Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

terezita
16. feb 2010

busni, mne se naopak na novoska vic libila kolibka.. je to stejny uvaz, jen je tam jinak. mela z toho lepsi vyhled. kdyz prdolku das do krize s kapsou, tak ho tam musis poradne zafixovat a pak nic moc nevidi..

emmka3
16. feb 2010

busni, ja podobne ako emjee, kolisku som nejak nevedela umotat a malemu sa samozrejme nepacilo, tak som nosila v KsK a istila hlavicku 2ma pruhmi

busni
17. feb 2010

dakujem 😉 vcera sme boli na sone klbikov a nevyzera to dobre, tak sa musim este ortopeda opytat, ci malu mozem davat do satky. tak sa bojim, aby som jej nevedomky tie klby nezhorsila.....

emmka3
17. feb 2010

busni, do KsK mozes, aj ked su klbiky nie moc dobre, kedze tam musis nozicky riadne roztiahnut, aby sa pod ritkou vytvorila taka sedanka a satka ti tym padom zabezpeci "siroke balenie" .... v KsK vobec nemusis mat strach o klbiky ... mozno v koliske by som mala, ale v nej moj maly nechcel byt, takze som mala po probleme ...

mneme
17. feb 2010

busni, vertikalne uvazy su vyslovene urcene pre deticky, ktore maju nedovyvinute klby - maju tak v satke nozicky roztiahnute do tvaru pismena m -zadocek posadeny nizsie ako kolienka

busni
17. feb 2010

dakujem baby, idem teda objednat satku. 😉

alenk
18. feb 2010

tak som si dnes z bazaru objednala moby elasticku 🙂 som na nu nazhavena, hlavne ako ste pisali ze aky super material to je, asi budem trenovat na plysakoch 😀
a ta predavajuca ma k tomu aj knizocku aj cd 🙂

tilly
19. feb 2010

poradte nejaky uvaz, taky, aby maly mohol pozerat von, on je strasne zvedavy 😀

mneme
19. feb 2010

tilly, vo vsetkych vertikalnych uvazoch babo vidi von. najvacsi rozhlad ma pri noseni na boku (v takomto malom veku na klokana).

tilly
19. feb 2010

idem si to najst niekde na nete, dakujem

emjee
19. feb 2010

tilly a prezrad aku satku mas 🙂 teda citala som, ze s ringslingom si sa nezzila, mas nejaku novu teraz?

tilly
20. feb 2010

mam len objednanu, nejaku indicku ci indiansku, z mmb... uvidime, co to bude, ak mi to pojde a este schudnem ( 😀 ), tak si objednam novu, ale zatial mi novu netreba... nasla som taky uvaz, ze buddha a ten sa mi paci, je pre deti od troch mesiacov... no uvidime, ci nam to pojde...

keby niekto chcel ringsiln, tak ho posuniem, ja to s tymi kruzkami fakt neviem, ja som ani postolky nevedela uviazat, lebo mali kruzky...

katia7
20. feb 2010

ahojte baby mate niekto satku liliputti? aka je?

jaandy
21. feb 2010

katja7
liliputi elastik je zevraj taky veeelmi elasticky, na tahsie deti asi nic moc, ale cena je skvela, tak na take 2 mesiace by sa urcite dalo s nim vydrzat

tilli
mno mne sa ten budha uvaz nepaci ☹ vyzera to odstrasujuco, ak chces aby pozeral tak si ho nahod na chrbat vysoko a bude pozerat ponad plece 😉 to je pohodlnejsie a urcite pre deco prijemnejsie a nic nepokazis 😉 , alebo uvaz na bok, to tiez moze pozerat von 🙂 , mojej sa to velmi paci - varime tak, ze ona sedi v slucke na bok a "pomaha"

emjee
21. feb 2010

ani mne sa ten budha nepaci 😅

tilly
21. feb 2010

nad tym bokom, som uvazovala, uvidime, co nam obom bude vyhovovat...

ludmilabb
21. feb 2010

ahojte, mne sa stale ta moja dcerka v satke naklana a vzdy si jednu ruku vytiahne a chyta ma po krku a brade napravam ju ale to sa jej az tak nepaci, ake uvazy pouzivate pre starsie deticky

jaandy
22. feb 2010

ludmilabb

joooj to si zvykaj, moja ma stipe a kuse do krku 😀 ced to neva ze sa vyklana, len nechsa nevyklana stale rovnako 😀

no najviac obmedzujuci pre deco je kriz s kapsou vnutri, pre teba uz vo vasom veku mala byt davno na chrbte 😀 a to by mala super vyhlad a aj by sa ti lepsie nosilo 😉 zacni s menej motavymi uvazmi ako napr. batoh a potom skusaj tie pohodnejsie, pre mna naj je jordan a hammock v tychto verziach

https://www.youtube.com/watch?v=0pJ2zU8_S0I

(aj s rukama dnu, ide len o to ze ramenne popruhy idu pod hrudny pas...)

https://www.youtube.com/watch?v=-IyGZGZOkj4
evamarcel
23. feb 2010

ahojte dievcata, ktore ste tu skusene satkarky poradte mi ako naucit svojho drobca na satku,

ma 3M a akosi v nej nie je rad stale sa vrti on potrebuje asi volnost a tam je taky stisnuty a ked zacnem chodit tak sa na urcity cas ukludni ale potom zas sa vrti akoby mu cosi vadilo, mala som ho uz v satke asi 5krat ale este ani raz sa mi neprejavil ako max. spokojny, dvakrat mi zaspal ale to som ho potom musela zlozit lelbo ked zaspal zacal otacat hlavicku zo starany na stranu a udieral sa o moj hrudnik a to ho potom budilo zlostil sa - navyse bol taky spoteny na vlaskoch a tele aj ja som bola dost spotena a mal iba dupacky. Pouzila som uvaz kriz s kapsou vo vnutri a mam satku Srochenwiege Inka. Uz zacinam uvazovat o predaji aj ked si myslim ze je to super vec len skoda ze sa malemu nepaci.
Ake su vase skusenosti prvykrat so satkou mam to vzdat alebo este skusat dalej lebo som tak trosku sklamana tak si kazdy satku chvali a ja zatial nemozem pochvalit lebo spokojnost mojho drobca sa neprejavila a to som ledva naskrabala na satku ☹ 😖

jaandy
23. feb 2010

urcite este pockaj

ked vyslovene neprotestuje tak to skusaj dalej, ale musis teda nieco robit, chodit a tak lebo ked si len tak sadnes tak sa budete len o seba potit a malemu sa to nebude pacit

ked vyslovene krici ked ho tam rves tak pockaj tyzden-dva a skus znova, klasika ked ma dobru naladu a nie ked je mrzuty, pohupuj sa ked viazes a nieco mu spievaj, proste posaskuj nieco 😀

vyslovene pomaha rezka chodza, potlapkavanie po zadku, ked ma uz pevnu hlavku tak mu ju nechaj pekne vonku a aby sa nepotil stiahni tie pruhy na bok 😉

mozes este skusit viazat na bok ked si myslis ze chce pozerat a preto sa zlosti

isto este nepredavaj, deti sa menia, o mesiac bude ina situacia a satku mozes vyuzit velmi dlho este 😉

katia7
23. feb 2010

baby prosim vas a ktora elasticka satka je teda dobra? mam po prvom drobcovi neelasticku ale tu by som chcela pouzivat neskor. vdaka

jaandy
24. feb 2010

moby,hoppediz... 😉

evamarcel
24. feb 2010

jaandy,
dakujem za radu skusim pockat s predajom, tak velmi by som chcela aby si na tu satku zvykol. Dnes som ho tam znova strcila a bol celkom kludny skakala som na fitlopte tak ho to pekne uspavalo, len potom ked zaspal chcel si hlavku prekrutit tak sa zas udieral o mna a to ho hnevalo az sa nakoniec uplne prebral a plakal. Pruhy som nedala ale aj tak sme boli obaja spoteni neviem teraz ci je velmi teplo obleceny ( mal bodycky s dlhym rukavom a take tenke dupacky) alebo som ho tesno uviazala? Alebo mam take zive deculko 😲 , nemala som radsej kupit nejaku tensiu satku? Mam Strochenwiege

alenk
25. feb 2010

baby, ako sa perie babysatka, elasticka moby, ide mi o to, ci sa moze avivazovat.
dik

tymothy
25. feb 2010

Alenk, jak je to s elastickou nevím, ale u pevných se aviváž používat nesmí. Takže tipuju, že to u té elastické bude taky tak.

jaandy
25. feb 2010

avivaz by som nedavala, avivaz nie je pre babetko najlepsie a tiez meni vlastnosti tkaniny...

no doma v satke je stale horuco, musis ty vediet ake mas potive deco, ale kludne doma len v bodycku...mozes skusit nejake funkcne oblecenie z merina 😉 (ja mam tricko s krat. rukavom z merina a odvetra to akurat brusko cim sa stale dotykame a potime a na to body ktore spinime) 

tilly
25. feb 2010

ozaj aky je rozdiel medzi krizom a krisom s kapsou? myslim vyhody a nevyhody, mne sa zatial najviac paci kriz, aj to rychlo uviazem, aj mi zostane najviac satky...

emjee
25. feb 2010

tilly
kriz:
+ da sa uviazat popredu a babo vlozis az na konci
- musis odhadnut ako dotiahnut / nedotiahnut, aby si tam dieta narvala, po usadeni sa dietatka sa sice da dotiahnut, ale nie tak dobre ako KSK
+ / - ostane viac satky (vyhoda ak mas kratku, nevyhoda ak mas dlhu)
- babo nie je tak dobre uchytene ako v krizi s kapsou - moze padat do strany, lebo nema treti pruh cez seba
- na didymos stranke pisu, ze je to az od 10 tyzdnov babatka

kriz s kapsou (KSK):
+ aj pre novorodeniatka
- treba viazat s dietatkom v naruci (kriz s kapsou vnutri, da sa viazat aj kriz s kapsou vonku, uvaz je takmer rovnaky ale ten sa da naviazat popredu)
+ hned dotiahnes tak ako potrebujes
+ / - spotrebuje vela latky
+ babo je drzane 3 pruhmi latky (2 ako v krizi a este tretia krizom cez to)

jaandy
26. feb 2010

super vycerpavajuca odpoved!
kriz s kapsou je naj pre male mimi-super pevny uvaz, bzepecny ked este nie je dieta spevnene v chrbatiku a krku, kriz pouzivam pri ceste autom, mam ho na sebe a dieta len vyberam a nandavam podla potreby 😉 , v lete lepsi kriz lebo mas menej vrstiev 😉 a menej vam je teplo