Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

crysmile
28. apr 2011

@dlabinecka dakujem za radu... 🙂

bihan
28. apr 2011

@crysmile novorodenec potrebuje aj pri KsK menej miesta ako veľké dieťa v dvojitom kríži, lebo veľké dieťa má aj väčší objem, aj ho musíš spustiť trošku nižšie, aby ti nezavadzala hlavička.

crysmile
28. apr 2011

@bihan diky, nemam skusenost, tak sa radsej pytam 🙂 dufam ze to budem s takym malym prckom vediet viazat...

adkaa
28. apr 2011

caute kocky, prosim vas, ak mate skusenosti, poradte. mam doma storcha leo ale premyslam nad ellevill satkou. su take krasne 😵 Len niekde som citala, ze su skoro rovnake, co sa materialu a hrubky tyka, len ellevill viac klze, zase inde baby pisali, vraj ellevill je tensia a vzdusnejsia na leto. tak neviem. chcela by som nieco tensie na leto, lebo storch leo sa mi zda hruby, alebo si to len myslim a vsetky satky su take iste? Zeby to tkanie? A este otazka: ktoru ellevill-zaru alebo jade? dakujeeeeem 🙂

pipi31
1. máj 2011

Zdravim, chcem sa cosi opytat... Je pravda, ze satka sa da vyuzit aj ako hojdacka? Akym sposobom? Mate skusenosti? Mam doma Storchenwiege, dlzku vyse 4 m, neviem presne... Vdaka!

roo
1. máj 2011

@pipi31 videla som taky obrazok, kde satka bola uviazana na kuchynskom klasickom stole, uzol bol hore, dieta spalo v satke pod stolom, na dlazke bol polozeny matrac. Ale vzhladom na sirku satky (cca 70 cm - mam inu znacku), to bude tak pre male mimco, ktore sa moc nevrti...
Podla mna sa to da tak uviazat aj na detsku postielku 😉

pipi31
1. máj 2011

@roo waw, no, musim hladat, to je celkom super napad.

sulky
1. máj 2011

@pipi31 , ja mam tu istu satku, ale dlhsiu. V lete sme ju uviazali pod pergolu alebo o 2 stromy, a hojdacka bola na svete. 🙂

monr
2. máj 2011

@pipi31 ja mám tiež leo, a to visí pod poschodovou posteľou naviazané ako tie ležiace hojdacie siete. Prípadne občas uviažem na hrazdu do dverí ako normálnu hojdačku a vzadu zopnem kancelárskymi štipcami,

pepsyna
3. máj 2011

ahojte kocky, chcem sa spytat ma niektora z vas skusenosti so satkami amazonas?uvazujem nad nou, najma koli cene, no velmi do tych satiek nevidim, nemam skusenosti..no hladam nieco, co mi velmi neodlahci penazenku 😉

bihan
3. máj 2011

@pepsyna ak nechceš veľmi odľahčiť peňaženku, tak sa pozri do bazáru. Podľa mojich info sú amazonas veľmi hrubé a ťažko sa doťahujú.

zuzanockamt
3. máj 2011

@pepsyna na tvojom mieste by som volila bazarovu hoppediz alebo storchen

pepsyna
3. máj 2011

@bihan dakujem, pozerala som aj bazar, no vacsinou som nasla len elasticke, popripade ring sling....a aku znacku by si mi poradila?

pepsyna
3. máj 2011

@zuzanockamt hej nad tou storchenweige uvazujem aj ja, no nenasla som v bazariku velmi pekne farby.. 😅 som asi moc narocna 😒

bihan
3. máj 2011

Ellevill, Didymos, Storchenwieg, Hoppediz....každá z nich je dobrá, len niektoré modely sú ešte lepšie 😀

zuzanockamt
3. máj 2011

ja mam vzor inka, mam ju aj v albume ... aj ten vzor anna co je v bazari je celkom pekny

pepsyna
4. máj 2011

@zuzanockamt ta tvoja je krasna..ta anna sa mi pacila, no ked som videla tvoju 😅

lenadka
4. máj 2011

@pepsyna ja mam annu a je dobra, naucila som sa nou viazat, tie pruhy pri viazani pomahaju /najst okraje satky, kontrolovat polohu dietata ci je v strede a tak/ 😉 malu som nosila od prichodu z porodnice a prezila to 😀 to je dobra satka, nesklame 😉 a ta trvanlivost, fakt nezmar satka 😉

hajanka
6. máj 2011

@bihan mohla by si prosim poslat link na tie Toodle Bugz? pls. thx.

ludka78
6. máj 2011

@pepsyna ak nemas penazi nazvys aj šanami je dobra satka skus na nosime
my nosime sa v storchenwiege inka 😉 ...kupili sme ju v bazare.

hajanka
6. máj 2011

Skusene satko-viazacky co poviete na Moby? celkom sa mi paci.
Co odporucate pre 7 tyzdnove babetko? Material, pripadne aj presne ktoru znacku. Je ich tolko, ze neskuseny si nevie vybrat, alebo nema podlho coho vybrat.
rozmyslam nad Mobi. Alebo Ellevill?? Ale neviem ktoru...

hajanka
6. máj 2011

alebo este Liliputi?

pepsyna
7. máj 2011

@ludka78 a ty si mala tu sanami?lebo som pocula, ze sa tazko utahuje a dlho trva, kym sa zanosi

emjee
7. máj 2011

@hajanka zalezi, ci chces ist hned do pevnej satky, alebo si trufas len na elasticku
ja som zastanca pevnych, top vyber je didymos, storchenwiege, hoppediz, ellevil

hajanka
7. máj 2011

@emjee no to ja prave neviem naco si trufam, lebo som ziadnu este nikdy nemala 🙂 neviem ani ktora je pre 7t babetko najvhodnejsia.

emjee
7. máj 2011

@hajanka ako som uz pisala, ja som zastanca pevnych satiek 😉

ludka78
7. máj 2011

@pepsyna sanami ma kamoska, a aj som v nej nosila, bola uplne v pohode a svoju funkciu plni velmi dobre ;) ide tu uz len asi o to, kolko si ochotna do toho vrazit 🙂

hajanka
7. máj 2011

@emjee ano to som citala, mohla by si napisat aj dovod? Preco je sa ti zdaju pevne satky lepsie ako elasticke?

emjee
8. máj 2011

@hajanka https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...
Tkaná pevná šatka = najuniverzálnejší nosič
možno nosiť vodorovne aj zvislo, vpredu, na boku aj vzadu, aj 2 deti súčasne
možno v nej dojčiť
vhodná od narodenia do 3-4 rokov
rozloženie hmotnosti bábätka na obe ramená aj pás nosiaceho pri symetrických úväzoch
ďalšie využitie ako hojdačka, prikrývka, deka
nutnosť naučiť sa úväzy
veľkosť sa vyberá podľa konfekčnej veľkosti nosiaceho a podľa typov úväzov, ktoré s ňou plánuješ - od 3,1 / 3,6m na batoh do 5,2m všetky úväzy pre konf. veľkosti nad 48
pozor, každá značka má vlastné veľkostné tabuľky, niektoré do celkovej dĺžky šatky zarátavajú oba cípy šatky (Ellevill), niektoré len jeden cíp (Didymos, Hoppediz, Storchenwiege), niektoré žiaden
výber značiek, farieb a materiálov (bavlna, biobavlna, bavlna s lanom, konope, vlnou, bambusom, kašmírom, alpakou, ramie ...) je naozaj pestrý, stačí pogoogliť

Elastická šatka
vhodná od narodenia do ca. 6 mesiacov
úväzy nemusia byť úplne dokonalé ako pri tkanej šatke a aj tak netlačia
menej typov úväzov ako pri tkanej šatke
veľkosť +/- 5m pri všetkých značkách

bihan
8. máj 2011

Jeden Fr výrobca šatiek Jeportemonbebe (JPMBB) uvádza, že ich šatky sú vhodné až do 18m...neviem, či tým myslia francúzske krevetky, ale tá značka je tu veľmi obľúbená aj pre väčšie deti.. rada by som ju ostestovala, lebo napr. ja si neviem dať rady so správnym podsadením zadku na chrbte s pevnou šatkou.