Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

matja
22. dec 2011

@zuzanamolnarova - ahoj Zuzka, stretli sme sa tu, aj ja rada sledujem túto tému 🙂 Ja iba k tým úväzom, kým odpovie @monr. Bábo v nosičoch nesmie pozerať na svet. Také polohy sú pre jeho chrbticu nezdravé. Preto aj všetky klokanky, kde bábo je chrbtom k mame, sú pre detičky veľmi nevhodné. V ergonomických nosičoch a v šatkách sa nosia detičky v takých polohách, ktoré sú pre ne zdravé - tváričkou k mame alebo v kolíske...

crysmile
22. dec 2011

@zuzanamolnarova aj ja nosim v ksk vnutri.. a maly nazera stale.. aj dnes ked sme spolu robili suhajdy, aj ked to bolo tazke, lebo on krutil hlavou dolava doprava, a on stale robi s nozickami, kyva hore dole.. perpetum mobile 😀

monr
22. dec 2011

@zuzanamolnarova tak najprv k šatke. aký máš šanami? novšie typy sú celkom v pohode, čo som čítala recenzie, celkom dobrý pomer kvalita versus cena. Napíš, popátram čo sa bude dať.
k noseniu, ako písala @matja (super to napísala) čelom von isto nosiť nie. ak sa jej nepáči kolíska, môžeš nosiť zvislo, buď Kríž s kapsou alebo dvojitý kríž, sú naj podľa mňa. treba dbať, kým nedrží poriadne hlavičku, aby jeden pruh hlavičku istil. Ak veľmi drobec zvedavý, tak potom úväz na bok http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=... tu ich je dosť popísaných.
ešte je dôležité, pri každom úväze musí mať drobec ruky dnu v šatke, von by sa mali dávať, až keď samé dieťatko sedí.
kľudne sa pýtaj, je nás tu viac, čo sme nosili, prípadne ešte kapánek nosíme 😉
OT: sa teším budúci týždeň budem mať v blízkosti bábo, tak hádam sa nechá nosiť 😉

zuzanamolnarova
22. dec 2011

@monr ďakujem pekne za odpoveď. potom ako som sa nato opýtala, pokukala som linky na nete a našla som len jeden úväz tvárou k svetu, ale, keď píšete (@matja), že to nevhodné pre bábo, radšej ho nebudem skúšať.
viď:

https://www.youtube.com/watch?v=HViDt0oXmnM

Máme túto šatku http://www.noseniedeti.sk/babysatky/sanami/sana... 🙂 diky aj za pátranie 😀

duratlicka
23. dec 2011

@monr Prosim Ta, ako mam tu satku dotiahnut tak, aby bol horny okraj na pevno? Ide o ksk vnutri. Stale mi ten horny okraj odstava a mala ma tu hlavinku taku doskrcanu - zapadnutu☹ Nejak sa to neviem naucit poriadne uviazat.

monr
23. dec 2011

@duratlicka ja som zvykla uvoľniť uzol, a dotiahnuť ten lem, čo som potrebovala dotiahnuť, už keď som šatku preložila cez hlavu, lebo keď som to naviazala, a potom len pretiahla cez hlávku, tiež odstávalo, tak som to poriešila takto. skús, či sa podarí.

paula_1
28. dec 2011

@zuzanamolnarova pekne tam vidno ako to dieta "visi za rozkrok" - to naozaj nie je vhodne.... 😉

labutka
28. dec 2011

@duratlicka pozri aj sem, su tam nejake videa na viazanie www.latkovky.sk/navody-na-viazanie , viaze ich kocka odtialto z MK spravila aj fotoknihu o noseni www.cewecolor.cz/soutez-2011?search=411072-377215
. Ak ti mala nedrzi poriadne hlavicku, mala by ju mat podopretu. Ked je poskrucana, neni to dobre...

zuzanamolnarova
28. dec 2011

@paula_1 taaak asi niečo robím zle, poradíš mi prosím ťa ako to odstránim, ako by som mala uviazať šatku aby mi dcérka nevisela za rozkrok ☹ diky

zuzanamolnarova
29. dec 2011

ahojte, trápi ma to, že asi niečo robím zle 😉 , keď mi pauli_1 napísala že moja malinká visí za rozkrok a to nie je vhodné. Viete mi poradiť čo mám alebo čo nemám robiť? Som začiatočník a každé rady nám pomôžu zdokonaliť sa 😀 od toho sa bojím aj šatkovať ☹
prihodím aj link na fotky
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zuzanamolnar...

Ďakujem

zfidorka
29. dec 2011

@zuzanamolnarova paula reagovala podla mna na to video z youtube, kde je dieta uviazane tvarou dopredu 😉
tu su popisane chyby
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94
dolezite je aby bola satka od kolienka po kolienko, zadocek bol nizsie ako kolienka (tvorili pismeno M) a chrbatik bol zagulateny...
z fotiek co som v blogu to vyzera podla mna ok (pre tvoju ruku nevidno detailne, skontroluj si tie veci co som pisala v predchadzajucej vete)... 😉

zuzanamolnarova
29. dec 2011

@zfidorka diky, tak som zle pochopila príspevok od pauli 🙂 😝 Preštudujem si článok ktorý si uviedla. ešte raz ďakujem, trošku si ma ukludnila 🙂

crysmile
29. dec 2011

@zuzanamolnarova mne sa zda ze na fotkach nema az tak podsadeny zadocek, skus jej zobrat predkolenie, teda lytka do ruk, kazde do jednej a nozicky nadvihni a viac akoby zatlac babo, mozes viac podsunut tu latku pod ritkou, mala by sa jej trosku viac zagulatit ritka a trosku viac by som upevnila hlavicku, ale to ja, nemam rada ked sa odtiska odo mna..

paula_1
29. dec 2011

@zuzanamolnarova tak tak myslela som to video 😉 a najlepsie "podsadenie" dosiahnes tak ked spodny lem kapsy jej povytiahnes smerom k brusku ak chapes co sa snezim povedat 😅

veronika1610
30. dec 2011

poraďte mi, prosím úväz pre sedemtýždňovú zvedavú babuľku, vonku zvláda ksk vonku, vždy zaspí, ale doma chce pozerať, šponuje sa a plače. na rukách chce byť stále - buď papá, alebo sa nosí, aj v noci chce spať len na mne, okrem toho má asi mierny reflux, horizontálne polohy jej vôbec nevyhovujú - ani v babyvaku. ďakujem

monr
30. dec 2011

@veronika1610 na rukách ju nosis v akej polohe?

veronika1610
30. dec 2011

rôzne, najčastejšie tak bokom ku mne, hlavičkou sa opiera o moje rameno, ale aj čelom dopredu, bruškom ku mne je len vtedy, keď chce spať

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
baskaj
31. dec 2011

Kočky, vedel by niekto porovnať šatky Storchy a Ellevillky? Ktorá z nich je tenšia, mäkkšia, menšie uzly, pohodlnejšia, nezničitelnejšia...?

monr
1. jan 2012

@veronika1610 ak ti môžem poradiť, nenos ju tvárou do sveta, bude mať veľa podnetov, a môže ju to časom unaviť. pokús sa ju nosiť viac k sebe, potom aj šatkovanie nebude problém.

veronika1610
1. jan 2012

@monr to by som len privítala, keby ju niečo unavilo 😀 Ja viem, že to nie je dobre, v šatke ju tak nenosím, len občas na rukách. Saška na 7 týždňové bábo veľmi málo spáva, možno takých 12h denne a spí veľmi nekľudne, max. 2 hodiny v kuse. Som trošku nešťastná, že jej nerozumiem, neviem čo chce, možno má fakt priveľa podnetov, preto je nekľudná. Našla som toto http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/66 , myslíš, že je to v pohode?

mimka147
3. jan 2012

Ahojte chcela by som si kupit babysatku,nakolko maly je velmi ale naozaj velmi placlivy a trapi nas aj brusko.najradsej zaspava na rukach,ale nakoko ma v 1mesiac a 3tyzdne a uz vazi 6kg je to pre moje ruky a krize makacka,,,lenze na trhu je tolke mnozstvo,ze som v tom uplne stratena a neviem podla coho vyberat,,,chcem vas velmi pekne poprosit,nevedeli by ste mi poradit aky druh satky je najlepsi...dakujem moc maminky 🙂

monr
5. jan 2012

@veronika1610 ten úväz je fajn, ale taká kolíska sa dá naviazať aj z dvojitého kríža alebo KsK a je to pevnejšie, nemusíš istiť rukou
@mimka147 v tvojom prípade by som išla už do pevnej šatky. naj na trhu sú didymos, nati, hoppediz, storch, prípadne ellevill. je fajn kúpiť aj nejakú spod ruky, zvykne bývať dobre zanosená (pozor ale ako bola praná, žehlená). viazať naučíš v pohode podľa netu, alebo niekoho ak máš poblíž, kto šatkuje. no a z tých čo som ti dala je potom viacero prímesí, najľahšie udržiavateľná je bavlna. no a farieb je na výber až až

lulu19
9. jan 2012

ahojte baby chcem sa opytat mam nosic-mei-tai moj maly v tom neche byt ak by mal niekto zaujem nech sa my ozve dakujem

janulkan
10. jan 2012

ahojte, rozhodla som sa kupit si satku - hladala som najlepsi pomer cena/kvalita (z recenzii co som nasla) a z toho mi vysla Hoppediz dublin alebo Storch Johannes...ktoru by ste mi odporucili, mne osobne sa podla farby viac paci hoppediz dublin...a ako citam prispevok je lepsie zadovazit si pouzivanu? alebo dokazem aj sama ako zaciatocnik zabehnu novu satku? dakujem za odpoved

monr
10. jan 2012

@janulkan ani jednou nič nepokazíš. novú si dokážeš zanosiť, budeš často nosiť, zavianočkuješ ju, (

https://www.youtube.com/watch?v=aXdxJ17vgWc

), prípadne si ju dáš ako plachtu na posteľ, alebo budete sedieť na nej na gauči, prípadne ako hojdačku 😉 ono to zas netrvá tak dlho, ako napríklad pri šatkách s prímesou ľanu či konope.

janulkan
10. jan 2012

@monr a este taky detail, podla toho co som citala, tak by mi mala stacit velkost 4,6m - mam 176 cm (velkost mam 40-42), manzel 185 cm? mne od toho hoppedizu mierne odrazdalo to ze pisali ze je hrubsia ako ostatne, co ale zase nemusi byt na skodu v zime asi 🙂

monr
10. jan 2012

@janulkan veľkosť by ti mala stačiť na bežné úväzy,
ten hopp je hrubší, to je pravda, ono je to o preferenciach, niekto má rád, keď má hrubšiu šatku, niekto zas preferuje tenšie. najideálnejšie by bolo skúsiť, len to by som musela byť milionár, aby som skúsila všetky, čo sa mi páčia, a že ich je dosť 😀 😀 😀 😀

lillianx
15. jan 2012

@janulkan no male babo v tensej satke nebude take stratene, hrubsia satka je zase nosnejsia pre vacsie deti. S tensou sa aj trocha lahsie viaze si myslim. Ale ako pisala monr, je to o preferenciach a tie zistis az nosenim. Kiez by som ja mohla skusit vsetky co ma zaujimaju, napr nejaku zaru od niekoho z BA? Mozem pozicat nieco na oplatku, ale stacilo by mi na chvilku naviazat nech zistim co a ako. 😀

salemi
16. jan 2012

Mohli by ste mi poradiť, mám 170 cm a nosím veľkosť 42, chcem si kúpiť šatku Storchenwiege. Bude mi stačiť 4,6, alebo mám kúpiť 5,2?