Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zitaje
25. máj 2012

@lillianx ja som ju len pozicala, nepredala som ju 😉 Snad sa este zide 🙂

kkl82
26. máj 2012

@lillianx dobry napad, len nech ti ju mole neozozeru 😝

cacika
26. máj 2012

@monr dakujem za tip. problem s nozkami odstraneny, dvojity hammock sedi perfektne aj mne aj malej.

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lillianx
26. máj 2012

@zitaje keby sa nezisla a rozhodla by si sa ju niekedy v buducnosti predat, kludne sa ozvi 😀 😀 😀

zitaje
26. máj 2012

@lillianx 😀 velmi dufam, ze ju este budem v najblizsich rokoch potrebovat, ale prajem ti, nech natrafis na iny exemplar 😉

zuzanockamt
27. máj 2012

ahojte ... mate niektora skusenost so satkou zn. baby doo?
http://www.babydoo.cz/sk/homepage

lillianx
27. máj 2012

@zitaje urcite natrafim, aj teraz je jeden na ebayi, ale ta cena, na kt. o dve hodiny skonci....na tuto satku ja proste peniaze nemam. ale tu si ju straz ako oko v hlave 🙂

matja
17. jún 2012

ahojte, je nejaký úväz, kde by nebolo dieťatku príliš teplo? Kde by nemalo aspoň ručičky pod šatkou?

zuzanockamt
17. jún 2012

@matja uvaz klokan, ale v podstate aj KSK s kapsou vnutri - len neroztiahnes uplne pruhy - iba pod zadockom a tym padom ma na chrbte iba jednu vrstvu ... ja som aj takto nosila, ked bolo teplo

matja
17. jún 2012

@zuzanockamt dakujem, KSK viazem aj teraz, ale rucicky ma mala vnutri. To asi nie je vhodny uvaz na vytiahnutie ruciciek, vsak? Klokana som uz pozerala, asi budem musiet nastudovat.

zuzanockamt
17. jún 2012

@matja skus viazat KSK s kapsou vnutri, tam rucicky v pohode vystrci von a neroztahuj pruhy ... aj sa to lepsie dotahuje ako KSK s kapsou von

veronika1610
17. jún 2012

@matja alebo dvojitý kríž my teraz viažeme, keď je teplo

matja
17. jún 2012

@zuzanockamt - ano, tento uvaz viazem bezne, len vzdy som schovavala rucicky a vytahovala kapsu az ku krku. Dnes sme skusili rucky vybrat, ale aj ked som sa snazila uviazat pevno, postupne sa to akosi viac uvolnilo a malu som musela pridrzat rukou.

@veronika1610 - musim sa pozriet na dvojity kriz, kolisku v dvojitom krizi som mala velmi rada.

zuzanockamt
17. jún 2012

@matja no ozaj aj dvojity kriz je super 🙂 ... ja neviem, no mne sa KSK s kapsou vnutri viaze dobre a aj je pevny, zalezi asi aj od satky, ja som viazala s hoppediz, storchen a teraz testujem babydoo ... storchen sa mi vzdy viazal horsie, ale tie dve v pohode

matja
17. jún 2012

@zuzanockamt - ja tiez viazem KSK s kapsou vnutri v pohode, len ked som dala rucky von, tak to bolo volnejsie.

vendenberg
18. jún 2012

Ja ma satku elasticku Liliputi asi za 40eur. Do 9kg dietata je super.

Som s nou spokojna, akurat kedze som si mosenie oblubila (je to nesmierne pohodlne, mozem skakat akolo maleho na ihrisku...) tak sa chystam kupit satku Didymos za 110 eur.
Ale tak je uz aj na 15-20kg dieta, a vyrobca na reputaciu celozivotnej satky ktoru zdedi aj vase dieta a bude v nej nosi vnucata. Ale ak chcem nachvilu staci aj za 40eur.

ivula7
19. jún 2012

@vendenberg Vybrala si si jednu z najlepších šatiek na trhu, ak nie najlepšiu. Ináč v bazári je aktuálne niekoľko Didymos šatiek, ja by som si hneď vybrala 🙂 Zanosením tkaná šatka získava lepšie vlastnosti, je mäkšia, poddajnejšia, takže ak sa majiteľka o ňu patrične starala, nebála by som sa tejto kúpy.

dajaja
22. jún 2012

aj ja zvazujem kupu satky pre moje druhe mimi. len neviem aku si vybrat. na zaciatok by som chcela nejaku elasticku a nie velmi drahu, lebo sa bojim, ci zvladnem to viazanie a naozaj ju vyuzijem. babetko vyzera, ze bude riadny valibuk (ako jeho bracek 😀 ) a tie elasticke satky su vacsinou nosnost do 9 kil. nasla som takuto do 15 kg. neviete mi poradit, ci bude dobra ked nie je znackova? alebo aku by ste na mojom mieste kupili? chcela by som sa zmestit do 50 e.
http://www.mmshop.sk/mmshop/eshop/9-1-Babysatky...

zuzanockamt
22. jún 2012

@dajaja aj tato znacka je vraj dobra - ale iba elastik, pevne satky od nich radsej nie ... ono, vyrobca uvadza nosnost pri elastiku cca 15 kg, no podla skusenosti kazdy elastik zvlada max. 9 kg, potom sa uz zle nosi ... ja som elastik vyuzila asi do 4.mesiaca, potom sme presli na pevnu a neskor na manducu ... dalsie znacky elastickych satiek su napr. liliputi, moby, sleepy wrap, hoppediz, MaM

dajaja
22. jún 2012

@zuzanockamt dakujem za rychlu odpoved 🙂 asi si ju teda objednam. myslim, ze na zaciatok a za tu cenu bude dobra. a ked mi satkovanie pojde, zainvestujem do kvalitnejsej 🙂

kkl82
22. jún 2012

@dajaja neviem, ci si uz objednavala, ale na tvojom mieste by som pentelku nebrala. su na nu rozporuplne reakcie. radsej si pozri moby wrap alebo sleepy wrap (alebo najnovsie boba wrap). trebars aj z bazarika pouzitu alebo na ebayi mavaju dobre ceny na pouzite (od 10 eur aj s postou) aj nove (cca 45 eur aj s postou z nemecka). tieto maju vyssiu nosnost, takze vyuzijes dlhsie, a su kvalitne...

zuzanockamt
22. jún 2012

@kkl82 na pentelky su zle ohlasy - ale na pevne satky ... na elastik sa nestazovali ani skusene dievcata - nosicky ... ja osobne som neskusala ... pre mna je favorit medzi elastikmi sleepy wrap

dajaja
22. jún 2012

@kkl82
@zuzanockamt este som neobjednala. skusim sa popozerat aj na tie ostatne satky a uvidime, ci najdem nieco za dobru cenu. dakujem za rady 🙂

labutka
22. jún 2012

Baby, mate niektora skusenost s Ellevill Paisley lan + bambus? Vedeli by ste mi ju porovnat s Didymoskou?

gnosis111
22. jún 2012

ja som tiez presla zo satky na manducu a keby som o manduce vedela skor, tak satku vobec nepotrebujem a usetrim...nove manducy su totiz uz on narodenia..nosime uz 5. mesiac (mame 9mesiacov) a nemá chybu. Malý má 11 kíl a nosí sa mi veru pohodlne do mesta i do prírody,

kkl82
22. jún 2012

@gnosis111 hehe, u nas to bolo naopak... najprv manduca a az potom satkomania. satka mi vyhovuje viac kvoli tomu, ze mam uzsie ramena a manduca mi tam vobec nesadla. nosit sa da, vydrzime,najma ak maleho potrebujem rychlo nalozit niekde vonku, napr. z auta do obchodu. ale satka mi je pohodlnejsia... manducu asi vyuzije viac nas tata, ale zatial ma respekt, lebo raz skusal a maly sa mu tam rozplakal.

bubina76
10. júl 2012

Dievcata,viete mi poradit,akym uvazom na chrbat zacat? Batoh alebo dvojity hammock? Babulka ma 8 mes, este uplne sama nesedi,ale chcela by som zacat trenovat na chrbat, v KsK mi obcas uz zavadzia 🙂

crysmile
10. júl 2012

@bubina76 vraj DH je lepsi, ale tak treba skusat ktory vyhovuje vam.. ja som sa nespriatelila zatial s DH.. je to pre mna komplikovane a viazem taky kriz na chrbat.. neviem teraz najst link, ale je to podobne ako ksk ale na chrbte to mas.. v podstate ide o to, co sa ti viaze lepsie..

chelonka
10. júl 2012

baby prosím poradte, od kedy možem začať malinkú nosiť v šatke? v piatok budeme mať 2 týždne