Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

lenadka
24. feb 2012

@giddens ako sa tulinka bubatko male 🙂 😵 mas ju super, mozno by som este kulincek viac podsadila ritulku ale ina kpohoda, moj prvy uvaz bol taky ze keby sem hodim foto tak sa tu rehocete 😀

ewkaewka
6. mar 2012

Chcem si kúpiť šatku na nosenie, len o tom nemám vôbec šajnu ktorú, je ich toľko druhov...je lepšia elastická, alebo klasika???A aká dĺžka?Poradíte mi? Drobec má mesiac...

zuzanockamt
6. mar 2012

@ewkaewka ja osobne by som pre male babo - do tych 4 - 6 mesiacov(je to individualne podla vahy) volila elastik - liliputi, sllepy wrap, hoppediz a potom presla na pevnu - storchenwiege, ellevill, hoppediz, didymos ... elastik je vhodny do tych 8 - 9 kg (osobna skusenost) ... za pevnu som elastik menila, ked mal syn asi 4 - 5 mesiacov ... na elastickej sa naucis viazat a odpusti aj nedokonalsot uväzu

monuska342
6. mar 2012

@giddens ahoj aj ja mam tuto satku ale ten vzor som nosila navrchu....nemalo by sa to viazat tak?

zuzanockamt
6. mar 2012

@monuska342 ty si mala naviazany KSK s kapsou von, takze preto si vzor mala navrchu, ale @giddens ma naviazany KSK s kapsou dnu, cize je to ok, aj ked u elastiku sa skor viaze kapsa von, no je to aj tak spravne, len by som viac roztiahla tie pruhy na nozickach

monuska342
6. mar 2012

@zuzanockamt aha dakujem za vysvetlenie ja som viazala iba ten jeden uvaz preto mi to bolo divne 🙂

uhlopriecka
12. mar 2012

baby, ak by ste si nahodou chceli kupit satku didymos, napiste mi IP, mam dobry tip na kupu cez internet. vyjde to lacnejsie. teraz som si kupila lisu a som veeelmi spokojna.

uhlopriecka
12. mar 2012

a su tu nejake satkarky z BA? ze by sme sa stretli v horskom parku ked sa otepli... 🙂

bubina76
13. mar 2012

Dievcata,kolko asi trva,kym sa satka "zanosi"? Chcem si kupit nejaky Storch,najlepsie zanoseny, ale v bazaroch su vacsinou nove,resp. len par krat pouzite.
Apropo,nechcete sa niektora zbavit nejakeho 4,6 m pouzivaneho Storcha? Zobrala by som. Chceme sa nosit,ale nemame v com ☹

uhlopriecka
13. mar 2012

@bubina76 v bazare mas nejake storchy, vidim tam aj jednu 4.6m za 70eur: https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...
ja osobne by som radsej kupila novu 🙂 najma ak je len o 10eur drahsia... a mozes si zvolit farbu podla toho ako sa ti paci a hodi k obleceniu a k babenku. dlho som snorila kym som si tu moju zakupila....

bubina76
13. mar 2012

@uhlopriecka Ved prave,ze za tu cenu si mozem rovno kupit novu, plus-minus. A zanasat si ju mozem sama 🙂 Preto som chcela zanosenu,nech to neni taka palka a skor by bola "ready" 🙂 Tak musim nurat dalej.

doominika
15. mar 2012

Ahojte baby,
Mam pol rocneho syna a satka je momentalne nas najlepsi priatel emoticon . Jar sa blizi a tak by som rada nasla nejake partacky na spolocne vylety do prirody v BA a okoli. Prvu prechadzku by som navrhovala na Zeleznu, alebo Kolibu. Prida sa niekto?

uhlopriecka
15. mar 2012

@doominika cauko, sak prave som vyssie navrhovala vylet do horskeho parku aspon 🙂 moj mrnus ma tiez takmer pol roka, takze si akurat porozumeju. napisem ti internu spravu.

ikuza
17. mar 2012

Ahojte dievcata, prosim, ako sa perie babysatka a s akym pracim prostriedkom? dakujem.

zuzanockamt
17. mar 2012

@ikuza ja som vzdy prala na 60 stupnov a davala som praci gel - ale minimalne mnozstvo (Persil sensitive a dreft sensitive) a do posledneho plachania miesto avivaze ocot ... alebo mozes prat v eko geloch alebo mydlovych hoblinach

simi251
17. mar 2012

@ikuza ahojko . Ak mas elasticku urcite ju neper na 60°. Ja mam znacku JPMBB a na nej je vyslovene napisane ze na 30°. A v prirodnom prasku. Neviem co tym myslia ze v prirodnom ale nevadi. Ja mam skor obavy ze ako ju budem susit ked ma 5 metrov. Uz mas nejaku kupenu alebo vybratu?

monr
17. mar 2012

@ikuza dobré čítanie na pranie šatiek http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=...

ikuza
18. mar 2012

@simi251 ahoj, ja mam pevnu satku leo storchenwiege http://www.nosime.sk/tovar2039-storchenwiege_le... a pomohla mi ju vybrat @ monr - odbornicka na satky, cim jej chcem este zato dodatocne podakovat 🙂. Mimochodom ako sa ti nosi v tej elastickej satke JPMBB. Odporucas? Tu vo FRA sa vyskytuje dost casto, ze?

usounek25
18. mar 2012

ahojky, silně uvažuji o koupi šátku, ale vůbec nemám potuchy jaký vybrat, jakou délku, jak vázat apod. Mám 5ti týdenní holčičku a 3léteho syna a opravdu by se mi občas hodilo mít volné ruce, nemluvě o tom, že malou občas bolívá bříško a chce s chovat. Jen by mě zajímalo jak dlouho se přes den třeba může miminko v šátku nosit, v jaké poloze nebo úvazu, když je takto malinkatá a nezvykne si třeba na šátek tolik, že už potom třeba nechce do kočárku nebo postýlky? Děkuji.

simi251
18. mar 2012

@ikuza Ja som sa radila s Bihan z FR temy. Poradila mi jednoznacne tuto. Je velmi dobra ale ine som neskusala takze neviem ti zodpovedne povedat ci je naj. Neviem ako ostatne satky ale je ku koncom taka zuzena takze sa dobre zavazuje. A vyhovuje mi ze je elasticka. Ale este si musime trosku zvykat. Nemam ju dlho. Povodne som satku vobec nechcela lebo som si myslela ze to moj chrbat nezvladne. Ale teraz uz viem ze je to nenarocne aj na chrbat. Ale niekolkohodinove tury s tym neplanujem. Neviem...

bihan
18. mar 2012

@ikuza oblečenie a šatky periem na max 40, krátky cyklus, tekutý prášok...na 60 periem iba plienky.
@simi251 prírodný prášok je ekoprášok, ale obyčajný tekutý prostriedok jej neuškodí ;)

ikuza
18. mar 2012

@simi251 @bihan uz ani nepocitam 🙂, ta mi radi skoro vo vsetkom 🙂 🙂 🙂 . Ja som sa rozhodla pre pevnu satku, ale mozno pri druhom babatku vyskusam aj elasticku.

veronika1610
31. mar 2012

@usounek25 kamoška mala refluxové bábo, nosila extrémne 8-10 hodín denne 😲 linky na viazanie nájdeš tu
https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/
zvládneš to aj z videa, nedaj sa odradiť, na 1. krát sa máloktorému bábu zapáči, pre malinkú sú vhodné kolísky. Moja stredná mala rada aj nosenie aj kočík, najmladšiu nosím, lebo kočík nemá rada, takže je to nevyhnutnosť. Elastické šatky sú pre začiatočníkov a malinké bábätká, ale pevnú využiješ dlhšie, ja som začínala s pevnou a zvládla som v pohode, Dĺžku mám 4,7m, som veľkosť 44 a na niektoré úväzy je tá šatka natesno, takže dĺžku podľa tvojej veľkosti, či chce nosiť aj manžel, atď.

usounek25
1. apr 2012

@veronika1610 děkuji 🙂

evamlynekova
2. apr 2012

ahojte baby urcite ste uz o tom pisali,ale kedze je tu tolko prispevkov,zeby som tu musela byt cely den,alebo celu noc, aby som to vsetko presla, tak sa chcem opytat ci nevie niekto poradit hned ... chcela by som kupit babysatku AMAZONAS len su dva druhy, jedna je tensia a jedna hrubsia. Pocula som ,ze tensia sa dokaze vytahat,ale ze je dobra do letneho obdobia a zase naopak, ze hrubsia sa tazsie uvezuje.. neviete mi poradit popripade ine verianty, znacky, alebo nieco co je prakticke a zdrave na nosenie babakta? dakujem

uhlopriecka
3. apr 2012

@evamlynekova cauko! urcite tu nepatrim k odbornikom ale nedavno som robila maly prehlad pre moje kamosky co chcu satkovat, tak ti ho tu kopirujem;
zakladne rozdelenie satiek:
1. elasticke (dobra pre zaciatok, lahsie don babo zapasujes, znacky napr. Moby Wrap, Mam Eco)
2. neelasticke (lepsie podopretie babatka a jeho chrbatika, ich specialne tkanie zabezpeci ze nezmenia tvar, nevytahaju sa, su bavlnene, s vlnou, s lanom, s hodvabom atd..., napr. Didymos, Storchenwiege, Sanami )

Ceny:
Storch zhruba 80 EUR, Didymos cez feinste-babytragen.de stranku 80 EUR tiez, Moby Wrap elasticka 50 EUR

Velkost:
Elasticka satka ma jednu velkost (zhruba 5-5,5m) a neelasticku treba kupovat podla konfekcnej velkosti, pre velkost 40-42 to ma byt aspon 4,6m - s nou uviazes vsetky uvazy

Stranky s obchodmi a forami:
http://www.nosime.sk
http://www.nosenideti.cz (tu su pekne fotky satiek v reali pokial sa rozhodujes ktoru kupit)

Moje skromne zhrnutie:
- doba kocikov je tu mozno jedno storocie, no doba satiek je tu uz tisicrocia
- odbornici sa vyjadrili, ze nosenie v satke neskodi na chrbticu, naopak dokazatelne pomaha vytvaraniu jadierok na bedrove klby a najma je velmi prospesne pre psychicky vyvoj dietatka.
- zakladne pravidlo vertikalneho satkovania: KOLENA VYSSIE AKO ZADOK, babetko ma akoby sediet v
uvaze s nohami do "M", v ziadnom pripade nema byt čelom od matky s nožičkami spustenými dole ako v klasickych klokankach
- rozobratie a chyby vertikalneho nosenia tu: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

Testy babysatiek:
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...
(... ked to mam zhrnut tak ako najlepsie vyhodnotili Didymos a Storchenwiege pricom Storch z toho vychadza ekonomickejsie (t.z. super kvalita za rozumnu cenu)

strapco13
3. apr 2012

@evamlynekova skontaktuj sa s @elinka27 je poradkyna pre nosenie ..a jej stranka http://www.nosmesa.eu/ ..ma tam aj recenzie na jednotlive druhy satiek a nosicov

evamlynekova
4. apr 2012

@uhlopriecka dakujem strasne moc ,vcera som sa uz trochu v tom aj vrtala a veru vela ludi odporuca tie pevne satky a zvlast tie znasky ktore si napisala plus este Hopendys a este jednu ale ta Strochenwiege sa mi paci najviac je tam aj vela farieb na vyber tak budem este citat a hladat ale pomohla si mi moc dakujemm 🙂

evamlynekova
4. apr 2012

@strapco13 super idem pozret aj tu stranku a nastudujem ,v kazdom pripade dakujem za pomoc ,uz somv cera pozerala nieco a uz sa mi trochu uceluje vyber 🙂 tak idem nastudovat este tu stranku od teba dakujem

evamlynekova
4. apr 2012

@strapco13 paaani.. ani som nevdela, ze sa to da na tolko sposobov viazat 🙂 super stranka ,uz len teda kupit satku a uviest do praxe 🙂 dufam ,ze to neni zlozite naucit sa to.. nemoze z toho dieta vypadnut? myslim tym, ze ked bude vacsie a bude sa mrvit v tom, ci sa nemoze z toho dako "vymrvit " 😅