Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivika18
10. aug 2010

@patriciaz mám Lea i Zaru Ellevill, Leo se váže mnohem líp, Zara se musí vázat pečlivěji, ale pak se nosí taky dobře. Tloušťkou bych řekla srovnatelné, Zara o něco víc klouže. Pro začátek je asi ten Leo lepší, ale podle mě si kup ten, který se ti víc líbí, zas až takový rozdíl to není, zvlášť, když je nemáš vedle sebe.

monr
10. aug 2010

@firstbaby ak vám to vyhovuje, tak kľudne noste, časom určite vyskúšate aj iné úväzy 😉
a na youtube je kopec návodov, prípadne na stránke nosenideti.cz, vbavlnce.cz treba poskúšať. 😀

patriciaz
10. aug 2010

@ivika18 dakujem za info 🙂 .tak si mam pre zaciatok kupit lea?a su tieto satky vhodne na jesen a zimu,alebo skor na leto?ivika a kde si kupila tu zaru?uz som z toho vyberania unavena 😒 .uz by som maleho chcela nosit,lebo ma koliku a aj tak ho mam stale na rukach.ked je ku mne prituleny tak sa trochu ukludni.leo ma dobru cenu,ale zara je uzasna aj ked draksia.najradsej by som brala obe,ale to sa teraz neda naraz .ivika mozem vediet kolko ta zara stala.?a ktoru mas farbu?prepac tolko otazok ,ale ja som nerozhodna 😖

ivika18
11. aug 2010
patriciaz
16. aug 2010

baby ktore ste skusene ,co hovorite na satku didymos jim?celkom sa mi zapacila.storch leo ,alebo didy jim ?

patriciaz
17. aug 2010

@ivika18 dakujem,si poklad 🙂 🙂 🙂 .dufam ,ze sa uz rozhodnem.

ivika18
17. aug 2010

@patriciaz není zač 😉 , jj, je to těžký vybrat šátek. Ale jako když si "nesednete", tak u kvalitního šátku není problém prodat a zkusit jiný

evamarcel
2. sep 2010

ahojte mamicky, pouzivate niektoré uväz budha v kríži? Do akého veku by sa mal používať? Zdá sa mi dobrý aby mal malý výhľad ale je tam tak skrčený neviem je to dobrá poloha?

emjee
2. sep 2010

@evamarcel neodporuca sa (dokonca ani v kociku) mat otocene dietatko tvarou od seba, dobry vyhlad moze mat aj ked si ho uviazes vysoko na chrbat - vid http://www.didymos.cz/noseni/pohled-dopredu.html

etuska
16. sep 2010

poznate satky zn.Ellaroo???

zuzuz1
19. sep 2010

ahoj mozem sa spytat od akeho veku a ake uvazy ste pouzivali? mame 2 tyzdne a sesterka mi chce posunut babysatku, len neviem ci nie je,,, skoro a ak nie tak ake uvazy su pre takeho drobca vhodne... dakujem za rady... 🙂

csikike
19. sep 2010

@zuzuz1 ja som mala elasticku liliputi
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... a malu som nosila od 2tyzdnov, velmi sa jej tam pacilo, nosila som ju na sklad novorodenca (mozes si stiahnut navod na viazanie a ukladanie dietata) az do 3m, potom som presla na nosic, mne to uz potom viac vyhovovalo a hlavne aj manzelovi

emjee
20. sep 2010

@zuzuz1 a aku ti posunie? ale v principe je to jedno - ci v elastickej alebo v pevnej mozes nosit v koliske alebo v krizi s kapsou zvislo hned od narodenia

zuzuz1
20. sep 2010

@emjee znacku presne neviem ale viem ze je pevna, nie eslasticka...
@csikike dakuejm 🙂

ninouche
22. sep 2010

Ahoj, mohla byste mi nektera poradit s vazanim satku? Zkousela jsem kolebku v krizi s kapsou uvnitr (

https://www.youtube.com/watch?v=NsjCOWXVhiw

- vypada to jednoduse, uvazat mi to jde, ale nejak porad nemuzu docilit toho, aby v tom mala (3tydenni) byla umistena pohodlne. Mam na mysli to, ze kdyz ji "sklubickuju" a vlozim do kapsy, tak se mi zda, ze ma hlavicku zalomenou na jednu stranu a cela je tam tudiz trochu zkroucena na bok. Mohlo by to byt tim, ze ji mam posazenou moc nizko? Nebo ma byt jako vic "naklopena" briskem na moje bricho, tedy ne bokem ke mne? A je lepsi ji do te kapsy umistit tak, ze ma zada dole - jakoby lezela - nebo radeji spis do "sedu", s hlavickou na mem rameni? Spatne se mi to vysvetluje, ale snad nekdo pochopi - a poradi 😉 Predem moc diky! 🙂

emjee
22. sep 2010

@ninouche nemam skusenosti s koliskami, ale kuk toto http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92 je tam vsetko o koliskovani

evanns
19. okt 2010

ahojte baby...poradte mi v akom prasku a pri akej teplote mozem vyprat satku?...mam didymos indio biolo-modru...diiiiiiiiiiiiiiiik

monr
19. okt 2010

@evanns ja právam v ecoveri tekutom a na 5O. nemala si k tomu návod? podľa mňa do 60 znesie, ale radšej kuk, ak to máš niekde poznačené. a aviváž sa nezvykne dávať.

kvetinka211
19. okt 2010

@emjee Ahoj Emjee ... chcela by som sa spytat, ci su pevne satky vhodne aj pre uplne najmensie babatka (od narodenia) a ci potom musia byt len v tom koliskovom uvaze, alebo ci mozu byt aj symetricky vpredu (neviem ako sa presne vola ten uvaz)? Dakujem 🙂

emjee
19. okt 2010

@kvetinka211 ano pevna satka je vhodna aj pre najmensie babatka a nie, nemusia byt len v koliskovom uvaze, mozu byt aj zvislo, najlepsie v uvaze, ktory im drzi hlavicku ako napr. kriz s kapsou alebo dvojity kriz (ja som nosila od zaciatku zvislo)

kvetinka211
19. okt 2010

@emjee super, to som rada 🙂 dakujem za info .. ja sa v satkach este len rozkukavam ... kedze malinke sa narodi v januari, uvazujem dokonca, ze by to bola alternativa kocika, len neviem ci to nie je prilis radikalne rozhodnutie 🙂

emjee
20. okt 2010

@kvetinka211 kedze ja som mala nekocikove dieta, kocik mi doma vyslovene zavadzal a som rada, ze som kupila len za par supiek z bazaru a nie nejaky novy s x vymozenostami 😀
prvykrat sme si kocik uzili az v 10m, ked uz sedel a videl z neho von (a bolo mi lahsie tlacit kocik snehom, ako sa brodit so satkou / manducou na bruchu), sko sneh a lad zmizol sme kocik opat odstavili

zuzanockamt
23. okt 2010

Ahojte dievcata 🙂
potrebujem poradit ... neviem ako mam obliect teraz ked je uz vonku chladno maleho do satky ... bude mat 6 tyzdnov, zatial chodime vonku len v kociku, ale chcela by som zacat uz aj v satke ... mozem ho nosit, aj ked je este taky malinky? ... a chcela by som vediet, ci ho mozem viazat uz aj do ineho uväzu ako je koliska, lebo sa mi v nej zda dost skrceny, on je aj dost velky, uz bude mat vyse 5 kg, tak mozno aj preto

mneme
23. okt 2010

@kvetinka211 vobec to nie je radikalne rozhodnutie 😉 ale z vlastnej skusenosti viem, ze kocik je fajn pre a) stare mamy, b) vacsie nakupy, c) na balkon 😉

kvetinka211
23. okt 2010

@mneme no, hlavne tie stare mamy mam pocit ze by tazko znasali, ze nemozu kocikovat prve vnuca 🙂 ked bude kocik, tak asi hlavne kvoli tomuto a asi budem nejako kombinovat satkovanie a kocikovanie ...

mneme
23. okt 2010

@kvetinka211 no ja si myslim, ze aj ty by si to tazko znasala, keby stare mamy obcas nemohli kocikovat 😀

zitaje
23. okt 2010

@kvetinka211 kocik podla mna urcite treba, ale napr. ja som dala za satku viac, nez za kocik 😀 , ten som mala taky starsi z druhej ruky. A dobre som urobila, boli obdobia, ked sme ho nepouzovali vobec.

emjee
24. okt 2010

@mneme
@kvetinka211 moja mama si musela zvyknut na to, ze kocikovat nebude 😀 aj tak sa jej nechcelo kocikovat permanentne vrestiace dieta 😀

@zuzanockamt kuk moj prispevok v tejto teme z 19. okt o 17:45
oblec ho o jednu vrstvu viac ako seba, hlavne treba dbat na nozky a hlavicku v teple, telicko si zoberie teplo od teba 😉 potom spolu sup do tvojej tehotenskej bundy alebo do vacsej bundy manzelovej alebo do speci nosicskej 😉
kuk aj moj clanok o vybave na nosenie https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...