Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kkl82
6. jan 2013

@tea333 ja som sa do merino air zblaznila, ked ju vydali a tak som im hned pisala, moj krpec mal vtedy 6m a vazil 8kg, ze ci je vhodna aj na taketo deti alebo uz nie. ich odpoved bola takato:

Hi, I would not recommend it to older babies. As your son already turned 6 months old I believe you will only be able to use this wrap in a shorter periode. Good luck!

kkl82
6. jan 2013

@diapozitiv01 ocuj, ked hodis dobru cenu, tak by som si ju mozno aj vyskusala 😝

tea333
6. jan 2013

@kkl82 nas bubu nema ani 5 mesiacov a 8 kg uz prekrocil. tak si nechavam zajst chut.

kkl82
6. jan 2013

@tea333 vidis a mne zas furt ten chrobak vrta v hlave 😀 keby som si ju mohla aspon osahat a vyskusat, hned by bol zivot este krajsi 😀 😀 😀

tea333
6. jan 2013

@kkl82 tak nech sa ti splni tajna tuzba 😀

katia7
7. jan 2013

ahojte, precitala som tu milion prispevkov a uz mi ide hlavu roztrhnut ale nejak som nedospela k zaveru 😀 vie mi tu prosim niekto poradit ktoru elasticku satku kupit? rodim cca 4 kilove deti aj toto je uz dost velke tak mozno aj viac bude mat a chcem to len na zaciatok kym nebude drzat hlavicku, mam uz 2 pevne satky a planujem potom kupit mei tai tak naozaj len elasticku. dakujem kraaasne 🙂

skrecok
8. jan 2013

@katia7 Ja som tiez bola v takej situacii...Dlho som studovala...
Keby som si vybrala elasticku satku, tak Moby. Je vraj aj pre tazsie babatka a na dlhsie nosenie.
Ja som si vybrala nakoniec pevnu satku Hoppediz, nechcela som viac investovat. Aj tak satku pouzivam minimalne, mozno neskor. ☹

ellysa
8. jan 2013

baby nebudete niekto predávať ellevill aspoň 4,7m?

tin007
9. jan 2013

Ahojte, dnes sme dali prvykrat malej abdukcnu plienku (ma nalez na oboch nohach II b/c), ale po si 3 minutach som jej ju dala dole, lebo hrozne revala a mne samej to prislo, ze ju doslova mucim. Ked som videla, v akej polohe by mala mat nohy, tak ma napadlo, ze je to velmi podobne ako v nosici (napr. v manduce), resp. v satke. Riesili ste "napravu" klbikov nie pomockami ale nosenim? Mam EcoMaM satku, pred 2 tyzdnami som ju tam skusila dat, ale velmi protestovala (neviem este dobre viazat), to uste aj v manduce.

kkl82
9. jan 2013

@tin007 sice sme nemali s klbikmi problem, ale vzdy som k ortopedovi (boli sme 3x) chodila s malym uviazanym v satke. pan doktor pochvalil, ze je to na klbiky uplne super, ze aj nase prastare matere tak nosili a ze vtedy neboli take problemy ako teraz. ze bodaj by bolo viac takych mamiciek 😉. takze, skus, podla mna je to lepsie ako to mucenie v abdukcnej plienke. moj maly tiez prvykrat moc nechcel byt naviazany, ale na druhykrat sa mu uz pacilo. bud som netrafila dobre polohu noziciek, alebo sa prave pocurkal (strasne mu to vtedy vadilo, musela som menit plienku aj 20x denne). v tej manduce je to s tou novorodeneckou vlozkou vselijake, treba sa naucit babo poriadne podsadit. mne sa to tiez podarilo az po par pokusoch, lebo sa maly zapieral nozkami o bedrovy pas a dvihal sa do nespravnej polohy. akonahle som to zvladla, tak dokazal prespat aj dve hodiny na nakupoch 😉

tin007
10. jan 2013

@kkl82 vdaka, som rada, ze ma instinkt neklame, teraz uz len zohnat niekoho ochotneho z BA Dubravka, aby mi pomohol s najvhodnejsim uvazom, resp. ukazal ako na tu manducu. Kocky, bola by ste niektora ochotna pomoct mi?

3kitty3
10. jan 2013

kocky co si myslite o satka storchenwiege ulli ?

ivula7
10. jan 2013

@tin007 "...podpora liečby nesprávneho vývoja bedrových kĺbov ako aj preventívne opatrenie pred potenciálnymi problémami vývoja bedrových kĺbov, viď stanovisko International Hip Dysplasia Institute" http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont... a odporúčam si toto stanovisko HIP Dysplasia Institute prečítať.

Naviac posielam Ti linku na jeden článok (bohužiaľ v cudzom jazyku), ale celý som si ho prečítala aj s komentármi a uvádza sa tam, že korektné nosenie dieťatka pomohlo mamičkám riešiť oveľa rýchlejšie problém s kĺbikmi ako abdukčná plienka (tá dotyčnej stav nezlepšovala, ale je to len jeden z prípadov, nedá sa zovšeobecňovať - dieťatko v šatke, na obrázku je v ring sling, mamička nosila bez abdukčnej plienky - veľmi dôležité, aby sa dosiahla správna poloha nožičiek). Musí sa nosiť len vo vertikálnej polohe. Linka je len pre ilustratívne obrázky http://www.ainmaternage.com/2011/portage-et-dys.... Ja by som Ti ale odporúčala skôr šatku, aby si dobre zafixovala dieťatko.

Ale zas tu je výborná diskusia o tom, kedy abdukčnú perinku a kedy už šatku aj so sprostredkovanou nepriamou konzultáciou od ortopedičky: http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

tin007
10. jan 2013

@ivula7 dakujem za informacie, satku mam, len viazat sa musim naucit. ale dostala som od inej maminy dobry link,t ak budem trenovat, snad mala pochopi, ze toto bude lepsie riesenie. mimochodom pediater sa vyjadril, ze podla neho bude o mesaic, ked mame kontrolu stav uz v norme bez toho ci bude tu abdukcnu plienku nosit alebo nie. ale tak ci onak chcem zacat malu nosit, cize o to vacsiu mam motivaciu sa to naucit viazat 🙂

bubka22
13. jan 2013

Maminky, prosim poradte, nemam moc casu tu vsetko precitat, mam doma novorodenca, kt sa "dozaduje" nosenia, potrebovala by som poradit elasticku satku - s akou mate dobre skusenosti? pozerala som na satky moby, nakolko nie su za par centov, nechcela by som len tak vyhodit peniazky
Dakujem

ivanka.7
13. jan 2013

@bubka22 Ja som elasticku nemala, ale co tu tak baby vacsinou pisu, tak moby je na elastik dobra volba 🙂 ved popozeraj aj bazar, mozno najdes dobry kusok za lacnejsie 🙂

kkl82
15. jan 2013

@bubka22 ja budem prave nahadzovat moju moby v cokoladovej farbe do bazarika. ak sa mi podari pri tomto sidle pofotit a nahodit 😉 este nahodim aj taku homemade, velmi dobre sa mi v nej nosilo prve tri mesiace, je to skor taka teplakovina, no nam sa v nej hrozne pacilo...

bubka22
15. jan 2013

@kkl82 dakujem za info, mam na ceste bledomodru z bazarika, uvidime aky bude efekt a podla toho zvazime este dalsie nakupy 😉

zfidorka
19. jan 2013

co robim zle, ked ma boli pri noseni chrbat - viazem kriz s kapsou dnu... 😒

ivanka.7
19. jan 2013

@zfidorka dobre si rozprestries tie popruhy na chrbte? Mne to byvalo neprijemne, ked sa mala krutila a ja som sa ponahlala a nestihla som si ich dobre ponapravat, potom ma tahali a vo vysledku ma bolel chrbat.
A ty si este kratko po porode, nemozes to mat este z porodu, ze si este unavena?

zfidorka
19. jan 2013

@ivanka.7 ono to bude asi z toho, ze som sa dost hrbila nad malou, a chrbat ma boli aj ked nic nenosim... lebo predtym ked som nosila v stake starsiu, tak ma chrbat nebolel... ale pre istotu som napisala, ci nieco nerobim zle, lebo odkedy som nosila starsiu, uz nejaky ten cas ubehol... skusim si dat pozor aj na tie popruhy 🙂

ivanka.7
19. jan 2013

@zfidorka ja ked som byvala velmi unavena, tak som si ich rozprestierala az tak, ze mi trochu trcali cez plecia potom, tak nasiroko som ich mala; ved poskusaj, podla mna to tiez skor bude z ineho ako z nosenia.

mamminna
20. jan 2013

ahojte🙂 chcem sa spytat ci aj vy mate nikedy problem ze vam drobcekovia v satke nechcu byt....hlavne ked sa ucim teraz novy uvaz na bok... a niekedy ked sa mi vonku zobudi , tak nie a nie tam obsediet......

vendenberg
21. jan 2013

@ivula7 Na zaciatok mi elasticka (napr liliputi) uplne vyhovovala, lahko sa viaze aj tomu kto to nevie, ale ked mala otazela tak mi pocase v satke klesala, tak som si kupila Didymos indio, makka a pevna - perfetna, ale som rada ze som na zaciatku mala elastucku, kedze sa s nou lahsie pracuje cloveka to neoradi aby sa to naucil. Neviem ci by som Didymos zvladla hned od zaciatku. Ale inak Manduka nosic je super, len uz som nechcela kupovat dalsi nosic...

vendenberg
21. jan 2013

@mamminna ja uvazujem iba dopredu, kvoli chrbatiku a klbikom, v tejto polohe je vzdy ok (uz ma cca rok a nosim vela od narodenia, kedze som musela behat za druhym krpcom).

Napr ortoped povedal ze tam na by ako mala max 30min denne a bola tam skoro cele dni....nedalo sa inak a na kontrole mala perfektne zrastene klby, preto viazem iba doprebu s pekne rozcapnutymi nozkami (ako v postolkach). Aj ma potom mimco hlavu na hrudi co upokojuje.

ivanka.7
21. jan 2013

@mamminna napr. moja mala nikdy nebola ten satkovaci typ, co tam vydrzi hodiny a hodiny. Na prechadzke ked sa hybem, tak ok, pokuka, ked je unavena, zaspi a potom ked sa zobudi (max. 45 minut), tak este tiez chvilu pokuka, ale potom sa chce hybat. A doma, ze by som s nou mohla hodiny zehlit, varit, umyvat, to ani nahodou - ked sa nehybem, tak satka nula bodov. Uvaz nabok jej nevyhovoval, skusala som ho parkrat a bud mala blbu naladu alebo to nie je cesta pre nas, neviem.

schnauzee
23. jan 2013

Dievcata, prosim vas, nemate niektora skusenost, kedy, teda asi aky cas po sekcii, ste mohli v pohode nosit babatko v satke? Mam kupenu elasticku satku a rada by som uz drobca v nej ponosila, zatial som 12 dni po SC a este to nedokazem, cele brucho pri tom boli. S malym sa ale trapime hlavne kvoli brusku, najviac mu vyhovuje zvysla poloha, takze cakam ako na spasenie.

ivanka.7
23. jan 2013

@schnauzee Ja som mala malu v satke prvykrat, ked mala mesiac, tiez som bola po sekcii. Ale myslim, ze by som to dala aj skor, ale ja som mala pevnu satku a bala som sa :D teraz si trieskam hlavu, ze som mohla pokojne o 10 dni dlhsie nosit :D

ivanka.7
23. jan 2013

Dlho som odolavala, velmi dlho, ved kkl82 vie, kedy som to s nou riesila. Ale nakoniec som uboho podlahla. Ellevillka na ceste :D

labutka
23. jan 2013

@ivanka.7 haha, ja som chodila ellevilku ocumovat tusim od marca, a v juni som objednala. 😎😵