Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

etuska
21. jún 2010

@bihan
no pozerala som prave Storchenw.,Hoppend.,alebo Didymos-u v Uk su rozne ine znacky-ale ani ich nepoznam-tak radsej tieto-kt. hadam nic nepokazim 😅

etuska
21. jún 2010

@bihan
takze mas ring sling odskusane?
Dokedy asi je nosit babo v nom pohodlne?
Ja chcem naozaj satku teraz surne najma kvoli dojceniu-kedze maly je stale na prsniku a samozrejme potom sa chce nosit 😅

kacenka83
21. jún 2010

@etuska ja som nosila od narodenia v pevnej satke Hoppediz a mala som ju dlhu 4,6m, tiez som bola 40-42 a myslim, ze 4,2m by mi bola kratka... tam treba ratat aj s tymi skosenymi koncami...
nemas moznost niekde odskusat?

bihan
21. jún 2010

@etuska V slingu som som naposledy nosila asi pred mesiacom 😀 je to naozaj len záložné nosítko, ale veľmi praktické 🙂

busni
21. jún 2010

@katka.carska dakujem, este som nemala prilezitost skusit, lebo Lulu v poslednej dobe vydrzi aj 3 hodiny ked sme vonku, no aleako sa otepli budem musiet to takto robit, lebo vtedy bude pit po hodine 🙂 napisem potom moje zazitky 🙂

etuska
21. jún 2010

@kacenka83
praveze nemam.Zijeme v Uk a tu nemam ziadnu znamu,alebo kamosku ktora nosi 😖
pozerala som si akurat nejake videa viazania satiek -tak sa asi budem ucit podla toho 😀
@bihan
takze si svoju dcerku nosila este v slingu?-a to uz ma takmer 3 roky 😕 -ale asi ho nepouzivas tak casto ako pevnu satku,ci??? 😕

No moj Šmi je riadny "cickos" stale by chcel byt na prsniku a nosit sa.ale dost aj grcka-tak potrebujem nieco z coho ho viem rychlo vybrat a tiez aj dat.

emjee
21. jún 2010

@etuska ja som krpca nosila od ca. 3 tyzdnov (skor sa nedalo, boli sme v nemocnici a ja som nemala odvahu tam nosit, nemala som natrnovane uvazy) v dvojitom krizi, lebo nechcel byt v koliske
take male dieta je najlepsie asi dojcit v koliske
a neboj sa pevnej satky, je nas vela takych, co nepoznali nikoho nosiaceho a naucili sme sa viazat - videa na youtube (napr. od vonzino1) ta to naucia tiez

etuska
21. jún 2010

@emjee
dik Emjee 😉
asi to chce len prax 🙂

bihan
22. jún 2010

@etuska 3 ročné dieťa sa už veľmi nosiť nechce 😀 ale občas sú situácie, keď je v slingu bezpečnejšie ako držať za ruku. Ešte pred rokom som mala sling ako hlavné nostíko, lebo Sára už slušne chodila a občas si potrebovala oddýchnuť a na rýchle "nasedenie" a zosadenie je ideálne.
Na drobca skôr ak potrebuješ rýchlo preniesť z auta k doktorovi alebo do lekárne, ale iba so slingom by som si nevystačila 😉

Úväzov sa neboj, myslím, že väčšina z nás sa naučila viazať vďaka youtube a podobným stránkam s videami 😀

busni
22. jún 2010

@etuska naozaj sa neboj, prides po par uvazoch. ja som zacinala tiez tak, ze som nepoznala nikoho kto nosil/nosi, tu som sa dievcat popytala na typ satke a naucila som sa viazat podla you tube a navodu k satke. 😉

etuska
22. jún 2010

@bihan
@busni
dik kočky 😉

etuska
22. jún 2010

mate niektora šatku Hoppediz?
Pacia sa mi kadejake ine-ale tato je taky kompromis-kvlaita za rozumnu cenu 😅

emjee
22. jún 2010

@etuska ja som mala, ale moc dlhu, tak som ju poslala dalej; je to dobra satka

elixia
23. jún 2010

@etuska ja mam Hoppediz..cerstvo kupeny.Dlho som patrala kde kupit,nakoniec najlacnejsie vyslo priamo z Nemecka...Vyzera fajn,aj som skusala s plysakom,ale viac skusenosti zatial nemam 🙂

lucinka83
24. jún 2010

chcela by som sa poradit, je pre novorodenca naozaj najlepsia elasticka satka a co vravite na volbu liliputi? dakujem :D

etuska
24. jún 2010

@lucinka83
ja som zvazovala tiez elasticku-ale baby ma ukecali na pevnu 😅
v tej elastickej sa babo nosi asi velmi kratucko-takze radsej investujem do satky,ktoru vyuzijem dlhsie.

monr
24. jún 2010

viem, že niektoré sú proti elastickej, ale ja mám len dobrú skúsenosť. Od troch týždňov som mala elastik liliputi a bolo to super. Na pevnú som prešla asi tak pred 2 mesiacmi, dovtedy som nosila v elastiku a becu.

lucinka83
24. jún 2010

Dakujem 🙂 nasla som tu na bazare liliputi skoro novu za 20 eur, tak asi kupim na zaciatok tu 🙂

monr
24. jún 2010

dúfam, že budeš spokojná,

etuska
24. jún 2010

@lucinka83
ja som tiez na nu pozerala 🙂
@monr -tak super ze si bola so satkou spokojna.
Ja som si prave na Ebay-i vydrazila lanovo-bavlnenu satku-tak som na nu zvedava.Budem na nu cakat ako na spasenie,lebo Šimonko chce byt stale na rukach,alebo na prsniku 😅

monr
24. jún 2010

@etuska veru bola, teraz mám storch leo bordový a nosím hlavne na chrbte, je to skvelá šatka. A tú elastik ešte doteraz viem použiť, keď je leo v práčke.

škoda, že som o šatke nevedela pred 8 rokmi, to by bola veľká pomoc

etuska
24. jún 2010

@monr
no ja som prvu dcerku nosila v klokanke-ale len po dome-a uz nikdy viac 😒 -ono na 10-20min. je to OK-ale clovek nic neurobi a este tam to babo je tak neprirodzene poskladane 😝

etuska
24. jún 2010

@monr
ja pozeram teraz na Hoppediz,alebo Storch.
paci sa mi Hoppediz Dublin-ale ako na potvoru ho tu v UK na ziadnych strankach nemaju.No ale uz aspon nejaku satku budem mat,tak si na tu kvalitnejsiu pockam 😅

monr
24. jún 2010

@etuska aj u nás bola klokanka, ale len párkrát. nejako sme sa nezžili, tak som nosila na rukách, ale dcéra je tintítko do teraz, tak sa dalo.
na hopp som pozerala aj ja teraz, ešte by mi bodla nejaká kratučká šatka, ma láka didymos elipsy, a hopp som tiež pozerala, ale taká farba čo by mi padla do oka, tam nie je.
tak si asi vystačím s touto jednou, veď mám ešte beco, neviem načo vymýšľam 😀

emjee
24. jún 2010

@etuska aku si vydrazila? didymos? iba tie som zatial videla lanovo-bavlnene a tiez po takej tuzim, tak ma to zaujima 😀

etuska
24. jún 2010

@emjee
http://www.herbalbaybee.co.uk/userimages/procar...
-tu piatu-cierno-bielu 🙂 -tu sa pise ze lanova a na Ebay-i ze bavlneno-lanova-tak som zvedava 😕
-no a teraz si mozem uz brusit zuby na pevnu Hoppediz 😅 -lebo zase som nechcela kupovat aj ring sling aj klasicku satku -to by som zruinovala rodinny rozpocet 😅

sulky
24. jún 2010

@lucinka83 , aj ja som za elasticku satku pre male babeno, uz som to tu pisala vela krat, najviac sa mi pacila sleepy wrap, peto som si ju objednala do eshopu. Mala som viacero znaciek, liliputi sa mi zdala menej kvalitna. Zdalo sa mi ze sa skor vytaha. Ta sleepy wrap nieje trickovina

klaudia74
24. jún 2010

@sulky keď monr písala, že v liliputi nosila 9 mesiacov a bola spokojná, tak až taká zlá nemôže byť... 😉

sulky
24. jún 2010

sleepy wrap je pružnejší, takže netreba nechať žiadnu vôľu pri viazaní. šatka sa zaviaže natesno, úplne na telo .Je pružná do všetkých strán, takže bábeno tam stačí už len strčiť. Vďaka svojej pružnosti však nie je vhodný pre väčšie deti. Ale to mi nebvadilo, lebo sme prešli na ergonomický nosič 🙂

sulky
24. jún 2010

@klaudia74 , jasne, nie je zlá, len sa mi v tej SW lepšie nosilo malé mimčo