, aby mal rúčky von, skús mu ich dať vedľa tvojho tela, a pevne dotiahnuť, nebude sa ti tým pádom odtláčať rúčkami od tela. tie pásy, čo idú cez chrbát, tak ich daj popod nožičky, lepšie sa ti dotiahne a spevní. a vprípade potreby ich môžeš roztiahnuť na chrbáte. nôžky kľudne nechávaj vonku, bude stabilnejší úväz. pozri si toto video, je to úplne super naviazané a vonzino má úžasné návody:

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4


treba trénovať a pôjde to 😉

tea333
2. feb 2012

@monr maju pevnejsie aj vyssiu nosnost a dlhsiu zivotnost? Menej sa vytahaju? Aky je prakticky rozdiel?

monr
2. feb 2012

@tea333 v prvom rade sú drahšie, a vydržia viac, taký moby som dnes čítala referencie, tak uniesol na chrbte v pohode 16 kg dieťa. pokiaľ chceš neskôr prejsť na pevnú šatku, alebo nosič, tak stačí trebárs aj liliputi, ale pokiaľ chceš na trošku dlhšie (vieš že na novú šatku bude za 7 mesiacov, cca, tak iste pevnejší elastik) a ešte je aj to, že ako rýchlo priberá bábo, ak máš drobátko, tak aj v pružnejšom elastiku vydrží dlho, ak vieš, alebo je predpoklad, že bude rásť a priberať rýchlo a viac, tak iste pevnejší elastik.

tea333
2. feb 2012

@monr moje dieta bolo v norme, nikdy nebol extra tazky, ale drobatko nebol. predpokladam, ze ani druhe sa nebude vymykat. ja by som satku chcela vyuzit najma do 6 mesiacov, potom manducu, lebo sa nam osvedcila. ale zas keby bola pevnejsia elasticka satka vyuzitelna aj na 1 rocne dieta, tak preco nie. ja chcem nieco elastickejsie najma koly pohodlnejsej manipulacii- viazaniu s malinkym babom.

janulkan
2. feb 2012

@monr super, pozerala som uz kopu navodou na viazanie, ale toto video som nenasla 😀 dakujem

monr
2. feb 2012

@tea333 išla by som asi do moby alebo MaM ak chceš využiť čo najdlhšie. moja bola drobátko, resp. je stále, tak mne liliputi stačilo. 😉

monr
2. feb 2012

@janulkan tieto od Vonzino fakt nemajú chybu, viaže to precízne a dobre to popisuje, podľa nich sa dá skvele naučiť. 😉

tea333
2. feb 2012

@monr dakujem za cenne rady! urcite budem vyberat medzi tymito dvoma 🙂

monr
2. feb 2012

@tea333 rado sa stalo 😉

micuchova
3. feb 2012

ahojte satkarky,
viete mi poradit vhodny uvaz pre mesacne babo? ak by bol aj link s video navodom, budem vdacna 🙂 snazim sa o ksk vnutri, len neviem , ci tie nozenky mozu tak trcat von a vlastne ci to cele robim spravne,
dakujem

jancip
3. feb 2012

@micuchova Nohy jsou schované.... Co třeba toto?

https://www.youtube.com/watch?v=LvSacFkVHHA
inac
15. feb 2012

ahojte satkarky, nechce sa niektore pridat k objednavke ellevill? maju celkom dobre akcie, satka 4,2 vyjde nieco cez 55-60 eur. teda, zalezi na type. http://www.ellevill.com/tilbud.php piste do ip.

giddens
24. feb 2012

@s.arik ahoj, chcela by som ta poprosit o radu. Myslis, zemam malu dobre uviazanu a poskaldanu v satke? Dakujem