Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

musko
29. jún 2010

stall - to je o cviku :o) Ked sa to dobre naučíš, tak namotáš rýchlo :o)

emjee
29. jún 2010

@stellama zavisi od typu uvazu a ochoty dietata nechat sa zamotat - mne ked je M. kludny trva nami najcastejsie pouzivany uvaz ca. 1-2 minuty, ked je besny tak aj do 10 minut (ale to je vacsinou uz spolovice zamotany len ho potom 5 minut ukludnujem bez viazania, aby som to mohla potom domotat a zauzlit)

rosienka
30. jún 2010

caute baby, vyprali ste pred nosenim novu satku, alebo je to zbytocne?
a nosili ste aj uplne novorodena vonku, ked bolo velmi teplo, cize napr. jul-august?

emjee
30. jún 2010

@rosienka ja som tusim prala pred prvym pouzitim - hlavne pre moj dobry pocit (lebo krpec mi satku ozuzlaval)
co sa tyka nosenia v teple - doma bez problemov, ale von by som chodila bud skoro rano alebo navecer (ja mam februarca a v lete som chodila na prechadzky v satke az po 18)

inuli
30. jún 2010

Ahojte, viem, ze sa tu vela krat rozoberali velkosti, ale mohol by mi prosim niekto poradit aku velku si mam kupit didymos satku? Tricka nosim velkosti L az XL. mam pozicanu 4,2 (5tku), zatial na kolisku je super ale na kriz s kapsou (zatial len s plisakom) sa mi zda len tak tak. dakujem velmi pekne za odpovede🙂

stellama
30. jún 2010

tak ďík. Ked ju kúpim budem trenovat. Len neviem ktoru znacku? Asi je rozdiel v materiale no a ešte ta dlžka.

emjee
30. jún 2010

@inuli podla mna 4,5m (6tku) ak chces viazat aj ksk - resp. skus odskusat tuto pozicanu, ci ti to pojde uviazat aj s babom - ale pocitaj s tym, ze babo zachvilu narastie 😉

emjee
30. jún 2010

@stellama zalezi ci chces elasticku alebo pevnu

ja som proti elastickej 😀 takze ti napisem o pevnych: najlepsie su didymos, storchenwiege, hoppediz a zara
dlzku vyberaj podla uvazov, ktore budes viazat - pri konf. velkosti do 48 naviazes vsetko s dlzkou 4,5m (zara ma inak riesene dlzky, myslim, ze do celkovej dlzky pocitaju aj konce, takze tu treba kupovat dlhsiu o jednu velkost)
material - storch, hopp - zatial len bavlna a biobavlna; didy - bavlna, lan, konope, hodvab, vlna, kapok, ramie; zara - bavlna, od 16. jula aj bambus

evusa
3. júl 2010

Ahoj viete prosím poradiť šatku na leto, pevnú nie elastickú. Ďakujem.

ivika18
3. júl 2010

@evusa my máme indio šeřík LE letošní a je tenoučké, vzdušné, ale nosné, taky jsem hledala něco na léto a vybrala dobře, takže můžu doporučit. Taky Vatanai žakár, ale ten už na těžší dítě nevím, mně se zařezával už při 6 kg malého (možná je to i rukama, že 😉 )

ivika18
3. júl 2010

@evusa a i cena super za nové a zanošené bylo hned 😉

emjee
3. júl 2010

@evusa nejaka primesova satka - napr. s lanom, konope, hodvabom, bambusom, vlnou
ja mam cisto bavlnenu - didymos LE viola a je super tenucke

evusa
4. júl 2010

ďakujem baby, popozeram nieco na bazaroch

inuli
6. júl 2010

@emjee dakujem za odpoved. nema niekto didymos zakar vlny? bude vhodna na leto?
prajem pekne satkovanie 🙂 i

musko
7. júl 2010

evusa - s lanom na leto asi nie - mala som - bola super, ale na mna teda hrubá..... Brala by som čisto bavlnenú - napríklad tie vlny, alebo lilie ruženín od didymosu. Ja mám na leto limitku od Hopp goa lahkú vverziu a je úplne úžasná :o) - lahučká a tenučká

musko
7. júl 2010

Je to táto - ale objednávala som ju na bráne ( www.branakdetem.cz) - ale neviem, či ju ešte majú

musko
7. júl 2010

Aha - som zabudla hodit link :o)) Tak tu je: http://www.einfach-abmahnen.de/babyunterwegs/ba...

ninouche
7. júl 2010

ahojky, chtěla bych se jen zeptat, jak perete šátky - mám dydimos elipsy primavera - nový - takže před použitím chci vyprat. Píšou na 60st, já peru v Ecoveru (tekutém), ale zkouším i sliz - máte někdo zkušenost s praním šátků ve slizu? Snad by neměl být problém, ne? A dáváte aviváž, nebo ne? Díky 🙂

musko
7. júl 2010

@ninouche - sliz je v pohode, ja ich periem normálne aj s plienkami na 60 st v slize a sú v poriadku :o)

emjee
7. júl 2010

@ninouche avivaz je zbytocna 😉

brisilda
4. aug 2010

@emjee ahoj prosim ta ktora babysatka je lepsia elasticka ci pevna?

bihan
4. aug 2010

Určite pevná.

monr
4. aug 2010

v tomto prípade iste pevná

emjee
4. aug 2010

@brisilda podla mna pevna - je dlhsie vyuzitelna (ma vacsiu nosnost), viac typov uvazov

brisilda
4. aug 2010

kocky dik lebo ja mam aj aj a jednu chcem predat no tazko sa mi rozhoduje 😀

klaudia74
5. aug 2010

@brisilda Tak ešte počkaj chvíľu a potom predáš elastickú. 😉

michaela80
8. aug 2010

Ahojte..potrebujem poradit ake uvazy mozem pouzivat pri novorodencovi s nizsou porodnou vahou a hlavne kde najdem navody na ne...mam ellevillku velkost 6

patriciaz
10. aug 2010

ahoj,baby ktore mate ellevill satku,ako ste s nou spokojne?ja sa uz 2mesiace rozhodujem, ze co mam kupit .je to moja prva satka .rozhodla som sa pre storch leo,ale ked som nasla ellevil ,tak mi padla sanka 😵 ,take krasne satky som este nevidela.neviem sa rozhodnut ktoru chcem,vsetky su uzasne 🙂 .len ta cena ma desi ,tak chcem vediet ci sa oplati do nej investovat.ak je naozaj super tak ju chcem.napiste kde ste ju kupili a za kolko 😉 dakujem

firstbaby
10. aug 2010

Ahojte kocky chcem sa opytat dokedy je ok pouzivat klasicky kriz s kapsou a kedy je mozne polohu zmenit....malej to zatial vyhovuje,ma cez 4 mesiace a satkujeme sa uz vyse 2 mesiacov,je kludna v tom uvaze a lahko zaspi....zatial si na ine uvazy netrufam 😉