Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

mexx
27. júl 2011

Baby, skusali ste niektora farbit satku? 😕 Vidim najma na ceskych bazaroch, ze holky predavaju satky, ktore si samy zafarbili. Ja som na taketo veci uplne lava, v zivote som to neskusala, tak reku ze jake mate skusenosti. 😅 Ze ci sa to oplati, ked napriklad neviem zohnat satku v takej farbe, ktoru by som najviac chcela, tak si zohnat nejaku inu (bledu) a zafarbit. (Konkretne teda indio, inu som tusim farbenu nevidela...)

emjee
27. júl 2011

@mexx nikdy som satku nefarbila, volakedy som si farbila tricko, cela pracka bola od farby 😝 potom som si farbila tricko v hrnci - ale to musis jednak varit (satku by som sa neodvazila), jednak potrebujes velky hrniec a varechu obetovat 😝 😉
ak sa chces do toho pustit, tak si pohladaj ekologicke farby na textil
jo a na stranke didymosu predavaju uplne bielu satku urcenu na zafarbenie, ale nie je tkana na sposob indio
ale samozrejme blede satky ofarbis lahko, nemusia byt cisto biele

bihan
27. júl 2011

@mexx ja som videla už aj Zary farbené...koniec-koncov je to len bavlna 🙂 (prípadne iný prírodný matroš)

martina05
27. júl 2011

ahojte, chcela by som sa spýtať...žehlíte šatky po vypratí?????????

myzma
27. júl 2011

@martina05 nie 😉

lillianx
27. júl 2011

@martina05 jasne, vzdy po vyprani by sa mali satky vyzehlit, nie len, ze su potom makksie, ale pomaha to predist aj takym tym skladom. lebo satky su v podstate namahane stale na tych istych miestach. bavlna znesie aj trocha horsie zaobchadzanie, ale urcite zehlit lan a podobne.
@mexx k farbeniu. videla som zafarbene vsetko mozne, india, ryby, pavou, doubleface, zary, samozrejme pamir....vsetko a da. niektore su ovela krajsie ako povodne. akurat je to trochu problem u nas, zohnat kvalitne reaktivne farby, najlepsie na farbenie za studena. a treba si dat bacha na primesy v satke...vlna sa farby iba potravinarskymi farbami, na hodvab sa pouzivaju acid dyes a na rastlinne vlakna zas procion. to su overene znacky, kt. pouzivaju baby, co to vedia robit. a neviem ci su u nas zohnatelne. a samozrejme ti acid dyes zafarby len hodvabnu nit, nie bavlnu a naopak. ale existuju super navodu a na ceskom fore je toho na mraky popisane.

martina05
27. júl 2011

@lillianx vďaka za radu, bola som z toho zmätená, niekde píšu nežehliť lebo stvrdne, mne sa to ale po vyžehlení zdalo príjemnejšie...

martina05
27. júl 2011

@lillianx môžem byť zvedavá?? Ešte sa nosíte?? Aký úväz pre dcéru používaš?? Moja malá je cca rovnako stará a nosíme sa vpredu - kríž s kapsou... Čím ďalej tým viac však chce behať 😢 😢

emjee
27. júl 2011

@martina05 vzdy som zehlila
ked ti chce vela behat, co tak zmenit uvaz na dvojity kriz, to mozes mat uviazane na sebe a lahko ju vlozis a opat vylozis podla potreby

michaela80
27. júl 2011

@martina05 ja momentalne taktiez iba dvojity kriz a podla potreby ju vyberam a naspat vkladam.... a naschval mam kratku satku ciernu nech niesom poviazana farebnou ked mala je mimo satky... 🙂

martina05
27. júl 2011

@emjee
@michaela80
diky za tip, musím omrknúť ako sa to viaže...nemáte náhodou nejaké dobré video??

martina05
27. júl 2011

@michaela80 práve som to pozerala... 😉 😉 super, musím to vyskúšať!!!!

lillianx
27. júl 2011

@martina05 jasne, my sa nosime hlavne teda vzadu v DH, alebo batohu ked treba niekam ist a nebudem musiet malu vyberat. ona teda sama este nechodi, musimsa aspon trosicku pridrziavat. inak ked v predu tak tiez KsK alebo konik ci dvojity kriz, ale pri nom mam pocit, ze sa neda tak dobre dotiahnut a casom mi zacne sklzavat latka od kolienok a mala ma potom horsie podsadenie. Cize ja nosim vo vselicom. Som ten typ, co sa rad uci nove uvazy. Odporucam batoh na chrbat, je to rychlo hore, rychlo dole.
a k zhleniu: jednoznacne zehlit. ja ked kupujem satku vzdy ma zaujima ci bola zehlena a v com bola prana. je to poznat

martina05
27. júl 2011

@lillianx a v čom odporúčaš prať?? Ja mám Storch Leo a Dydimos Olaf - taká klasika 🙂 🙂

lillianx
27. júl 2011

no satky sa maju v prvom rade prat v tekutych prostriedkoch, ziaden prasok. ale to je uvedene v pribalovom letaku, navode ci co je to. casto sa pouziva ecover, ja pouzivam mydlove orechy. proste nieco tekute a jemne, co najmenej skodlive a chemicke aj kvoli tomu, ze sa v tom nosia deti, kotre sa do toho potia, cucaju to atd. ja ale perem v orechoch alebo mydlovych vlockach vsetko pre malu. mame velmi citlivu pokozku a ekzem.
praskove prostriedky vraj narusaju v vlaknom satiek. napr. aj na stranke didymosu je o tom popisane. a vlnu v pripravku na vlnu aebo ja zas len v tych orechoch.

monr
27. júl 2011

@martina05 ešte prípadne prať v pracej guli, tak aspoň periem ja, mám také magnetické.
žehlím po praní, inak sa mi nechce. teda aspň leo.

@mexx ja som chcela zafarbiť leo bordo na čierne, ale nejak sa sesterka zabudla s kupovaním farieb v čechách, tak to asi nechám tak. ako písala lili, tak na rôzne materiály rôzne farby. tiež som mala ten procion objednaný.

emjee
27. júl 2011

@lillianx prosim ta a tie potravinarske farby nepustaju?

monr
27. júl 2011

@emjee podľa mňa by púšťať nemali, hlavne ak sa zafixujú octom, alebo do každého prania trošku octu. ale ak niekto skúšal, nech dá info z prvej ruky 😉

lillianx
27. júl 2011

@emjee nepustaju, v cechach tym baby farbia. ale treba samozrejme ten ocot. inak sa tym daju farbit aj vlnene veci napr. z merina a tak podobne. jedna mamina farbila potravinarskymi farbami bodycko z merina v mikrovlnke, a pekne to vyslo....ale ja by som si na nic take vazne netrufla. mozno mat nejaku staru a lacnu satku, lebo inak by som bola riadny bojko, ze ju pokazim 😀

januska555
27. júl 2011

Ahojte chcela by som vás požiadať o radu, chcela by som si teraz zadovážiť šatku ale vôbec neviem akú dĺžku aby nebola veľmi dlhá som nižšej postavy a nosím tak 34-36 bežne mimo tehu, chcela by som nosiť bábo od narodenia až po neivem ale veľmi dlho nie lebo to by nevládal môj chcrbát...Ďakujem a rady

emjee
28. júl 2011

@januska555 chrbat si zvykne 😉
elasticke su vsetky standardnej dlzky +/- 5m, ale ja som privrzenec pevnych 😀
pevna ti bude podla mna 4,2m stacit na vsetky uvazy, ak budes brat ellevillku, tak sa prid o dlzke este poradit, lebo ta pocita do dlzky oba konce a ma ich velmi skosene, takze tam asi o cislo vacsie, inak didymos, hoppediz aj storchenwiege ti postaci 4,2m (vypisala som ti top znacky 😉 )

januska555
28. júl 2011

@emjee ďakujem veľmi pekne za rady ja som už pozerala tie hoppediz ale videla sa mi drahá tak som sa chcela najprv poradiť a ešte som sa chcela opýtať nemáš skúsenisti s tou šatkou či nosičom close baby??? ďakujem

emjee
28. júl 2011

@januska555 nemam s tym skusenosti, ale co som pozerala, tak je to len do 15kg (dokonca niekde odporucaju do 10), takze tipujem ze materialovo je to ako elasticka satka (ako som pisala uz vyssie, elasticke sa mi nepacia), dalej su to kvazi 2 ring slingy - sposob nosenia je obmedzeny na 4 polohy (myslim, ze len vpredu, max. na boku)
a co som pozerala ceny, tak nova hoppedizka ta vyjde lacnejsie

januska555
29. júl 2011

@emjee Ďakujem za radu mna len preto zaujala aj ta close baby lebo má ju aj chlap a teda možno by som aj toho svojho na to ukecala. Ale asi si objednám tú hoppediz. Ty mi pripadáš ako skúsená šatkárka a z toho množstva info.. no pri malo ani nemám čas čítať...aký úvez sa hodí pre uplne malé mimčo aby som si to už teraz naštudovala kým mám ešte ako tak času a tiež od akého veku sa dieťa môže dávať do šatky??? Dik

emjee
30. júl 2011

@januska555 nosit mozes od prveho dna, uvaz bud nejaka koliska (to je vodorvne), alebo mozes aj zvislo v krizi s kapsou - v tejto teme najdes odkazy na navody na viazanie https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/

zuzkat1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rosienka
5. aug 2011

Ja sa skor chcem spytat, v akych uväzoch nosite rocne baba? Na chrbte mi sklbe vlasy, tak som ju musela po 5 minutach "zhodit" 🙂 a v predu je jej otupno a vzpiera sa a trha na vsetky strany. Takze sa moc nenosime 😖

emjee
6. aug 2011

@rosienka ja som nosila vpredu v krizi s kapsou do ca. 13-14m (kym nezacal chodit) - na prechadzke mi to bolo pohodlnejsie vidiet na neho a rozpravat sa s nim z oci do oci, ukazovat a pod.
doma som ho nosila takisto v ksk ked som ho potrebovala ukludnit alebo sme boli niekde dlhsie a ja som sa bavila a on spal (v 19m som ho takto mala na svadbe uviazaneho asi 4 hodiny vkuse)
doma ked som potrebovala nieco urobit som ho davala najprv na bok v manduci, neskor na chrbat v satke (tiez ma spociatku velmi rad sticoval, pri viazani satky som si davala ciapku) alebo manduci

rosienka
6. aug 2011

@emjee aj ja som ju doteraz mala väcsinou vpredu v kapse, ale ked chcem doma nieco urobit a ona reve a chce byt so mnou, tak cez nu moc nevidim. Preto som ju chcela dat dozadu, ale to nefungovalo, lebo jej jedinou zabavkou boli samozrejme moje vlasy. Skusim tu ciapku ak mi ju nestrhne 😖 Ale aj inak som zistila, ze sa v satke nudi a ako ukludnenie to tiez velmi nezabera 😢