Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

elinka27
7. apr 2011

@monr kludne aj poziciam ked budes chciet, skusala som ju viazat ale sa proste nechce "smykat" ak vies co myslim

zuzanockamt
7. apr 2011

@elinka27 no teda, ale hadam sa bude dat vratit, to je hrozne, co si niektori ludia dovolia predavat ... ja preto radsej kupujem len overene znacky, aj ked su drahsie

elinka27
7. apr 2011

@zuzanockamt no ja som ju len chcela vyskusat,lebo sa mi pacila farba, pochybujem,ze uspejem s nejakou reklamaciou, viac-menej som sa zmierila s tym,ze uz to necham tak, mam doma dve kvalitne satky takze mam v com nosit,ale tuto skusim pouzit aspon na hojdacku, a ked mala bude sediet na vysokej stolicke priiviazem ju s nou a nebude mi aspon luto ked sa zaspini od jedla 😀

klaudia74
7. apr 2011

@elinka27 Tu neide o reklamáciu ale o bežné vrátenie... predsa každý internetový obchod je povinný zobrať naspäť nepoužitý a nepoškodený tovar do 7 dní od doručenia, bez udania dôvodu, je to v zákone.

emjee
8. apr 2011

@janette4
@elinka27 ja som si svojho casu objednavala limitku didy cez nosimesk, vyslo ma to lacnejsie ako napriamo z didymosde 😉

emjee
8. apr 2011

@elinka27 suhlasim s @klaudia74 mas narok na vratenie tej pentelky do 7 dni od kupy bez udania dovodu

elinka27
8. apr 2011

@emjee @klaudia74 uz som jej pisala, ze to chcem vratit a ze jej to posielam, tak uvidime.. 🙂

monr
8. apr 2011

@elinka27 požičať netreba, vďaka, už nosíme minimálne.
dúfam,, že sa ti ju teda aspoň podarí vrátiť.

klaudia74
8. apr 2011

@elinka27 Je to zákon č. 108/2000 o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji - keby si náhodou potrebovala argumentovať. 😉
Ale verím, že s tým nebudú problémy... 🙂

elinka27
8. apr 2011

@klaudia74 dik,je to ok, vratia mi peniaze 😉

leelo
8. apr 2011

@elinka27 @janette4 ta 20% zlava na limitky s vlnou skoncila, dnes uz to na stranke nie je ☹ cize ja si pre tuto chvilu neobjednavam nic, do zimy casu dost. ale ak by ste mali o nieco zaujem, mozete mi dat vediet, resp. ja budem sledovat didy satky, lebo iste chcem nejaku kupit skor ci neskor.
@janette4 ak by si velmi chcela, mozem ti predat moju pouzivanu didy, ja uz nemozem syna nosit. ale je ruzova 😀 ak chces viac info, napis mi IP.

@emjee nikoho nenutim objednavat z didymos.de na slovensko. ja to objednam vramci nemecka a elinke to este aj doveziem do serede, kedze prababku mame tam pobliz 🙂
iked o slovenskych sluzbach si myslim svoje. vzdy som objednavala zo zahranicia a mala som tovar doma skor ako ten objednany zo slovenska na slovensko.

elinka27
8. apr 2011

@leelo a koho budes v zime nosit?ked uz syna nenosis? 😝 lebo nevidim ze by ste cakali prirastok v pase 😕

inak mne mala tak rychlo rastie,ze uz mi zacina byt smutno, ze koho potom budem nosit, odkedy mam doma tu indio tak ani Hopku nepouzivam, rozmyslam ze ju predam a kupim este jednu Indio 😀 a mam chut tusim aj na tretie,len aby som mohla nosit 😀

leelo
8. apr 2011

@elinka27 babiku budem nosit 😉 😀 pozri si moj pas na tom inom fore, kde sa este stretavame 😉
aj ja velmi chcem indio, uz od zaciatku a tato s vlnou za extra dobru cenu ma bude este dlho mrziet.
asi fakt tu didy predam, aj ked uplna moja srdcovka, a kupim ergo, nech mm nosi maleho v lete po horach kolko len chce 😝

emjee
9. apr 2011

@leelo ani ja 😀 napisala som to aj pre ostatne, ktore si mozno budu chciet objednat a nepojdu cez teba, lebo zrovna nepojdes na svk alebo nebudes na svk poblizko 😉 ja som si vybrala tiez na didymosde ale nechala som si to objednat 😀 aj kvoli platbe napriamo do de by sa mi to predrazilo, bankove poplatky su nehorazne 😝

leelo
9. apr 2011

@emjee praveze poplatky su nulove - my mame ucty v oboch krajinach, bezne si medzi nimi robime prevody a poplatok je nula. plati to od zavedenia eura na sk. treba dat v kolonke nieco ako euro-platba, nie medzinarodna. nam to tak funguje.
inak ja mam na slovensko, najlepsie ba + okolie, vzdy blizko. stale niekto chodi sem a tam (mnichov-ba), takze budem velmi rada, ak mozem niekomu nieco doviezt, po niekom poslat, lebo tu je ten vyber super a casto ceny bez nezmyselnych prirazok.
stve ma ta didy indiova krasna 😅

janette4
9. apr 2011

@leelo no čo už.nevadí.rada by som si ju od teba kúpila,ale ružovú pre chalana nechcem.a keĎže ďalšie deti už neplánuje,nevyužila by som ani pri ďalšom.Chcela by som skôr niečo do hneda alebo zelena
a ty budeš mať bábinko?tak som to pochopila z tvojho príspevku.ak áno,tak srdečne gratulujem 🙂

mexx
9. apr 2011

@leelo Mas tu tvoju niekde na foto? 😕 Ktora didymoska to je konkretne? By som brala, ja aj ruzovu mozem, sak chalana by som nosila v inej. Len neviem, nakolko mi prejde dalsia satka, este len cakam jednu ellevillku, na tu sa silno tesim...a ked poviem muzovi, ze este dalsiu (pricom teraz aj kocik menime), tak ho porazi. 😀 😀

leelo
9. apr 2011

@janette4 ano, je to tak. dakujem pekne 😵
ak vies aku satku chces, mozem ti ju zohnat hoci aj v obchode. len tam su tie ceny klasika - cize okolo 100e, limitky som videla zatial len online. ved zostanme v kontakte. ja budem skor ci neskor iste kupovat satku, takze to budem vsetko sledovat a dam ti vediet, ked budu zase dobre ceny 😉

@mexx ja som si kupila ruzovu satku, hoci som vedela, ze cakam chlapca. mne sa pacila a hodila sa mi napr. k okuliarom a k veciam, ktore nosim 🙂
ide o didy limitku, biobavlna, zakar priadza. je slabucko ruzova a trosku tmavsie su tam vysite lalie. na rube je ten isty vzor, len farby vymenene.
nasla som len taketo nezretelne foto. mozem nafotit detaily a poslat ti mailom. ak mas zaujem, riesme to cez ip, aby sme neporusovali pravidla fora.

emjee
10. apr 2011

@leelo ano o regulovanej platbe viem, ale podmienkou regulovanej platby je, aby prijimajuca strana zaplatila cast poplatkov za prevod a to nie su vacsinou obchodnici ochotni robit 😝
ale dobre vediet, ze si ochotna doviezt, lebo si robim zalusk este na nejakeho didy, ale kedy to bude aktualne este neviem 😔
a gratulujem k prirastku 😉

labutka
10. apr 2011

@emjee to zaskrknutie ze poplatky znasa prijemca by uz mala bytlen formalita. Vsetky banky v ramci EU by uz mali fungovat cez system Step2, ktory umozni prevod eur v ramci eu, ak poznas iban a swift prijemcu a nepresiahnees sumu 15000eur (tou sumou som si neni moc ista, predslen behom 2rokov ktore som na MD sa mohla zmenit😉 ) prevod je bez tych vysokych poplatkov.

emjee
10. apr 2011

@labutka vdaka 😉

jenny_fer
11. apr 2011

ahojte baby, vedeli by ste mi niektora poradit s kupou babyšatky? rozmýšlam nad indickou pre jej vzdušnost lebo moj maly sa rychlo spoti aj v kočíku ked je teplejšie tak nechcem hrubú šatku.. synček má 2mesiace a 6kg, chcem šatku využivat tak hodinku-dve denne doma a občas na nakup alebo ked bude treba niekde vybehnut niečo vybavit atd. je strašne vela druhov tych šatiek a ja som z toho jeleň fakt... príliš dlhú šatku nechcem, aby mi to nezavadzalo a malého chcem nosit najviac vpredu aby mal hlavičku opretu na mojej hrudi a neskor možno na chrbte, pozerala som aj niektore navody ale neviem sa z toho vysomarit..viem že z kratšej šatky neuviažem všetky uzle...
stačila by mi kratšia aby som pevne malého vedela nosit aj ked bude mat napr 10kg? ako teda vybrat správnu dlžku a typ šatky? plánujem ho nosit tak max. do roka, kym nezačne chodit sam. dakujem.

emjee
12. apr 2011

@jenny_fer velkost satky sa kupuje podla konfekcnej velkosti a podla toho, ake uvazy s nou planujes; ak mas konf. velkost 40-48 tak s didymosom, hoppedizom a storchenwiege 4,5m uviazes vsetko, zaru treba o cislo vacsiu; ked mas konf. velkost 38 a menej, tak ti vystaci aj 4,1m satka
pre potiace sa babatka je podla mna lepsia primesova satka ako cisto bavlnena, rovnako je fajn investovat do tzv. funkcneho oblecenia (kuk moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok... odsek doplnky na nosenie)

jenny_fer
12. apr 2011

@emjee dakujem za radu 🙂

wvwvw
13. apr 2011

ahojte. chcem sa vas popytat o rady. rozmyslam kupit pre miminko babysatku - najskor eleasticku. Tu by sme vyuzili urcite az do jesene. Zatial pevnu nechcem, nad tou budem uvazovat az neskor... viete mi prosim poradit ake elasticke satky su najlepsie, pripadne mi poslali vas koment k znackam, ktore som zatial kukala - Liliputi, Hoppediz a Moby.... vdaka

labutka
13. apr 2011

@wvwvw elasticku vyuzijes realne tak do pol roka. Sice je na nich pisane, ze do cca15kg, ale ja som si v nej skusala naviazat kamoskinho syna - 1rok, 10kg a moc mi to neslo.

wvwvw
13. apr 2011

@labutka prave preto by som ju aj chcela. malinky bude mat polrocka az na konci jesene, takze si cez leto aspon odsukame nosenie... Ak sa mu zapaci potom by som kupila pevnu....

zuzanockamt
13. apr 2011

@wvwvw ja som elastik vyzila len 4 mesiace, nas krpec mal uz vtedy cez 8 kg a uz sa v nej zle nosilo, tak sme presli na pevnu ... mala som sleepy wrap - velmi dobra, podla mna prave vhodna na tazsie deti, lebo neobsahuje lycru, ale spandex

klaudia74
13. apr 2011

@wvwvw Práve preto, že je elastická vhodná len v prvých mesiacoch, nepotrebuješ drahú... 😉 Tie čo píšeš, sú všetky podobné a vhodné na to obdobie... takže cenovo najvýhodnejšia je Liliputi. 😉

wvwvw
14. apr 2011

@klaudia74 prave preto, ze je z nich najlacnejsia si chcem byt ista, ze je aj naozaj dobra....

Mate niekto skusenosti so satkou Liliputi? Akekolvek dobre aj nie tie najlepsie... vdaka