Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivanka.7
23. júl 2012

@kkl82 jasne, to bolo skor len na podporenie, ze sa netreba bat prveho nezdaru, ci uz je to satkou alebo mrzutym dietatom a skusit to znovu 🙂

bronika
24. júl 2012

@kkl82 dakujem za vysvetlenie. Tiez som uvazovala nad kupou starsej a kvalitnejsej satky. Nosit by som chcela tak do roka, kym nezacne sam behat, tak by som chcela radsej pevnu satku. Len sa neviem rozhodnut, ci satku, v ktorej budem nosit iba ja alebo nosic, kde by sa odvazil mozno aj manzel a aj babka, teta. Von by som muzicka so satkou nedostala urcite tak skusim nosic. Tam sa babo nemusi nijako specialne uvazovat. Dakujem za radu. 🙂

kkl82
24. júl 2012

@bronika najlepsie kupit aj satku aj nosic. obe treba aj prat, takze mozete pouzivat to druhe, kym jedno bude v pracke a susit sa 😉 a myslim, ze oboje sa da za rozumnu predat aj tu v bazariku, v pripade, ze nieco nebude vyhovovat. za tu skusku to rozhodne stoji. navyse, ak chcete nosit od narodenia, tak rozhodne radsej satku, aj keby ste viazali len vertikalne uvazy, tak nosic nedokaze tak dobre zafixovat dietatko ako satka.

zuzkaamato
25. júl 2012

babule, ktoru satku pre novorodenca a mamicku, ktora s viazanim nema prax?
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/elasticka...
http://www.latkovky.sk/produkt-detail/elasticka...

dakujem 🙂

kkl82
25. júl 2012

@zuzkaamato kvalitne elasticke satky, ktore ti vydrzia dlhsie ako len prve 2-3 mesiace su moby alebo sleepywrap. ostatne za par mesiacov odlozis a kupis si novu, bud pevnu, alebo zas elasticku. moby a sleepywrap ti vydrzia do roka, mozno aj dlhsie, takze sa viac oplatia...

zuzkaamato
26. júl 2012

@kkl82 dakujem🙂 pozeram teda po Moby. Na latkovkach nepisu nosnost, ale ked vravis, ze vydrzi az do roka, tak to je super. Ty pouzivas aku satku? Alebo mas odskusanu aj tu Moby napr?

kkl82
26. júl 2012

@zuzkaamato z elastickych mam moby a som s nou uplne spokojna. mam este jednu homemade z uk a mala som aj lilliputi - obe boli dobre, ale ked mal maly 6,5 kg, tak uz sa moc natahovali a nedrzali napevno - maly sa z nich polahky vyvrtel do nespravnej polohy. z pevnych mam amazonas a didymos, obe vsak momentalne predavam (didymosku kvoli farbe a amazonas kvoli dlzke). teraz si idem kupovat ellevil zara na skusku a aj natibaby bambusovo-lanovu. takze z mojej povodnej zostavy zatial zostava len ta moby 😉. je pevnejsia nez ostatne elasticke a teda ma hlavne vyhodu v nosnosti (uvadzana je do 15 kg). velmi dobre sa vsak viaze a uvaz neklze, takze maly je uviazany stabilne - u nas bol problem s tym, ze vykopaval nozickami a skrucal sa do boku - v pevnej satke a v moby mi to nerobi.

zuzkaamato
26. júl 2012

@kkl82 super, si zlata🙂 no nasa mala je tiez futbalistka a este ma aj strasne dlhe nozky. Tak asi vyskusam moby a uvidime. Cena je prijatelna a pokial tak dlho vydrzi, tak to je parada. Dnes to musim objednat, potrebujem ju mat cim skor doma. Chcem ju vyuzivat hlavne ked uz budeme sami doma a pojdem vencit. S kocikom to je sice fajn, ale od domu nam ide len taka nespevnena cesta a to sa moc neda.. Ale tesim sa na to, ze budem mat malu tak blizko prisebe. V takychto satkach sa da aj v pohode kojit, vsak?

ivanka.7
26. júl 2012

@zuzkaamato jj da, ak mas v koliske, tak rovno sa da kojit (niektore baby tak aj viazu, ze si daju babo k prsniku a doviazu satku), ak mas vertikal, tak trosku povolis, aby sa ti babo zosunulo nizsie a mozes 🙂 s uplne malym babom som to neskusala, v koliske som malu kojila asi 2,5 mesacnu, vo vertikale vcera 🙂

kkl82
26. júl 2012

@zuzkaamato ano, ako uz pisala @ivanka.7, kojit sa da v kazdej satke, je to pohodlne najma v koliskach. tychto uvazov je viacero, treba vyskusat, ktory ti bude vyhovovat najviac - pre mna to bol tento uvaz

https://www.youtube.com/watch?v=anv3O_dfGaY

maly mi ale po mesiaci a pol chcel byt v satke len vo zvislej polohe, tam je kojenie trochu komplikovanejsie, ale da sa aj to. toto viem len z rozpravania inych mamiciek, mne sa ho doteraz nepodarilo donutit papat vo vertikale 😝 😀 ale to aj kvoli tomu, ze on je zvyknuty papat po leziacky a aj na rukach sa dost brani...

zuzkaamato
26. júl 2012

@kkl82 @ivanka.7
vdaka kocky 🙂 podla videa nevyzera to viazanie komplikovane. urcite to nepojde na prvykrat stopercentne, ale myslim, ze to zvladnem. a je super mat babo pri sebe a volne ruky...na zaciatok budem nosit malu asi bez kojenia fakt len na to vencenie a to je tak 2o minut 3 krat denne. aspon budeme pekne spolu pri sebe 🙂

maruska22
26. júl 2012

babulky...uvazujem nad kupou satky...uz som precitla kopec diskusii, ale aj tak v tom mám menší chaoz 🙂 🙂 mám iba týzdnové bábatko, akú satku mi odporučíte? vela som čítala o českých šatkách Sanami...su vhodné uz od narodenia?

kkl82
26. júl 2012

@maruska22 ja osobne so sanami skusenosti nemam ale... 😉 kazda satka je vhodna od narodenia, ide iba o tvoj komfort pri viazani/noseni a uvazy, ktore si vyberies. na zaciatok je dobre mat elasticku satku, najma pre neiste mamicky je jednoduchsia na "napasovanie" na babatko a viazanie. z elastickych su dobre uz spominane moby a sleepywrap, su pevnejsie, ale rovnako pruzne ako ostatne elasticke a vydrzia ti dlhsie (cca do 15 kg).
no aj s pevnou satkou mozes byt spokojna od zaciatku, ak si dobre vyberies. pri pevnych satkach je dolezite, aby satka nebola tvrda a nikde nerezala ani teba ani babatko. preto je dobre investovat do kvalitnej satky, ktore su uz ako nove trochu jemnejsie. viacere ti tu odporucia znacky didymos, storchenwiege, natibaby alebo ellevill. su drahsie, ale urcite sa oplati investovat. mozes si popripade kupit aj nejaku z druhej ruky, kvalitne satky nic nestracaju, co sa kvality tyka, ani pouzivanim, resp. vacsina je este lepsia, ked su uz "zanosene".

kkl82
26. júl 2012

@zuzkaamato ak sa bude malej pacit vo vodorovnej polohe, tak ju nakojis hocikedy, lebo hlavku bude mat vzdy blizko pri prsicku. len si vzdy oblec nieco, co sa da rychlo a jednoducho rozopnut 😉

maruska22
26. júl 2012

@kkl82 dakujem za názor 🙂 nasla som vela pozitívnych reakcií práve na tu satku Moby, tak asi sa zameriam na tú...najskor som nechcela elasticku, práve kvoli tomu, ze ked uz je bábo tazsie, zebvraj sa velmi natahuje ☹ ale ak je Moby pevnejsia, tak skusim popozerat, ci niekde nenatrafím v bazáriku 🙂

zuzkaamato
26. júl 2012

@kkl82 a myslis, ze aj tieto elasticke satky sa oplati kupit cez bazar alebo radsej si kupit novu? elasticka sa asi skor vytaha ako pevne satky, nie?

kkl82
26. júl 2012

@zuzkaamato tazko povedat, ja som moju moby kupovala tiez z druhej ruky, ale bola malo pouzivana. kupila som ju zo zvedavosti, lebo som mala doma uz dve pevne a chcela si vyskusat aj elasticku a bala som sa, co my na to povie chlap 😀. asi bude velmi zalezat na tom, ako dlho a kym bola pouzivana (tazsie dieta=vacsia zataz) a ako sa o nu starali. nova stoji okolo 50 eur, kvoli dlhsej dobe dostupnosti farieb na slovensku mozes skusit aj ebay, napr. http://www.ebay.co.uk/itm/Moby-Wrap-elastisches... @maruska22

zuzkaamato
26. júl 2012

@kkl82 uz je predana ta z bazaru, tak si kupim novu. Dufam, ze na latkovky.sk budu mat nejake dostupne hned. Potrebovala by som ju v priebehu buduceho tyzdna, aby som sa ju naucila viazat. Potom uz ide manzel do prace, tak tu budem na vsetko sama.
Este sa ta opytam, ze ci sa mam ucit to viazanie rovno naostro s babatkom alebo radsej na nejakej hracke?

kkl82
26. júl 2012

@zuzkaamato z nemecka ti pride tiez za par dni (max. tyzden, mne naposledy prisla satka za 2 dni), posielaju to dhl-kou a ta je rychla. dovolila by som si tvrdit, ze aj skor ako z latkoviek - alebo si chces ist po nu do ich obchodu v BA?
ja mam s latkovkami doteraz strasne zle skusenosti, obe objednavky im trvali dodat dlhsie ako 2 tyzdne, aj ked boli vyrobky skladom. navyse, mailom mi na urgencie absolutne neodpovedali. takze radsej si tam zavolaj, nech ti ju pripravia a popripade posli manzela po nu 😉
ucit sa mozes rovno na babatku, tak sa najrychlejsie naucis dotahovat. ale ked sa bojis, mozes skusit na necisto s medvedikom alebo flasou mineralky 😀

naveen
27. júl 2012

ahojte, chcem sa opytat, ked viazate babatko do satky do vertikalu, nozky sa automaticky posunu do spravnej polohy alebo ich je treba posunut? a vzdy sa mi podari uviazat jednu rucku pod prsnikom (na ktorom sa koji) a druhu na prsniku, takze je telicko trosku posunute.. je to ok? je nutne mat obe rucky pod prisnikmi okolo tela? dufam, ze to neznie moc zamotane 😀

zuzkaamato
27. júl 2012

@kkl82 S flasou mineralky?? 😀 No ty si fakt poklad, tak si to mrknem na ebay. Mozno tam budu aj trochu lacnejsie. Do obchodu sa mi nechce trepat, este sa mi tazko planuju cesty niekam s malou. Aj ked mozno by mi tam aj poradili, ale ja som rozhodnuta uz pre Moby. Fakt, ze z Nemecka aj nam chodili rychlo objednavky.
No uz nech ju mam doma, som na to nosenie zvedava. Ci sa to bude malej pacit. Ale urcite ano, uz teraz sa rada nosi na rukach prilozena na hrudniku.
Inac ako sa obliekat pod satku? Asi nic moc, ze? Len nejake tielko alebo tak. Teda teraz v lete. Moc hreju tie satky? Aj babatko staci len tak pomenej, ked ho zohrievam ja a aj satka,vsak?

kkl82
27. júl 2012

@zuzkaamato to len preto, ze flasa mineralky je tazsia ako plysova hracka 😀 v tychto teplach ti na nosenie staci tielko a babatku bodynko. ak by bolo moc teplo, tak babo moze byt v satke aj hole, len v plienocke 🙂 niektore uvazy su viazane tak, ze ma babo na sebe az 3 vrstvy satky a to je dost. pokukaj si na nete jednotlive uvazy a v tych horucavach odporucam viazat tie, kde je 1-2 vrstvy na babatku - ale nech je to bezpecne aj pre tak male mimi 😎
su aj zmesove satky, ktore su trochu prievzdusnejsie (lan+bavlna, bambus+bavlna, bambus+lan, bambus+hodvab), ale tieto su pevne a o dost drahsie (120-250 eur). ale ja osobne si myslim, ze bavlna je ok a da sa to v pohode zvladnut 😉 pripadne si mozes zaobstarat nejake funkcne oblecenie a babatku bodynka z bambusu alebo merino vlny - tieto maju termoregulacne vlastnosti.

kkl82
27. júl 2012

damy satko-odbornicky @lillianx @crysmile @zuzanockamt @ivula7 atd 😉 som velmi nalomena objednat si ellevillku 50%bambus a 50%bavlna - mate na ne nejake referencie, resp. co si o nej myslite? dakujem moc

zuzkaamato
27. júl 2012

@kkl82 dnes sme objednali mobyho cez nemecky ebay, tak som zvedava, kedy to poslu. vyslo to s postovnym rovnako ako na latkovkach. tam som sa ani nepytala, ci to maju na sklade.
tie uvazy uz som nejake pozerala, ale radsej ju obviazem na 3 krat, nech to je bezpecne. snad nebudu taketo horucavy vecne. ale leto nejako prezijeme. tie ba,busove body su super napad 🙂 dakujem za vsetky rady a skusenosti 🙂

ivula7
30. júl 2012

@kkl82 Ak si náhodou na toto ešte nenatrafila, skús pozrieť nasledujúcu diskusiu k bambusu Zary, najzaujímavejší najkomplexnejší je príspevok od Lucilky, určite sa pri ňom aj celkom pobavíš 😉 http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

kkl82
30. júl 2012

@ivula7 dakujem pekne. uz som citala nejake na zahranicnych forach, ale tam bolo vsetko len o tom ake su krasne a jemnucke, max. ze sa dobre viazu a neklzu. tie recenzie na nosenideti.cz ma voooobec nepotesili ☹ tak som sa na paisley tesila a teraz neviem... chcela som nieco tenke (bambus alebo lan) na leto, ci uz na teraz alebo buduce, ale kedze maly ma uz teraz v 5. mesiacoch 8kg, tak sa toho dost bojim. mas nejaky iny tip? tie nati sa mi vzorovo pacia len tie "dievcenske" (a ja potrebujem gender neutral) a navyse, ked pisu, ze je hrubsia...

ivula7
30. júl 2012

@kkl82 Viem, že som nepotešila, ale radšej dvakrát meraj a raz strihaj, obzvlášť keď častokrát to nie je lacná záležitosť. Ono sa veľmi ťažko radí, každému vyhovuje niečo iné a sama vieš, že ešte aj vrámci jednej značky jeden vzor nemusí byť vlastnosťami taký istý ako druhý vzor, hoci môže byť rovnakého materiálového zloženia. Nehovoriac o vlastnostiach šatiek po zanosení a pod. Keby som zvažovala z tých dvoch variánt, medzi ktorými si sa rozhodovala, asi by som sa skôr priklonila k ľanu. Možno pomôže aj nasledujúca diskusia, na ktorú dala odkaz v minulosti aj monr http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%... respektíve by mohli ešte niektoré dievčatá prispieť do témy so svojimi skúsenosťami.

kkl82
2. aug 2012

@ivula7 dakujem este raz za rady, rozhodla som sa pre didymos. nanovo naskladnili roberta 50/50, tak som si jedneho objednala. a nedalo mi to, tak som sa buchla po vrecku a priobjednala aj tulali 2.akost (65% bavlna, 25% lan a 10% hodvab), na skusku. nech nezerem 😀

zuzkaamato
2. aug 2012

@kkl82 ahoj. ja len, ze dnes mi dorazila moby satka z nemeckeho ebay. dakujem za rady 🙂 hned som aj skusala ten uvaz, ktory je rovno k nej v navode, kde je babo fixovane 3 vrstvami a malej sa to celkom pacilo a podarilo sa mi ju dat hned na prvykrat do satky. ale ako si radila, musim si najst ine uvazy, lebo v tychto horucavach nemozem nosit malu v tolkych vrstvach.

ivanka.7
2. aug 2012

@zuzkaamato ak urobis dobry kriz s kapsou vnutri a tu kapsu si dobre rozlozis na tele, tak teoreticky uz nemusis kriz rozprestriet a tym padom mas cez babo len jednu vrstvu... ide to aj v koliske urobit, ale nikdy som to s malou neskusala, ked bolo teplo, tak uz som ju viazala na zvislo; ale ukazovala mi to jedna kocka, ktora sa vo viazani vyzna, ze je to v pohode, len tu kapsu musis mat na jednotku urobenu