Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zajaciq
10. apr 2010

cauky cauky baby, mam jednu laicku otazku - rada by som si kupit elasticku satku pre moje drobatko, kedze som aj ja mala, 4metrova postaci. nejake referencie na znacky? liliputti ci hoppediz ? hopky som nevidela kratsie len 5,3 ci kolko a liliputti je 5metrova univerzalna 🙄 alebo existuju este nejake ine znacky? dakujem

a velka vdaka jaandy, co mi pozicala tu svoju pevnu. moj zajko si prave hovie na mne a ja netusim ako ho prelozim do postele, aby to neskoncilo piskotom 😀 😀 😀

zajaciq
10. apr 2010

asi sa to tu uz urcite riesilo, citam hore commenty a kukam, ze same latkarky su tu 😎 😎 😎 hehehe

a ja urcite tu elasticku chcem kvoli jednoduchsiemu viazaniu, saq take male diiitko treba casto prebalovat a zakazdym sa mordovat s tymi pasmi 😕 nooo . boze aj mna nech niekto takto nosi v klbocku, jaq jej je na mne fasaaa. normalne zavidim 😀

busni
10. apr 2010

Emjee, velka vdaka 😉

busni
10. apr 2010

Zajaciq, ja som sa tiez pobavila, ze same latkarky sa stretavaju aj v teme o satke 😉
ja mam elasticku satku, znacka Moby, davam do nej moju Lulu od jedneho mesiaca a som s nou velmi spokojna, hoci je pravda, ze ma vyse 5 metrov a v lete sa v nej spolu asi uvarime 😉 no zas na zaciatok na viazanie to je super satka, lebo to ide lahko a je dobra prave na take male deticky.

aquilka
10. apr 2010

zajaciq, ja si myslím že je v podstate jedno, či kúpiš elastickú Hoppediz, Moby alebo Liliputi - všetky sú elastické, budeš v nej aj tak nosiť iba prvé mesiace, keď je bábo malé, takže je na tebe...
Vyššia kategória je napr. MaM Eco, mala som ju možnosť vyskúšať, tá je s konope a je menej elastická a podľa mňa v lete menej teplá, ale aj cenovo oveľa drahšia. Ale ani v tej som nenosila o moc dlhšie a takisto som prešla na pevnú. Bola naozaj perfektná, ale darmo píšu že do 15 kg, nie je to tak...
Takže môj názor je, keď elastickú tak stačí aj lacná a potom prejsť na kvalitnú pevnú šatku. 😵

emjee
10. apr 2010

ja neviem preco sa vsetky tak bojite tej pevnej satky 😔 ved viazanie je defacto to iste ako pri elastickej, len treba trosku lepsie utiahnut, no na rozdiel od 5m elastickej postaci aj kratsia pevna - a napr. uvaz dvojity kriz alebo kriz s kapsou vonku sa da mat naviazany furt a dietatko podla potreby len vyberat a vkladat 😉

musko
11. apr 2010

súhlas s emjee :o)

zajaciq
11. apr 2010

a to ako ju mam z toho kriz s kapsou vybrat a naspat dat? 😕

bihan
11. apr 2010

Zajačik a ako ju tam budeš vkladať prvýkrát po uviazaní 😀 Keď som napr. chodila nakupovať s malou, tak som si uviazala šatku doma, naložila dieťa do auta, na parkovisku vložila do šatky a išli sme 🙂
Tiež nechápem, prečo je v drvivej väčšine prvou voľbou elastická šatka.. aj som nad ňou neuvažovala ani sekundu. 🙂

katka.carska
11. apr 2010

Zajko, Ty asi viazes tak, ze kapsa je dnu - vtedy treba vzdy nanovo rozviazat-zaviazat. Ked das kapsu von, najskor uviazes satku a potom davas dietko, von-dnu... skus pozriet v navodoch.
No mne idu lepsie tie uvazy, co dotahujem az na dietku, nie tie predpripravene.

kelila
11. apr 2010

Bihan,

a Ty si kúpila nakoniec tú ellevilku, čo sa Ti tak páčila? Ak áno, ako sa v nej nosí? Lebo ja som veľmi spokojná. A trošilinku som sa zľakla, ked si písala, že treba dlhšiu, pretože sú veľmi skosené konce. Ja som objednala a kúpila totiž takú istú veľkosť ako som mala doma až potom som čitala Tvoj príspevok. Ale prakticky po niekoľko dňovom skúšaní, neviem či je to kvalitou šatky, avšak uviažem všetko. Nie je potrebná dlhšia. Tak som si vydýchla..... 😀

bihan
11. apr 2010

Kelila, moja vysnívaná bude v predaji až od júla sa mi zdá 😀 Bambusová 😵
Práve minule som uvažovala, že či by som znovu objednala dlhšiu, aby som neviazala na koncoch, ale zase by som sa pasovala s chvostíkmi. Po pár testoch uzly na koncoch držia dobre, aj 14,5kg Sáru niesla celkom pohodlne, tak nakoniec asi dĺžka vyhovuje 😅 🙂

emjee
11. apr 2010

mhmmm bambusova? asi potrebujem novu 😀

kelila
11. apr 2010

emjee 😀 😀 😀

bihan
11. apr 2010

Emjee, neviem, či vyberieš farbu, zatiaľ majú v ponuke len toto, ale ja som zaťažená na fialovú 😵

bihan
11. apr 2010

foto som zabudla 😠

emjee
11. apr 2010

fialovu ja moooozem 😀 mm tiez (jeho oblubene futbalove muzstvo ma fialove dresy 😀), takze na fialovu didymosku nenamietal 😀
ta uplne vlavo je fajna a kde to kupim? 😀

bihan
11. apr 2010

www.ellevill.com, na bráne alebo nosenideti.cz.. ale hovorím, až od júla 😝 Ja chcem tú vľavo ale ani ružovka nevyzerá zle 😀

bury
11. apr 2010

Ahoj holky. Prosím o radu. Uvažuju, že si koupím šátek na občasné nošení. Opravdu jen vyjímečně - teda aspoň si to teď myslím 😀 existuje nějakej univerzální? Takovej, kterej můžu použít teď, ale i třeba na roční dítě?
Začala jsem se o to zajímat až teď, kdy nemám s mimčem moc času a nějak nemám sílu pročítat diskuze. Chvilku jsem i uvažovala o nějakém nosítku - ale šátek mi je zatím sympatičtější.
Poradíte? díky moc. 🙂

kelila
11. apr 2010

Dievčatá n e p o k u s a j t e 😀

Bihan n a d h e r a 😉 Do jula vydrzime, ci nie 😀

bihan
11. apr 2010

Bury, pevné šatky sú univerzálne od narodenia až kým budeš vládať 😉 Kúp nejakú nosenú, ak si útlejšej postavy 4,2m, ak nechceš veľa investovať tak pokojne z druhej ruky a máš vystarané.. kým ti nezapiští srdce za nejakou novou 😀

bury
12. apr 2010

Bihan - díky... no mám 174 cm a 65 kg... tak nevím, jestli by nebyl lepší ještě delší. Už jsem koukala na MMB, ale moc se v tom neorientuju. Šířka šátku je taky důležitá, nebo jsou tak nějak všechny stejný?

jana17
12. apr 2010

Ahojte babulky,
tiez zvazujem kupu nejakej babysatky, ale cim viac citam, tym som viacej zmatena a neviem ktoru. Tusim by som najradsej vyskusala vsetky 😀
Btw. nemate niektora skusenosti so satkou Close Baby Carrier? Na to aka som ja nemotorna, by mi celkom vyhovovala, kedze je bez viazania...

emjee
12. apr 2010

bury tak nejak maju vsetky pisane 70cm sirku 🙂 precitaj si recenzie na jednotlive satky http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74

jana17 to mi pripada ako elasticka satka a k tym mam ja osobne averziu 😀

jaandy
12. apr 2010

jana
snurky na topankach si zaviazes, tak zaviazes aj satku 😀 je to len o cviku

odporucam klasiku, storch alebo didy, take leo alebo indio sa viaze skoro samo 😉 uz len vybrat farbu podla vlastneho gusta hor sa do nosenia 🙂 , s tymito isto neprehlupite

gabrielkap
13. apr 2010

ja som nakoniec kupila Storchenwiege 4,6m, aby mohol aj manzel nosit.. tak sa uz "len" naucit viazat 😉
ktory uvaz odporucate na novorodenca? nasla som kolisku, teda niekolko typov kolisky a potom kolisku v KSK dnu alebo von..
dakujem za tipy, chcela by som sa naucit taky uvaz, aby som sa nebala nosit novorodenca..

jaandy
13. apr 2010

kolisku v dvojitom krizi

vertikal- kriz s kapsiu vnutri 😉

toto mozes od prvej chvile

gabrielkap
13. apr 2010

dakujem, idem trenovat 😉 a nebali ste sa nosit take male babo? budem vediet ci som ho uviazala spravne?

jaandy
13. apr 2010

na youtube mas kopu videi 😉 a preco by si sa bala 😀 len podotahuj festovne nech ho mas co najpevnejsie na tele a v tej koliske ho radsej vypodloz pod chrbtom a hlavou nejakym zlozenym uterakom, nech sa ti neskruti 😉

😀 a co ides trenovat ked este nemas s cim? 😀 ale studuj studuj videa je to len o cviku uvidis ze to zvladnes lavou zadnou

gabrielkap
13. apr 2010

pozeram aj fotky, aj videa.. no praveze sa chcem tie uvazy naucit uz teraz.. nech potom mozem uz len nosit 😉