Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

jaandy
20. nov 2009

pri koliske je dolezite podoprierat chrbatik a hlavicku dietata, nozicky mozu trcat, rucky teda nie

takze vkladat dieta chrbatikom do vnutorneho pruhu, vonkajsi pruh dodatocne cez zadocek az po chrbatik, velkemu dietatu trcia nohy, malicke je tam cele

skus pozriet nejaky videonavod

wwcko
20. nov 2009

Tak storcha mame doma 🙂 uz sme ho aj vyskusali ale okrem kolisky som si neni ista nicim, tak musim navstivit nejaku poradnu 🙂 a chcem sa spytat na mam kapsu. mate ju niekotra? a je potrebna ta deluxe? neni to do uplneho mrazu? na jar a jesen bude asi moc tepla, no aspon mne tak pride... Dik 🙂

betelgeuzz
20. nov 2009

jaany, já to vázala podle videa, i tam malou dávala. Mám to přesně, jak píšeš. Ale prostě se mi to nějak nezdá, jak tam má tu hlavu. Příjde mi tam strašně zkroucená a připadá mi, že ji musím podpírat rukou, aby mi nevypadla. Bohužel tu nemáme žádné kurzy vázání ani neznám nikoho, kdo šátek používá. 😒

musko
20. nov 2009

ww, na nošení deti tu vo voľnej diskusii niekto písal, že tá de luxe je síce drahá ako čert. ale sa vyplatí - dá sa do chladného aj mierneho počasia, ale ja nemám žiadnu, len píšem, čo som tam čítala

medvik
20. nov 2009

betel: máš ty 2 cípy dost volně a tu samotnou kapsu nemáš dostatečně přetaženou přes dítě. Je třeba to trénovat, stačí ji tam dát třeba na chvíli. Chce to cvik, nic jiného. A ani se cvikem se to občas nepovede🙂

wwcko
20. nov 2009

musko mne ide prave o to aby sa dala nosit aj v miernejsom pocasi. aby to nebola kapsa len "do hor" (ako na uplne mrazy) Inak sa mi pci ze je nepremokava. A nevies ci aj neprefukava?

musko
20. nov 2009

myslím, že ano. Holka, čo to písala, vraj neľutuje, že za ňu dala také peniaze :o)

wwcko
20. nov 2009

musko uz je objednana 🙂

jaandy
20. nov 2009

ta deluxe nie je hruba, je neprefukava a celkovo posobi velmi tenko...

tymothy
20. nov 2009

my máme celoroční - do mírnějšího počasí je ideání. Ale v zimě je potřeba ji zkobminovat ji s kombinézkou. 🙂

wwcko
20. nov 2009

uz mam tu deluxe len farbu vybrat 🙂

lujza123
20. nov 2009

baby mate niekdo za sebou kurz na viazanie satiek? Lebo mna uz dve kamosky nastrasili ze nech malu ani do satky neviazem lebo zevraj ked to dobre neuviazem tak bude mat krivy chrbat na cely zivot. Neviem oni obidve maju kurz, tak neviem ci ich tam len tak strasia aby mali pocit ze je spravne ze si zaplatili kurz alebo je to naozaj tak. Ja jedine co viem je kriz s kapsou, pozatahujem ako viem a je to. Tak ale skrcena tam je no neviem si predstavit ako ju uviazat aby bola vystreta, to by som asi nemohla mat prsia alebo co.

jaandy
20. nov 2009

lujza123
joj to by som tak tragicky neponala...teda ked mas oci tak v zrkadle uvidis ze ci je to dobre ci nie 😀 a ked si nie si ista tak skusis inak...no kurz je ok, ale ja som teda ziaden kurz neabsolvovala a myslim ze uviazem velmi dobre a velmi rychlo 😀

dieta nie je z pasteliny, za 5 minut sa mu chrbat nepokrivi, takze pohoda, viazanie chce cvik, da sa kludne aj podla videa, ved na tom kurze tiez viazes podla niekoho a nie oni viazu na teba predsa...

inak kde je nieco v neporiadku dieta ti zaplace...ked sa ti zda ze sa ti vykruca tak to opravis...

chrbatik ma byt zagulateny, zadocek nizsie ako kolienka, ked to mas tak, tak je to v poriadku, nenechaj sa strasit 😉

lujza123
20. nov 2009

jaandy ..no tak nejak ju uviazanu mam a neprotestuje ( uz si koonecne zvykla) , zaspi. Takze asi v pohode

ludmilabb
23. nov 2009

jaandy skusam malu davat do dvojiteho kriza ako si pisala, ona len kukat a kukat, otacat hlavu si dava vacsinou len na jednu stranu, nemyslim si ze v tomto uvaze mi zaspi...nozky nema vzdy symetricky uviazene (dala som do fotoalbumu) a ked to chcem napravit zacne plakat. este stale si na satku zvykame, mame Storcha

jaandy
23. nov 2009

ludnilabb, pekena satka 🙂

mas ju malo dotiahnutu, pri dvojitom krizi to robim tak ze bez dietata viazem len jednoduchy uzol, ked ju tam nainstalujem tak ten uzol povolim a dotiahnem, dotiahnem to poriadne, aj ten koniec co ma pod kolienkami, neexistuje ze mi da tak dole nohu, musi byt ten koniec proste dotiahnuty

ked sa vrti tak s tym vela nenarobis, vrti sa aj moja proste chce vidiet 🙂 , zaspi ked zacnem nieco robit alebo vyrazim na prechadzku, proste pomaha rezka chodza 😉

ked doma varim a ma zvedavu chvilku, tak viazem slucku na bok, na vsetko dobre vidi a je v spravnej polohe

inak ona je uz velka, ja by som ju dala na chrbat a vysoko-to bude mat o vyhlad postarane 😉

wwcko
24. nov 2009

baby uz mam doma MaM kapsu a neviem kedy ju mozem mat este bez kapsy a kedy ju uz musim dat. No napr dnes bolo take pocasie ze na kapsu mi prislo teplo, ale beznej zima. A teraz babo rad 🙂 Co je lepsie, viac oblict a mat len v satke, alebo menej obliect a dat kapsu?

tymothy
24. nov 2009

wwcko, já bych se přikláněla k tomu míň oblíct a dát kapsu - je to asi blbost, ale subjektivně mám pocit, že má potom mimi víc v teple zádíčka.

jaandy
25. nov 2009

menej obliect, asi ako chodi doma, najlepsie dat spodnu vtstvu funkcne pradlo z merina alebo moiry(aspon tricko, ked sa spoti tak nestudi)

ja davam momentalne body s dlhym rukavom, teplaky, ponozky a na ponozky bud hrubu ponozku alebo kozenu topanocku, na hlavu kuklu, ked je uz viac zima dvojsalu

wwcko
25. nov 2009

k baby. a jaandy na telicku ma potom len jednu vrstvu?

jaandy
25. nov 2009

teraz je teplo, jedna vrstva staci, ved mas satku + vetrovku ci kapsu a to je az az, ja nosim pod vetrovkou tricko 😀 a je mi teplo

ono to uvidis ako sa bude potit, len nohy jej navlec viac, lebo tie trcia zo satky a to tak nevyhrejes ako rucky napriklad 😉

terezita
25. nov 2009

wwcko, ja kapsu vytahla jen kdyz bylo venku min jak myslim 7 stupnu. jinak jsme se totiz obe parily (a to jsme nebyly moc obleceny. kraaaasne hreje! 😉). a kdyz razim ted bez kapsy, tak ma em. na sobe jen body s dlouhym rukavem, mikcu s kapucou a na nozkach ponozky, babylegs, katata a capacky. no a cepku.

wwcko
1. dec 2009

Musim si asi vymyslieť novy úvaz. Pouzivam dvojty kriz s kapsou von a mala sa mi v nom zklana ked chce vidiet von. Aj ked jej jednu stranu odokryjem tak ju stale zaklana dozadu. Poradte nieco pre 3 mesacne co drzi hlavicku, ale pritom Ninka moze pozerat von 🙂 Ď

tymothy
2. dec 2009

Mrkni sem:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy
Mě se osvědšil dvojitý kříž s kapsou uvnitř (utahuje se o poznání lépe než ten s kapsou ven) 😉 a potom taky dvojitý kříž bez kapsy.

jaandy
2. dec 2009

tiez by som s pevnou satkou kriz s kapsou von neviazala, s kapsou dnu je to lepsie...poriadne dotiahnut a poriadne podsadit-to sa potom tazsie zaklana

na zaklananie pomoze naviazat na chrbat velmi vysoko 😀 len teda v zime ked nemas nosicku bundu tak asi s kapsou nepochodis 😝

lolitka08
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaandy
2. dec 2009

je to ako toto http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

od toho je uz lepsi aj ring sling lebo je variabilnejsi

nosit na jednom pleci vydrzis tak pol hodinu, potom uz idu trapezy do smutku...v satke mozes vlacit babo aj cely den bez bolesti...

lolitka08
3. dec 2009

Mne sa osvedcila baby satka od Piccolion, je stylova, velmi prakticka a lahko sa s nou manipuluje, ziadne utahovanie a prstence, hodis na seba a ides. Samozrejme nie je na nosenie dietata na cely den ale aj tak kto uz by len chcel vlacit to chuda male cely den, ved treba aj prebalit a aj trochu sa pohrat na brusku. Viac info je na www.piccolions.com
Kupuje sa to cez PayPal ale velmi dobry servis a ochota a dostala som aj darcek k tomu. Co si myslite o tom?

tymothy
3. dec 2009

lolitko, naživo jsem ji neviděla, ale podle obrázků vypadá spíš na takové poponášení... nedokážu si představit, že bych se s ní vydala kamsi na celodenní (nebo i půldenní) výlet. Dá se do ni dát i malé mimi jako do kolébky? A nebo je určena jen pro větší děti?

musko
3. dec 2009

je to tak, ako písala jaandy - je to skor na poponášanie.... Jedno rameno permanentne zaťažené.....