Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

alenk
26. feb 2010

jaandy a nie je to v aute nebezpecne? tiez som nad tym uvazovala, ze v pripade nejakej potreby prehodit babo do satky, ved v nej je pevne priputane na mne, ale neviem ci by ho netlacili bezpecnostne pasy na mne. manzel mi to preventivne zrusil, ze to bude radsej zastavovat kazdu chvilu.

tilly
26. feb 2010

emjee, jaandy, dik
mne sa asi lepsie robi kriz, lebo nemam az tak dlhu satku...

alenk, jaandy to asi myslela tak, ze vybera a dava dieta do kriza, ze nemusi znovu viazat satku, ked dava dieta do auta...

ja som tak vcera videla jednu pani. mala na sebe uviazany kriz a mala vedla nej behala, potom ju zobrala a sup do satky 😀

busni
26. feb 2010

ahojte,
tak mne prisla moby satka a uz sa aj nosime, je to uplne super, mala je pokojna, spi v satke a ja si mozem popritom porobit co potrebujem. kedze ma 5 tyzdnov, viazem kriz s kapsou vonku, zda sa mi to lahsie, ze si to najprv na sebe zaviazem a potom ju tam dam, aj ked na zaciatku som mala par pokusov, ze som to zaviazala prilis a ona sa tam nezmestila, ale chce to asi len cvik 🙂
v navode som si precitala, ze satka sa ma prat len v studenej vode, neperiete niekto aj normalne v pracke aspon na 40tke by som to oprala.

jaandy
26. feb 2010

kriz s kapsou von je lepsie z elastikov z pevnej radsej kapsu dnu 😉

ja poptrebujem aj na kriz s kapsou aj dvojity kriz rovnake mnozstvo satky...ano kriz pouzivam aby som to nemusela stale nanovo viazat 😉

katkaaalex
27. feb 2010

Ahoj jaandy, aky mas typ satky? Ja mam moby wrap, Alexa som v nej dlho nosila ale len v predu, ked si ho dam na chrbat, stale pada do zadu, je to velm nepohodlne - asi koli tomu, ze satka je elasticka. Vidim tvoju fotku tak ma napadlo spytat sa aku mas ty satku a tiez ako sa ti nosi na chrbte. Dakujem za odpoved a prajem pekny den 🙂

jaandy
27. feb 2010

mam skusenost s didymosom(indio, zakar, pruhy), storch leo, vatanai pruhy, mihol sa okolo mna aj hopp, mam aj easycare aj dolcino 😀 , nositka manduca a liliputi 😎...no mania vies

na chrbte sa nosi skvelo 😀

s elastikom vo vasom veku uz asi nic moc 😉

ludmilabb
27. feb 2010

ja mam Storcha Lilly vsade chvalia Lea ale napr. Inku az tak nie...v com je vlastne rozdiel okrem vzoru? 😕

emjee
27. feb 2010

leo je tkany inak ako pruhy, takisto je rozdiel medzi indiom (didymos) a didymosovymi pruhmi alebo inymi vzormi

jaandy ksk a dvojitykriz je to iste, len to co mas pri ksk na bruchu je pri dk na chrbte 😀

jaandy
28. feb 2010

jj a dvojity kriz je super hlavne koli tomu, ze mas cez krize ladvinak 😀 takze dobre ked je zima 😀

meleri
28. feb 2010

ahojte
znáte někdo šátku značky SLEN? mám ji možnost dostat zadarmo. dík 🙂

ludmilabb
2. mar 2010

tieto satky vyzeraju fajnovo
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=2...

no ja zostavam pri pocte 1 ale chystam sa objednat manducu 😀

emjee
2. mar 2010

ludmila to heeej 🙂 ja rozmyslam, ci kupit kratku na nosenie na chrbat alebo ci ostat pri manduci

mneme
2. mar 2010

ludmilabb, nadherne, prosim si candy alebo curry 😅 inak akurat dnes som spekulovala, ze ked bude teplejsie a budem castejsie nosit na chrbate, zisla by sa mi nejaka kratsia satka, tak nepokusaj 😀

bihan
3. mar 2010

Ellevillky sú nádherné 😵 ale ak niekto chcete objednávať, objednajte o jednu veľkosť väčšiu ako pôvodne chcete, majú hrozne skosené konce.

kaleilah
3. mar 2010

http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

holky můžu se zeptat co je tohle za úvaz? 😅

emjee
3. mar 2010

kaleilah to je kriz s kapsou, len nie su "zatiahnute" tie priecne pruhy a je to uviazane na bruchu pod ritkou (asi kvoli kratkej satke) - v tom je prave caro ksk, ze to mozes nosit aj takto, je to super na leto, lebo ma babo len jednu vrstvu satky na sebe

jaandy
5. mar 2010

alenk
v aute urcite v sedacke! kriz mam na sebe a tak soferujem 😉 , ked dorazime nemusim uz viazat len rovno zo sedacky do satky 😉

keby si mala nehodu a dieta v satke tak ho isto zabijes...

busni
10. mar 2010

ahojte baby,
v com periete moby satku? je na nej napisane ze v studenej vode, ale mne sa to zda divne, nemate niektora skusenost s pranim aspon na 40?
vdaka 😉

martina05
10. mar 2010

Ahojte baby, špekulujem nad kúpou šatky a obzerala som MAMAWAY Ring Sling... Našla som ju len na UK stránke... Aký máte na ňu názor, prípadne neviete kde by sa dala kúpiť na SVK??? Alebo odporúčate inú ...??? Vďaka za rady ...

musko
10. mar 2010

Ring Sling nie je na dlhé nosenie - máš tam zaťažené len jedno rameno....
Ak chceš dobrú šatku, mrkni na www.nosenideti.cz - tam jednak na bazárku nájdeš dobré šatky, zanosené a za dobré peniaze.....

zoeno.1
13. mar 2010

ahojte,mate niekdo skusenost s touto satkou (babysling)?
http://www.plienka.sk/imagesfck/File/sling navo...
alebo nemate niekdo na predaj ?

klaudia74
14. mar 2010

zoeno, podľa tých obrázkov sa mi zdá, že je to elastická šatka... opravte ma, ak sa mýlim...
Ale keď mám pravdu, tak by pre teba už nebola dobrá, elastické šatky sú vhodné pre malé deti, ty máš už väčšie...
Pre teba by bola pevná šatka, erg. nosič alebo mei-tai. 😉

musko
14. mar 2010

zoeno - platí, čo napísala klaudia + si myslím, že viazaˇˇt dieˇˇta tvárou od seba nie je dobré, to už radšej na chrbát. A lepšia je šatka....Alebo ergo nosič.

emmka3
14. mar 2010

busni, ja som Moby prala 1.x na 30 ale potom som sa pozabudla a dala ju s tmavym na 40 a nic sa nestalo ... prala som v Lovele, bez avivaze, 800 otacky ... a nic sa jej nestalo, nevytahana, nevyblednuta ... stale ako nova ...

emmka3
14. mar 2010

kaleilah, to je uvaz kapsa s krizom vonku, viaze sa priamo s babom na tele, cize opacne ako zakladny kriz s kapso, do ktoreho babo vkladas ... vid. link
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

zoeno.1
14. mar 2010

klaudia,musko,dakujem vam....ja som len nenapisala,ze to nie pre mna,ale pre svagrinu,ma 2 a pol mesacne miminko a chcela by mat doma nieco na nosenie,ale myslim,ze na normalnu satku ju nenahovorim,tak som nasla toto a strasne sa jej to paci.kukala som tie navody a samozrejme ,ze ani ja nesuhlasim s nosenim tvarou od matky,myslim,ze ani by ju tak nenosila (dufam 😅 )

katy1979
14. mar 2010

zoeno vcera som ten sling videla v brne na vystave ale ja som aj tak kupila klasika mam elasticku satku. aspon mi to baba ukazala ako viazat a co s tým. potom mame manducu takze normalnu pevnu satku som neriesila. ak sa bude krpcovi v satke pacit tak potom prikupime aj klasicku.
na vystave som ju kupila za 1300 KC.

busni
16. mar 2010

Emka, dakujem, skusim teda oprat aj ja normalne na 40.

kelila
16. mar 2010

Absolútne súhlasím s Bihan, včera mi prišla Ellevillka jade. Je nádherná a v porovnaní s Hoppedizkou, ktorú už mám, je ľahšia, neťahá a je hebučkáááá.

Inak ja som ju kúpila teraz v akcii, spolu aj s nákladmi na dopravu ma vyšla na 70Eur. Takže rovnaká cena ako Hoppedizka, ale ellevillka podľa mňa je iná kategória... Len dúfam, že drobec sa bude chcieť stále tak nosiť ako doteraz 😀

bihan
16. mar 2010

Kalila, gratulujem 😀 Ja som jade ešte veľmi nevyskúšala ale milujem ju a chcem ešte kúpiť jednu Zaru 😵 Tá je ešte tenšia ako Jade.