Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

uhlopriecka
2. okt 2011

@emjee
@zuzanockamt
dakujem baby! povzbudzujete ma 🙂 myslim ze MaM kapsa sa neda pouzit na koliskovy uvaz, ci ano? zuzanockamt, ty si JUrka este ako novorodeniatko (0-3mes) uvazovala aj do inych uvazov ako kolisky? na bok alebo na kriz (prepacte ak sa mylim v nazvoch, este v tom niesom doma)...
a este mi prosim povedzte ci ste satkovali aj doma. pri beznych domacich pracach, upratovani atd. znovu - kamaratka vravi, ze nevladala, ze je komplikovane mat dieta na sebe a popritom upratovat atd... ide zima, nebude sa dat byt tolko vonku...
dakujem!

zuzanockamt
2. okt 2011

@uhlopriecka ja som v koliske nenosila, iba kriz s kapsou od zaciatku, kolisku som si len vyskusala uviazat a domace prace - varenie, zehlenie, upratovanie, vysavanie som robila bezne, ja som satkovala aj doma kazdy den

luciferkax
2. okt 2011

Ahojte, čítam vás len zbežne. mám doma šatku aj manducu, a 7 mesačného "nosenca" 🙂 kočiarik od narodenia neznášal, plakal, tak som ho nosila najprv v babyvaku, no tam to tiež nebolo ono, chvílu som mala elastickú šatku carry me, no nebola som si nou istá, potom som si zaobstarala manducu, super vynález, síce stála dosť , no riskla som to,kúpila som si radšej celkom novú, kedže tie predošlé som mala kúpené cez inzerát, a predala som ich dalej... No neodolala som dalšiemu inzerátu, zohnala som šatku vatanai tibet za 20 eur""!!!! tak ju mám doma, v manduce je nosenie super, len chvílu mi trvalo, kým som jej dcelkom pochopila a zistila, že s prekrížtenými remenmi sa nosí lepšie 🙂 šatka sa mi zas zdá pohodlnejšia na nosenie, aj ked mi chvílu trvá, kým ho tám vopchám 🙂 neviem, ako sa kojí v manduce alebo v kríži s kapsou? Mne to akosi nejde, neviem, či mám prsia príliš nízko alebo drobca privysoko 😉 😉 😉 😉 a čo sa týka nosenia na chrbte, tak odkedy? pretožeč je taký plačko, a domace práce by zrejme šli lepšie s bábom na chrbte. . teraz začal sa za všetkým naťahovať, všetko ťahať a ja ho nestíham sledovať 🙂 dokúpila som si mam kaspu, na prechádzky chodíme s kočíkom aj so šatkou naraz, vyjdeme v nosiči, ked zaspí, preložím do kočíka, ked vstane, chvíločku posedí a zas putuje ku mamke 🙂 vie, kde je najlepšie 🙂

emjee
2. okt 2011

@uhlopriecka tiez som kolisku uviazala len raz a nikdy viac 😀 moj celkovo neznasal polohu lezmo, takze od zaciatku bol zvislo v dvojitom krizi a potom som sa naucila lepsi uvaz - kriz s kapsou dnu - satkovala som zhruba 4-6 hod denne

@luciferkax na chrbat moze ked vie sam sediet, ale my sme zacali davat na chrbat az ked pomaly sam chodil - v roku aj nieco, dokym som vladala, nosila som ho vpredu, bolo mi lepsie na neho vidiet (aj vela grckal), som ho takto mala lepsie pod kontrolou
v manduci dojcenie (tiez som nosila s prekrizenymi popruhmi) - treba jemne povolit bedrovy pas a povolit popruhy (nie rozopnut), a zosuchnut babo nizsie, tak aby dociahlo na prsko - ked dopapa, vyhodis ho zase vyssie a zatiahnes popruhy

sweetsuzi
2. okt 2011

@tinkerbell aj ja mam La Paz - hoci teraz uz nenosim maleho, lebo je akcny a uz sa mu u mamy sediet nechce davno. Bola som s nou velmi spokojna, je super, neda sa zratat kolko hodin som s malym prehopsala na fitlopte v satke, ked mal koliky - to bolo jedine co pomahalo. Tiez sa mi pacil tento vzor, lebo je pekny a zaroven nie nejak velmi vyrazny, moze ju nosit aj muz 😉

vavrenka
3. okt 2011

kocky, prosim, poradte mi . co je lepsie - ochrann akpsa na nosic/satku alebo rovno nosicska bunda? a ak bunda tak aka je dobra??? som bezradnaaaaaaaaa, 😕 😝

monr
4. okt 2011

@vavrenka mať tú možnosť, isto by som šla do bundy. a typ, záleží či chceš športovejší, alebo elegantnejší, taká suses bunda je športová, ale zas má 2 časti a to flísovú bundu a nepremokavú, dajú sa nosiť každá zvlášť, aj spolu, čiže využiješ celý rok, potom je napr. Angelwings, to je softshellová a vyzerá oveľa elegantnejšie, no a sú aj ergo bundy, MaM, Mamabutterfly, treba popozerať, a vybrať si podľa sympatii, a toho, čo preferuješ (popozeraj na www.nosenideti.cz sú v diskusii aj referencie)

vavrenka
5. okt 2011

@monr chcem v prvom rade funkcnu bundu. aby malej ani mne enbola zima a nepremokli ame a neprefuklo nas. ja s malou nemozem ybt doma, aj ked prsi a fuka, proste by som to s nou doma nevydrzala, je to trosku anrocne dietatko na pozornost, takze minimalne raz denne aspon tu hodku a pol je vonku. aj v dazdi. vtedy je dobrunka ako baranok, pekne spinka v ergu a ja som stastna matka..
vedela by si mi poradit, ktora s tych bund je napraktickejsia? pozerala som mam deluxe - ta ma aj kapucku pre dieta, len neviem ako tam babo zaspi a kam si polozi hlavicku a aby mu nefukalo do tvaricky... softshel - to by som si musela dokupit este jednu bundu aj pri fleeske - kvoli zime, ze?
a ked uz investovat - tak uz do niecoho poriadneho.. dik

vavrenka
5. okt 2011

@emjee no my sme na tom podobne, ja len nosim a dufam, ze ked mala zacne sediet, ze bude chciet aj kocik, priznam sa, rada by som to striedala, ale musim este dva-tri mesiace odnosit 🙂
prave riesim oblecenie na zimu, mam to blbe, lebo mi ostali kila navyse po porode, som tazka ako som bola v 8 mesiaci 😢 , takze sa do povodnych veci nezmestim vobec a manzel je sithly, ma velkost L, takze do jeho zvrskov uz malu v nosici nezapnem (ma 3,5 m), chcem nosicsku bundu, len neviem ktora je nalepsia, co sa tyka funkcnosti a praktickosti..

monr
5. okt 2011

@vavrenka ako som písala, ja by som brala susesku delux, keď som to riešila, tak neboli peniaze a prešila som zimnú mužovu. ale tá suseska má dobré vychytávky. isto by som šla do nej. http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=... tu je diskusia o tejto bunde.
pod softshelku by si asi mala dať nosiacu mikinu, v zime by vám zrejme bolo chladno. no a ešte ideálne k tomu poriešiť nejaké funkčné oblečko, nemusíte sa veľa naobliekať a bude vám super.

monr
5. okt 2011

@vavrenka ešte ma napadlo, hlavičku si tuším položí na teba a predný panel dáš hore, nefúka mu. ale prečítaj diskusiu, isto je to tam popísané, hlavne zadné stránky. inač tam nájdeš aj referencie na ostatné bundy, potom daj vedieť, čo si si vybrala.

vavrenka
5. okt 2011

@monr hm, len tie peniaze... 😒

emjee
6. okt 2011

@vavrenka ja mam angelwings a som spokojna, v zime som nas holt viac naobliekala pod nu
ale mozes ju skombinovat trebars s kapsou doma vyrobenou z dekoviny, takze by to nemusela byt az taka velka palka ako suesses 😉

vavrenka
6. okt 2011

@emjee no, ja som skoncila v depke pri mam kapse deluxe, lebo mi po porode ostalo 8 kg navyse a netusim, ci ich zhodim alebo mi ostanu, takze nie som ochotna kupit si nieco drahsie, kedze neviem aku velkost. ci terajsiu (zvacsenu) alebo povodnu. 😔 . inak by som tu susek deluxe uz mala. mm by mi ju kupil za porod, by som ju vyuzila, lebo nosim denne bez ohladu na pocasie.
takze ostanem pri rozopnutej bunde a kapse 😠

monr
7. okt 2011

@vavrenka tak potom by som zvážila väčšiu veľkosť, a prípadne neskôr vymenila, na nosenideti.cz je občas v bazári 😉 a suseska má fajn číslovanie, S ževraj oblečie kočka s 40 veľkosťou 🙂

adetka
7. okt 2011

dievcata.. myslite si ze velkost XXL (suses kinder) by mohla byt pri noseni velkosti oblecenie 44 prilis velka?... hrudnik mam 100 D...

monr
7. okt 2011

@adetka podľa mňa áno, max. L. skús pozrieť do témy, čo som dala link vyššie, prípadne tam kukni, ktorá kočka ju má, a nech ti premeria, prípadne priamo vierku adminku tej stránky, hlavne odzadu pozri, tam sú novšie príspevky, a novší typ susesky 😉

vavrenka
7. okt 2011

@monr tak som si obejdnala vacsiu M, ale zistila som, ze mi bude asi fakt velka, aj teraz.. ale som dohodnuta na vymene, keby mi to nesadlo.

monr
7. okt 2011

@vavrenka vyskúšaš a uvidíš, to je super.

lillianx
7. okt 2011

ja mam angelwings bundu aj mikcu a myslim, ze ma to dokopy vyslo zhruba tak ako suseska. mikca samostatne je super po cely rok na chladnejsie pocasie, ked prsi ako dnes dam softshel a v zime kombinacia plus obyc tricko mi uplne stacila. ono aj mala dost zahreje. aj v uplnych mrazoch som chodila v tricku s dlhym a angelwings kombinacii. len ta kapucka pre dieta je pre mna daka nepochopytelna, resp. nefunkcna. neviem, co si mysli emjee ked ju tiez ma? inak malej teda v dazdi a vetre dam na hlavu svoju kapucu a je fajn. mne staci dazdnik ci ciapka 😀
ale kamaratka ma suses a tiez je spokojna. asi komu co sa viac paci. to som pomohla, co? 😉

a inak mimochodom, som tento tyzden prvy krat kojila v autobuse v manduce a pohodka lesna, ako sa hovori. este som cez malu dala kapucku aby mala intimco a nerusilo ju okolie. islo to super. este sa to naucit v satke a bude super.

lillianx
7. okt 2011

Dievcence, ktore uz dlhsie satkujete: Mate nejake vychytavky ohladne toho ako viazat DH? Ja ho teda naviazem tak, ze vyzera velmi pekne, ale stale mam pocit, ze to nie je take pohodlne ako by malo byt. Neviem to poriadne utiahnut? A co skladanie na ramenach?

vavrenka
7. okt 2011

@monr kurnik, ale to je tolko penazi.. normane mam az pocit viny, to budem s malou non stop vonku, aby som mala dobry pocit 😀

vavrenka
7. okt 2011

@lillianx mne velmi softshel matros nie je prijemny, vsak uvdim ako so suseskou,d am vedediet. inak to je moj sen- v pohode kojit v nosici na verejnosti.. len moja papulka ma este len 3,5m, sa neodvazim este na verejnosti v nosici.
ako si to urobila?

vavrenka
7. okt 2011

@adetka na suseś stranke http://www.suseskinder.com/deluxekindercoat.htm
pisu, ze rozmer bundy ( velkosti xs-xxl) je priblizne o 1 velkost vacsii nez bezny rozmer velkosti zenskeho oblecenia. a este som na jednej ceskej stranke nasla (uz neviem, na ktorej), ze - ak mate hranicnu velkost, zvolte si mensiu bundu.

lillianx
7. okt 2011

@vavrenka no inak ten softshel je podsity fleesom, mne je to prijemny. ale je suseska ma niektore veci asi lepsie riesene.
no kojila som tak, ako pisala tusim emjee. sedela som, uvolnila som popruhy aby bola mala nizsie (vzhladom na to, ze mala je dlhan, tak riadne nizsie nez ju bezne nosim) a dala jej kapucu cez hlavicku a v pohode kojila. ale uz som videla v manduce kojit malickeho drobca len tak, ze sup prskoa ide sa. ja to s mojimi nedokazem 😀 na to asi treba urcite geneticke dispozicie

vavrenka
7. okt 2011

@lillianx no, ved to, ja zdaleka nemam prsia pri ustach dietata v nosici 😀, zavidim babam, ktorym len staci si dieta k prsu prilozit a nemusia riesit chytenie prsnika 😉

monr
8. okt 2011

@vavrenka neboj, dobrý pocit sa dostaví, hneď ako ju dáš na seba 😀
@lillianx dh na ramenách len zhrniem. a čo ti je na tom nepohodlné, či myslíš že pre malú?

jankkka75
17. okt 2011

dievcata, chcela by som sa spytat, aky typ uvazu sa hodi pre 2apol mesacne babo, aj s navodom ako na to. dakujem moc,

monr
17. okt 2011

@jankkka75 http://www.youtube.com/user/vonzino1#p/u/22/3Mc... toto je najbežnejší úväz pre malé detičky, do toho úväzu sa dá dať aj do polohy kolíska.

jankkka75
17. okt 2011

@monr dakujem