Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

monr
6. dec 2011

@gabrielkap na kolísku je super KsK von a dvojitý kríž 😉

crysmile
6. dec 2011

@monr nevies poradit nejaky kojo uvaz? mne v koliske nechce byt, tak neviem ako to riesit..

monr
6. dec 2011

@crysmile kľudne KsK, trošku úväz povolíš, dáš nižšie, a môže papkať. skús, uvidíš, či sa osvedčí 😉

crysmile
6. dec 2011

@monr moze byt KsK vo vnutri? a KsK vonku sa da pouzit napr. aj tak, ked idem niekam po obchodoch a viem ze ho budem vyberat? lebo dvojity kriz je pre mna komplikovany..

katpetdo
6. dec 2011

ahojte chcela by som si kupit satku, podla vsich odporucani pevnu. kedze dieta ma prist na svet v marci hodila by sa mi radsej nejaka do tepleho pocasia. viete mi poradit. prehlad v znackach by som mala ale ako je to s hrubkou a priedusnostou netusim. Som clovek, ktory teplo horsie znasa, tak by som si rada kupila taku v ktorej mi nebude velmi teplo. Dakujem

crysmile
6. dec 2011

@katpetdo ja som si kupila bavlnenu, som spokojna - storchenwiege albert.. maly sa narodil v auguste a nebolo nam teplo.. jednoducho seba menej oblecies alebo dietatko alebo ked sme teraz vonku tak dam na neho viac vrstiev, na nozicky hlavne a kapsu na to ochrannu.. viem ze su primesi s hodvabom, vlnou, atd, ale ja mam rada bavlnu..

monr
6. dec 2011

@crysmile skús obe, ktoré sa ti bude lepšie povoľovať. KsK von je super na chodenie von, keď potrebuješ vyberať, necháš naviazané na sebe, potom si už len podoťahuješ.

@katpetdo no vzhľadom k tomu, že chceš do tepla, tak by bolo možno fajn s prímesou vlny, či merina, a pokiaľ by nebola moc hrubá, tak ju využiješ aj v lete, dobre odvádza pot.
značky, didymos, storch, nati, ellevill, hoppediz. Top značky. S vlnenou prímesou robia Didymos a Nati. Popezeraj si aj stránku nosenideti.cz , tam v diskusii je o každej značke kvantum popísané, ľahšie sa ti bude rozhodovať. 😉

katpetdo
6. dec 2011

@monr
@crysmile dakujem za odpoved. mozem dalej studovat. uz mam pocit, ze mi hlava praskne z tolkych info 🙂

crysmile
6. dec 2011

@katpetdo a este prid medzi nas latkarky a to budes mat isto hlavu ako balon..

katpetdo
6. dec 2011

@crysmile no zacalo to diskusiami na MK a preklikala som sa postupne aj inde a uz si pripadam niekedy dost stratena.

byvaju aj nejake skolenia o viazani? pohybujem sa medzi BA a TT. Nemam totiz vo svojom okoli nikoho, kto by satkoval a nejake prakticke rady by sa hodili

zfidorka
6. dec 2011

@katpetdo na latkovky.sk si najdi cast prezentacie, 14.12. poobede tam bude ich poradkyna, poradi aj so satkami 🙂

katpetdo
6. dec 2011

@zfidorka dakujem, akurat vtedy mam cas 🙂

bocianka
6. dec 2011

ahojte, moja malinka ma 7 tyzdnov a strasne ma laka nosit ju v niecom 🙂 vy ste proficky, prosim poradte, citala som, ze pre zaciatocnicku a male babo je lepsia elasticka satka, je ich vela, mam problem vybrat :( este by ma zaujimalo, ked ju nosim na rukach, tak sa furt kruti, ze jej musim neustale menit polohu, vydrzi mi podla vas v satke? ci to je o zvyku? potesili by ma vase rady, dakujem

crysmile
6. dec 2011

@bocianka ja sice nie som profik, nosim v satke od dvoch tyzdnov maleho.. v pevnej.. naucit sa to da, peniazky nie su nazvys, tak som sa to naucila proste utiahnut a netreba mi eslasticka.. ono to aj tak vydrzi len do urcitej vahy.. monr vyssie hodila hlavne nejlepsie znacky, tak skus popozerat..

vilkakatka
7. dec 2011

Ahojte, nepredava niekto bundu na nosenie babatiek ... vo februari cakame tretie babatko ... satkovala som aj obidve starsie deticky, len teraz potrebujem na vrch nejaku bundicku ... ak by niekto ponukal, prosim napiste mi IP. Dakujem 🙂

gabrielkap
8. dec 2011

@monr
@crysmile
dakujem pekne, pomohli ste mi, snad sa naucim viazat aj do kolisky 😉

monr
8. dec 2011

@vilkakatka skús pozrieť na nosenideti.cz v bazári, kočky zvyknú predávať. niekedy sú ozaj fajn ceny. 😉

vilkakatka
9. dec 2011

Monr ... dakujem urcite kuknem 🙂

dobromila
10. dec 2011

@bocianka
Ahojte, mám na predaj elastickú babyšatku čokoládovohnedú, zn. Moby, cca. 4,5 m dlhá, nepoužívaná často, takže vo výbornom stave.

bocianka
10. dec 2011

@crysmile dik za radu a ty mas konkretne ktoru?

bocianka
10. dec 2011

@dobromila ahojky, aka je cena? 🙂

dobromila
12. dec 2011

@bocianka poslala som Ti IP 😉

elinka27
12. dec 2011

ja mam na predaj didymos indio,dlzka 4,7m prirodnej farby, ak by mal niekto zaujem blizsie info IP, taktiez baby zo Serede a okolia chcem vam dat do pozornosti, ze robim prezenatcie a osobne poradenstvo viazania satiek a nosicov, taktiez mam aj svoju webovu stranku, kde sa dozviete o akciach a pod. taktiez blizsie info cez IP.Je moznost aj zakupit satky cezomna.

crysmile
12. dec 2011

@bocianka ja mam pevnu storch albert.. a som veeelmi spokojna, dobre sa mi viaze s nou..

duratlicka
19. dec 2011

Ahojte, chcem sa opytat, nevadi, ze ma babatko v tej satke taku nabok hlavicku? Nejak sa mi to neda stiahnut pri hlavicke, ked to mam uviazane tak do kriza na stred. Mala sa tvari, ze jej to nevadi, spi ako zarezana, len aby si nejak chrbticku neskrivila.

monr
19. dec 2011

@duratlicka ako nabok myslíš? že sa akože pozerá do jednej strany? či jej padá hlavička nejako nabok?

duratlicka
19. dec 2011

@monr ma opretu hlavicku o moj hrudnik (malo objemny😀), ale nema ju zarovno s chrbatikom ale tak padnutu nizsie.

duratlicka
19. dec 2011

@monr Pozeram tie uvazy a asi by bolo lepsie to zaviazat na kolisku do kriza s kapsou, kedze mala ma len 2 tyzdne a nevie drzat hlavicku.

monr
20. dec 2011

@duratlicka ak jej budú vyhovovať kolísky, tak hej, inak vo zvislej polohe ju môže mať nabok, ale v jednej osi ako chrbátik. skús popozerať návody na nosenideti.cz je tam kopec videí a v diskusii v sekcii úväzy je tiež kopec odkazov. neboj, dopilujete, a bude super 😉

zuzanamolnarova
22. dec 2011

@monr ahoj, chcela by som sa na pár vecí spýtať. som totálne začiatočníčka. Kúpila som si pevnú šatku Šanami má dĺžku 4,5m. Túto tému som našla len teraz, keď už šatku mám doma. Spravila som zle, že som kúpila túto značku? Aký máš na ňu názor? A chcem sa spýtať vieš mi poradiť nejaký úväz v ktorom bábo sa pozerá na svet. Naša veľmi rada kuká okolo seba. Dnes sme vyskúšali úväz kolísku - ale tá sa nám nepáči, lepšie sa cítila v kríži s kapsou vo vnútri. ďakujem za odpovede. 🙂