Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zeltie
10. mar 2011

este som zabudla dodat ze mam pozicanu satku storchenwiege a skusala som viazat podla navodu ale malej sa to nepacilo...

lucinka83
10. mar 2011

my nosime zatial v elastickej satke, ked davate do pevnej, aku volu nechavate satke, aby sa tam babao zmestilo, ci viazete hned s babatkom?

zuzanockamt
10. mar 2011

@lucinka83 este sa ti vojde v pohode do elastiku? ... ja som ju odlozila uz v 4 mesiaci, nebola sanca, uz to bolo nepohodlne ... ja viazem teraz väcsinou kriz s kapsou vo vnutri, takze tam je to jasne ... a nenechavam si moc velku volu, ked mam iny uväz, uz to mam tak nejako v oku 😀

monr
10. mar 2011

my sme elastik využili v pohode aj v 10 mesiacoch.

@lucinka83 pevnú som viazala s malou na sebe, to si vieš super podoťahovať podľa potreby,

zuzanockamt
10. mar 2011

@monr asi si mala lahsie babo, nie, ked si ju az tak dlho vyuzivala, vsak?

monr
10. mar 2011

@zuzanockamt hej, malá je drobátko doteraz, takže som ju vedela využiť, na KSK bola super, alebo potom som ju preložila vo dvoje a viazala na bok jednuduchý kríž, či čo to bolo. a držala ako divá.
no ale pevná je na väčšie lepšia, o tom niet pochýb 😉

zuzanockamt
10. mar 2011

dievcata, je didymos tensia a jemnejsia ako storchen?

emjee
11. mar 2011

@zuzanockamt storcha som nedrzala, ale nie je didy ako didy 😉 medzi tensie didy patri indio a vlny, medzi hrubsie pruzkovane

zeltie
11. mar 2011

@lucinka83 skusala som viazat aj s babatkom priamo, to ku koncu doslova vrestala, chvylku trvalo kym som tu satku popotahovala a upravila tak aby to drzalo, tak som ju proste dala dolu, a ked som ju davala uz do preduviazanej na sebe tak nastastie neplakala ale stale dvihala hlavicku asi pol hodinu sme sa tak nosili ze sa pozerala na svet a nie a nie zaspat ze som ju radsej zasa supla do kocara nech si chuda trosku pospi, uz na nej bolo vidiet aka je unavena.....

zuzanockamt
11. mar 2011

@zeltie od kedy skusas malu viazat? ... ona si zvykne ... aj nas bol zo zaciatku taky vselijaky, ale krasne si zvykol a uz sa nosi rad ... ked ho davam do koca, tak reve

monr
11. mar 2011

@zuzanockamt ja mám didy iris, a ten je taký hutnejší ako storch leo. Takže porovnať viem len tieto dva. Ale ako písala emjee, didy má veľa druhov a odlišujú sa pevnosťou, nosnosťou, hrúbkou,....

@zeltie to vrešťanie mohlo byť aj tým, že malá vycítila tvoju nervozitu pri viazaní, časom to bude lepšie a lepšie.
a najlepšie je ísť von, a chodiť a chodiť, vtedy zaspí isto. 😉

ahojcek
11. mar 2011

Ahojte, baby,
... nestíham moc čítať dozadu 😅 , prosím o radu:
neviem sa nijakovsky dostať s drobcami (27m a 3m) vonku: starší by veľmi rád behal, ale ešte nemáme plot a je veľmi zvedavý. Mladší zas najradšej spáva doma na posteli. Keď ho dám do šatky (kríž s kapsou von), tak sa mu moc nepáči (nemôžem sa stále pohybovať, keďže starší sa zastaví pri každom kamienku + bábätko si každú chvíľu cikne a je po prechádzke). Mám dojem, že by sa chcel pozerať okolo seba, ale zacláňajú mu pruhy šatky. Podľa obrázkov sa mi zdá, že kríž s kapsou dnu by mohol poskytnúť lepší výhľad (keď sa nerozprestrú pruhy), ale nemám odvahu viazať šatku spolu s bábätkom. Môžem si uviazať kríž s kapsou von aj vyššie, nech mu dostatočne trčí hlava? Resp. ako vysoko má byť správne uviazaná šatka s 3m bábätkom pri kríži s kapsou? Má byť bábätko tesne na mne, alebo koľko má mať miesta, aký má byť previs pod úrovňou uzla? Alebo sa mám orientovať podľa otvoru na vetrovke (suseskinder) a nechať mu trčať celú hlavu až po krk (keď to je pri viazaní dosť ťažké uhádnuť)?
Šatka: modré listy od didymos.
Ako je to s manducou? Dokedy sa používa novorodenecká vložka? Skúšala som ju dávnejšie, ale ani som poriadne nevedela, ako ju zapnúť a vložiť do nej dieťa. Môžem dať malého (3m) do manduky bez zapnutej novorodeneckej vložky?
Ako nosiť obe deti naraz? Napadlo mi: môžem dať malého do dvojitého kríža bez uzla a staršieho do manduky na chrbát? Nebude to moc nepohodlné? resp. skúšali ste niekto nosiť dve deti? Je vôbec možné uviazať obe deti do jednej šatky?
Kočík malý vôbec nemá rád - spokojnejší je v šatke.

emjee
12. mar 2011

@ahojcek tooolko otazok 🙂
3m dietatko - ak vie drzat pevne hlavicku, tak mu ju nemusis prikryvat pruhmi (iba ked zaspi) - viaz tak vysoko, ako je to vam obom pohodlne, babo ma byt na tebe "prilepene" (ked sa predklonis a nepridrziavas ho rukami, nesmie sa ti odlepit od brucha)
manduca - zalezi od velkosti dietatka, ja som zacala manducovat zhruba v 4m a rovno bez novorodeneckej (uz bol zvyknuty na roztiahnute nohy zo satky)
obe deti naraz - da sa (nemam vyskusane, kedze mam len jedno), najviac sa mi pozdava variant krpec dopredu v satke, velkac na chrbat v manduci, dve deti do jednej satky asi nie 😖
kocik - moj ho neznasal, myslim, ze satka je velka pomoc aj ked nosis len toho mladsieho

zeltie
12. mar 2011

@zuzanockamt ved skusam kazdy den, len doteraz bola zima na nosenie vonku a ja nemam taky siroky kabat alebo bundu pod ktoru by som ju schovala. nastastie sa oteplieva tak uz onedlho vyskusame vak na prechadzku okolo domu🙂 ozaj ako obliekate babatko ked je tak 10 stupnov do vaku? mam ju obliect ako do kocara? pripadne jej to aj vystlat dekou? nechcela by som aby prechladla. sama som zvedava ako bue reagovat ked ju tak zoberiem von, dufam ze sa po par metroch nebudem musiet vratit po kocar, ak bude zasa napodobnovat sirenu🙂

gm
14. mar 2011

Ahojte! Potrebovala by som radu. O pár dní sa nám má narodiť bábätko a čítala som, že je dobré už také malé bábo nosiť v šatke - že je kludnejšie. Po prečítaní pár článkov by som chcela na začiatok elastickú, ale nie moc hrubú, kedže ide leto. Akú značku by ste mi doporučili? nepotrebujem super, super kvalitu, taký zlatý stred. Nechcem viac investovať ako 40- 50 eu. Čo by ste mi odporúčilia kde kúpiť? Ďakujem vopred za odpoveď.

michaela80
14. mar 2011

@gm elastik ti staci liliputi za 30 eciek nova... 😉 😉 😉 mne sa super viazala na novoska...
ja som mala tuto bopla suprova http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

gm
14. mar 2011

@michaela80 Ďakujem, pozriem ju.

monr
15. mar 2011

@gm tiež som mala prvú liliputi a bola som spokojná 😉

gm
15. mar 2011

@monr Asi nebudem špekulovať a kúpim liliputi. Viaceré ste mi ju odporúčali. A čo sa týka nosenia, najskôr ste bábo nosili v kolíske a až neskôr vertikálne? Alebo to môžem striedať už od začiatku?

monr
15. mar 2011

@gm môžeš v pohode striedať, nosila som aj tak, aj onak, keď nechcela byť v kolíske, tak zvislo, a naopak.
onedlho už môžeš testovať 🙂

ahojcek
15. mar 2011

@emjee , ďakujem za odpoveď 🙂 . Malý už celkom pekne drží hlavičku, ale ešte to nie je úplne ono. Starší si už odvykol od šatky (keď bol malý v brušku) ☹ , ale robím si nádej, že keď uvidí drobca v manduke, tak ho to, snáď, zláka (ako hojdacie kresielko aj detská stolička 😀 ). Zatiaľ sa mi ho do manduky na chrbát nepodarilo dať, moc protestoval (aj keď sa mi občas vešia na chrbát). Tiež som snívala o tom, že bábo bude v šatke vpredu a veľkáč v manduke vzadu. Snáď sa to podarí o mesiac 😎 .
Pekný deň všetkým.

ahojcek
15. mar 2011

@emjee , v ktorých úväzoch sa dá v pohode dojčiť (ak si odmyslím, že drobec akceptuje takmer iba kojenie poležiačky - ale raz si zvykne aj na iné polohy)? Tipujem kolísku, ale tú nechcem skúšať. Tipujem, že ak by som mala drobca uviazaného v nejakom vertikálnom úväze, tak by som si vždy musela trochu uvoľniť šatku, však?

zuzanockamt
15. mar 2011

@gm ja som mala sleepy wrap - perfektna satka, drahsia sice ako liliputi, stala ma 46€, ja som vyskusala kolisku, ale nas Jurko neakceptuje polohu lezmo, aj uspavat sa musi vertikalne, takze nosim v KSK alebo jednoduchom krizi ... v elastickej som nosila v KSK vonku

emjee
16. mar 2011

@ahojcek tipujes spravne 😀 ja som kolisku uviazala len raz a nepacilo sa, viac som sa nepokusala, lebo moj neznasal celkovo polohu vodorovnu (ani na rukach sme ho tak nemohli drzat), ak si babatko uviazes nizsie - ze bude mat pusinku zarovno tvojich prs - mozes skusit naviazat doma ked budes hore bez - skus kriz s kapsou dnu a rovno pri viazani mu daj cucnut 😉 pojde to tazsie, ak mas vacsie prsia
co sa tyka starsieho - myslim, ze skor ci neskor zatuzit byt v tvojej blizkosti opat, ked bude vidiet mensieho na tebe poveseneho 😀

lucinka83
16. mar 2011

@emjee moj Tominko bol na tom presne rovnako, tiez sa mu nepacilo vodorovne v koliske ani na rukach, teak viazem kriz s kapsou. Pri viazani pevnej sa Ti ktory uvaz osvedcil najviac?

emjee
16. mar 2011

@lucinka83 zacinala som s dvojitym krizom, lebo som sa bala viazat priamo s nim, ked bol vacsi presla som na kriz s kapsou dnu (najviac sa osvedcil ak nepotrebujes dieta stale vyberat) a kriz s kapsou von
potom na chrbat double hammock (ale to nebolo az tak casto, na chrbat som davala viac v manduci)

lucinka83
16. mar 2011

@emjee dakujem 🙂

zeltie
16. mar 2011

@bihan skusila som uvaz s touto koliskou a mala mi konecne snad prvy raz odkedy mame pozicanu satlu zaspala🙂 teraz nas trapia prdiky a brusko tak som stastna jak blcha ze spinka: 😝 rano v kociku prespala asi 45 minut a aj to sa chuda v kuse budila. v satke ani vaku sme sa zatial moc nemali....vrti sa nerada je zviazana ale konecne nieco zafungovalo. naozaj super uvaz 🙂

domika007
16. mar 2011

baby, ktore pouzivate/ pouzivali ste elasticku satku od liliputi, je vhodna aj na leto? jedna sa o to kedze v lete byva aj dost horuco, ci sa pod tou satkou deti prilis nepotia 😒 resp. aku by ste mi odporucili? vdaka za rady 😉

labutka
18. mar 2011

@domika007 ak mozem, v lete sa potia vsetci , a tym ze si telo na telo, potis sa trochu viac. Treba sa obliekat tenko, pripadne ked chces nosit dlhsie, mozno by som aj brala nahradne oblecko.