Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

tymothy
1. feb 2010

Ali, jak kdy. Někdy usne klidně na 2 hodiny a někdy si jen tak zdřímne a hned je zase čilá...

emjee
1. feb 2010

M. tiez niekedy chrape v satke aj 2 hodinky a niekedy len podriemkava

katka.carska
2. feb 2010

Tymotha, Jandy dakujem 🙂

ludmilabb
2. feb 2010

ja v satke zatial len uspavam a potom prekladam do postele, inak sa mi da co to aj porobit ked je v nej, ale uz si tak vydobija svoje, ze ked z urciteho miesta odidem, na ktore sa pozerala a pacilo sa jej, tak spusti reeev napr. do chladnicky alebo k oknu 😝

ali_ali_1510
5. feb 2010

ahojte,referujem ze nasa mala si celkom pekne a rychlo zvykla na babysatku- no chcela by som o niecom poradit. ako som uz pred tym spominala,mala neznasa ciapky a ked ju nosim tak ju nemozem prikryt ,uz si vie drzat hlavicku (3m,2t)ale ked zaspava tak hlavku si nechce dat na moju hrud,ale ju ma odtiahnutu a tak jej ju podopieram,ked zaspi tak jej ju hlavku opriem- nemoze jej to nejak uskodit?a tiez niekedy ked sa prebudza alebo vrti, tak si tu hlavku zase vyberie. a tak musim zase podopierat. viete mi k tomu nieco poradit?

tymothy
5. feb 2010

Ali, když ti usne, tak ji tu hlavičku zajisti šátkem - klidně si ji opři o hruď a tu stranu šátku, která je k ní nejblíže ji přes hlavičku přetáhni - pokud ti to nepůjde, tak ten šátek trochu povol. Tohle ji snad vadit nebude, když spí. 🙂

jaandy
5. feb 2010

ali
aky uvaz pouzivas? predpokaldam ze kriz s kapsou vnutri...mas asi malu velmi sikovnu a pasie ti konicky, nic si z toho nerob, hlavne davaj pozor aby mala podsadeny zadocek, kym je hore tak ju nechaj nech posiluje krk trosicku ale nechaj jej dostatok latky za krkom mozes skusit aj vytiahnut trosku na temeno, ked zaspi tak ju isti pruhom latky z kriza, kludne jej daj nabok hlavku a pretiahni jej ten pruh cez hlavicku, deti sa menia o mesiac bude vystrajat ine veci 😀

...este mozes skusit zrovnat rucky pozdlz tela, lebo predpokladam ze sa opiera o rucky a odtlaca sa

katcok
7. feb 2010

ahojte baby vedeli by ste mi poradiť viažem syna na kríž s kapsou vnútri, ale mňa z toho bolí brucho, akoby som dostala koliku... máte aj vy takú skúsenosť?

zuzujan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolitka08
9. feb 2010

Na zaklade mojich skusenosti aj maduca typ , liliputi typ a piccolion su velmi uzitocne avsak kazdy/a sluzi inemu ucelo a zavisi, co hladas. Vyhodou piccolion je napr. ze pouzitie je ovela lahsie , ziadne kruzky, haciky, ci pripinacky, dietatko je v prirodzenej pozicii, tato satka je omnoho financne dostupnejsia a vzhladom k tomu, ze sa pouzivat az do 15 kg tak v pohode aj 1,5 rocne dieta v nej mozes nosit.

emjee
9. feb 2010

na zaklade mojich skusenosti vsetky sluzia tomu istemu ucelu - noseniu dietata

ale teda piccolion vyskusanu nemam, to priznavam, no vadia mi tieto veci:
- na stranke nemaju uvedene, z coho ta satka vobec je (kedze sa kupuje na velkosti ako tricko - to je tam doslovne napisane, mam pocit, ze to bude tiez nejaka trickovina)
- na stranke maju napisane, ze je do 14 kg (manduca je do 20, tkana satka do myslim 25kg)
- podla tych obrazkov sice je dietatko v spravnej polohe, ale vobec nema oporu chrbatika a najme hlavy (satka ide popod pazuskami) - z toho pre mna vyplyva, ze ho treba neustale rukou istit, co pri manduci alebo tkanej satke urcite nemusis (a neviem si predstavit zivsie dieta nosit v tomto)

lolitka08
10. feb 2010

emjee ved to tam maju napisane ze je to 100% bavlna, moja dcera je super ziva utaha aj 3 dospelakov a je v tom pohode, znamej syncek ma ADHD a jedine v tejto satke vydrzi aspon pol hodiny vkuse. ach diky za postreh tak ano do 14kg a nie do 15 kg. Male babo davas do satky ako do kolisky a preto je uplne prirodzene hlavicka opreta. Emjee nerob uzaveri a hodnotenia ked si nevyskusala, to nie su fatky len tvoje vlastne uzavery. Mala som manducu, liliputi som tiez vyskusala a aj jednoduchy nosic Chicco , vela roboty, velmi komercne a vobec nie stylove. Npariklad boli sme na dovolenke a isli sme na jednu slavnost mala som spolocenske saty a vies si predstavit nahodit na seba taky nosic? vyzeralo to naozaj smiesne. V satke piccolions to bol ovela elegantnejsie. 🙂

emjee
10. feb 2010

lolitka moj krpec bol v satke v uvaze koliska len jeden jediny raz, a nepacilo sa mu, odmalicka ho nosim zvislo - tak v satke ako aj v manduce nemam problem mu zafixovat hlavicku, aby mu nepadala dozadu - to je fakt
na obrazkoch co som videla piccolion takato fixacia hlavicky nie je znazornena
ostatne veci co som napisala, som jasne napisala, ze nemam vyskusane, ze len kukam na stranku a pisem co mi vadi podla obrazkov / popisu - takze ano su to moje vlastne uzavery
ja osobne som bola na svadbe s tkanou satkou a bolo to stylove
a ked uz sme pri tej komercii, povedzme si teda aj o cene - piccolion 49 eur, hoppediz 4,6m 63 eur (4m 59 eur), mei-tai (velmi jednoduche ergonomicke nositko) 35-50 eur, ine ergonomicke nositka od 65 eur do ca. 110 eur - to vsetko ceny za nove na slovenskych eshopoch, pouzite (alebo nove zo zahrancia) sa daju kupit ovela lacnejsie

lolitka08
10. feb 2010

emjee ja len 'cumim' ja neviem ci sme na roznom nete alebo co, ale pokial viem piccolions je 19 eur a mali akciu 2 za 49 eur tak neviem kde vidis 49 eur cenu za. Myslim, ze velmi rychlo robis uzavery bez toho aby si si presla detaily. Fixacia hlavicky je prirodzena, ako by si sa citila, keby tebe zafixovali hlavu? pokial viem tak piccolion ma 3 druhy jemnych vrstiev, vratane spevnenej vlozky. Cielom mojho prispevku bolo poukazat aj na to ze v ergonomickom nositku a napr. v peknom obleceni to musi vyzerat velmi smiesne. Proste mi to nejako nesedi. Preto by som radsej volila takuto satku.

alenk
10. feb 2010

myslim ze pod fixaciou emjee myslela nejaku oporu hlavicky malych deti, ked este hlavicku nedrzia, a neskor napriklad ked ti dieta zaspi, tak mu nenechas hlavu odkvecnut na bok - tkanu satku potiahnes cez hlavicku a krasne mu ju drzi a moze spinkaaaaat 🙂

emjee
10. feb 2010

lolitka prepac, na tej stranke kde som pozerala bolo este v case, ked som pisala prispevok uvedene 49 eur - teraz je pri jahodovej uvedene 19,90 a pri cokoladovej 49,- eur
o tom velmi smiesne si dovolujem polemizovat - aj ine nositka maju krasne farebne kombinacie, to ze sa nepacia tebe, este neznamena, ze sa nedaju skombinovat s peknym oblecenim (btw. piccolion u nas ponukaju az! v dvoch farbach, podmienky dodania, postovne a dalsie srandy na stranke uvedene nie su)
ano fixaciou som myslela prave oporu hlavicky pre male alebo spiace dieta
ak sa ti paci piccolion tak ju budes nosit nezavisle od toho, co si o tom mysli niekto iny, len by ma este zaujimalo, ze ako casto v tom nosis a co pri noseni robis

busni
15. feb 2010

ahojte, prosim vas o radu, mam tyzdnove babatko a chcela by som zacat pouzivat nosenie v satke. aku satku pre take male dietatko odporucate tie, co s tym mate skusenost? citala som ze asi elasticku satku, ale tych je tiez vela znaciek. dakujem za radu 😉

maly_prcek
15. feb 2010

Z elastických je nej MaM a Moby...

maly_prcek
15. feb 2010

prodávám oranžový Moby, používaný 3m...

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30133717&tab=9

aquilka
15. feb 2010

busni, ak si kúpiš elastickú, je asi úplne jedno ktorú značku, pretože v nej budeš tak či tak nosiť do cca. pol roka a potom prejdeš na pevnú šatku alebo nosič. Elastické Moby a Hoppediz sú podobné, MaM Eco je menej elastická, najviac elastická je asi Liliputi, tá je za najlepšiu cenu. 😉

emmka3
15. feb 2010

busni, ja mam Moby a spokojnost ... maleho nosim v nej doteraz, ma cca 9kg a ma nosnost do 13kg, takze to este veru vyuzijeme a kupili sme ju, ked mal maly cca 2 mesiace 🙂

alenk
16. feb 2010

a moze sa take malinke nosit aj v pevnej satke?

emmka3
16. feb 2010

alenk, ja si myslim, ze ked dobre uviazes, tak mozes nosit aj pevnej satke ... podla mna, elasticke satky su dobre pre zaciatocnicky, resp. mozu im ulahcit ucenie sa viazat, ale kludne mozes zacat aj s pevnou, sak takych satkarok je vela, co mali hned pevnu ...

aquilka
16. feb 2010

Môžeš. 🙂 Potrebuje to možno trošku viac trpezlivosti a cviku, ale keď si rozhodnutá nosiť v šatke, tak ti to určite pôjde. 😉

maly_prcek
16. feb 2010

Jo, určitě jde i v pevném... Ale ten elastik je takový krásně měkučký, příjemný, je tenký a fakt se bezva váže. Já jsem byla ráda, že jsem ho na začátek měla. Ta látka je přesně na malé mimčo, na kolíbky ideál. Pevný chce fakt už víc cvik, třeba kolíbka se mi s ním váže nic moc, oproti elastiku.

alenk
16. feb 2010

dakujem baby, maly prcek, ked tak hovoris, mozno zainvestujem do dvoch teda, najprv elasticku a potom pevnu. no, este mam chvilu cas tak uvidim.

maly_prcek
16. feb 2010

Ale třeba je to rukama 🙂 Zkus nejdřív elastik a uvidíš. My pak přešli na nosítko, malý je těžký a tak nosí spíš můj muž a ten šátek nezamotá. Pevný jsem si nadělila až teď k narozkám "na doma", malý se totiž chce furt nosit... Má 7,5kg. Ale i v elastiku se mi nosí furt super i při téhle váze, úvazy vepředu asi taky líp. Pevný byl spíš do budoucna (nosím v něm úvazy na bok a na záda)... 🙂 Nejradši bych si nechala oba, elastik i pevný, ale to mi doma už neprochází...🙂

Moby můžu doporučit, Mam mi přijde podobný. Ty hodně pružící bych asi nebrala, mně přijde, že pruží hodně i ten Moby a to je z pevnějších... Když nesu dýl, bývá prověšený...

terezita
16. feb 2010

tak ja mam taky elastika a pevny. v elastiku nosim jeste ted, taky 7,5kg. mam MaM a pohoda. me leve ruce maji ale s vazanim pevneho stale problemy.. 😀
a jinak jsem do vybavy prihodila jeste mei tai a parada! obavam se, ze za chvili odsunu satek uplne na druhou kolej..

busni
16. feb 2010

vdaka za rady, skusim teda tu elasticku moby. a mozem mesacne dietatko viazat aj na kriz s kapsou von alebo len na kolisku? mne sa ten kriz lepsie pozdava.

emjee
16. feb 2010

busni mozes aj ksk - len treba poriadne istit hlavicku (moj krpec nechcel byt v koliske ani za svet, ale ja som mala pevnu satku od zaciatku)