Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kkl82
11. máj 2012

@skrecok asi myslis liliputi ergonomicky nosic? alebo maju aj vak? na tvojom mieste by som sa rozhodla vyskusat najprv satku a vak/nosic az neskor. ja som sa tiez bala viazania a razne som odmietala satku, vzdy ked na nu prisla rec. tak som si kupila baba sling, ze bude jednoduchsi. akurat, moj krpec sa od narodenia nerad nosil lezmo, ale vzdy rad vo zvislej polohe oprety o rameno alebo hrudnik. a tak ked sme objednavali nieco z amazonu a zbadala som uplne bezkonkurencnu cenu na didymos satku, tak som sa rozhodla, ze vyskusam. doteraz nemam preco lutovat, akurat som si zabezpecila este aj elasticku satku. s nou je manipulacia oproti pevnej o nieco jednoduchsia, aspon na zaciatok je to super. viazania sa netreba bat, je to naozaj velmi jednoduche, dokonca nasukat drobca do satky je omnoho jednoduchsie ako do baby vaku alebo nosica. raz uviazes podla navodu a na druhykrat ti to pojde aj same 😉 a flexibilita nosenia je neporovnatelna v prospech satky. mam aj manducu, ale satky mame radsej...

skrecok
11. máj 2012

@kkl82 nie, nemyslela som ergonomicky nosic ale babyvak:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Alebo radsej elasticku satku:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

Ja viem, ze klokanka alebo nosic nie je pre novorodenca... Ked sme kupovali nosic ked mal maly 2,5 mesiaca a zistila som, ze je to este pre neho este skoro. Chcem aby to malo makucke, pohodlne, ale zaroven prakticke. Vacsinou to budem nosit po dome, nie vonku lebo rodit budem v septembri a uz bude chladnejsie...

zuziatko
11. máj 2012

Ahojte

chcem sa opýtať podľa čoho viem akú dlhú šatku potrebujem ??

kkl82
11. máj 2012

@zuziatko podla tvojej konfekcnej velkosti a uvazov, ktore chces viazat. pri malom babatku budes pravdepodobne viazat kriz s kapsou, takze tu minimalne 420 cm vyuzijes. tabulku najdes napr. tu (na stranke uplne dole): http://www.noseniedeti.sk/babysatky/storchenwie...

kkl82
11. máj 2012

@skrecok ok, nevsimla som si, ze liliputi maju aj vak 😉 ako som uz pisala, satka je flexibilnejsia a mozes aj male babo uviazat do zvislej aj horizontalnej polohy, kym vo vaku mas len horizontalnu (teda, babo lezi). mojmu sa vo vaku lezat teda nepacilo (vadilo mu, ze sa hlavicka opiera o vak) a tak dufam, ze moj babasling vyuzijem neskor, ked uz bubo bude vediet sam sediet.
a mimochodom, su aj nosice, kt. sa daju pouzivat aj pre novorodeniatka od 3,5 kg, napr. manduca alebo ergo s novorodeneckou vlozkou. ale zase, tam mas len zvislu polohu a babo nemoze lezat.
takze vsetko hovori v prospech satky :D pozeram, ze si zo Senca, ak mas cas, zbehni do BA, su tam viacere obchody, ktore predavaju aj satky aj vaky aj nosice (napr. latkovky.sk, latkoveplienky.sk). tam ti vsetko poukazuju, vysvetlia a mozes si vyskusat s babikou.

zuziatko
11. máj 2012

@kkl82 ďakujem 😉 😉

skrecok
11. máj 2012

@kkl82 Jej, dakujem. Nevedela som, ze su aj v BA, blizko tam kde chodim k Dr. 🙂

lillianx
12. máj 2012

Zaujimalo by ma, ci ste niektora absolvovali nejaky, akykolvek, kurz viazania a ako ste boli spokojne. Alebo ako ste sa ucili viazat. Dakujem za reakcie.

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lillianx
13. máj 2012

@monr no ved jasne, podla netu aj ja. ale v poslednej dobe uvazujem, ci u nas su nejaky schopni instruktory, lebo som vsimla v ba vela satkarov v poslednej dobe, ale vacsinou nemaju poriadne naviazane. ono ked to niekoho nebavy tak velmi aby stale skusal, nema ho kto opravit, tak ani nemusi vediet co a ako. a obcas sa aj mne nepodati, hlavne ked skusam nieco nove. ale sa tesim, ze tu je tolko "nosicov" ;)

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katpetdo
13. máj 2012

Ahojte,

mam Moby elasticku satku, syn ma 3 mesiace a zacal ju bojkotovat kvoli teplu. AKo zvladate satkovanie v lete? Ktora z pevnych satiek je najvhodnejsian a leto? SOm clovek, ktory sa velmi poti, tak by som ocenila nieco v com vydrzime obaja.

Uvazy trenujem podla netu, ale stael mam pocit, ze to nerobim dobre, lebo ma po chvili zacne dost boliet chrbat. MAly vyzera byt ulozeny spravne, gulaty chrbati, zadok podsadeny, len mne to nie je pohodlne a to ma len 5kg

lillianx
14. máj 2012

@katpetdo Ahoj. ono mozes mat naviazane spravne, ale pokial mas citlivejsi chrbat, nezbyknutu, moze to boliet. Zavisi to i od tvojeho zdravotneho stavu. Moze byt problem v uväze, ale to tazko takto posudit. Kedze mas drobca este celkom lahkeho (relativne) tak by som odporucila nejaku tenku primesovu satku s lanom, al. hodvabom. Podla vysky planovanej investicie 😉 Ale je ich tona a tazko poradit co konkretne. Mozno keny si povedala ake mas presnejsie predstavy o cene, dizajne... . A na lan pozor, lebo su aj niektore poriadne hrube satky s lanom na tazke batolata. Este ma napadlo, ze kopec mam si pochbaluje satky s merinom pre ich termoregulacne vlastnosti.

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ansira
22. máj 2012

@lillianx https://www.modrykonik.sk/fotoblog/elinka27/alb... nech sa páči, jednoduché to je ako facka 🙂))))

ansira
22. máj 2012

@lujza123 hm..šit?!? už aj ja som nad tym rozmyšlala, aku látku odporučaš? ty si šila z čoho, z akej látky? ďakujem

lillianx
22. máj 2012

@ansira to vobec nechapem k comu bolo? reakcia na co?

ofelieee
22. máj 2012

přidávám se k tématu nošení v létě. Pořídila jsem si tenoučkou merino látku, že bych nám z ní ušila nosící tričko a bodyčko - nemáte někdo zkušenost? Je to výrazně lepší, než bavlna? Kubovi je děsný horko už i v těchhle dnech, a to bude ještě o hodně hůř...

ansira
22. máj 2012

si sa pýtala, či sme absolvovali kurz viazania, alebo ako sme sa naučili viazať šatku, tak som ti poslala link, mne to pomohlo aj tie komentáre, vysvetlovanie tiež bolo pre mna užitočné 🙂

lillianx
22. máj 2012

jaj tak. no akurat si myslim, ze tibetan a budha su uplne nevhodne pre deti, ale to je na inu debatu. zaujimala som sa preto, lebo stretavam vacsinu mamin so zle uviazanou sakou, tak ma zaujimalo, ako to.

@ofelieee merino je super, mala ma body aj gate a nie je spotena. vlna ma termoregulacne vlastnosti, rozhodne lepsie ako balna v lete. aj pre seba sa chystam teraz nieco, asi tiez sit.

kkl82
22. máj 2012

@ofelieee rovnaky postup som si vymyslela aj ja. merino uz mam kupene v 3 farbach a moja je mama zajednana na sitie gatusiek a bodyniek pre maleho a letnych saticiek pre mna... dufam, ze si svihne a mozeme skusat uz coskoro 😀

lillianx
23. máj 2012

@kkl82 to mas usper, moja mam sila kedysi perfektne, venovala sa tomunod detatva, ale uz sa jej nechce. Nebavi ju to. Za to ja mam novy stroj a idem na to sama. Len mam strach strihnut do merina, najprv si zohnat strih a skusit na niecom lacnom...to uz je ale tema mimo 😀

ofelieee
23. máj 2012

@lillianx 🙂 taky se mi před prvním střihnutím do merina vždycky zvědne tep. Díky za radu, jdu do toho

lujza123
23. máj 2012

@ansira ja som nasla doma take stare hrube pevne platno velmi podobne tomu z coho bola kupovana satka. Tu som mala pozicanu a prilis dlhu tak som ju moc nepouzivala. Som len obsila okraje nabatikovala a bolo.

kkl82
24. máj 2012

@lillianx mamina je vyucena krajcirka, ale nezivi sa tym uz dobrych 20 rokov, sije len pre seba, ked si nieco nevie kupit podla svojich predstav. zvykla sit aj mne, kym som bola mladsia. vravi, ze detske veci su jednoduche, lebo netreba take elaborovane strihy. som jej odniesla jedno bodynko a jedny gate, ze podla toho sit, len trochu vacsie a ona mala strih hotovy za par minut. tak dufam, ze aj to sitie este zvladne 😀

kkl82
24. máj 2012

@lujza123 nebojis sa tej batiky, ze to bude pustat farbu? sice mas uz vacsie dieta, ale aj tak...

kkl82
24. máj 2012

baby, a este otazka, dnes mi prisla didymoska. je taka farebna paskovana, z druhej ruky, a chcem ju oprat, len ju nechcem prat samu. myslite, ze bude pustat farbu, alebo mozem risknut oprat s inymi vecami?

cacika
24. máj 2012

ahojte,
snazim sa viazat batoh na chrbat s 5 mes. bábom (9,5 kg) do pevnej satky hoppediz a po chvili nosenia mam pocit ze malej modraju nozicky. moze jej zle prudit krv? na chrbte si sedka pokojne, nevyzera nepohodlne. viem ze cez net sa tazko radi, ale aspon mi skuste napisat vas nazor, kde by mohla byt chyba v uväze? snazim sa viazat dost napevno, lebo predsa len na chrbte si ju nemozem aj rukami podopriet... ked ju nosim vpredu tak sa to nestava, len to ju uz zas nevladzem.

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
24. máj 2012

@kkl82 nie nebude..po batikovani (ja to batikujem v hrnci) latku vyber a namoc do studenej vody a prilej ocot..to tu farbu zakonzervuje
Ja som malej batikovala vsetko ruzove (okrem bodicie) od malicka a no problem