Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

dugyna
24. máj 2012

caute kocky idem kupit satku prosim na leto je ake najlepsia
chcem urcite didymos a nejaku asi zatkanu ale neviem co zvolit ci lan, vlnu alebo hodvab
dakujem za tipy

lillianx
24. máj 2012

@dugyna no podla toho ake mas velke dietatko, vsetky su fajn na leto. len vacsina hodvabnych didymosov (nie vsetky) su na tazsie dieta nie velmi nosne. a zas niektore lany od didy su az prilis tlste na leto a pokial nemas velke batola, tak ti take netreba. vlna je super, ale didy nemam merino len obyc a niekoho moze kusat. takze lepsie ak si konkretne vyberies co sa paci a zistis ci je vhodna. alebo das moznosti, lebo je ich velmi vela. hlavne teda limitky. napos aspon pre ake elke babo.

lillianx
24. máj 2012

@lujza123 ja by som si dala na to velky pozor, lebo to, ze sa ti zda, ze satka nepusta, neznamena, ze sa z nej v malych mnozstvach nemoze dostat skodliva chemia do styku s babatkom. napr. aide satku caso cumle, alebo ked sa spoti a vobec. farby kt. nemaju atest na deticky do troch rokov by som vobec na satku pre mimi a ani na oblecenie pre mimi nepouzila. dcera ma ekzem a viem, ze staci ak som raz vyprala v nevhodnom prasku, napriek dvojitemu plakaniu a uz bola vyhadzana. a to by som tiez inak nezistila, ze tam nieco ostalo v tkanine. ocot sice farbu ustali, ale ja by som to rozhodne neriskovala. pouzila by som farbu kt. reaguje s vlaknom za studena, podla materialu.

zitaje
24. máj 2012

@dugyna ja som mala indio s lanom (tusim 40%?) a sice bolo na omak hrubsie, ako napr. storch Anna, ale bolo ovela vzdusnejsie, mne maximalne vyhovovalo, len uz dlhsie nemam koho nosit 😅

dugyna
24. máj 2012

@lillianx akurat ta par krat uz citam na noseni deti.cz 🙂
malu bohuzial od decembra nenosim..ostalo mi raz zle velmi a odvtedy ju len na ruky vezmem a chodime peso,
lebo mi aj tvrdne brusko.
cize to budem potrebovat pre novoska...na leto...mam doma hoppe cairo 4,6 v tom nam s Miskou bolo teplo velmi, a minule leto sme nosili didy indio ultramarine super ale mokra satka aj my obe..ale zase nosili sme sa hodne a dlho tu satku mam velmi rada..teraz je z nej hojda 🙂
uz co som citala na nosinideti.cz tak som vylucila hodvabne a kasmirove -koli praniu, flakom..a asi by som sa bala o satku...a dalej aj koli tomu rezaniue na ramenach ci smykaniu /nakolko u nas nosi aj man
zel/
cize konktretne uz zvazujem z klasickej ponuky indio - bud s lanom alebo konope , alebo z limitky robert 50/50 lan/bavlna alebo fialove jasterice 50/50 konope bavlna

dugyna
24. máj 2012

@zitaje to bolo take biele so stalej ponuky alebo nejaka limitka?
a v lete ako poitili ste sa moc ci ok?

zitaje
24. máj 2012

@dugyna limitka to bola, indio rosenholz, taka staroruzova s prirodnym.
No, jasne ze sme sa potili, ale ovela menej ako v Anne, lebo to Indio je tak tkane, ze je take ako keby riedke, vzdusne. Ja mam aj oblecenie na leto rada lanove, je prijemnejsie ako cista bavlna.

dugyna
24. máj 2012

@zitaje 🙂 vdaka, takze o nieco viac vedie lan 🙂
nakoniec vidim ze sa budem rozhodovat medzi Le robert s lanom a indiom s lanom 😀

lillianx
24. máj 2012

@zitaje wow rosenholz, to by som brala hned.
@dugyna vraj lan je trocha jemnejsi ako konope. ale inak na novoska si si vybrala take dost nosne a tym padom tlstejsie satky. odkial chces brat, z nd? alebo odtialto? a teda o ziadnych konopnych gekonoch neviem. len o bavlnenych a lanovych. a teda ja som mala bavlna, hodvab, ramie...tie boli na novoska aj teocha vacsie diet a na leto super, ale nezohnatelne len tak. ak sa ti vsak pacia tieto, kludne si vyber. ja by som nejaky tensi lan este zvolila na male miminko.

lillianx
24. máj 2012

@lillianx pisem ako hotentot, ak nieco nepochopis, ozvi sa 😀

dugyna
24. máj 2012

@lillianx http://didymos.de/ tu su v zalozke liitovana edicia konopne
taky filovy su a su tam aj kruzky a elipsy
hej je to nosna ale myslim ze ju budeme pouzivat vkuse aj az to 7mes 🙂, a ja nemam rada rezanie ramien to bol dovod vylucenia hodvabnej a aj to pranie...my satky pouzivame aj kedsa prebalujeme niekde vonku , a dalej sme aj BKM..cize to by bol vacsny problem to pranie a neviem co so skvrnami by sme robili a kedez muzovi viazej satku viacmenej ja zle by sa mi to viazalo a nechem aby ho rezali ramena...
preto som zvolila tie dve ze bud konope alebo lan..a indio mam doma ultramarine a je v nom neje teplo ako v hopper cize uz len vybrat ci indio alebo LE 😀
zvazovala som vlnenu tetroit ale maju max. len 4,6 dlzku :(

lillianx
24. máj 2012

@dugyna pozor, to nie su gekoni, to je satka urobena z mixu roznych vzorov, co doteraz didy mal. elipsy, gekoni, indio, nino...vsetko na jednej satke. tak ja som za lan alebo roberta. neviem co z toho je jemnejsie, nosne su obe, robert mozno viac, ale zas indiovy vzor je dost pohodlny. v tomto. mozno skus odbornicky na nd, lebo ja som nemala ani jedno z toho. 😉

dugyna
24. máj 2012

@lillianx hej to viem ze je mix vsetkych vzorov a to sa mi velmi paci...ale mozno ju nemaju uz...lebo na didymos.com nie je....ale viac som tiez naklonena lanu....bohuzial na roberta som zatila na ns nenasla referencie...

lillianx
24. máj 2012

@dugyna trwba sa priamo spytat. indio ci robert pre novoska a snad niekto odpovie. ja netusim.

dugyna
24. máj 2012

@lillianx spravila som na ns novu temu...nech napisu referencie na roberta
aje ked osm ho nasl uplne detilne na vlakna odfoteny na zahranicnej stranke a paci sa mi cim dalje viac :P
mania
a to som mm povedala ze toto je posledna satka 😝 no neviem neviem

dugyna
24. máj 2012

@lillianx tak som nasla toto Didymos Robert – 50% linen

New Didymos Limited Edition.

Cotton Blend with 50% Linen, this is a perfect wrap with summer on the way. The lightweight cross twill, Double fabric contains a blend of 50% organic cotton and 50% linen.

With the grey coloured linen on one face, and the light blue cotton on the other one, the double face fabric clearly shows the natural irregularities of linen.

Linen for summer

With its temperature and moisture regulating caracteristics, linen is perfect to wear during hot weather. Classical summer dresses or tropical suits are typically made from linen or linen blends.

Baby slings and wraps made from cotton/linen blend are easy to care: they can be washed at 60°C but have to be spinned on gentle cycle. Use liquid detergent only as washing powder may affect the linen fibre. The reason for this lies in the structure of the fiber itself.

a este kdesi ze je to brat satky rosalina 🙂

lujza123
25. máj 2012

@lillianx tiez ma to napadlo ze s batikou opatrne ale vyskusala som a nebol problem...ja som vse batikove pred tym ako to mala Lucka na sebe aspon 3 x este oprala takze to nepustalo. A to ti poviem ze ona ma velmi citlivu plet, doteraz perieme v detskom prasku, avivaz (tiez detsku samozrejme) znasa az posledny rok, cez zimu jej stacili dva dni u babky v pancuskach od cinana na to aby sa jej cele nohy obsypali exemom.
Ako s malickym babetkom do 6 m by som takto neexperimentovala, mala uz tych 7-8 mesiacov ked som skusila batiku

lillianx
25. máj 2012

@dugyna tak ho ber, rosalinda je tiez pekna, ruzovo-siva pre dievcatko. ale vsetky tieto lanove vlastnosti ma i to indio 😀

dugyna
25. máj 2012

@lillianx 😀 no sak to uz sa len rozhonut , a na tetvoiku nevies nieco?

zfidorka
25. máj 2012

ake mate skusenosti s ellevill zara? ja som mala didymos indio, ale zara sa mi pozdava viac, zda sa mi tensia a prijemnejsia...

lillianx
25. máj 2012

@dugyna teviota si vsetci pochvaluju, takze ak chces vlnu...kludne. ja som tiez uvazovala nad vlnou na leto, ale chcela som Nati a merino, no nakoniec vyhralo to, ze Aide uz je dost tazka a tak chcem lan.
@zfidorka zary su super, ale neviem ci tensie ako india, lebo indii je tona roznych hrubok. ale zarenku som nemala, india mam velmi rada, zial posledne co mam chcem poslat do sveta.

dugyna
25. máj 2012

@lillianx tetvoia som vylucila koli noseniu na holo. takze ostalo uz len indio s lanom zo stalej ponuky alebo robert z limitky

zfidorka
25. máj 2012
klaudia74
25. máj 2012

Ja mám indio OSLeinen - limitovaná, červeno-čierna s ľanom 40 % a som veľmi spokojná. Trošku sa v nej potíme keď sú horúčavy, ale len tam kde sme nalepení na seba s malým, jeho chrbát ešte nikdy nebol spotený, ani keď mal 3 vrstvy šatky na sebe.

dugyna
25. máj 2012

@zfidorka ja ho mam tiez a som spokojna aje ked zaru som nedrzala.ale indio ultramarine by som nedala 😀

lillianx
25. máj 2012

@zfidorka ultramarin je krasny, mne sa paci asi naviac z indii zo stalej. jedine koral sa mi paci viac, ten uz ale v stalej nie je. hold, keby bol koral s lanom.... 😀

lillianx
25. máj 2012

@zfidorka inak mna by mozno este lakali tie nove zary s lanom. mozu byt super

zitaje
25. máj 2012

@kkl82 presne taka 🙂

lillianx
25. máj 2012

@zitaje krasna je, teda okana v satke i satka. a stale si myslim, rosenholtz by som hned brala. mala si si ju nechat pre deti. ja necham nakoniec, nech podedia po mne. mozno budu tiez nosit 😎