Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

vavrenka
3. feb 2011

@erika12345 ahoj,moja 😉 😉 😉
stle studujem a studujem a studujem... ach jaj, mne sa tolko tych vzorov paci, ze az, si neviem vybrat. ale na zimu si chcem kupit indio - smaragdove- videla som altku nazivo, je krasna taka modrozelena, mnam!

emjee
3. feb 2011

@vavrenka podla mna ti 5 bude stacit ci v lete ci v zime 😀 ved nebudes viazat na bundu

vavrenka
3. feb 2011

@emjee diik, urcite nebudem viazat na bundu 😀 😀

catherine214
5. feb 2011

Ahojte,

rozhodujem sa nad kupou satky a som z toho jelen, cim viac o tm citam,tym som z toho vacsi jelen, fakt neviem, ako si mam vybrat, ktore su najlepsie aj pre uuuplneho zaciatocnika,nikdy som nemala satku na sebe, po precitani uvazujem nad didymos indio alebo ellevil zara, a neviem aku dlzku treba,teraz som ako slon 42-44,170cm, ci tych 4.7m bude dost, alebo treba viac.Vdaka za vsetky rady,lebo chodim uz okolo toho dlho a furt si neviem vybrat a maly rastie a namiesto toho aby sa nosil, tak mama stale vaha 😒 😖

zuzanockamt
5. feb 2011

@catherine214 ja teraz nosim velkost 42/44 po porode 😝 a v pohode mi staci velkost 4,6 m 🙂

lubinka26
5. feb 2011

ahojte,
kamaratka si kupila satku - Amazonas carry (pevna) a chcem si ju od nej pozicat, ked sa mala narodi 🙂 je to dobra satka? mate ju niekto?

catherine214
5. feb 2011

@zuzanockamt a aky typ satky mas?je niekde v Ba obchod, kde si ich clovek moze aj pozriet,a omakat, alebo musim len naslepo objednat

zuzanockamt
5. feb 2011

@catherine214 ja som mala vatanai - ta sa mi zdala prilis "tvrda", potom mam hoppediz - ta je fajn, trosku hrubsia ... vatanai som uz predala a hoppediz idem tiez predat a moja srdcovka, ktorej sa nevzdam je storchenwiege - vzor inka - ta je taka akurat, ani nie moc hruba, takze aj v lete sa bude dat nosit a este mam aj elasticku sleepy wrap - ta je uplne super, ale len do tych 8 - 9 kg, potom sa uz trosku horsie nosi, ale je dost tepla, takze skor na chladnejsie obdobie ... tu idem tiez predat, lebo maly je uz tazky do nej ... neviem, ci je niekde obchod, myslim, ze som nieco na nete aj postrehla ... ja som vsetko kupovala cez bazar a tu elasticku cez e-shop

catherine214
5. feb 2011

@zuzanockamt po preictani diskusii tu a inde som postrehla, ze elasticka je len na urcity cas a ze je to zbytocne kupovat elasticku a potom pevnu,zemoze byt hned pevna, tak preto uvazujem, ze rovno kupim jednu poriadnu,ale taku ako chcem som v bazari nevidela predavat. Ja som nasla nejaky obchod, ze latkovky.sk a tam by mali mat aj satky,ale bohvie, co realne maju v predajni, asi tam skusit ist

zuzanockamt
5. feb 2011

@catherine214 ja kupu elastickej vobec nelutujem, kedze som bola zaciatocnik, naucila som sa to pekne viazat a uz mi ani pevna nerobi ziadny problem ... s pevnou som si zo zaciatku nevedela dat rady

catherine214
5. feb 2011

aha, tak to si ma moc nepotesila, ja fakt uz neviem, ze co... 😔

dlabinecka
5. feb 2011

@catherine214 jestli můžu přidat svůj názor, tak jsem rozhodne PRO elastický šátek!!! Je to pohodlnější pro matku i pro miminko. Já v tom bez problémů nosila malou do 6měsíců, pak jsme přešli na ergo 😉

zuzanockamt
5. feb 2011

@catherine214 len treba zacat cim skor ... ja som skusala postupne od 4.tyzdna a dnes uz kocik skoro ani nepouzivam, len velmi vynimocne

vavrenka
5. feb 2011

@catherine214 ja som elasticke pevne konzultovala aj s poradkynou ohladne satiek a ta ma jednozancne nasmerovala do kvalitnych pevnych. elasticku by som si kupila jedine vtedy, ak by sa mi babo narodilo predcasne, ako nedonosene.
ale rozhodne elasticke satky nie su zle! je to super vec, len ak si kupis elasticku, rataj, ze budes investovat casom aj do pevnej - cize financie navyse a v lete menej prakticke,lebo su kusok dlhsie a musis sa nimi poriadne omotat a spotis sa. ale to jelen leto.
ja som si vybrala didymos - zakar- jonas, tak uvidim 🙂

dlabinecka
5. feb 2011

@vavrenka v jedné věci si dovolím oponovat!! Elastický šátek je na léto naopak MNOHEM lepší!!!! Je totiž slabší a naopak se v něm nespotíš 😉

mimochodem si myslím, že je vždycky dobré mít šátky dva, takže jako vyhazování peněz bych to nenazvala....

zuzanockamt
5. feb 2011

@vavrenka ja som elasticku tiez na zaciatku nechcela, ale ono uvidis, ked budes chciet dobre uviazar tu pevnu s takym drobcatom, ktore ani hlavicku nedrzi 😀 ... hned som objednavala aj elasticku ... pri pevnej ti treba uz trosku prax, kolko miesta treba nechat na dieta, lebo ked to zle uviazes narobis viac skody ako uzitku

zuzanockamt
5. feb 2011

@vavrenka mam odskusane oba druhy a tri druhy pevnych, tak uz to viem posudit 🙂 😉

zuzanockamt
5. feb 2011

ja som tiez za to mat satky dve, respektive satku + nosic, ja mam aj manducu

catherine214
5. feb 2011

no vidim,ze kazdy ma iny nazor, asi sa musim rozhodnut sama, len teda nie je to lacna zalezitost, tak preto tolko vaham a este ani farbu si neviem vybrat 😠

Inak aky je rozdiel medzi tymi pruhmi a trebars vlnami a tak,lebo z toho som jelen

zuzanockamt
5. feb 2011

@catherine214 zalezi ake velke mas dieta ... ak je z tych tazsich a zcnes nost napr az od druheho mesica a budes nosit len doma, tak si uz kup len pevnu
budes pouzivat aj kocik, ci len satku?

catherine214
5. feb 2011

aj kocik, v koviku vonku aspon chvilu spi, inak stale place, ma koliky a reflux, takze sa trapime, na mne na rukach je ok, tak preto chcem satku.
Nevies nahodou ci zo stranky nosenideti.cz posielaju aj na Slovensko? nikde som to tam nenasla

katy1979
5. feb 2011

@catherine214 my uz elasticku nepouzivame takze ak chces poziciam ti ju. aspon si to vyskusas a naucis sa to viazat a ked z nej vyrastiete tak uz kupis pevnu

emjee
6. feb 2011

@catherine214 v BA su dve kamenne predajne, kde dostat satky a poradia ti s vyberom - latkoveplienky (napis ip @taanak) a latkovky (napis @labutka - je ich poradkyna, bude mat onedlho aj nejaku prezentaciu)
velkost treba kupovat podla satky, lebo napr. taka ellevill sa kupuje o cislo vacsia ako didymos

a ja patrim k odporcom elastickych 😀 aj ked som ziadnu nemala na sebe, podla mna sa oplati ist rovno do kvalitnej pevnej satky, viazat sa naucis

siss_sz
6. feb 2011

aj na Vysokej ul. je Zivica - kde predavaju satky ekoobchod

handnext
6. feb 2011

melory a nenapadlo ťa,že to neni perinkovou dobou,ale tým ,že vsetko to "zdravé"nie je vždy zdravé ,rovnako ako šatka najskor kopec pozitív a teraz už to tak nie je,už su ohlasy-lekárske o tom,že nie je to vsetko ok

zuzanockamt
6. feb 2011

@handnext ja som na satku negativa necitala ... ani od lekarov ... pokial je dobre uviazana

dlabinecka
6. feb 2011

@handnext Moje švagrová je dětská fyzioterapeutka, a dost fanatická, a se šátkováním souhlasí. a pro mnohé asi překvapivě u novorozence preferuje elastické, samozřejmě - všeho s mírou 😉

sarav
6. feb 2011

Ahojte, ja som používala elasticku šatku Hoppediz pre malu od toho mesiaca, kúpila som novú cez internet a je vhodná tak do roka. Bola som úplný začiatočník, ale nemala som vôbec problém s viazaním ani nosením, maličká v nej bola veľmi šťastná aj doma aj vonku. Už ju predávam pretože máme už 16 mes. takže ak by mal niekto záujem dam do IP bližšie info.

bihan
6. feb 2011

@handnext tie negatívne lekárske ohlasy by aj mňa zaujímali, keďže mi šatku pochválil aj osteopat aj kineziterapeut. 🙂 Ale to už mi asi nenapíšeš, keďže si sa zaregistrovala zrejme len na to, aby si sem hodila tento štek. 😝

@catherine214 veľkosť a výšku máš asi ako ja, čiže 5-ka didymos by ti stačila.. to je 4,2m, ak sa nemýlim.. s indiom v pohode zaviažem KsK. Ellevilku 5-ku som viazala na cípoch, takže tú radšej o číslo väčšiu.

čo sa týka diskusie elastická-pevná tak by som povedala, že na mini mimi je elastická super ALE keďže šatka je väčšinou investícia na dlhšie obdobie, tak je omnoho lepšie investovať do kvalitnej pevnej a prípadne si elastik požičať, kúpiť z bazáru a potom zase predať. Hlavne pre začiatočníka je to asi fajn, lebo síce som skúsená nosička a malú som si prvýkrát dala do šatky 2 dni po pôrode, zo začiatku to bolo také "kostrbaté".
Ale elastik je záležitosť tak na 3m max, Malina má v polroku už skoro 9 kíl a to si neviem predstaviť, kde pri kolenách by som ju hľadala v elastiku. 😅

No a ešte k nosítku - máme aj to, ale osobne vždy radšej siahnem po šatke.. v tomto období už len z čisto praktických dôvodov - nerobí to hrče na pleciach (ako popruhy na nosiči) a dieťa sa dá do šatky oveľa lepšie zavinúť a ochrániť pred výkyvmi počasia ako v nosiči.

mmmk
6. feb 2011

@bihan Tady v nemecke telce uz davno v nejakem poradu ukazovali a rikali, ze noseni ditete celem od sebe, byt v satku, je spatne, celem k sobe spravne. A vetsina zenskych z meho okoli to vzala, ze je to proste spatne vsecko 😅 A koupily si babybjorn 😝