Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

cherry1981
4. sep 2012

Baby poradte mi chcem si objednat satku didymos a neviem najst stranku na ktorej by ju mali ☹ Poradte stranku z ktorej satku objednat, mali ju na eskrina ale prislo mi emailom, ze tu co chcem ja nemaju iba v modrom ju maju a ja chcem pre dievcatko, cize ja modru nechem ☹

sacvi
4. sep 2012

@cherry1981 Ahoj, koukni sem jestli nemají 🙂 www.branakdetem.cz

kkl82
4. sep 2012

@cherry1981 ked uz objednavat z ciech, tak skus rovno didymos.de, postovne z nemecka ta vyjde 18 eur, ale satku mas do 2-3 dni doma. z ciech posta vychadza cca 10 eur a satka pride za 1-2 tyzdne, podla dostupnosti... pripadne skus najst este niekoho, kto sa s tebou posklada na postovne (skus forum na nosenideti.cz).

kkl82
4. sep 2012

@cherry1981 pripadne este amazon.de, nemaju sice vsetky modely a farby, ale postovne je 13 eur a tiez to mas do 3 dni doma...

tatiana75
14. sep 2012

ahojte,
baby poradte ako chranite deticky v satke alebo nosici proti chladnemu pocasiu.
DAKUJEM 😉

ivanka.7
15. sep 2012

@tatiana75 mam taku kapsu navrch, da sa aj kupit, mne ju usila jedna kocka na fleri. Je to softshell - takze nepremokne a neprefuka, ak nie je vyslovene plust (ja mam softshell bundu a nikdy mi nepremokla) a zvnutra je flis, takze aj hreje. Vyslovene do minus zimy to nie je, ale tam zas ratam, za malu lepsie obleciem, teraz ju do satky strkam v obycajnom overali alebo bodynku a teplakoch.
Tymto ma zakryte telo, no a hlavu, ked velmi fuka, tak si zabori mne do bundy alebo sa schova na hrudi, ved nie je hlupa :D a ked zaspi, tak cez nu prehodim tu kapucu tej kapsy a je vybavene 🙂

jeny9999
18. sep 2012

ahojte baby, chcem sa opytat: chcem si zaobstarat satku na nosenie.. ale zaujima ma, ci ked si babo zvykne na satku, ci sa bude chciet vozit v kociku.. nechcem satku ako nahradu za kocik, planujem ju pouzivat hlavne doma 🙂 no mozno si ju zamilujem natolko, ze ju necham na sebe cely den 😀

veronika1610
18. sep 2012

@jeny9999 to nezavisí od teba, ale čo za pani riaditeľku sa ti narodí, stredná dcéra bola rada aj v kočíku aj v šatke (šatku mala radšej), ale najmladšia "vedúca" zobrala kočík n amilosť až teraz (10mes.), keby som nemala šatku, celú zimu sa von nedostanem, alebo len z hrozným revom 😉

veronika1610
18. sep 2012

@tatiana75 pod manželovou bundou 😀 stačil mi len taký tenučký overalček a čapica

jeny9999
18. sep 2012

@veronika1610 ale myslis, ze mladsia nemala rada kocik, lebo si tak zvykla na satku?

veronika1610
18. sep 2012

@jeny9999 nie, od narodenia proste kočík nechcela, skôr bola v kočíku ako v šatke, lebo ja kolísky nejak neviem viazať, ale po 3 týždňoch revu išla do šatky a bol kľud

ivanka.7
18. sep 2012

@jeny9999 ja som tiez mala malu od narodenia v kociku (bola som po sekcii a viazania kolisky som sa bala) a az neskor som v zufalstve skusala satku a aj s tou to bol prve tyzdne boj. Takze mala nechcela ani jedno ani druhe, ale rozhodne rychlejsie sa upokojila v satke. Teraz chodim na prechadzky prakticky len so satkou, kocik vytahujeme prilezitostne a cakam na prehodenie do sportovej casti a verim ze ju zaujme pozeranie do sveta :D vertikalny uvaz je pre nu to prave, vidi na ludi aj na svet z rovnocennej pozicie, takze sa na nich usmieva a ked sa unavi, tak si zabori hlavu do mna a spi. A ja som ovela flexibilnejsia a este aj posilujem :D

kkl82
18. sep 2012

@jeny9999 u nas bol kocik od narodenia poriadne trapenie, maly v nom nechcel vobec byt. u nas prechadzky vyzerali tak, ze sme ho museli najprv uspat a potom polozit do kocika a pri tom trpnut nech sa neprebudi. ked sa prebudil, tak zas polhodinovy ritual na uspanie a dalsia skuska... proste sme chodili von, len ked sa toto vsetko podarilo, planovat sme absolutne nevedeli. ked sa mi vonku v kociku nahodou zobudil, tak zas, vytiahnut, prebalit (kazde jedno pocurkanie hlasil revom), nakojit, uspat a zas do kociku, aby sme prisli vobec domov...tak sme chvilu ani nekocikovali a mnohokrat sme chodili von len kazdy druhy den, alebo sme boli iba na balkone. ked som si zaobstarala prvu satku, tak zrazu bolo vsetko ok. ani plienka mu tak nevadila a vydrzal sa prechadzat po vonku aj dve hodinky. doteraz ma radsej satku ako kocik, ale odkedy sme vytiahli sportiak, tak tu prechadzku s tatinkom nejak "pretrpi" 😀, hlavne nech ma v kociku vela hraciek. pevne verim, ze este aspon trochu ten kocik vyuzijeme, lebo tatinka triafa slak, ze tak drahy kocik a nic z neho 😝 takze to naozaj zavisi na tom, ake bude dieta. ja este teraz niekedy zavidim mamickam, co pol dna kocikuju...

ivanka.7
18. sep 2012

@kkl82 presne... mne nevadi, ze sa mala satkuje, lebo je to sikovne, ale vzdy ked vidim fesi nahodene maminky, ako sa prechadzkovym krokom presuvaju po sidlisku, pripadne odstavia kocik, sadnu na lavicku a citaju si... tak im trosku zavidim :D to ja musim byt vzdy nahodena v trekovych sandaloch alebo teniskach (aby som ani nahodou nezakopla), najlepsie mat nohavice (aby sa mi sukna nezamotala, pripadne nevyhrnula pri gymnastike s dietatom) a nejake funkcne tricko (rozumej vhodne na dojcenie v uvaze, pripadne take, v ktorom sa mozem dobre spotit :D)... a tak :D
A momentalne potrebujem oprat satku a rozmyslam, kde zozeniem na ten den susenia druhu, lebo bez satky som uz ako bez ruky :D

ivula7
18. sep 2012

@kkl82 @ivanka.7 aj tak si myslím, že ženy a aj muži nosiaci svoje deti majú čaro, ktoré sa nedá s kočíkom porovnať (aj keď kočík nezavrhujem 😉 A buďte dievčatá rady, ak máte živé deti, aspoň viete že ich máte 😉 Teda ja by som sa bez mojej energickej bomby asi nudila, že jo 😀

kkl82
18. sep 2012

@ivanka.7 preto mam tych satiek 6 😀 a aj to som uz nejake predala...

ivanka.7
18. sep 2012

@kkl82 nepokusaj pokusitel, dnes ti to ide :D

veronika1610
18. sep 2012

@ivanka.7 my sa už nosíme v nosiči, je to šikovnejšie, lebo saška chce ísť každú chvíľu von a zase naspäť, ale šatku mám odloženú ako relikviu, aj som si myslela, že ju predám, ale neviem sa s ňou rozlúčiť, dve deti som v nej nosila 😀

ivanka.7
18. sep 2012

@veronika1610 my mame doma aj manducu aj sity mei-tai 🙂 manducu pouziva manzel, mei-tai sem-tam ja, ale este malo, lebo zadny diel ma vyssi a siaha jej trosku az na krk a potom nevidi tak dobre, takze ho mam nudzovo, ked ju potrebujem viazat pomaly vo vytahu.. a tento mei-tai ma na pase pracku, nastaveny ho mam na seba, takze je to kusok rychlejsie ako satka 🙂 ale inak satka... len po dnesnej prechadzke je zas katastrofalne ocumlana :D

ivula7
18. sep 2012

@veronika1610 ... a možno sa v nej vynosia aj vnúčatá 😉

kkl82
18. sep 2012

@ivanka.7 my mame tiez manducu, ale od prichodu satiek do nasej domacnosti, je dost zanedbavana. tata sa sam neodvazi, ale uz sa parkrat pokusil a pacilo sa mu. tiez som rozmyslala, ci ju nepredat, ale nakoniec som si uvedomila, ze ona sa presne este zide, ked bude bubo vacsi a bude chciet hore-dole. zatial mi satka vyhovuje viac, prave kvoli tomu, ze mi lepsie "sadne". nemam rada tie popruhy na nosicoch, najma tie na ramenach 😖
a musela som tie satky nakupit teraz, chapes, este maximalna materska a tak 😀 akonahle prejdem na rodicak, tak by mi uz bolo luto vyhodit peniazky 😝 mam par krasnych kuskov, mozno nevynositelnych, no v kazdom pripade odlozitelnych pre dalsie babo, resp. pre ich babo 😀

ivanka.7
18. sep 2012

@kkl82 mne sa prave nechce manducu prestavovat, tak je nastavena na manzela, on moju satku nepouzije, lebo mam 4,2m (on by sa do nej podla mna vosiel, ale jemu sa nechce viazat :D), takze ja som spokojna... a mei-tai je zalozny 🙂 ale keby si potrebovala nejaku satku zanosit, len povedz, cestne vratim :D

diapozitiv01
20. sep 2012

ahojte, nemate niekto nahodou skusenosti so satkou od Je porte mon bebe co je dostupna na strankach www.jeportemonbebe.com?? Dlzka je 5m, sirka 70cm, 95% bavlna a 5% spandex.

kkl82
20. sep 2012

@diapozitiv01 vidim to prvykrat, ale vyzera ako vsetky ostatne elasticke v tom istom zlozeni... nosnost uvadzaju do 14kg, co by mohlo byt zaujimave, no tazko povedat, ci aj realne. pri elastickych satkach velmi dolezite, aby satka netahala a nerezala uz po 3-4 mesiacoch. lebo niektore slubuju nosnost 6kg, ine 9kg a niektore az 15kg, pri cca tom istom zlozeni. sice to materialovo utiahnu, ale pocitovo sa v tom uz od cca 6-7 kg nosit neda. sirka 70 cm je pri elastikoch skor ojedinela, len tazko povedat, ci je nutna, najma kvoli tej realnej nosnosti. aby sa ti nestalo, ze budes mat vzdy vela latky a kym bude babo vacsie, ze by sa ti ta latka aj zisla, tak uz v nej nosit nebudes. a to nasite vrecusko sice vyzera prakticky, ale tiez si neviem predstavit, co by som tam davala. mozno len tak capicku, navleky, pripadne slintacik... mobil a kluce urcite nie 😖
osobne by som sa priklonila radsej ku klasike moby, alebo by som sa dala na odskusanie novinky od ellevilu - tkany elastik merino air. ta druha je 50% merino vlna, ktora ma super termoregulacne vlastnosti ci uz v zime alebo v lete. ked som sa pytala na nosnost, v eleville mi napisali, ze realne do tych 10-11 kg, ale ze unesie aj tazsie... alebo to riskni a kup si tuto jpmbb a aspon zreferujes 😉

moniaak
25. sep 2012

Ahojte vsetci!🙂 Zacali sme sa nosit v satke a zda sa mi to zatial super vec. Na malu posobi magicky a vzdy sa v nej upokoji (ked pretrpi viazanie) a zaspi, aj ked je prave vybuvana. Zaujimalo by ma ale...nemoze to predsa skodit vyvoju chrbatika? Viem, ze pisu ze nie, ze je pre dieta tato poloha prirodzena, ale ja ju mavam vo vertikalnej polohe, lebo v koliske sa jej nepaci a to sa mi zda ze je dost zataz, ze ma tu vahu akoby na krizoch. Co si myslite vy? Ako dlho moze byt babo v satke? Lebo mala tam vydrzi aj dve a pol hodiny spat. Nie je to dlho? A este...mam trochu problem s nozickami, stale jej vyklzaju von a nechce ich mat tak, ze kolena na urovni pupku a potom jej akokeby visia. Nie je nato daka finta? V dvojitom krizi najma sa mi to nedari.

diapozitiv01
26. sep 2012

@kkl82
Som pozerala ten ellevill air merino, asi pôjdem do toho. Ten predsa je so zmesou toho merina a neni to len čistá bavlna ako pri jpmb. Dĺžka je 5m a šírka 70cm. To by mi mohlo stacit.
Uz len nech malinka príde na svet a ideme satkovat 🙂

diapozitiv01
27. sep 2012

Objednaval uz niekto satku ellevill cez ich stránku ellevill.com? Akurát čítam podmienky no a vyzera to tak že to musí ísť cez colnicu a zaplatiť treba DPH dodatocne...

ivanka.7
27. sep 2012

@diapozitiv01 ja sa chystam, ale este som to nestihla, ale @kkl82 s nimi ma skusenosti

kkl82
27. sep 2012

@diapozitiv01 ale nieee, cez colnicu to nepojde. norsko sice nie je v eu, ale patri do europskej bezcolnej zony a jednotnej danovej unie. mne od nich prisla satka pred dvoma tyzdnami (hodnota 140 eur) a nic. teda okrem toho, ze ma prekvapilo, ze bola za 3 dni od objednavky doma 😉. myslim, ze aj ine baby to tu davnejsie spominali, ze nic neplatili.

diapozitiv01
27. sep 2012

@kkl82
Joj tak parada, uz kuk ten air merino. Dakujem za tip. Dufam že budem spokojna. A ty máš aký druh?