Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kelila
16. mar 2010

Bihan, a ja som si myslela, že tenšia je Jade. Pôvodne som chcela hodvábnu ellevillku, ale tá bola beznádejne všade vypredaná. Musela som sa poobzerať po tenkej, pretože si neviem vôbec predstaviť nosiť Ondríča v Hoppedizke na jar. Potili sme sa obaja strašne, teraz v zime. My ju používame často aj doma. Malý je taký závislák na nosení v šatke.

Narazila som pri hľadaní na holandskú stránku http://slings-and-things.nl/index.php?main_page....
A ja som chcela Jade fog, a ona ju ponúkala za 61 EUR, čo je fantastická cena. Ani na chvíľu som neváhala a vôbec neľutujem. Nedá sa porovnať.

bihan
17. mar 2010

Kalila, hodvábnu Ellevillku len pred pár dňami začali predávať na originál stránke. 😉

bihan
17. mar 2010

Teda nie, až od pondelka ich budú predávať 😀

emjee
17. mar 2010

a mozete porovnat ellevill s didymosom indio?

gabrielkap
17. mar 2010

aku satku mi poradite na leto? a aku mate skusenost, staci dlzka 4,1 m resp. 4,2 m na kriz s kapsou pre velkost 38?
chcela by som nosit dieta v satke od narodenia, radsej by som pevnu ako elasticku.. neskor by som chcela aj manducu..
a neplanujete niekto predat taku satku?
dakujem..

musko
17. mar 2010

gabi, ja som chorá z tejto a asi ju budem objednávat, majú aj na www.brnakdetem.cz
http://slings-and-things.nl/index.php?main_page...

bihan
17. mar 2010

Emjee.. ja bohužiaľ veľmi nemôžem, Indio som videla len u kamarátky, nenosila som v ňom, ale keď mi prišla Jade, napadlo mi, že sa naň veľmi podobá (materiálom a to moje aj farbou 🙂), ale presné porovnanie nemôžem dodať.

minea
20. mar 2010

Prosím o radu, jsem úplná začátečnice, v šátcích se zatím moc nevyznám. Ráda bych si pořídila elastický šátek na letního novorozence, jaký model byste mi doporučily? Je nějaký významný rozdíl mezi levnými a drahými šátky?

jaandy
20. mar 2010

minea
rozdiel je viac nez vyznamny 🙂
elastik by som kupila moby ale v lete ti v elastiku bude dost teplo 🙂

gabrielkap
na leto tenku 🙂 na novoska hodvab, ramia od didymosu alebo tenky zakar, tanke indio, vatanai, co sa ti paci 🙂 a velkost podla tvojej konfekcnej velkosti (mne pri 42ke stacila 4ka dost dlho)

zfidorka
22. mar 2010

jaandy - takze na leto elestik neoporucas? ja som tiez chcela na novorodenca radsej elasticku, kvoli jednoduchsiemu viazaniu...

minea
22. mar 2010

Já ten elastik přece jen zkusím, jako začátečnice nechci začínat s pevným, aby mě to neodradilo 😅.
V čem je ten Moby lepší než jiné šátky?

mneme
22. mar 2010

zfidorka, ja som si elastik nekupila aj kvoli tomu, aby som sa hned naucila viazat s pevnou satkou a nemusela to cele absolvovat potom este raz so zivsim dietatom. ale novoska aj tak vacsinou davas do uvazov, ktore si urobis predtym, vacsie dietko sa mi lepsie nosi v uvazoch, ktore uz viazem s nim. inak, aj ked mas kvalitnu pevnu satku, je tkana tak, ze je pruzna a nie je to nic komplikovane.

zfidorka
22. mar 2010

elasticku satku by som chcela preto, ze neskor by som kupila nosic... minea, presne ako ty by som volila elastik, aby sa lepsie viazalo...

sarai
22. mar 2010

ahojte, mate niektora skusenost s tymto babyvakom? mne sa pozdava asi najviac http://nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=75, ale ja sa v tom nevyznam.

minea
22. mar 2010

sarai, ten babyvak jsem měla půjčený, ale neosvědčil se nám - dcera v něm nechtěla být, vždycky tam tak nějak moc hluboko zapadla a byla hysterická. Ale třeba jsem to neuměla správně používat, nevím

emjee
22. mar 2010

sarai nie som tu na mk jedina s dietatom, ktore vyslovene neznasa polohu v koliske a potrebuje odmalicka byt "na stojaka" - takze ja moc na babyvaky nie som 😔

musko
23. mar 2010

sarai - moje dieta tiež neznášalo v šatke ležiacu polohu - takže od cca 5 týž viažeme vertikál pevnou šatkou :o)

jaandy
23. mar 2010

no vies, ja v lete v elastickych veciach trpim 🙂 tak si vies predstavit ako to je s 5m elastickej latky okolo tela, ale je to individualne, ked chces elastik tak v poho a v 6tich mesiacoch sup do nosica 😉

katka.carska
23. mar 2010

mate niekto skusenost i tym, ze babo nechcelo byt "nastojato " ? Malicky len a len kolisky - dufam, ze coskoro sa spriateli i s vertikalnymi uvazmi.
Zato starsi kolisky ani za svet, pri nom som od zaciatku viazala nastojato".

kaleilah
24. mar 2010

katka ady ze začátku chtěla taky jen kolíbky, teď to má opačně 😉

Holky prosím AKUTNĚ POTŘEBUJU RADU:odpoledne beru jen Ady k dr, pak mám lítání po úřadech atd, a chci si vzít malou do šátku. ale kam s věcma? do kapes to nenarvu, potřebuju peněženku, průkajdu, klíče, nějaký papíry,plenky...tak jak to řeč´šíte, když jdete ven jen se šátkem?

musko
24. mar 2010

Batoh na záda :o)

tymothy
28. mar 2010

A když mám dítě na zádech, tak žebradlo přes rameno. 😉

busni
7. apr 2010

ahojte, prosim vas poradte, do coho mam skusit zaviazat moju skoro 3 mesacnu dceru, ked uz nechce byt ani v krizi s kapsou? kolisku nechcla nikdz, ksk mala strasne rada asi tak do desat tyzdnov, teraz sa to zlomilo a ked ju tam dam je uplne hystericka, reve a reve a nechce sa nijako upokojit. rozmyslam, ze asi ma pocit, ze je strasne zavreta a stiesnena. mam moby satku a nechcela by som ju prestat do nej viazat. dakujem 😉

katka.carska
8. apr 2010

Busni, ja v ksk mozem nosit len vonku - inak ako pises aj Ty, strasny plac. Place Ti aj vonku pri chodzi ?

jaandy
9. apr 2010

busni
skus nabok 😉 a ked si trufas tak uz mozes aj na chrbat v pohodicke, to sa jej otvori novy obzor bude cucat a cusat 😀

inak ked bojkotuje satku tak treba spravit pauzu na tyzden a ptom skusit zas...

busni
9. apr 2010

katka.carska ja som ju este vonku v satke nenosila, len ked spala, ale po dome som chodila a tak ju skusala upokojit a nezabralo ☹
Jaandy, som myslela ze skusim kriz na bok zaviazany. idem sa to naucit podla postupu na nete. myslis, ze mozem taku malu aj na chrbat? to nie je zly napad, len som myslela, ze to az dei tak od pol roka.

jaandy
9. apr 2010

ja som na chrbat viazala v 4 mesiacoch a moja bola taka mini ze dosahovala vahu niektorych novorodencov 😀 , a na bok mam majradsej slucku s lexitwistom ta je taka pevnejsia 😉

katka.carska
9. apr 2010

Fiha Jandy, s tym na chrbte mas moj obdiv, to ja som si netrufla pokial sam nestal 😅
No Busni, ja uz tiez posledne dni doma len v koliske s prsickom v ustach... Dnes som dokonca bola obehnut tri krat dom, co doma nechcel zaspat. A pomohlo 😀 .

busni
9. apr 2010

jaandy a co je lexitwist? asi vyzeram uplne mimo 😉 ale fakt to neviem 😒
si fakt bola odvazna s tym chrbtom, neviem, ci sa na to odhodlam uz teraz.
katka.carska nam tiez najviac pomaha cerstvy vzduch, ked uz nic ine nezaberie 😀

emjee
10. apr 2010