Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

vavrenka
17. okt 2011

@monr tak mi dosla ta bunda, a len sa chechcem 😀 , tu bundu v pohode oblecie moj muz, ja som v uplne utopenaaaa 😀 , takze idem do eSka.. kokso, ale tazka je riadne, cca 2,4 kg!!

monr
17. okt 2011

@vavrenka tak nechaj túto pre neho, a ty choď do menšej 😀 😀 😀 😀 hej, tá váha je riadna pálka, ale zas ber to tak, že to máš 3v1, tak to je daň za to. Jaj, čo by som bola pred dvomi rokmi dala za takú bundu, už len priešiť ďalšieho nosenca a isto by som kúpila 🙂 🙂 🙂

vavrenka
17. okt 2011

@monr hehehe, eby bola za 20 a nie za 200 tak nevaham, ale nastastie mm z nej trcia ruky. on je tak rukaty -nohaty, takze to vratim a beriem mensiu 🙂

emjee
22. okt 2011

@lillianx ja mam angelwings prvu verziu bez akychkolvek kapucni - najprv som bola prekvapeny, ze tam kapuca nie je, ale ani mi nechybala zatial, ked prsalo, chodili sme s dazdnikom, aktualne sa uz niekolko mesiacov vobec nenosime, fnuk, chyba mi to 😢

emjee
22. okt 2011

ale zacal sa mi kazit zips na angelwings a to ma teda netesi 🙄

lillianx
26. okt 2011

@emjee vies co, aj mne sa zacina...na vsadke na flieske. zatial sa mi vzdy podari ho nejak spojazdnit, ale akoby sa zadrhaval a nesiel zapnut niekedy. a tesim tesim...na caste mam novu satku od nati a to konkretne: tramtadada.... sivu no-cotton PANCY

emjee
26. okt 2011

@lillianx pekne vyzera ta no cotton 😉

vavrenka
27. okt 2011

@emjee porad mi, plis -chcem ist s malou von v satke, ma 4m, aky uvaz je fajn? aby si aj pospat mohla aj sa trosku popozerat, ja len egujem, ale rada by som to prestriedala, aj ked uviazat satku ma stoji pekne nervy 🙄

vavrenka
27. okt 2011

@emjee mne dosla ta suses deluxe - som sklamana - tazka jak hovado a usitie odflaknute, ale zas - je to bunda do gronska 🙂 😀

kacasim
27. okt 2011

Ahojky, šátek určitě super věcička, a pokud se vám zdá složité jeho vázání, doporučuji třeba nosítko mei-tai nebo manducu. V listopadové Mamince, která vychází v pondělí 31.10. bude sleva na nosítka i šátky a to velmi výrazná. Já bych třeba vybrala kvalitní tkané šátky Vatanai. Podívejte se na webovky: http://nakupysmaminkou.maminka.cz , kde si najdete obchod přesně pro vás, ušetříte spoustu času s peněz s hledáním obchodu i slev. 🙂 🙂 🙂

emjee
27. okt 2011

@vavrenka super je kriz s kapsou dnu, ale neviem aku mas konf. velkost a aka velka je tvoja H., ci to s 4m das alebo nie - skus

vavrenka
27. okt 2011

@emjee vyskusala som ksk von, t jedine viem (okrem kalsickeho dvoj kirzu) aj to bolo fajn, s kapsou dnu som este neskusala, to sa navazuje na dieta?
inak, malej sa tam velmi pacilo, videla lepsie ako z nosica. mam kratsiu satku - po uviazani malej som si ju zaviazala dozadu, dopredu uz nestacila

emjee
27. okt 2011

@vavrenka ksk s kapsou dnu sa original viaze uzol vzadu, ale myslim, ze sa da aj vpredu, len netusim ako dobre to bude drzat
toto sa viaze priamo s babatkom, ano

pitik
27. okt 2011

viete mi poradit, co obliect 3 mesacnemu babatku v tomto pocasi do satky? nenosime sa velmi casto, ale sem-tam by som s nim rada vybehla pre starsich do skoly a skolky, len netusim, co mu dat na seba a co si mam obliect ja, aby mu nebolo ani zima, ani teplo. drobec je velky, ma cez 8 kg a dost sa poti, ale zase ma predsa len necele 3 mesiace

pitik
27. okt 2011

a musi byt este dost fixovana hlavicka, lebo ju este nedrzi

emjee
27. okt 2011

@pitik tak ako seba 😉 a na vrch spolocnu bundu, zateplit nozicky a hlavicku a ides
ja by som dala body, pancusky, mikinku, teplaciky, merino botky, capicku - takto do satky a navrch bundu alebo kapsu

pitik
28. okt 2011

@emjee dakujem, cize maleho bez bundicky? a co su to merino botky? spolocna bunda znamena zapnut ho spolu so satkou do sirsej bundy?

emjee
30. okt 2011

@pitik ano bez bundicky, spolocna budna znamena bud vacsia (manzelova) alebo speci na nosenie
merino topanocky su toto - vid obrazok

pitik
30. okt 2011

@emjee dakujem 🙂

lillianx
8. nov 2011

@vavrenka ja so stvorkou uviazem trebars jednoduchy kriz, popripade konika.

lias
9. nov 2011

Ahojte baby, čakám na jar bábätko a uvažujem nad kúpou šatky. Prvé 2 deti som len vozila v kočíku, pri treťom som používala kočík + babyvak a bolo to super. Jedinú nevýhodu to malo, že som dcérku vedela nosiť iba na jednej strane a mala som tak preťaženú chrbticu, preto by som chcela prejsť na ďalší "level" - šatku 😀
Aký máte názor na túto: http://www.mmshop.sk/mmshop/eshop/9-1-Babysatky... ? Prípadne akú by ste mi odporučili? Závisí dĺžka šatky od postavy? Nemám ešte všetko preštudované, preto by mi dobre padli praktické rady na čo sa mám zamerať.
A ako to funguje, ak budem voziť bábätko v aute a potom by som si ho chcela preložiť z autosedačky do šatky? Mám mať šatku už na sebe uviazanú pri šoférovaní?
Na čo všetko si mám dať pri kúpe pozor?

lillianx
16. nov 2011

@lias ahoj, tak s touto satkou som sa nestretla a teda neviem posudit. ja osobne som pouzivala pevnu od zaciatku, inak som pocula, ze dobre elastiky su napr. moby, ale hovorim. nikdy som ziaden nemala. da sa s nimi sice lahsie naucit viazat male mimco a odpustia viac chybiek na zaciatku, ale po par mesiacoch (podla velkosti dietatka) ich treba aj tak vymenit za pevnu satku, lebo babo je uz pritazke.
dlzka elastiku je stale rovnaka, ale pri pevnej zavisi dlzka od postavy, konkretne od vasej konfekcnej velkosti. Ja mam zhruba 42 a pozivam vel.6, cize satku dlhu 4,6 cm cca. Su mamicky, kt. staci aj vel.4, Najlepsie je si vyskusat.
No a pri ceste autom mozete a nemusite mat satku naviazanu priamo na sebe. /okial je vonku blato a sneh, tak je to samozrejme lepsie, lebo pri viíazani by sa uspinila. Je viac druhov uvazov pre obe moznosti.
A pokial kupujete satku osvedcenej znacky priamo z obchodu, alebo od majitela, kt. sa o nu riadne staral (t.j. pral ju v tekutom prostriedku a zehlil ju aspon obcas), tak sa moze maximalne stat, ze ma nejake ztrhnute nitky alebo fliacky. To uz je na cestnosti kazdeho predavajuceho pravdivo opisat stav satky. Inak satka z druhej ruky nie je o nic horsia ako uplne nova, ba casto je to naopak. A uz musim koncit, lebo mi drobato vytrha vsetky vlasy na hlave 😠

monr
16. nov 2011

@lias do tej šatky by som nešla iba z jediného dôvodu, a tou je šírka. 54cm, ak dobre pamätám je málo aj na elastik. liliputi má 60cm, poniektoré elastiky ešte viac. Bežná pevná šatka má cca 70 cm. Pri elastiku máš jednotnú dĺžku, a to je 5m z dôvodu, že musíš viazať viacvrstvové úväzy, aby to fajne držalo.
pri pevných šatkách sa dĺžka odvíja od veľkosti nosiča. najbežnejšia je 4,7m, s tou uviažeš všetky úväzy (teda ak nerátam nejaké extra namotané, kde je potreba viac šatky, ako je wigleproof napr. ).
k šoférovaniu, je fajn mať šatku na sebe, a to buď Kríž sa kapsou von (pri elastiku), alebo dvojitý kríž (pri pevnej šatke). dietko vložíš, podoťahuješ, a ideš. to isté vyložíš, šatku necháš na sebe.
pri kúpe si daj pozor na kvalitu šatky (vyhla by som sa oblúkom medley, pastelka, pentelka, či ako sa volajú), nič nepokazíš šatkami typu Hoppediz, Storchenwiege, Didymos, Nati, Ellevil, prípadne niektoré zo šatiek Vatanai.
kľudne sa pýtaj, prípadne nakukni do témy V čem nosíte svá miminka?

lias
16. nov 2011

@lillianx
@monr Ďakujem za rady , tak mám čo študovať, ale do jari to snáď prelúskam 😉 Ja som vlastne ani netušila že sa delia na elastické a pevné. Normálne nosím veľkosť 38/40, tak to by mi mala byť dobrá tá 5, že?
A nosili ste bábätká v šatke aj doma? A ako často? Chrbát to nosenie znáša v pohode? 😕 Nemám žiadne výrazné problémy s chrbticou, ale predtým ma pri nosení bolieval, najmä keď už mala dcérka cez 8 kg.

monr
16. nov 2011

@lias kludne pýtaj, niekedy síce trvá, kým sa sem pozriem, ale odpoveď príde.
no ono by ti aj 5 stačila, hlavne na malé mimi, ale ak budeš nosiť, keď bude rásť, tak je fajn aj 6, prípadne na chrbáte 3 či 4 😀 😀 😀 😀
sú maniačky (a nie v zlom), čo majú aj 40 šatiek rôznych prímesí a dĺžok 🙂 a farieb.

nosiť môžeš aj doma, pekne sa ti drobátko ukľudní,
je rozdiel nosiť na rukách a nosiť v šatke, inak sa váha rozloží a chrbát nebolí

ak chceš kvantum info, tak pozri aj na nosenideti.cz je tam skvelé forum 🙂

gabrielkap
4. dec 2011

ahojte, aj ja by som potrebovala radu.. mam satku Storchenwiege 4,6m, pouzivala som ju pri prvom babatku, ale az od troch mesiacov.. maly bol velmi spokojny, v koliske som ho nenosila, az zvislo..
teraz cakam druhe babo, uvazujem nad elastickou satkou, myslim, ze by som si ju lahsie vedela uviazat, myslim ked bude babatko malicke do kolisky, prip. aj kojit, myslim, ze je na to elasticka satka lepsia..
poradite mi znacku? vtedy som si kupila radsej pevnu, prave kvoli nosnosti, ale teraz by sa mi asi zisla aj elasticka alebo je to len o zrucnosti a da sa naucit viazat male babo do kolisky aj v pevnej satke?
dakujem pekne

monr
5. dec 2011

@gabrielkap ak máš pevnú šatku a skúsenosti s ňou, elastik ti je zbytočné kupovať. kolísku natrénuješ v pohode aj s pevnou, chce to trošku cviku, aby drobátko nebolo poskrúcané, ale isto ti to pôjde super. Dosť návodov na kolísku je aj na nosenideti.cz v sekcii video a návody.

gabrielkap
5. dec 2011

@monr dakujem pekne, to som chcela vediet.. najviac som pouzivala uvaz KSK dnu, neskor batoh, tak dufam, ze sa pri druhom babatku naucim aj kolisku 😉 este raz vdaka

crysmile
6. dec 2011

@gabrielkap ja som viazala od dvoch tyzdnov a naucila som sa to viazat aj pritahovat a tiez mam storcha.. tak sa neboj a nekupuj zbytocne elasticku.. 🙂 naucis sa, da sa to aj s malym babatkom.. praveze teraz sa horsie viaze ked sa vsade vykruca a je zvedavy.. 🙂